Προς το περιεχόμενο

To topic του sportsdirect.com


nfeel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα!

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΤΩΝ ΠΡΟΙΟΝΤΩΝ !

ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ ? ΕΝΝΟΩ ΣΤΗΝ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΠΟΥ ΔΩΣΑΜΕ ?

ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΟΥΝ ΝΑ ΤΗΝ ΒΡΟΥΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΟΥΝ ΣΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΠΟΥ ΔΩΣΑΜΕ ?

ΜΕ ΠΟΙΑ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΙΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ?

ΑΛΛΙΩΣ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΕΓΩ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΩ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ?

 

ΓΕΝΙΚΑ ΑΣ ΜΟΥ ΕΞΗΓΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΑΥΤΗ .. 

 

ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ order status 

Awaiting Courier Pickup
Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΗΣ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΠΑΝΤΑ ΣΕ ΠΟΙΑ ΦΑΣΗ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ??
 
Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΠΟΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΣΤΗΝ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΜΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΤΗΝ ΠΟΛΗ ΟΧΙ ΤΟΝ ΔΗΜΟ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΗ ΟΔΟΣ .. ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ (ΜΟΛΙΣ ΤΡΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΗΚΑ   :rolleyes: ) ΘΑ ΔΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟΝ Τ.Κ..
 
 
ΔΙΑΒΑΣΑ ΑΡΚΕΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟ ΣΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΡΙΑ !
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΕΝ θα παραθέσω το μήνυμα σου γιατί μας έβγαλες τα μάτια με τα κεφαλαία. Θα σε παρακαλέσω αν έχεις σκοπό να κάνεις δεύτερο post να το κάνεις με μικρά γράμματα. Στην ιντερνετική "διάλεκτο" τα κεφαλαία = ΦΩΝΑΖΩ.

 

Στο θέμα μας!!

 

Το δέμα έρχεται στην πόρτα σου με την DHL. Σε περίπτωση που δεν σε βρουν σπίτι νομίζω σου αφήνουν σημείωμα για το πότε θα περάσουν ξανά. Μπορείς βέβαια να τους πάρεις τηλ το οποίο θα βρεις στην ιστοσελίδα της DHL να συνεννοηθείς μαζί τους.

 

Την κατάσταση της παραγγελίας σου μπορείς να την δεις πατώντας το "track your order" στα δεξιά της παραγγελίας και θα σε πετάξει στο site της DHL το οποίο θα σου δείχνει ανά πάσα στιγμή που βρίσκεται το δέμα σου. Με το που γράψει εκεί μέσα "With delivery courier" σημαίνει ο,τι το δέμα σου βρίσκεται στο δρόμο για το σπίτι σου οπότε θα παραδοθεί αυθημερόν. Σε γενικές γραμμές να υπολογίζεις 2-5 εργάσιμες από τη στιγμή που θα φύγει το δέμα σου από Αγγλία.

 

Όλα αυτά για Αθήνα. Φαντάζομαι το ίδιο ισχύει και για τη Θεσ/νίκη αλλά και για άλλες μεγάλες πόλεις της Ελλάδας.

 

Μην αγχώνεσαι για τη διεύθυνση εφόσον έχεις γράψει σωστά τον Τ.Κ. Απλά καλό θα είναι σε πιθανή επόμενη παραγγελία να το διορθώσεις.

 

Γενικώς ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΕΝ θα παραθέσω το μήνυμα σου γιατί μας έβγαλες τα μάτια με τα κεφαλαία. Θα σε παρακαλέσω αν έχεις σκοπό να κάνεις δεύτερο post να το κάνεις με μικρά γράμματα. Στην ιντερνετική "διάλεκτο" τα κεφαλαία = ΦΩΝΑΖΩ.

 

Στο θέμα μας!!

 

Το δέμα έρχεται στην πόρτα σου με την DHL. Σε περίπτωση που δεν σε βρουν σπίτι νομίζω σου αφήνουν σημείωμα για το πότε θα περάσουν ξανά. Μπορείς βέβαια να τους πάρεις τηλ το οποίο θα βρεις στην ιστοσελίδα της DHL να συνεννοηθείς μαζί τους.

 

Την κατάσταση της παραγγελίας σου μπορείς να την δεις πατώντας το "track your order" στα δεξιά της παραγγελίας και θα σε πετάξει στο site της DHL το οποίο θα σου δείχνει ανά πάσα στιγμή που βρίσκεται το δέμα σου. Με το που γράψει εκεί μέσα "With delivery courier" σημαίνει ο,τι το δέμα σου βρίσκεται στο δρόμο για το σπίτι σου οπότε θα παραδοθεί αυθημερόν. Σε γενικές γραμμές να υπολογίζεις 2-5 εργάσιμες από τη στιγμή που θα φύγει το δέμα σου από Αγγλία.

