Προς το περιεχόμενο

To topic του sportsdirect.com


nfeel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις παρέλαβα και εγώ. Εντυπώσεις παρακάτω. Να σημειώσω ότι μου αρέσουν γενικά οι αρκετά στενές γραμμές οπότε όποιος τα θέλει λίγο πιο άνετα/αεράτα θα με βρει υπερβολικό. (180cm , 78kg, σχετικά αθλητικό σώμα)

 

http://www.sportsdirect.com/karrimor-thermal-gloves-mens-907478?colcode=90747803

Size: Sml/Med: Όχι κάτι φοβερό σαν ποιότητα αλλά στρώνει καλά στο χέρι.

 

http://www.sportsdirect.com/lonsdale-2pk-trunk-mens-422011?colcode=42201147

Size: Small: Πολύ καλή εφαρμογή και η ποιότητα φαίνεται επίσης καλή.

 

http://www.sportsdirect.com/nevica-extreme-1-pack-mens-socks-401277?colcode=40127790

Size: 7-11: Πάρα πολύ καλές ποιοτικά με εφαρμοστά λάστιχα. Φτάνουν μέχρι το γόνατο (δεν το καλύπτουν).

 

http://www.sportsdirect.com/karrimor-long-sleeved-running-t-shirt-mens-452461?colcode=45246147

Size: Small: Ενώ στα μανίκια είναι μια χαρά, στον κορμό είναι αρκετά αεράτο. Θα δοκίμαζα το extra small.

 

http://www.sportsdirect.com/karrimor-tech-t-shirt-mens-444000?colcode=44400018

Size: Small: To ίδιο με το πάνω αν κ εδώ και τα μανίκια θα τα ήθελα πιο κοντά και πιο εφαρμοστά.

 

http://www.sportsdirect.com/karrimor-trail-35-rucksack-792022?colcode=79202218

Φαίνεται πολύ καλό για τα λεφτά του. Θα φανεί όταν ζοριστεί. Έχει και αδιάβροχο κάλυμμα. 

Περίμενε τα πήρες όλα small (και ήθελε και έξτρα small σε κάποιο) και είσαι 1.80? Κάτι δεν κολλάει. Εντωμεταξύ τα λονσντειλ μποξεράκια τα παίρνω large....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίμενε τα πήρες όλα small (και ήθελε και έξτρα small σε κάποιο) και είσαι 1.80? Κάτι δεν κολλάει. Εντωμεταξύ τα λονσντειλ μποξεράκια τα παίρνω large....

Ναι γενικά τα ρούχα και ειδικά ότι είναι για αθλητισμό τα θέλω όσο πιο εφαρμοστά γίνεται. Επειδή δοκίμασα και άλλα Karrimor όπως το κλασσικό μπουφάν 3 σε 1 που είχε σε προσφορά, όλα μου ήταν κομπλε στα χέρια αλλά στον κορμό πολύ αεράτα (αυτό το δοκίμασα σε Μ που είχε πάρει ο άλλος της παραγγελίας και στον κορμό ήταν αερόστατο). Υποθέτω φτιάχνονται για τους Αγγλους έτσι για να χωράνε τις μπυροκοιλιές τους  :P

Ξαναλέω για κάποιον που τα φοράει άνετα είναι σουπερ, εγώ προσωπικά θα τα προτιμούσα ένα νούμερο πιο εφαρμοστά στον κορμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ήρθε χτες η παραγγελία (26/11 παραγγελία, 28/11 τα πήρε η courier, 5/12 στα χέρια μου)

αλλά έλειπε μια μπλούζα.

Τους έστειλα mail και περιμένω απάντηση τους.

 

Γνωρίζεται τι γίνεται σε τέτοια περίπτωση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ήρθε χτες η παραγγελία (26/11 παραγγελία, 28/11 τα πήρε η courier, 5/12 στα χέρια μου)

αλλά έλειπε μια μπλούζα.

Τους έστειλα mail και περιμένω απάντηση τους.

 

Γνωρίζεται τι γίνεται σε τέτοια περίπτωση;

Στην αποδειξη που σου στειλανε την εχει την μπλουζα?

 

Αν οχι λογικα εχουνε κανει ακυρωση το προιον (ισως εμειναν απο stock) και εχεις ηδη παρει refund. Κοιτα τον λογαριασμο της τραπεζας. Μου εχει τυχει αυτο και δεν με ενημερωσαν αλλα μου εκαναν refund αμεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά! παρήγγειλα την προηγούμενη Δευτέρα κάτι πραγματάκια από το sports direct όπως και πολλές φορές στο παρελθόν αλλά για πρώτη φορά καθώς παρακολουθώ την παραγγελία μου βρίσκεται στην Βουδαπέστη,γνωρίζει κανείς γιατί; Θα αργήσουν πολύ να έρθουν;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσοχη, απο το βραδυ της Παρασκευης 5/12/14, αυξησαν τα μεταφορικα στα 8,99 €, ακομα και για παραγγελια πανω απο 200 €.

