Προς το περιεχόμενο

10 συχνά προβλήματα, πιθανές αιτίες και λύσεις.


Δεινόσαυρος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 ώρες πριν, Kostas.karras είπε

Moνο στον επεξεργαστη?

Η καρτα γραφικων?? Θελει κι αυτη... ή μπορει να θελει thermal pads

Ποιο λαπτοπ εχεις?

Παντως, τωρα κλεινει στο δεκαλεπτο, ενω πριν νωριτερα..

Στον επεξεργαση μονο ναι , στην καρτα γραφικων δεν ειχα thermal pads . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 448
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα παίδες.Εχω ενα μικρό θεματακι και θα ήθελα την βοήθεια σας.Εχω το pc συνδεδεμένο με την τηλεόραση,και μέχρι πριν αλλαξω καρτα γραφικών ανοιγα το pc και μετα ανοιγα την τηλεόραση.Ειτε την ανοιγα αμέσως είτε μετα απο 1 ωρα είχα παντα σημα.Απο την μερα που εβαλα την rx 570 οταν "αργησω" εστω 3 λεπτά να ανοιξω την τηλεόραση δεν εχω σημα απο το pc.

Εκανα format (ασχετως καρτας,απλα ήθελα να κανω) περασα τους νεότερους drivers αλλα παλι τα ίδια.Δεν ειναι καποιο σοβαρό προβλημα απλα ειναι ενοχλητικό.

Καμια ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
7 λεπτά πριν, niliyatsi είπε

Η αλλαγη τροφοδοτικου χρειαζεται αλλα παιζει να ειναι και η καρτα ή και η μητρικη.

Δεν ξερω κατα ποσο αξιζει και σε τι να επενδυσεις..

Για αρχη βγαλε την καρτα και αστο με τα ενσωματωμενα να δεις αν θα παιξει.

Mετα απο 1,5 χρονο σιγουρα θα εχει βρει την λυση :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα στο forum πρωτα απο ολα!!!

αντιμετωπιζω ενα προβλημα με το πληκτρολογιο μου ειναι Razer Black Window 2014.

Πολυ συχνα παταω καποια συγκεκριμενα πληκρα και για καποιον λογο τα κανει  double click η και triple click καποιες φορες!!!

Δεν ξερω αν φταιει το πληκτρολογιο,νομιζω αυτο το προβλημα εμφανιστηκε μετα το προσφατο update των windows 10 δεν ξερω αν παιζει ρολο αυτο απλος το ανεφερα.

Το Razer Synapse ειναι ενημερωμενο.Δεν γνωριζω αν θελει καινουργια drivers και αν φταιει αυτο...

Παρακαλω οποιος μπορει να με βοηθησει.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!

Επεξ/σία από Dedopoulos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χαίρετε!

Έχω έναν Toshiba DT01ACA100 1TB SEP-2017 με 9% υγεία (bad/ weak/ delay/ realocated sectors) και είναι εντός εγγύησης, αλλά δεν υπάρχει κάποιο αποδεικτικό. Που μπορώ να απευθυνθώ για να τον αντικαταστήσω με καινούριο;

Επεξ/σία από Τέρης Α.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Τέρης Α. είπε

Χαίρετε!

Έχω μία ψηλο-άσχετη ερώτηση (αν είναι να με κατευθύνετε στο κατάλληλο νήμα και να διαγράψετε την ερώτηση).

Έχω έναν Toshiba DT01ACA100 1TB SEP-2017 με 9% υγεία (bad/ weak/ delay/ realocated sectors) και είναι εντός εγγύησης, αλλά δεν υπάρχει κάποιο αποδεικτικό. Που μπορώ να απευθυνθώ για να τον αντικαταστήσω με καινούριο;

Στείλε στην toshiba το serial number του δίσκου και αιτιολογησε το πρόβλημα σου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 17/8/2019 στις 11:57 ΠΜ, Kostas.karras είπε

Στείλε στην toshiba το serial number του δίσκου και αιτιολογησε το πρόβλημα σου

Ευχαριστώ πολύ!

