Προς το περιεχόμενο

To topic του sportsdirect.com


nfeel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εντάξει, σωστά το υπολογίσαμε.

48ευρώ=40 λίρες με την ισοτιμία που έδινε στο mail το sportsdirect.

Υπενθυμίζω σε άλλα έλεγε 10£ για κάθε 50£αγορών και σε άλλα 12€ για κάθε 60€ αγορών.

άρα 1£=1,2€

 

με τι ισοτιμία το εξαργυρώνει τώρα, είδες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα..Μία ερώτηση παίδες .Έκανα χθες 2 παραγγελείες και την μια μου την έβγαλε Unable To Authorise Payment ενώ την άλλη την έτρεξε κανονικά και είναι στο στάδιο awaiting courier pick up.Είναι και οι 2 μέσω paypal απο την ίδια κάρτα και το paypal έχει δεσμεύσει κανονικά τα χρήματα και για τις 2.Ξέρετε μήπως τι μπορεί να παίζει με την ακυρωθέντα?

 

Για να μην τα ξαναγράφω. Διάβασε Link.png Site: εδώ τι πρέπει να κάνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το βλέπω να έρχεται.Τα ίδια κ σήμερα.καμία αλλαγή.Έστειλα μύνημα κ χθες κ σήμερα αλλά δεν απαντάνε.Θα δούμε

το εχεις κανει με Paypal?αν ναι κανε dispute

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην τα ξαναγράφω. Διάβασε Link.png Site: εδώ τι πρέπει να κάνεις.

Είμαι verified στο paypal και έχω πάνω απο 50 παραγγελίες στο sportsdirect με το ίδιο account του paypal συνδεδεμένο με την ίδια πιστωτική εδώ και 3 χρόνια.Οπότε μάλλον σε λάθος του συστήματος τους θα ωφείλετε.Την ξαναέκανα την παραγγελεία τώρα,για να δούμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι verified στο paypal και έχω πάνω απο 50 παραγγελίες στο sportsdirect με το ίδιο account του paypal συνδεδεμένο με την ίδια πιστωτική εδώ και 3 χρόνια.Οπότε μάλλον σε λάθος του συστήματος τους θα ωφείλετε.Την ξαναέκανα την παραγγελεία τώρα,για να δούμε

 

Απο όλη την απάντηση μου, για το verified συγκράτησες; Πήγαινε δες αν υπάρχει καταγεγραμμένη συναλλαγή στο paypal και γράφει pending ενω δεν έχει υπάρχει η αντίστοιχη παραγγελία στο ιστορικό σου στην σελίδα του sportsdirect. Θα πρέπει να ακυρωθεί η συναλλαγή για να αποδεσμευτούν τα χρήματα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.. Να κάνω μια ερώτηση? Έκανα κι εγώ μια παραγγελία στις 25/11 και μου έβγαλε ένα link για να πάρω ένα voucher 10 λίρες αλλά κάπως το παράτησα εκείνη τη στιγμή και δεν το έκανα.. Τώρα μπορώ να το βρω κάπου και να βάλω τον αριθμό της παραγγελίας μου?

 

Θα σου ερθει email με το voucher

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να κάνω dispute από τώρα?Νωρίς δεν είναι?ή να περιμένω?

Εγω εκανα την Παρασκευη , τραβηξαν λεφτα την Κυριακη και τη Δευτερα δεν το εστειλαν. Και αφου εστειλα μνμ μου απηντησαν το ιδιο με εσενα και αυτο μου το κανουν καθε μα καθε φορα. Η dhl φυσικα δεν ειχε το πακετο. Μολις εκανα dispute ομως την αλλη μερα το εδωσαν και εφυγε. Δεν ξερω για τους αλλους τι ισχυει, αλλα εχω παραγγειλει πανω απο 10 φορες, εεε και τις 10 αν τους αφησω παιρνουν τα λεφτα κ δεν ξεκιναει το πακετο. Μπορει να συμβαινει σε εμενα μονο :/