 

Όλα αυτά για Αθήνα. Φαντάζομαι το ίδιο ισχύει και για τη Θεσ/νίκη αλλά και για άλλες μεγάλες πόλεις της Ελλάδας.

 

Μην αγχώνεσαι για τη διεύθυνση εφόσον έχεις γράψει σωστά τον Τ.Κ. Απλά καλό θα είναι σε πιθανή επόμενη παραγγελία να το διορθώσεις.

 

Γενικώς ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ.

Δεν συμφωνω καθολουμε την αναφορα σου στα κεφαλαια! :)

Διοτι αρχικα δεν φωναζω και 2ον προσωπικα μου ειναι πολυ πιο ευκολο να διαβαζω κεφαλαια !

Αλλα αφου σε διευκολυνει.. 

 

Ευχαριστω  για την απαντηση ! ειναι σωστη η διευθυνση που εχω δωσει απλα δεν εχω γραψει τον δημο αλλα την πολη μου !

 

Δεν αγχωνωμαι .. πολυ..

Μερικα ποστ αναφερονται σε λαθη που εχουν γινει και σκεφτηκα πως ισως γινει και στην παραγγελεια μου λαθος.

 

ειναι στ leeds !   

Παντως οι περισσοτεροι ειστε ευχαριστιμενοι! 

 

Μπηκα στ  track your order και αν καταλαβα καλα απο οτι λεει (Shipment information received - location Leeds) 

ειναι στ leeds η παραγελια μου!

 

Μακαρι αυριο να ειναι εδω ...   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αυτή τη στιγμή που γράφεις είναι στο Leeds (βήμα 1) τότε δεν θα την έχεις σήμερα. Και επειδή νομίζω παραδόσεις δεν γίνονται το Σάββατο, το κόλπο πάει από Δευτέρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω σε σχολιο παραπανω διαβασα πως εγινε και σαββατο παραδοση !

αλλα ναι σημερα δεν θα ερθουν . ! 

Μια χαρα ειναι και η δευτερα  :-)

Σε ποια πόλη μένεις; Δεν έχει σε όλες τις πόλεις υποκατάστημα DHL. Εγώ που μένω σε μια από αυτές παραλαμβάνω από Speedex.

Η παραγγελία σου θα είναι προς παράδοση σε σένα όταν στο tracking δεις το μύνημα Forwarded for delivery. Αφού πρώτα έχει περάσει από UK, Germany, Greece κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ποια πόλη μένεις; Δεν έχει σε όλες τις πόλεις υποκατάστημα DHL. Εγώ που μένω σε μια από αυτές παραλαμβάνω από Speedex.

Η παραγγελία σου θα είναι προς παράδοση σε σένα όταν στο tracking δεις το μύνημα Forwarded for delivery. Αφού πρώτα έχει περάσει από UK, Germany, Greece κτλ.

Ααα! οκ ! 

Πειραια μενω οποτε προφανως θα ερθει με DHL!  

ξερεισ αν γινονται παραδωσεις τα Σαββατα?

 

προς το παρον η παραγγελια μου ειναι στο Leeds και λεει Awaiting Courier Pickup !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 Shipment information received LEEDS - UK

00:00

 

 

αυτο ακριβως λεει .. 

 

οποτε οχι δν εχει προχωρησει ..

στο Leeds ποσες μερες μενουν ?

απο εχθες το απογευμα ειναι στο Leeds!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά σήμερα θα δεις αλλαγή στο status.

 

==============

 

Σήμερα παρέλαβα μια παραγγελία αλλά ατύχησα στο νούμερο σε κάτι παπούτσια. Δευτέρα λέω να τα στείλω πίσω για ένα νούμερο μικρότερο. Σε περίπτωση που τα θέλει κάποιος από Αθήνα - Αττική και του κάνουν τα δίνω όσο τα πήρα χωρίς τα μεταφορικά φυσικά.

 

Περισσότερες πληροφορίες στην αγγελία που έβαλα εδώ:  http://www.insomnia.gr/classifieds/various/clothes/218423-propeller-boater-shoes-mens-no-42-%CE%B1%CF%86%CF%8C%CF%81%CE%B5%CF%84%CE%B1/

 

Φχαριστώ! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα και απο εδω.....

