Προς το περιεχόμενο

Elite: Dangerous


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ορίστε, άλλοι προσπαθούν ακόμα να κάνουν το tutorial του skirmish κάτω από τα 10 λεπτά με το ποντίκι*, και άλλοι γράφουν οδηγίες για τον εξοπλισμό του Viper.

 

 

*Και αν δεν το καταφέρουν μην τους περιμένετε να μπουν στο παιχνίδι

 

Που σαι ρε "γατονι"? Εχεις 5 οθονες 4κ και τσιγκουνευεσαι 50 γιουρο? τσ τσ τσ :P

Αντε να σε δουμε και απο δω ;)

 

Παντως παιζεται και με mouse μια χαρα απλα ειναι εντελως αλλη φαση το joystick

Ριξε μια ματια εδω : http://www.skroutz.gr/s/57905/Thrustmaster-T-Flight-Hotas-X.html

 

Παρα πολυ καλο stick, σε καλη τιμη !

 

+1 και αν γυρισεις και μερικες σελιδες πισω θα δεις οτι το εχουμε πολλοι και ειμαστε ολοι ευχαριστημενοι :)

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Το εντόπισα αλλά δεν είναι διαθέσιμο σε κανένα κατάστημα.  Για σκέτο stick http://www.e-shop.gr/thrustmaster-t-flightstick-x-p-PER.583329 λέει;

 

Αν πας για σκετο joystick εχεις καλυτερες λυσεις οπως αυτο http://www.e-shop.gr/thrustmaster-t-16000m-joystick-p-PER.583335

 

Εγω θα σου ελεγα να κανεις υπομονη και να αγορασεις το hotas οταν ειναι διαθεσιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Το εντόπισα αλλά δεν είναι διαθέσιμο σε κανένα κατάστημα.  Για σκέτο stick http://www.e-shop.gr/thrustmaster-t-flightstick-x-p-PER.583329 λέει;

 

Μπορεις να το παρεις και απο amazon.co.uk. Αν δεν το βιαζεσαι , βγαινει στις 41 λιρες με μεταφορικα...πανω κατω ιδια τιμη με Ελλαδα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που σαι ρε "γατονι"? Εχεις 5 οθονες 4κ και τσιγκουνευεσαι 50 γιουρο? τσ τσ τσ :P

Αντε να σε δουμε και απο δω ;)

 

Παντως παιζεται και με mouse μια χαρα απλα ειναι εντελως αλλη φαση το joystick

 

+1 και αν γυρισεις και μερικες σελιδες πισω θα δεις οτι το εχουμε πολλοι και ειμαστε ολοι ευχαριστημενοι :)

 

Αν πας για σκετο joystick εχεις καλυτερες λυσεις οπως αυτο http://www.e-shop.gr/thrustmaster-t-16000m-joystick-p-PER.583335

 

Εγω θα σου ελεγα να κανεις υπομονη και να αγορασεις το hotas οταν ειναι διαθεσιμο.

 

Έχω μία Μαύρη Χήρα εδώ και χρόνια, αλλά τα joystick δεν με βολεύουν :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως εχουμε ξαναπει παιζεται και με mouse. Αφου το εχεις που το εχεις (και ειναι μια χαρα joystick) δοκιμασε το. Στην αρχη οι μαχες φαινονται δυσκολες αλλα μετα συνηθιζεις και δεν εχεις κανενα προβλημα. Γενικα αξιζει να ασχοληθεις. Trust me ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορούν οι users να αναρτούν bounties στα bulletin boards σε κάποια φάση; Θα είχε πολλή πλάκα, να βάζεις κανένα εκατομμύριο bounty μόνο και μόνο από butthurt.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Θα μπορούν οι users να αναρτούν bounties στα bulletin boards σε κάποια φάση; Θα είχε πολλή πλάκα, να βάζεις κανένα εκατομμύριο bounty μόνο και μόνο από butthurt.

 

Έχει ζητηθεί, αλλά υπάρχει ο φόβος ότι θα γίνει abuse.

 

Δηλαδη, 2 φίλοι να βάζουν ο ένας στον άλλον και να παίρνουν τα εκατομμύρια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως θα γίνει αν το εκατομμύριο το βάζεις ας πούμε εσύ; Πάλι κάποιος πρέπει να το έχει βγάλει για να το δώσει.