Εγω εκανα την Παρασκευη , τραβηξαν λεφτα την Κυριακη και τη Δευτερα δεν το εστειλαν. Και αφου εστειλα μνμ μου απηντησαν το ιδιο με εσενα και αυτο μου το κανουν καθε μα καθε φορα. Η dhl φυσικα δεν ειχε το πακετο. Μολις εκανα dispute ομως την αλλη μερα το εδωσαν και εφυγε. Δεν ξερω για τους αλλους τι ισχυει, αλλα εχω παραγγειλει πανω απο 10 φορες, εεε και τις 10 αν τους αφησω παιρνουν τα λεφτα κ δεν ξεκιναει το πακετο. Μπορει να συμβαινει σε εμενα μονο :/

Και απο εχθες ειναι Βουδαπεστη, ενω εσενα δεν ξεκινησε καν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εκανα την Παρασκευη , τραβηξαν λεφτα την Κυριακη και τη Δευτερα δεν το εστειλαν. Και αφου εστειλα μνμ μου απηντησαν το ιδιο με εσενα και αυτο μου το κανουν καθε μα καθε φορα. Η dhl φυσικα δεν ειχε το πακετο. Μολις εκανα dispute ομως την αλλη μερα το εδωσαν και εφυγε. Δεν ξερω για τους αλλους τι ισχυει, αλλα εχω παραγγειλει πανω απο 10 φορες, εεε και τις 10 αν τους αφησω παιρνουν τα λεφτα κ δεν ξεκιναει το πακετο. Μπορει να συμβαινει σε εμενα μονο :/

Και απο εχθες ειναι Βουδαπεστη, ενω εσενα δεν ξεκινησε καν

τι να γράψω σαν αιτιολογία στο dispute του paypal?θα το κάνω για πρώτη φορά γιαυτό σε ρωτάω.Ακόμα κ σήμερα δεν υπάρχει ενημέρωση.Στο status του sportsdirect γράφει with courier αλλά στο site thw DHL λέει ακόμα shipment information received.Την Πέμπτη 27/11 έκανα παραγγελία,μου τράβηξαν τα λεφτά αμέσως κ στην DHL από 27/11 γράφει αυτό.Από την ίδια μέρα.Πήρα στην DHL κ λέει οτι έχουν δώσει αριθμό φορτωτικής(που γράφει with courier το sportsdirect) αλλά δεν το έχουν στείλει ακόμα.Έτσι μου είπαν

τι να γράψω σαν αιτιολογία στο dispute του paypal?θα το κάνω για πρώτη φορά γιαυτό σε ρωτάω.Ακόμα κ σήμερα δεν υπάρχει ενημέρωση.Στο status του sportsdirect γράφει with courier αλλά στο site thw DHL λέει ακόμα shipment information received.Την Πέμπτη 27/11 έκανα παραγγελία,μου τράβηξαν τα λεφτά αμέσως κ στην DHL από 27/11 γράφει αυτό.Από την ίδια μέρα.Πήρα στην DHL κ λέει οτι έχουν δώσει αριθμό φορτωτικής(που γράφει with courier το sportsdirect) αλλά δεν το έχουν στείλει ακόμα.Έτσι μου είπαν

μόλις τώρα μπήκα στην dhl κ γράφει οτι είναι Αθήνα το πακέτο.Πήρα στην DHL κ είπαν οτι είναι με τον διανομέα κ μου το φέρνει.Πρώτη ενημέρωση είχα σήμερα όταν έφτασε κιόλας.Όλη την εβδομάδα φαινόταν αυτό.Θα παραλάβω σήμερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5 το πρωι η παραγγελια μου εφτασε Αθηνα. Θα παραλαβω λετε μεχρι και αυριο Θεσ/νικη ή θα παει απο βδομαδα?

 

Αν όχι αύριο, την Δευτέρα θα παραλάβεις σίγουρα. Σάββατο στην Θεσ/νίκη δεν παραδίδουν.