Επεξ/σία από Τέρης Α.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα,

Καινούργιο desktop win10, δεν διαβάζει το cd/dvd drive. Από device manager, αναφέρει ότι δουλεύει κανονικά. Έκανα update τους drivers αλλά και πάλι...

Πείτε καμιά ιδέα, γιατί με βλέπω να το κουβαλάω εκεί που το πήρα (δυστυχώς δεν το έφτιαξα μόνος μου) και είναι κουραστικό.

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/9/2019 στις 7:27 ΠΜ, Lousy Offcomer είπε

Καλημέρα,

Καινούργιο desktop win10, δεν διαβάζει το cd/dvd drive. Από device manager, αναφέρει ότι δουλεύει κανονικά. Έκανα update τους drivers αλλά και πάλι...

Πείτε καμιά ιδέα, γιατί με βλέπω να το κουβαλάω εκεί που το πήρα (δυστυχώς δεν το έφτιαξα μόνος μου) και είναι κουραστικό.

Ευχαριστώ

Σου βγάζει κάποια ένδειξη όταν βάζεις μέσα κάποιο cd; Το κάνει με όλους τους τύπους (CD, DVD, data, μουσική κλπ); Έχεις δοκιμάσει με διαφορετικές μάρκες cd/dvd;

Δοκίμασέ το σε κάποιο άλλο PC. Αν δεν δουλέψει και εκεί πιθανόν να είναι προβληματικό (ο device manager το βλέπει μεν αλλά δεν μπορεί να ξεχωρίσει αν το drive είναι ελαττωματικό ως προς την ανάγνωση).

Δεν είναι ανάγκη να κουβαλήσεις ολόκληρο το pc. Μόνο το drive. Εκτός αν δεν θέλεις να ανοίξεις το μηχάνημα, οπότε πάω πάσο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 17/9/2019 στις 7:27 ΠΜ, Lousy Offcomer είπε

Καλημέρα,

Καινούργιο desktop win10, δεν διαβάζει το cd/dvd drive. Από device manager, αναφέρει ότι δουλεύει κανονικά. Έκανα update τους drivers αλλά και πάλι...

Πείτε καμιά ιδέα, γιατί με βλέπω να το κουβαλάω εκεί που το πήρα (δυστυχώς δεν το έφτιαξα μόνος μου) και είναι κουραστικό.

Ευχαριστώ

Αν και ίσως μετά από τόσες μέρες να το πήγες από εκεί που το πήρες

Δοκίμασες να ξεσκονίσεις μέσα το drive, να το φυσήξεις με λίγο αέρα, μήπως έχει μείνει κάποιο σκουπίδι-χαρτάκι;

Επεξ/σία από Hengeo
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Πέρασα σε έναν φίλο τα win 10 σε παλιό PC Q6600 με PK-E και Ατι 5850 και ενώ έχω περάσει όλους τους drivers στα win 10 διακρίνω μια θολούρα που κουράζει τα μάτια. Δοκίμασα με το tool της AMD να κάνω update όπως στο λαπτοπ και κολλάει όποτε έχω μείνει με τους drivers  15.7.1 WHQL   7/29/2015

Όταν έπαιξα video ήταν μια χαρά η λεπτομέρεια  Λίγο που έψαξα παίζει κάτι με τα 2D των win 10.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/10/2019 στις 3:31 ΜΜ, Galans είπε

Πέρασα σε έναν φίλο τα win 10 σε παλιό PC Q6600 με PK-E και Ατι 5850 και ενώ έχω περάσει όλους τους drivers στα win 10 διακρίνω μια θολούρα που κουράζει τα μάτια. Δοκίμασα με το tool της AMD να κάνω update όπως στο λαπτοπ και κολλάει όποτε έχω μείνει με τους drivers  15.7.1 WHQL   7/29/2015

Όταν έπαιξα video ήταν μια χαρά η λεπτομέρεια  Λίγο που έψαξα παίζει κάτι με τα 2D των win 10.

Δοκίμασες να αλλάξεις ανάλυση από τις ρυθμίσεις οθόνης των windows;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...