Δηλαδή κάνεις την ανάρτηση και πηρώνεις το εκατομμύριο στο bulletin board. Aπό εκεί και πέρα ο πρώτος που θα πάρει το bounty παίρνει το δικό σου εκατομμύριο. Αν περάσει ο χρόνος που θα θέσεις, το παίρνεις πίσω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τη στιγμη που δεν μπορει καποιος να δωσει λεφτα σε καποιον αλλο δεν υπαρχει προβλημα. Αν δηλαδη καποιος ειναι π@π@ρ@ς και τον εχουν επικυρηξει ολοι, μια χαρα το βρισκω να τον κυνηγαμε ολοι και οποιος τον φαει να ευχαριστηθει τα λεφτουδακια του. Θα πρεπει να στησουν καποιο bounty office που να σου λεει που βρισκονται, να τον βρεις και φυσικα να τον φας (αν τον πετυχεις online). Απο την αλλη abuse θα γινοτανε αν υπηρχαν credit transactions αναμεσα στους παιχτες. Αυτο δεν ειναι εφικτο προς το παρον (και το θεωρω μεγαλο μειον του παιχνιδιου να μην μπορεις να ανταλλαξεις-πουλησεις-κατασκευασεις-αποθηκευσεις οτιδηποτε). Στο eve για να αποφυγουν αυτο (δηλαδη εχεις μαζεψει τρελο bounty στο κεφαλι σου, φωναζεις ενα φιλο, σε τρωει λαχανο και μοιραζεστε το χρημα) οταν φας καποιον με bounty, θα παρεις ενα ποσοστο απο το συνολικο ποσο για το οποιο εχει επικυρηχθει. Το υπολοιπο παραμενει και αυτο σημαινει οτι πρεπει να ψοφησεις πολλες φορες για να μηδενιστει το bounty, κατι που δεν συμφερει να το κανεις γιατι καθε φορα που ψοφας, στο eve στοιχιζει ;)

Γενικα οσο περισσοτερο παιζω, τοσο αντιλαμβανομαι οτι ειμαστε ακομα στην αρχη. Το παιχνιδι σηκωνει μεγαλη βελτιωση και ειναι στα χερια των developers να το αναπτυξουν σιγα σιγα ετσι ωστε να γινει πραγματικα MASSIVE.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με την αποθήκευση με ενοχλεί κι εμένα. Θα ήθελα ό,τι εξάρτημα έχω αγοράσει να μη χρειάζεται να το πουλήσω για να αγοράσω κάτι καινούριο. Επίσης να υπήρχε τρόπος να αποκτούσαμε πρόσβαση στα σκάφη μας χωρίς να χρειάζεται ντε και σώνει να πάμε μέχρι εκεί που τα έχουμε "παρκάρει" (πχ. χθες ήθελα να πουλήσω το eagle και έφαγα πάνω από μισή ώρα για να πάω μέχρι το τάδε σύστημα, χώρια που ο σταθμός ήταν 100,000 ls μακρυά από το άστρο οπότε ήθελα άλλα 10-15' μέχρι να φτάσω). Ας υπήρχε μια δυνατότητα να πληρώνουμε ingame money για να μας μεταφέρουν το σκάφος εκεί που θέλουμε.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το viper ειναι killing machine. Απλα πρεπει να το στησεις ετσι:

 

Recommended weapon loadout 1 (Bounty Hunter): x2 C3 Gimballed Multicannons, x2 C1 Burst Laser (G)

Recommended weapon loadout 2 (Assassin): x2 C4 Multicannon, x2 C2 Multicannon

Recommended weapon loadout 3 (Badass): x2 x2 C4 Cannons, C2 Cannons

 

Ακομα c3 multicannons δεν εχω βρει. Του εχω ριξει ομως 2 x c2 και ριχνω και python. Δεν νομιζω οτι αξιζει να μεινεις στο eagle.

 

Ξεκινησα και το ταξιδι για beta hydri, να κανω μερικες αποστολες εκει να ανεβασω λιγο ακομα rep και να παρω το πολυποθητο pass για SOL. Μετα θα την αραξω εκει για αρκετο καιρο ;)

Του έβαλα 2xC3 gimballed+ 2xC2  multicannons τελικά και αναρωτιέμαι τώρα γιατί παιδευόμουν με τα laser. Συνολική αξία έχει φτάσει 460Κ κι ακόμη δεν έχω αναβαθμίσει όλα τα περιφερειακά  σε C3 (A,B,C).

