Προς το περιεχόμενο

Apollo Quicki 811Tablet 8' 119€


leros2004

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εχω δωσει ποσα links που λενε για το link2sd! στο ταμπλετ το βαζεις! ειπαμε στο pc δεν φαινεται το 2ο μερος της καρτας! πρεπει να εχεις linux! και οχι windows. Aπο εκει θα το δεις. Διαβασε τι εχω πει παραπανω. Πρεπει να ψαξεις και προηγουμενα ποστς για το link2sd. Το κινεζικο ειναι το 2.2.9 ?

Επεξ/σία από Nikiforos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 566
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καπου υπαρχει δες στα settings! αλλα εγω προτιμω να το κανω χειροκινητα! λεει αυτοματη συνδεση νεων εφαρμογων στην SD και εχει να το τικαρεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες εγω που το πηρα απο 20 δεκεμβριου μεχρι τωρα καλα πηγαινε...ο αδερφος μου το εκανε root...

και απο τοτε παγωνει μερικες φορες...και αμα περιμενω μετα κρασαρει η ανοιχτη εφαρμογη που ειχα...οποτε θεωρω οτι φταει το root...

επειδη δεν ειναι εδω ο αδερφος μου και σπουδαζει μπορει καποιος να εξηγησεις πως να κανω unroot...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομιζω οτι φταιει το root! εχω κανει root 3 συσκευες android και καμια ποτε δεν κολλησε απο αυτο! δε νομιζω να εχει σχεση εκτος αν κατι εγινε λαθος! unroot κανεις απο το κινεζικο προγραμμα σε καποια επιλογη το εχει πρεπει να το ψαξεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και καλή χρονιά και από εμένα. Είχα νέα από το e-shop όπου είχα στείλει το apollo καθώς δεν δούλευε το ηχείο του. Είχα ζητήσει επιστροφή χρημάτων αν γίνεται. Μάλιστα είχα πάρει τηλέφωνο και είπα σε πωλητή ότι εάν δεν δεχθούν την επιστροφή χρημμάτων ας μου στείλουν το ίδιο καθώς δεν με ενδιαφέρει κάτι άλλο οπότε δεν χρειάζομαι πίστωση, ο οποίος πωλητής μου είπε να μην ανησυχώ και ότι ο τεχνικός θα επικοινωνήσει μάζι μου για το τι θα γίνει. Το αποτέλεσμα είναι ότι σήμερα μου ήρθε μήνυμα πως το πόσο που πληρώσατε (119€) πιστώθηκε στον λογαριασμό σας :blink: . Με τα πολλά τους παίρνω τηλέφωνο και μετά από ομιλία που είχα με έναν άλλο πωλητή μου είπε ότι για να ξαναπάρω το ίδιο πρέπει να δώσω τα +30€ που κάνει τώρα και τέλος μου προώθησε την πίστωση στο ανάλογο τμήμα ώστε μήπως δεχθούν να κάνουν επιστροφή χρημμάτων. Οπότε περιμένω τώρα να δω τι θα γίνει. Ολίγον πίκρα η υπόθεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομιζω οτι φταιει το root! εχω κανει root 3 συσκευες android και καμια ποτε δεν κολλησε απο αυτο! δε νομιζω να εχει σχεση εκτος αν κατι εγινε λαθος! unroot κανεις απο το κινεζικο προγραμμα σε καποια επιλογη το εχει πρεπει να το ψαξεις..

Θα το κοιταξω να δω μηπως εφταιγε κατι αλλο...

Απο αυτους που το εχουν μπορει να πει καποιος αμα εχει φορτισει φουλ το ταμπλετ να δει ποσο του κραταει...

εγω το εχω χρησιμοποιησει παρα πολυ ωρα για να ξερω καλυτερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω το λιωνω καθε μερα τα απογευματα και θελει φορτιση καθε 2 μερες! το αφηνω μεχρι να μου πει οτι θελει φορτισμα δλδ, τερμα κατω η μπαταρια. Αλλα με κατεβασματα κτλ κτλ αλλιως πιστευω θα κραταει πολυ παραπανω.