Πιθανον λογω Χριστουγεννων.

Ας στειλουμε κανενα μηνυμα με παραπονα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί να στείλουμε μήνυμα?

Το sportsdirect έχει φερθεί σπαθί μέχρι τώρα και όποτε του δίνουν καλές τιμές οι μεταφορικές τις περνάει στο πελάτη.

Είναι λογικό σε περίοδο γιορτών τα μτφ να μην σηκώνουν παζάρι και άρα να περνάνε στο πελάτη, όπως και οι μειώσεις. 

 

Η γκρίνια, σε ένα κατάστημα που αποδεδειγμένα δεν έχει συμπεριφερθεί στην Ελλάδα σαν δεύτερης κατηγορίας αγορά, μόνο κακό θα κάνει.

Κινδυνεύουμε να χαρακτηριστούμε πλεονέκτες ή αγνώμονες σε μια περίοδο που δεν έχουμε και πολλούς φίλους.

Να φερόμαστε όπως θέλουμε και μας αξίζει να μας φέρονται, με αμοιβαίο σεβασμό.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην αποδειξη που σου στειλανε την εχει την μπλουζα?

 

Αν οχι λογικα εχουνε κανει ακυρωση το προιον (ισως εμειναν απο stock) και εχεις ηδη παρει refund. Κοιτα τον λογαριασμο της τραπεζας. Μου εχει τυχει αυτο και δεν με ενημερωσαν αλλα μου εκαναν refund αμεσα.

Στην απόδειξη υπάρχει η μπλούζα και τράβηξαν όλο το ποσό από paypal.

Προφανώς αυτός που έφτιαξε την παραγγελία μου ξέχασε να την βάλει μέσα στη σακούλα.

 

Το πρόβλημα μου είναι πως θα αποδείξω ότι το ξέχασαν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί να στείλουμε μήνυμα?

Το sportsdirect έχει φερθεί σπαθί μέχρι τώρα και όποτε του δίνουν καλές τιμές οι μεταφορικές τις περνάει στο πελάτη.

Είναι λογικό σε περίοδο γιορτών τα μτφ να μην σηκώνουν παζάρι και άρα να περνάνε στο πελάτη, όπως και οι μειώσεις. 

 

Η γκρίνια, σε ένα κατάστημα που αποδεδειγμένα δεν έχει συμπεριφερθεί στην Ελλάδα σαν δεύτερης κατηγορίας αγορά, μόνο κακό θα κάνει.

Κινδυνεύουμε να χαρακτηριστούμε πλεονέκτες ή αγνώμονες σε μια περίοδο που δεν έχουμε και πολλούς φίλους.

Να φερόμαστε όπως θέλουμε και μας αξίζει να μας φέρονται, με αμοιβαίο σεβασμό.

πολυ σωστη κουβεντα πραγματικα,και νομιζω πως ειναι το μονο αγγλικο online καταστημα με τοσο χαμηλα μεταφορικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην απόδειξη υπάρχει η μπλούζα και τράβηξαν όλο το ποσό από paypal.

Προφανώς αυτός που έφτιαξε την παραγγελία μου ξέχασε να την βάλει μέσα στη σακούλα.

 

Το πρόβλημα μου είναι πως θα αποδείξω ότι το ξέχασαν;

Να το αποδειξεις δεν υπαρχει τροπος νομιζω.

 

Απλα στειλτους μηνυμα και πες τους την περιπτωση. Πιστευω θα σου κανουν refund. Δεν νομιζω να κολλησουν εκει, ακομα και αν δεν αποδεικνυεται και ας υπαρχει το ρισκο για αυτους να λες ψεματα (δεν λεω πως λες ψεματα :-D )

 

Υπαρχει και ειδικη κατηγορια για τετοια περιπτωση για να αναφερεις το προβλημα (δεν ξερω αν το εκανες ηδη...) Πηγαινε στο order history, πατα contact us, επελεξε subject ''i am missing items from my order'' και ανεφερε το προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ήρθε χτες η παραγγελία (26/11 παραγγελία, 28/11 τα πήρε η courier, 5/12 στα χέρια μου)

αλλά έλειπε μια μπλούζα.

Τους έστειλα mail και περιμένω απάντηση τους.

 

Γνωρίζεται τι γίνεται σε τέτοια περίπτωση;

κανε refunt  κατευθειαν, μεσα στην ευδομαδα θα στα δωσουν πισω, στα εμαιλ δεν απαντανε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

http://www.sportsdirect.com/karrimor-trail-35-rucksack-792022?colcode=79202218

Φαίνεται πολύ καλό για τα λεφτά του. Θα φανεί όταν ζοριστεί. Έχει και αδιάβροχο κάλυμμα. 

 

 

Σχετικά με το backpack πιστεύετε οτι έχει ικανό μέγεθος ώστε να περάσει ως χειραποσκευή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...