Προς το περιεχόμενο

To topic του sportsdirect.com


nfeel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Gogos7,το πρώτο που γράφεις δυστυχώς δε  λύνει το πρόβλημα...απλά αναφέρει ποια από τις τρεις κάρτες θέλω να εμφανίζεται πρώτη,δηλαδή βασική(primary) στις συναλλαγές μου!

Το δεύτερο δεν μπόρεσα να το εφαρμόσω διότι το μόνο ''details'' που μου βγάζει είναι αυτό που φαίνεται κάτω χαμηλά πάνω στη χθεσινή παραγγελία.Δεν ξέρω αν εννοείς αυτό αλλά κάνοντας κλικ εκεί,εμφανίζει όλες τις λεπτομέρειες αυτής της παραγγελίας αλλά δεν έχει κάποιο άλλο ''details'' ούτε  ''change from credit card'' όπως αναφέρεις.

Εdit:Τώρα μπήκα στο νόημα.Αυτό που λες γίνεται μόνο σε ολοκληρωμένες(completed) παραγγελίες.Έκανα ακριβώς αυτά τα βήματα που λες σε παλιότερη ολοκληρωμένη παραγγελία μου και όντως πατώντας ''details'' φαίνεται κάτω-κάτω στη σελίδα το funding source με τα τελευταία ψηφία της κάρτας.

Άρα το πιο πιθανό σενάριο είναι ότι η παραγγελία δεν έχει ολοκληρωθεί επειδή χρησιμοποίησα ''άδεια'' κάρτα γι'αυτό και δε μου βγάζει καθόλου τα στοιχεία της στη συναλλαγή;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απάντηση που μου έστειλε η υπάλληλος είναι αυτή:

For every 60€ or multiples therefore spent in an order then a voucher will be issued. If the order placed qualifies for the offer then we will endeavour to send the voucher to you either on but not before Tuesday 2nd of December 2014 or after the order has been despatched.

Kind regards,

Sally

 

Άρα έχουμε μια σαφέστερη εικόνα για  την προσφορά.

... 

μαλιστα....

οκ ευχαριστουμε για την διευκρινιση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποιος τρόπος να μειώσω τα 8 ευρώ μεταφορικά; Ό,τι και να πάρω με πάει +8 ευρώ.

Από την άλλη, αν πας στη σελίδα που λέει τα έξοδα αποστολής, στην Ελλάδα αμαφέρει ότι ξεκινούν από ένα ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...

Άρα το πιο πιθανό σενάριο είναι ότι η παραγγελία δεν έχει ολοκληρωθεί επειδή χρησιμοποίησα ''άδεια'' κάρτα γι'αυτό και δε μου βγάζει καθόλου τα στοιχεία της στη συναλλαγή;;

 

Και σε μένα άργησε από το SD να έρθει μήνυμα.

Όμως αναφέρεις ότι ήρθε email από το PayPal. Οπότε λογικά έχει χρεωθεί, η όποια κάρτα σου, κανονικά.

 

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να μειώσω τα 8 ευρώ μεταφορικά; Ό,τι και να πάρω με πάει +8 ευρώ.

Από την άλλη, αν πας στη σελίδα που λέει τα έξοδα αποστολής, στην Ελλάδα αμαφέρει ότι ξεκινούν από ένα ευρώ.

 

Αυτήν την περίοδο:

1-100 ευρώ -> μεταφορικά 7,99 ευρώ.

100+ ευρώ  -> μεταφορικά 1 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς τα μεταφορικά φαίνεται να είναι το μόνο ασταθες σημείο σε αυτό το μαγαζί. Αλλάζουν πάρα πολύ συχνά τιμολογιακη πολιτική. Παρατηρώ πως οι αλλαγές αυτές συμβαίνουν συνήθως όταν αρχίζουν περιοδοι εορτών. Αλλά σίγουρα δεν είναι δεδομένο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω με ευρω θυμαμαι...

 

Να το τσεκαρω πως γινεται? Αφου αν το βαλω με λιρες την μετατροπη την κανει η τραπεζα και θα το δω εκ των υστερων. Βγαζει σε σημειο πριν την ολοκληρωση της παραγγελιας και το κοστος σε ευρω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εβγαλε παντως κ με 23 ευρω αποστολη express (που σιγα μην τα δωσω) προφανως να ερθουν με αεροπλανο κ οχι οδικως... παλιες καλες εποχες που με 4 ευρω ερχονταν αεροπορικα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρέλαβα αυτό το Karrimor 3 in 1 Jacket Mens

Link.png Site: Karrimor 3 in 1 Jacket Mens

 

το οποίο την προηγούμενη εβδομάδα έπαιζε σε διάφορα χρώματα και μεγέθη σε προσφορά στα 33,6€

 

σαν μέγεθος είναι σχετικά άνετο. δλδ πάρτε το μέγεθος που φοράτε Ελλάδα ή αν είσαστε μεταξύ μεγεθών πάρτε το μικρότερο.

