Προς το περιεχόμενο

10 συχνά προβλήματα, πιθανές αιτίες και λύσεις.


Δεινόσαυρος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Τέρης Α. είπε

Σύνθεση του pc/ λειτουργικό;

Παλιότερα είχατε αναφέρει ότι υπήρχε πρόβλημα με το πληκτρολόγιο. Λύθηκε τελικά;

Απο οσο εχω καταλαβει φιλε κατι με την μητρικη θα παιζει msi b450m pro-vdh γιατι ολες οι θυρες usb ειναι κομπλε.Τωρα ακομα και οταν βαγζω ολα τα καλωδιο απο τον υπολογιστη ακομα μου το βγαζει αυτο γιαυτο εχω καταληξει οτι φταιει η μητρικη (συγγνωμη για τον ενικο)

 

Επεξ/σία από Dedopoulos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 448
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, Dedopoulos είπε

Απο οσο εχω καταλαβει φιλε κατι με την μητρικη θα παιζει msi b450m pro-vdh γιατι ολες οι θυρες usb ειναι κομπλε.Τωρα ακομα και οταν βαγζω ολα τα καλωδιο απο τον υπολογιστη ακομα μου το βγαζει αυτο γιαυτο εχω καταληξει οτι φταιει η μητρικη 

Μήπως βραχυκυκλώνει κάποια θύρα USB; Δοκιμάσατε όταν βγάλατε όλα τα καλώδια να βγάλετε και εκείνα που συνδέονται στη μητρική με το καλώδιο από τις μπροστινές θύρες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Τέρης Α. είπε

Μήπως βραχυκυκλώνει κάποια θύρα USB; Δοκιμάσατε όταν βγάλατε όλα τα καλώδια να βγάλετε και εκείνα που συνδέονται στη μητρική με το καλώδιο από τις μπροστινές θύρες;

ναι το δοκιμασα και αυτο τιποτα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Dedopoulos είπε

ναι το δοκιμασα και αυτο τιποτα 

Μετά πάμε στα γνωστά: βγάλσιμο μπαταρίας και βραχυκύκλωμα με jumper ή πάτημα κουμπιού (για clear CMOS), bios update και αν έχει εγγύηση, επιστροφή στο κατάστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Τέρης Α. είπε

Μετά πάμε στα γνωστά: βγάλσιμο μπαταρίας και βραχυκύκλωμα με jumper ή πάτημα κουμπιού (για clear CMOS), bios update και αν έχει εγγύηση, επιστροφή στο κατάστημα.

bios update το εχω κανει και δεν περιεχει εγγυηση επομενο βημα?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Dedopoulos είπε

bios update το εχω κανει και δεν περιεχει εγγυηση επομενο βημα?

Εγώ τελείωσα, ώρα να πάρουν μέρος τα υπόλοιπα μέλη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα  εχω αυτην την συνθεση . και εχω επανω ακομα εναν ssd evo 512 λαι ενα wd 1 tb  ειχα δυο λειτουργικα επανω ενα linux και win 10 εχω το εξης προβλημα που το εκανε και στα δυο λειτουργικα αλλα εβγαλα τα win οταν ανοιγω  firefox και βαζω youtube 1080p μετα απο λιγο παγωνει η οθονη στο linux.στα win 10 εβγαζε μπλε οθονη και καθε φορα αλλο μηνυμα για αιτια.μια βοηθεια σας παρακαλω.priveshop_gr.png.3773eb6f4c4f7151df474608a90d3427.png.3f7d99d3726aaa5feb4ca600d668b3f3.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, EGW4321 είπε

καλησπερα  εχω αυτην την συνθεση . και εχω επανω ακομα εναν ssd evo 512 λαι ενα wd 1 tb  ειχα δυο λειτουργικα επανω ενα linux και win 10 εχω το εξης προβλημα που το εκανε και στα δυο λειτουργικα αλλα εβγαλα τα win οταν ανοιγω  firefox και βαζω youtube 1080p μετα απο λιγο παγωνει η οθονη στο linux.στα win 10 εβγαζε μπλε οθονη και καθε φορα αλλο μηνυμα για αιτια.μια βοηθεια σας παρακαλω.priveshop_gr.png.3773eb6f4c4f7151df474608a90d3427.png.3f7d99d3726aaa5feb4ca600d668b3f3.png

αν έχεις το xmp στο bios στο profile 2 που λογικά είναι το 3200mhz δοκίμασε να το βαλεις στο profile 1 συνήθως το blue screen είναι από μνήμες επίσης κάνε και κάποιο bios update /software κλπ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο προφιλ 1 ειναι και περασα το τελευταιο bios της μητρικης.οταν βλεπω απο firefox 1080p κολαει η οθονη οταν το κανω απο αλλο browser βγαζει μαυρη οθονη και με περατει στην αρχικη σελιδα του linux mint για να μπω στο συστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, EGW4321 είπε

τελικα μετα απο παρακολουθηση ειδα οτι καρφωνει στο 100 τις εκατο ενα core cpu τι κανω γιαυτο;;;

Δοκίμασε να κάνεις ένα update τα driver chipset από εδώ 

https://www.amd.com/en/support/chipsets/amd-socket-am4/b450

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, EGW4321 είπε

τελικα μετα απο παρακολουθηση ειδα οτι καρφωνει στο 100 τις εκατο ενα core cpu τι κανω γιαυτο;;

 

Επεξ/σία από Τέρης Α.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...