Προς το περιεχόμενο

To topic του sportsdirect.com


nfeel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν σε αφήνει να βάλεις ΜΗ αγγλικό τηλέφωνο (τσεκαρισμένο απο 2 εγγραφές). Οπότε το αφήνεις κενό και μπαίνεις και το βάζεις μετά και το δέχεται κανονικά.

 

 

 

Μπορείτε να μας πείτε πάνω κάτω απο τότε που έφυγαν απο τα γραφεία στο Leeds ή έστω απο το Midland, πόσο καιρό πήρε να έρθουν Αθήνα;

 

Αν γίνεται επειδή διαφέρει απο παραγγελια σε παραγγελία η διαθεσιμότητα αναφέρετε μόνο τον χρόνο ταξιδίου. Δεν είναι το ίδιο η διαχείριση μιας παραγγελιας με 5 αντικείμενα με μια παραγγελία 50 αντικειμένων όπως ακούω εδώ. Αυτή με τα 50 αντικείμενα μπορεί να κάνει παραπάνω είτε για θέματα διαθεσιμότητας είτε γιατι τους παίρνει παραπάνω να τα συγκεντρώσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι 1.80 και 75 κιλά περίπου, αδύνατος γενικα και θελω να παρω τα παρακάτω:

Τι νουμερα λετε θα μου κανουν? εχει παρει κανεις κανα φουτερακι londsale? Το μπουφαν διαβασα σε προηγουμενη σελιδα οτι εχει μεγαλη φορμα, αλλα φοβαμε να παρω small μηπως ειναι πολυ μικρο, κολλητο και κοντο, τι λετε? κανεις με εμπειρια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι 1.80 και 75 κιλά περίπου, αδύνατος γενικα και θελω να παρω τα παρακάτω:

Τι νουμερα λετε θα μου κανουν? εχει παρει κανεις κανα φουτερακι londsale? Το μπουφαν διαβασα σε προηγουμενη σελιδα οτι εχει μεγαλη φορμα, αλλα φοβαμε να παρω small μηπως ειναι πολυ μικρο, κολλητο και κοντο, τι λετε? κανεις με εμπειρια?

 

medium θα έλεγα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ jmallen3

 

Πήγα σε ένα από τα ελληνικά καταστήματα lonsdale στη Νίκαια να δοκιμάσω φούτερ.Είμαι 1.85,85 κιλά,δοκίμασα το small και μου ήταν πληθωρικό!

 

Ο αντιπρόσωπος μου εξήγησε ότι η lonsdale έχει δύο σειρές,τη λεγόμενη streetware που τα νουμεράκια είναι κανονικά και την λεγόμενη fighting,που είναι γενικά πιο φαρδιά ρούχα!Δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να ξεχωρίσεις τις γραμμές μου είπε.

Δεν ξέρω κάτα πόσο τα λεγόμενα του ήταν αληθή 100%,τον έκοψα για ειλικρινή τύπο αλλά όντως στο συγκεκριμένο φούτερ που δοκίμασα το S και μου ήταν μεγαλούτσικο,αυτό θα έπαιρνα δηλαδή αν έπαιρνα αλλά δεν μου ήταν εφαρμοστό όπως θα το επιθυμούσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

medium θα έλεγα

@ jmallen3

 

Πήγα σε ένα από τα ελληνικά καταστήματα lonsdale στη Νίκαια να δοκιμάσω φούτερ.Είμαι 1.85,85 κιλά,δοκίμασα το small και μου ήταν πληθωρικό!

 

Ο αντιπρόσωπος μου εξήγησε ότι η lonsdale έχει δύο σειρές,τη λεγόμενη streetware που τα νουμεράκια είναι κανονικά και την λεγόμενη fighting,που είναι γενικά πιο φαρδιά ρούχα!Δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να ξεχωρίσεις τις γραμμές μου είπε.

Δεν ξέρω κάτα πόσο τα λεγόμενα του ήταν αληθή 100%,τον έκοψα για ειλικρινή τύπο αλλά όντως στο συγκεκριμένο φούτερ που δοκίμασα το S και μου ήταν μεγαλούτσικο,αυτό θα έπαιρνα δηλαδή αν έπαιρνα αλλά δεν μου ήταν εφαρμοστό όπως θα το επιθυμούσα.

 

με μπερδέψατε ακόμα περισσότερο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γίνεται άνθρωπος 185 και 85 κιλά να φοράει σμολ

Τα φούτερ που παράγγειλα και μου ειναι κανονικά το XL και ειμαι 182 92 κιλά

οπότε με 75 κιλά μάλλον πας σε medium!

Εξάλλου τα φουτερ δεν φοριούνται κολητά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γίνεται άνθρωπος 185 και 85 κιλά να φοράει σμολ

Τα φούτερ που παράγγειλα και μου ειναι κανονικά το XL και ειμαι 182 92 κιλά

οπότε με 75 κιλά μάλλον πας σε medium!

Εξάλλου τα φουτερ δεν φοριούνται κολητά

πήρες φουτερ londsale φιλε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γίνεται άνθρωπος 185 και 85 κιλά να φοράει σμολ

Τα φούτερ που παράγγειλα και μου ειναι κανονικά το XL και ειμαι 182 92 κιλά

οπότε με 75 κιλά μάλλον πας σε medium!

Εξάλλου τα φουτερ δεν φοριούνται κολητά

 

είναι ανάλογα τη μάρκα

 

κάτι tshirt medium πήρα μου είναι σαν xl

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πήρες φουτερ londsale φιλε?

 

ναι αυτό

http://www.sportsdirect.com/lonsdale-2-stripe-hoody-mens-535000?colcode=53500071

και μου είναι οκ το XL

 

επίσης πήρα και αυτό

http://www.sportsdirect.com/lonsdale-baseball-gilet-mens-608413

 

σε XXL και έκανα λάθος μιας και μου είναι σαν φούστα (έπρεπε να πάρω το L)

 

 

όσο για τα υπόλοιπα σχόλια

 

http://store.lonsdale.com/CustomerServices/OtherInformation/SizeGuide

 

απλά μετρήστε!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια από τα ίδια και σε εμένα..

Δευτέρα έκανα την παραγγελία (αρκετά μεγάλη). Τρίτη την ετοίμασαν. Τετάρτη την έστειλαν με DHL Express. Πέμπτη ήταν Αθήνα. Παρασκευή ήταν σπίτι μου (επαρχία).

:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, με ποια εταιρία συνεργάζονται ελλάδα? Speedex?

 

Ψάχνω στο site τους το τηλεφωνικό τους κέντρο αλλα δεν παίζει ουτε ένα γ@@@μένο τηλέφωνο. Ποιός τους έκανε φάρσα και αποφάσησαν να κόψουν τα τηλέφωνα; Ελπίζω να μην την συνέχισε με emails διότι ποιός βρίσκει γυμνασμένα περιστέρια εν έτη 2012..

 

EDIT:

Χμ, τελικά το βρήκα. +30 210 9890000 το τηλεφωνικό τους κέντρο.

 

Παρόλα αυτά η ερώτηση ισχύει: Speedex?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...