στο πίσω μέρος κατεβαίνει λίγο περισσότερο απο οτι φαίνεται στις φωτό.

καλούτσικη ποιότητα ραφής και υφάσματος, περίπου όσο τα μπουφάν των 100-150€ στην Ελλάδα

δεν πρόλαβα να δοκιμάσω αν είναι αδιάβροχο ή πόσο διαπνέει αλλά σίγουρα είναι αρκετά καλό αντιανεμικό.

προσεγμένο είναι και το εσωτερικό fleece που μπορεί άνετα να φορεθεί μόνο του.

 

ένα αξιοπρεπές σύνολο, που για τα χρήματα του θεωρώ πως ήταν ευκαιρία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εβγαλε παντως κ με 23 ευρω αποστολη express (που σιγα μην τα δωσω) προφανως να ερθουν με αεροπλανο κ οχι οδικως... παλιες καλες εποχες που με 4 ευρω ερχονταν αεροπορικα....

 

Η Ισοτιμία είναι ψιλογνωστη. Δε ψωνίζει από Ζιμπάγκουε

 

http://www.sportsdirect.com/nike-air-max-skyline-mens-running-shoes-121339?colcode=12133948

79,20 euro

 

ή 66 λιρες

 

66 λιρες στο google ειναι 

82.9488 euro

αρα υπάρχει διαφορά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά κάποιο καλο ζευγάρι ισοθερμικες κάλτσες έχετε να προτείνετε; Ακόμα και για καθημερινή χρήση. Ευχαριστώ

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτή την εβδομάδα έχει προσφορά σε κάποια slazenger

ανάμεσα σε αυτά και το Slazenger SL Fleece Crew Sweater Mens

Link.png Site: Slazenger SL Fleece Crew Sweater Mens

 

είναι κατά τα πρότυπα slazenger μεγαλύτερο απο τις συνηθισμένες μάρκες. οπότε πάρτε σίγουρα ένα νούμερο μικρότερο απο το συνηθισμένο.

μαλακό ύφασμα, αφήνει καλύτερη αίσθηση απο οτι θα περίμενε κάποιος διαβάζοντας το 65%Polyester-35%cotton

και είμαι γενικά αρκετά ευαίσθητος στο θέμα σύνθεση .

 

είναι μια ευχάριστη και οικονομική μπλούζα φόρμας σε αρκετά χρώματα για να διαλέξετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια αντιμετωπιζω ενα προβλημα με τη συγκεκριμενη σελιδα.Τι προαλλες εκανα μια παραγγελια 150 ευρω απο SportsDirect και προσπαθουσα να πληρωσω με χρεωστικη καρτα.Αφου δοκιμασα 2 χρεωστικες,μια της Πειραως και μια της Alphabank δεν με αφησε με καμοια να γινει η πληρωμη.Ετσι αναγκαστηκα να πληρωσω μεσω paypal.Ενω αρχικα η παραγγελια εγινε επειτα απο 2 μερες μου στελνουν email που ελεγε:

Dear Vasilis ....., Unfortunately the items listed below are no longer in stock. As a result we have had to cancel these items from your order. You will not be charged for any of these items. Please accept our apologies for the inconvenience caused by this matter.                                
Cancelled - Unable To Authorise Payment,
these items have been cancelled from your order.

Δε με χρεωσαν αλλα τα χρηματα εχουν μεινει στην paypal και ειναι ακομα στην κατασταση pending.Προσπαθω να κανω withdraw τα χρηματα αλλα μου ζηταει εναν IBAN κωδικο.Πιστευετε πως με τον ΙΒΑΝ κωδικο θα παρω πισω τα χρηματα?Και μηπως γνωριζετε γιατι δε με αφηνει να κανω την παραγγελια ?δηλαδη εχει να κανει με την τραπεζα που ισως δεν επιτρεπει διασυνοριακες συναλλαγες?Ευχαριστω και συγνωμη για το μεγαλο κειμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...