Μια ερώτηση όμως, Πως θα βάλεις C4 όπλο σε C3 slot?

Επίσης έχει άλλο pass για Vega έβλεπα, αυτό το παίρνεις από independent faction?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα c3 που εβαλες θεωρουνται c4 απλα τρως handicap επειδη ειναι gimballed και χανουν 1 class. Που τα βρηκες ρε συ? Εχω φαει το κοσμο και δεν τα βρισκω πουθενα....

Τα laser τα κρατας καθαρα για λογους οικονομιας. Γλυτωνεις παρα πολυ χρημα. Ομως η λυση (με λιγη προπονηση) ειναι τα cannons. Τρελο dmg (αλλα το γνωριζεις ηδη ;)).

Μπορεις να βαλεις c4 οπλο

Μου εδωσαν και 2ο pass για PLX 695. Ακομα τιποτα οσον αφορα το SOL :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα βλέπω συνέχεια, δεν θυμάμαι που τα ψώνισα όμως. Μήπως κοιτάς να τα βάλεις σε small hardpoint slot? Γιατί έβλεπα ας πούμε πως δεν τα δείχνει διαθέσιμα καν για αγορά όταν μπαίνεις από small, μόνο από medium.

 

Εγώ το πήρα το pass για sol αλλά είναι το μόνο που πήγε καλά σήμερα. Είχα 3 αποστολές που έτρεχαν ταυτόχρονα, να φάω 8 πλοία σε warzone. Eίχα φάει 7 χωρίς να γεμίσω και χωρίς να χάσω shields oύτε μια φορά και μου έμεναν 150 rounds στα C2 ενώ ήμουν άδειος στα C3. Είχα ένα python στο 40% και σε brainfart φάση τελείως, λέω θα του ρίξω ένα ram να κάνω οικονομία σε ammo. Περιττό να πω πως δεν δούλεψε. ~14K η κάθε αποστολή χαμένα (+8Κ σε ammo), ενώ είχα πολύ χρόνο να πάω να γεμίσω και να φάω έναν ακόμη με την ησυχία μου .

 

Πριν από αυτό κυνηγούσα έναν wanted και πήρα ξώφαλτσα ένα federation μπατσικό που μπήκε σφήνα, με βάζει wanted κι αντί να πάω σε άλλο σύστημα να πληρώσω το bounty, πάω σε έναν σταθμό γιατί νόμιζα πως θα έχω απλά πρόστιμο. Με τινάζει στον αέρα κι ο σταθμός. Το πρόβλημα είναι όμως πως σε αυτόν τον σταθμό είχα το hauler παρκαρισμένο και δεν είχα άλλα credits. Πέρασα όλο το πρωινό να βγάλω credits λοιπόν και να επαναφέρω το rep μου στον σταθμό που παρκάρω με ηλίθιες αποστολές για 700 και 800 credits. Ακόμα unwanted είμαι. "Do your businesss and get out" μου λέει LOL.

 

Πολύ fun γενικά, δεν βαρέθηκα ούτε στιγμή. Το παιχνίδι είναι τρομερό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ρε εννοειται σε medium slot κοιταω και δεν βρισκω πουθενα...

Αντε τσιμπησες και το pass, εγω παω beta hydri και βλεπουμε ;)

Νομιζω οτι τα warzones δεν αξιζουν εκτος και αν μαζεψεις 3-4 missions απο τα γυρω συστηματα και βγαλεις ετσι καμια 100k credits με καμια 10ρια kills.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω έχεις δίκιο,  απλά είμαι στη γειτονιά και με βολεύει να μαζέψω kills. Μέχρι το pass για Sol ήταν εύκολα τα rank progression missions. Τωρα μου ήρθε black-ops να πάω να φάω έναν τύπο. Αν έχει κανένα sidewinder καλά θα είναι.

 

Επίσης με εκνευρίζει που δεν μπορώ να αποθηκεύσω το hauler με φορτίο μέσα. Δεν θέλω να δώσω τους σκλάβους ρε μεγάλε, άσε τους στο αμπάρι κι ας ουρλιάζουν. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...