δεν εχω καθισει να διαβασω ολο το thread, αλλα εχω καποιες αποριες. Σιγουρα κατανταω κουραστικος ( το καταλαβαινω και λυπαμαι) αλλα ειναι πολλες οι σελιδες και θα χασω την μπαλα  πιστευω...

anyway.... εχω καποιες αποριες...αν  καποιος ειναι σε θεση να απαντησει...τον /τους ευχαριστω εκ των προτερων :)

λοιπον....ενας  ξαδερφος ειδε στο site ενα μπουφανακι everlast και το θελει οπωςδηποτε.

επειδη, σιγουρα θα παρει και κατι αλλο , ειτε παπουτσια ειτε ξερω γω τι.....και επειδη με ρωτησε, μιας και αυτος απο ιντερνετικη αγορα δεν κατεχει....

 

ρωταω λοιπον....

- εχετε αγορασει απο εκει? ειστε ικανοποιημενοι? (ποιοτητα, εξυπηρετηση κλπ)

- ειναι κλασσικη αγορα με καρτα? (ειτε prepaid ειτε visa) εννοωντας..απλα δινω τα στοιχεια της καρτας...βαζω τα προιοντα στο basket και τελος?

- πρεπει να επικοινωνησω μαζι τους...να τους πω να το κανουν mark as gift  για να μην με σκισουν στα μεταφορικά??

- υπαρχει δυνατοτητα επικοινωνιας με τον "πωλητη?

- ειναι στανταρ το κοστος των μεταφορικών? (ειδα οτι συνεργαζονται με DHL σε πιο πανω ποστακι)

- υπαρχει κατι αλλο που δεν μου ερχεται τωρα και θα επρεπε να προσεξω?

 

και τελος....ο ξαδερφος ειναι 1.86 περιπου...84 κιλα περιπου....τι size πρεπει να παρει για το μπουφανακι? (μιας και εδω δενυπαρχει η δυνατοτητα να το δοκιμασει )

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ παρα πολυ ....οσους δεν με κραξουν :-D  και βοηθησουν στις αποριες  μου :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- ναι . έχω πάρει 7 φορές δεν είχα ποτέ πρόβλημα, όπως και σχεδόν όλοι όσοι έχουν πάρει.

- paypal , κάρτα, οτι σε βολεύει

- εννοείς τελωνείο λογικά και οχι μεταφορικά. αλλά και πάλι μιλάμε για αγορά απο Ευρωπη  οπότε δεν περνάνε τελωνείο. δεν εχει νόημα να κάνεις κάτι τέτοιο οπότε.

- τι να του πεις;

- £8.33, παράδοση με DHL

- ναι τα νούμερα

 

- κανε search εντός  του topic για τις μάρκες που σε ενδιαφέρουν, και θα βρεις σχόλια για νούμερα. Επίσης κάθε product στο sportsdirect έχει rating και σχόλια, όπου συνήθως αναλύουν αρκετοί το sizing του συγκεκριμένου product

 

υ.γ κρα κρα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ευχαριστω πολυ φιλε μου για την ανταποκριση :)

επικοινωνια με τον πωλητη εννοουσα μηπως πρεπει να του πω για να του βαλει ενδειξη δωρο, η κατι τετοιο, ή μηπως με ενημερωσει ( αν η αγορα αφορα μεγαλο αριθμο προιοντων)  τι ποσο θα πληρωσω και τετοια....αλλα οκ :)

 

και παλι σε ευχαριστω πολυ :)  :D

- ναι . έχω πάρει 7 φορές δεν είχα ποτέ πρόβλημα, όπως και σχεδόν όλοι όσοι έχουν πάρει.

- paypal , κάρτα, οτι σε βολεύει

- εννοείς τελωνείο λογικά και οχι μεταφορικά. αλλά και πάλι μιλάμε για αγορά απο Ευρωπη  οπότε δεν περνάνε τελωνείο. δεν εχει νόημα να κάνεις κάτι τέτοιο οπότε.

- τι να του πεις;

- £8.33, παράδοση με DHL

- ναι τα νούμερα

 

- κανε search εντός  του topic για τις μάρκες που σε ενδιαφέρουν, και θα βρεις σχόλια για νούμερα. Επίσης κάθε product στο sportsdirect έχει rating και σχόλια, όπου συνήθως αναλύουν αρκετοί το sizing του συγκεκριμένου product

 

υ.γ κρα κρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα και παλι !

 

Oντως αλλαξε το status τελικα !

Απο την στιγμη που φτασουν στην Γερμανια ποσο χρονο θελουν για να φυγουν?

και αφου φυγουν απο Γερμανια ποσο χρονο για να ερθουν Ελλαδα!??

Επεξ/σία από ale___21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια προιοντα χωρις reviews αγοραζετε?Ενδιαφερομαι για αυτα τα μποτακια http://www.sportsdirect.com/propeller-sixer-mens-boots-114066

Και δεν αναφερει κατι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...