Προς το περιεχόμενο

To topic του sportsdirect.com


nfeel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Kavou_26 είπε

Καλησπέρα. Έκανα μια παραγγελιά στις 25/01/2021. Ένα παλικάρι είχε ανεβάσει ένα πίνακα που έλεγε τις χρεώσεις του τελωνείου από τρίτους και έλεγε ότι μέχρι 150€ πληρώνεις μόνο εξτρά το ΦΠΑ χωρίς κάποιον εξτρά δασμό. Επέλεξα να κάνω μια παραγγελιά 147€(μαζί με τα μεταφορικά). Την στείλανε με Fedex και σήμερα ήρθε σπίτι μου με γενική ταχυδρομική χωρίς να πληρώσω κάτι εξτρά. Μάλλον έχει βρει κάποια άκρη η SD για να μην παίρνανε τελωνείο. 

 

Έχεις παρατηρήσει ποσοστό ΦΠΑ που πλήρωσες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/2/2021 στις 6:27 ΜΜ, stathisgs800 είπε

Τελικά παιδιά έχει βγάλει κανείς άκρη με το τι επικρατεί με τις παραγγελίες από το sportsdirect θέλω να κάνω παραγγελία και δεν έχω βγάλει άκρη... υπάρχει κάποια περίοδο χαριτος ακόμα ξέρει κανείς;;;

Εγώ προσωπικά θα περιμένω να έχουμε μια συγκεκριμένη επίσημη οδηγία από SD αλλιώς δεν θα παραγγείλω ξανά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, coyote2 είπε

Έχεις παρατηρήσει ποσοστό ΦΠΑ που πλήρωσες;

0-02-0a-4603f9cd95917a026d95cb00e7bf370c4035d474f09e167e93c26d469141ac74_5c3205b3.jpg.81bf0c3ad7b4e72233ea8261a24888ae.jpg

Αυτη ειναι η αποδειξη. Οπως βλεπεις το ΦΠΑ για τα πραγματα ειναι 24%. Το τελευταιο το VAT included 3.87€ δεν ξερω τι ειναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/2/2021 στις 6:27 ΜΜ, stathisgs800 είπε

Τελικά παιδιά έχει βγάλει κανείς άκρη με το τι επικρατεί με τις παραγγελίες από το sportsdirect θέλω να κάνω παραγγελία και δεν έχω βγάλει άκρη... υπάρχει κάποια περίοδο χαριτος ακόμα ξέρει κανείς;;;

Εγώ που έκανα παραγγελία μου ήρθε κανονικά. Το σταμάτησαν στο τελωνείο για 2 εβδομάδες. Πήραν τηλ απο DHL και μου έκαναν διάφορες ερωτησεις φμ,περιεχομενο πακέτου κ.α) αλλα όλα καλα...δεν πληρωσα κάτι παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα στο facebook μου απαντησαν οτι δεν θα πληρωσουμε κατι επιπλέον.

+ Στους όρους τους γράφει ακομα το ίδιο δλδ μεσα στη EU δεν υπάρχουν εξτρα χρεώσεις.

Απο ότι βλέπω μαλλον θα λαμβάνουμε με Fedex πλέον αν γίνεται ο εκτελωνισμός Ολλανδία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Kavou_26 είπε

0-02-0a-4603f9cd95917a026d95cb00e7bf370c4035d474f09e167e93c26d469141ac74_5c3205b3.jpg.81bf0c3ad7b4e72233ea8261a24888ae.jpg

Αυτη ειναι η αποδειξη. Οπως βλεπεις το ΦΠΑ για τα πραγματα ειναι 24%. Το τελευταιο το VAT included 3.87€ δεν ξερω τι ειναι.

αρα ελληνικό ΦΠΑ στα πράγματα. όπως κάνει ο αμαζον. αρα σε χρεώνει ελληνικό ΦΠΑ.

 

Το included ειναι το ΦΠΑ της μεταφοράς... 16.13 καθαρό συν 3.87 κάνει 20 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα το πακέτο μου είναι σχεδόν 1 μήνα τελωνείο, από τις 17/1. πήρα πριν λίγο και μου είπαν ότι υπάρχουν καθυστερήσεις και θα τοςυ κάνει μια υπενθύμιση ! για να δούμε

πάντως ούτε τώρα μου είπαν κάτι για εξτρα έξοδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω και εγώ παραγγελία από sd αξίας 280€. Σήμερα είδα στο tracking oτι πέρασε custom clearance στην Ολλανδία! Αποστολέας η fedex....αναμενουμε

IMG_20210211_133432.jpg

Επεξ/σία από DimosP6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα υπαρχει καποια κοινη γραμμη ή ειναι οπως κατσει στον καθενα; Και οταν λενε Ελληνικο ΦΠΑ εννοειται το 24%; Αυτος δεν ειναι ο φορος για δεματα ανω των 22 ευρω;

Και γιατι ο φιλος παραπανω με παραγγελια 100 ευρω πληρωνει κανονικα τον φορο, και αλλοι με παραγγελιες μεγαλυτερες δεν πληρωσαν κατι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Lazostat είπε

Τελικα υπαρχει καποια κοινη γραμμη ή ειναι οπως κατσει στον καθενα; Και οταν λενε Ελληνικο ΦΠΑ εννοειται το 24%; Αυτος δεν ειναι ο φορος για δεματα ανω των 22 ευρω;

Και γιατι ο φιλος παραπανω με παραγγελια 100 ευρω πληρωνει κανονικα τον φορο, και αλλοι με παραγγελιες μεγαλυτερες δεν πληρωσαν κατι;

Μεχρι ωρας δεν εχει πληρωσει κανενας φορο απο Ελληνική πλευρά.

Μεχρι στιγμής ειναι οπως παλιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Lazostat είπε

Τελικα υπαρχει καποια κοινη γραμμη ή ειναι οπως κατσει στον καθενα; Και οταν λενε Ελληνικο ΦΠΑ εννοειται το 24%; Αυτος δεν ειναι ο φορος για δεματα ανω των 22 ευρω;

Και γιατι ο φιλος παραπανω με παραγγελια 100 ευρω πληρωνει κανονικα τον φορο, και αλλοι με παραγγελιες μεγαλυτερες δεν πληρωσαν κατι;

Και στη δική μου περίπτωση η απόδειξη γράφει 24% vat

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...