Προς το περιεχόμενο

10 συχνά προβλήματα, πιθανές αιτίες και λύσεις.


Δεινόσαυρος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 5/5/2022 στις 6:46 ΜΜ, destroy23 είπε

Τα άνοιξα όλα ταυτόχρονα και αυτή είναι η εικόνα.

Btw , έκανα formatκαι μου το έκανε όσο ήμουν bios , την στιγμή που έβαλα το xmp , reboot. Βέβαια ξαναμπήκαbios μετά και άλλαξα μνήμες και δεν μου έκανε τίποτα. Θα τρελαθώ...

received_529468222129736.jpeg

Τα ρευματα φαινονται οκ,.

Τωρα στο κανει ή οχι, δεν καταλαβα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 448
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

19 ώρες πριν, Kostas.karras είπε

Τα ρευματα φαινονται οκ,.

Τωρα στο κανει ή οχι, δεν καταλαβα

Σε εκείνη την φάση το έκανε, σε άλλες όχι. Πλέον έβγαλα τις μνήμες της ξανακούμπωσα και είμαι εδώ και 2 ημέρες (σε xmp 3200) χωρίς συμβάν. Να πω εδώ πως πέρα από το βγάλε/βάλε  και την εκ νέου ενεργοποίηση του xmp δεν άλλαξα τίποτα άλλο από ρυθμίσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 μήνα μετά...

Γεια σας παιδιά,μια ερώτηση κι από μένα.Όποτε είναι ανοιχτό το pc μου και κλείσω την οθόνη,με το που την ξανάνοιξω μετά από ώρα μου βγάζει "χιόνια",σαν κι αυτά που ειχαν οι τηλεοράσεις όταν δεν υπήρχε σήμα και μόνο με hard reset μπορώ να το κλείσω.Αντιθετως αν δεν κλείσω την οθόνη(κι ας κλείσει μετά από μόνη της),όσες ώρες κι αν περάσουν δεν υπάρχει κανένα θέμα.Γνωριζει κανείς που μπορεί να οφείλεται αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, misterman είπε

.Αντιθετως αν δεν κλείσω την οθόνη(κι ας κλείσει μετά από μόνη της)

Oταν λες πως την αφηνεις να κλεισει μονη της, εννοεις σε κατασταση αναμονης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι,ακριβώς αυτό.Για την ακρίβεια μετά από 5-10 λεπτά μπαίνει σε κατάσταση αναμονής και με ένα απλό άγγιγμα του ποντικιού ξανανοιγει.Ειτε το κάνω μετά από λεπτά είτε από ώρες.Το πρόβλημα είναι όταν κλείσω οικειοθελως την οθόνη και δε μπορώ να καταλάβω γιατί.Θα μου πεις μην την κλείνεις και τελειώνει εκεί το θέμα.Απλα θέλω να καταλάβω τι συμβαίνει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, misterman είπε

Ναι,ακριβώς αυτό.Για την ακρίβεια μετά από 5-10 λεπτά μπαίνει σε κατάσταση αναμονής και με ένα απλό άγγιγμα του ποντικιού ξανανοιγει.Ειτε το κάνω μετά από λεπτά είτε από ώρες.Το πρόβλημα είναι όταν κλείσω οικειοθελως την οθόνη και δε μπορώ να καταλάβω γιατί.Θα μου πεις μην την κλείνεις και τελειώνει εκεί το θέμα.Απλα θέλω να καταλάβω τι συμβαίνει.

 

Προκειται για samsung?

Αν την  κλεισεις απο το μπουτον της, και κατευθειαν την ξανανοιξεις το κανει?

'Η το κανει αν την  κλεισεις απο το μπουτον της και την ανοιξεις μετα απο καποια ωρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Phillips είναι και πρέπει να περάσει κάποια ώρα μέχρι να την ξανανοιξω και να το πάθει αυτό.Απο εκεί και πέρα δεν έχω το παραμικρό θέμα στο pc,γι'αυτό μου κάνει εντύπωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι,είναι ο i5 8600k με τον UHD 630 ενσωματωμένο αλλά δε ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο ότι μέχρι πριν 3 μήνες είχα μια 1650 super στο pc κι έφαγε τώρα καμια φλασια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, misterman είπε

Phillips είναι και πρέπει να περάσει κάποια ώρα μέχρι να την ξανανοιξω και να το πάθει αυτό.Απο εκεί και πέρα δεν έχω το παραμικρό θέμα στο pc,γι'αυτό μου κάνει εντύπωση.

To θεμα ειναι στην οθονη.

Καποιο μικροηλεκτρονικο της οθονης ειναι, που οταν ειναι σε κατασταση αναμονης, καποια μερη ειναι ενεργα και "θερμα"

Οταν την κλεινεις απο το μπουτον, απενεργοποιουνται ολα και οταν επανερχεται απο την "ψυχρη" λειτουργια και δεν παιζει, 

Σαν να λεμε θελει προθερμανση 😆

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, misterman είπε

την αφηνω σε αναμονη και ησυχαζω

Σχετικό είναι αυτό. Αν είναι πυκνωτής κάποια στιγμή ή θα ακουστεί ''σπαφ'' ή θα κάνει σαν μπαλόνι που χάνει αέρα και θα βγάζει άσπρο καπνό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...