 

mpompo εμενα μου εκατσε καλη γιατι το προηγουμενο που ειχα παρει ηταν πολυ κατωτερο και ειχε 99,90 ευρω τοτε σε προσφορα. Ετσι πετυχα σε προσφορα αυτο που το ειχαν 119 ευρω και μου εκαναν πιστωση οποτε εδωσα ακομα 19 ευρω και πηρα κατι κλασεις ανωτερο! το αλλο ηταν 7" με αναλυση 800χ600 κατι, 512mb ram, cpu 1.2ghz (μονοπυρηνο κιολας) και με 1 καμερα μπροστα μονο, και με android 4.0.1. Αυτο εδω δλδ μου φαινεται οτι παει πολυ σφαιρα!!! καμια σχεση απλα! δλδ λεω καλα που χαλασε το αλλο! χαχαχαχαχαχαχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι έτσι όπως το περιγράφεις δεν τίθεται θέμα σύγκρισης ανάμεσα στα 2. Απλά εμένα μου έτυχε το θέμα με τον ήχο καθώς τα νερά με το wifi και την μικρότερη μνήμη δεν είχα πρόβλημα και τελικά έχω πίστωση τα χρήμματα. Μόνο που δεν θέλω να πάρω κάτι από αυτό το μαγάζι αυτήν την περίοδο και παρότι πελάτης τους χρόνια είμαι ιδιαίτερα απογοητευμένος σε σημείο που δεν ξέρω με ποιον να κάνω φασαρία με το τμήμα πωλήσεων ή το service. Τέλος πάντων ελπίζω να μου δώσουν πίσω τα χρήμματα και ας το κρατήσουν το apollo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι καταλαβαινω αλλα δεν φταινε αυτοι για τα προβληματα στα διαφορα προιοντα! εμενα παντα τα αλλαζαν αμεσως και δεν ειχα προβλημα! προφανως εκαναν πιστωση για να μην πεσεις παλι σε ελατωματικο! εμενα ετσι μου εκανε το chinavasion και πηρα κατι αλλο! δε νομιζω οτι κανεις δινει πισω χρηματα! η πιστωση μενει μεχρι να παρεις κατι αλλο να αφαιρεθουν απο εκει! και εμενα στο δικο μου πιστωση μου εκαναν! γιατι δεν παιρνεις καποιο αλλο tablet?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποση ωρα το βαζεις φορτιση?

Στο manual λεει 5 ωρες...τοσο περιπου το εχω βαλει...

μηπως να το βαζω περισσοτερο η θα χαλασει η μπαταρια απο overcharge?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι καταλαβαινω αλλα δεν φταινε αυτοι για τα προβληματα στα διαφορα προιοντα! εμενα παντα τα αλλαζαν αμεσως και δεν ειχα προβλημα! προφανως εκαναν πιστωση για να μην πεσεις παλι σε ελατωματικο! εμενα ετσι μου εκανε το chinavasion και πηρα κατι αλλο! δε νομιζω οτι κανεις δινει πισω χρηματα! η πιστωση μενει μεχρι να παρεις κατι αλλο να αφαιρεθουν απο εκει! και εμενα στο δικο μου πιστωση μου εκαναν! γιατι δεν παιρνεις καποιο αλλο tablet?

φυσικά και δεν φταίει το e-shop για το κάθε προιόν που χαλάει. Αυτό που με χαλάσε είναι ότι προφανώς γράψανε "επιστροφή χρημάτων/πίστωση" όταν ζήτησα επιστροφή χρημάτων και ενώ τους είχα ζητήσει ότι πίστωση δεν με ενδιαφέρει και καλύτερα να μου στείλετε το ίδιο τελικά μου έκαναν πίστωση. Τελικά μετά από ομιλία μου σήμερα μαζί τους μου είπαν ότι εγκρίθηκε η επιστροφή χρημάτων :-). Βασικά ο λόγος που δεν ήθελα να πάρω κάποιο άλλο tablet από το e-shop είναι πώς στην κατηργορία μέχρι 150€ δεν έχει κάτι αξιόλογο εκτός από το apollo το οποίο το είχα το δέχθηκαν πίσω και με την πίστωση θα έπρεπε να πληρώσω άλλα 30(νομίζω) ευρώ για να το πάρω ξανά. Το μόνο που θα έπαιρνα είναι το νεξους 7 το οποίο κάνει όμως 250€ ήτοι 130€ παραπάνω από όσα είχα πίστωση και δεν θέλω να δώσω τόσα χρήματα συνολικά. Εάν θελήσω να πάρω κάποιο άλλο αυτό μάλλον θα είναι ένα vero 8άρι που αναφέρθηκε σε προηγούμενα ποστ (το οποίο δυστυχώς δεν είχε το e-shop).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...