Εμένα μου έχει τύχει δυο φορές να είναι η παραγγελία με τον διανομέα, να εχω κλειστεί στο σπίτι και να περιμένω και τελικά στις 6 το απόγευμα να μου λένε ότι δεν πρόλαβε να μου το παραδώσει και θα παραδωθεί την επόμενη εργάσιμη, όπως και έγινε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο όλη την απάντηση μου, για το verified συγκράτησες; Πήγαινε δες αν υπάρχει καταγεγραμμένη συναλλαγή στο paypal και γράφει pending ενω δεν έχει υπάρχει η αντίστοιχη παραγγελία στο ιστορικό σου στην σελίδα του sportsdirect. Θα πρέπει να ακυρωθεί η συναλλαγή για να αποδεσμευτούν τα χρήματα σου.

 

Υπήρχε σαν pending στο paypal αφου θέλει 2 εργάσιμες περίπου να γίνει το cancel απο τον vendor και φαινότανε σαν cancel στο site του sportdirect.Ξαναέκανα την ίδια παραγγελεία και πέρασε μια χαρά.Την όλη διαδικασία του paypal την ξέρω καλά διότι το χρησιμοποιώ καθημερινά εδώ και αρκετά χρόνια.Αυτό που έψαχνα ήταν γιατί την κάνανε cancel.Το συστημά τους μάλλον έφταιγε και οι απαντήσεις σε 2 μηνύματα που τους έστειλα ηταν copy paste.Τραγικό support πραγματικά.Είναι δυνατόν τόσο μεγάλο σε όγκο παραγγελιών site να μην έχει live support στα λογιστικά τουλάχιστον...Τεσπα,τέλος καλό ,όλα καλά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπήρχε σαν pending στο paypal αφου θέλει 2 εργάσιμες περίπου να γίνει το cancel απο τον vendor και φαινότανε σαν cancel στο site του sportdirect.Ξαναέκανα την ίδια παραγγελεία και πέρασε μια χαρά.Την όλη διαδικασία του paypal την ξέρω καλά διότι το χρησιμοποιώ καθημερινά εδώ και αρκετά χρόνια.Αυτό που έψαχνα ήταν γιατί την κάνανε cancel.Το συστημά τους μάλλον έφταιγε και οι απαντήσεις σε 2 μηνύματα που τους έστειλα ηταν copy paste.Τραγικό support πραγματικά.Είναι δυνατόν τόσο μεγάλο σε όγκο παραγγελιών site να μην έχει live support στα λογιστικά τουλάχιστον...Τεσπα,τέλος καλό ,όλα καλά

 

Εχει σίγουρα πρόβλημα το sportsdirect, αλλα για να γίνει cancelled η συναλλαγή στο status του paypal δεν χρειάζεται δυο μέρες. Γίνεται επιτόπου, αλλά πρέπει να το κάνει το sportsdirect. Το ξέρω απο προσωπική εμπειρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά το cancel στο paypal εξαρτάται αποκλειστικά απο τον vendor.Απλά έχω συνηθήσει στα κινεζάκια που λόγω και διαφορά ώρας πάνω κάτω 2 μερούλες κάνουν.Το sportdirect πάντως έχει γίνει πολύ αργό σε όλα του.Καμία σχεση με το πως ήταν το 2010 που ξεκίνησα να κάνω internet-τικές παραγγελείες σε δαύτους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια η παραγγελια μου στο sportsdirect εχει γινει cancelled απο τη δευτερα αλλα ακομα στο paypal τα λεφτα δεν εχουν παει στο balance και εχουν μεινει ακομα στην ακυρωμενη παραγγελια.Η ακυρωση εγινε τη Δευτερα και ακομα περιμενω..Μηπως φταιει το οτι δεν ειμαι verified στο paypal?θελω να κανω withdraw τα χρηματα αλλα δε γινεται ακομα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...