Προς το περιεχόμενο

Elite: Dangerous


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εάν βάλω το hotas (όταν με το καλό έρθει) δεν θα χρειάζεται να ακουμπάω πληκτρολόγιο;

Εξαρτάται από το πόσα κουμπιά έχει το hotas που πήρες.Εγώ με ch fighter stick και pro throttle σπανια το χρησιμοποιώ.

 

Επίσης αν κάποιος ασχολείται με trading και θέλει ενα χρήσιμο εργαλείο ας δει εδώ https://forums.frontier.co.uk/showthread.php?t=53037.Οσοι περισσότεροι μαζευουμε data τοσο πιο πολύ κέρδος θα έχουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και με κατεβασμένες ασπίδες ε; :P

Έτσι.

Για trading τι έχουμε ανάμεσα σε type 6 και hauler?

 

μου αρέσει το hauler γιατί πάει μακριά, δεν καίει καθόλου καύσιμα, αλλά σηκώνει μόνο 22 τόνους κι αυτό χωρίς shields - μόνο χτυποκάρδια.  Τι άλλο προτείνετε σε τέτοια φάση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα το cobra σηκωνει 60 tons χωρις shields και σου μενει αργοτερα στο hangar και για οτι αλλο γουσταρεις (exploration-pvp). Αλλιως μονοδρομος το type 6. 1m δεν ειναι και τοσα πολλα. Ασε που του φορτωνεις  mining lasers και refinery και βγαζεις και απο 'κει κανα φραγκο ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλη επένδυση αλλά τα βγάζει τα λεφτά του σίγουρα to type 6. Μάλλον όμως θα πάω για το cobra μέχρι να βάλω κανα 2 εκατομμύρια στην άκρη να έχω και κεφάλαιο για trading.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το combat training το βγάλατε εύκολα;  Τα τρία πρώτα OK. Η αλήθεια είναι ότι και εμπειριά δεν έχω, πρώτη φορά ασχολούμαι με game του είδους, αλλά  με δυσκολεύει πολύ το keyboard + mouse.

Εξαιρετικά ενδιαφέρον το παιχνίδι αν και νομίζω ότι θα ασχοληθώ πολύ με trading παρά με pvp . Υπάρχει δυνατότητα για stealth στο  σκάφος  όταν μου την πέφτουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ με το mouse δεν θυμάμαι πως το δίνει default αλλά έχω βάλει roll και pitch και να δίνει λίγο yaw στην αρχή του roll (για μικροδιορθώσεις όταν πυροβολείς). Το yaw το έχω A,D. Έχω όμως κι εμπειρία από space engineers και παίζω πολύ εύκολα με τα 4 πλευρικά thrusters (Q,E,R,F).

 

Το κόλπο με το training είναι να μην μπαίνεις σε λούπες με τον αντίπαλο, βάλε ανάποδα thrusters (πάντα στην μπλε περιοχή για ευελιξία) και θα μπει στο στόχαστρο μόνος του, όταν τον χάνεις ρίχνεις boost και πάλι πρόσω thrusters . Επίσης ανέβασε τα dpi όσο πάνε για να μην ξεμένεις από mousepad επάνω στην λούπα.

 

 

Για stealth έχεις το silent mode (del) αλλά πρέπει να έχεις το μάτι σου στην θερμοκρασία. Δεν το έχω χρησιμοποιήσει και πολύ τα παιδιά εδώ μάλλον θα ξέρουν καλύτερα, εγώ το βάζω όταν κουβαλάω σκλάβους ας πούμε και μπαίνω στον σταθμό πάνω που μου κάνουν scan στην είσοδο. Δεν ξέρω όμως σίγουρα αν δουλεύει έτσι ή απλά είμαι τυχερός και δεν έχω φάει πρόστιμα.

 

Επίσης τον έφαγα τοn Gen. Williams κι έγινα petty officer. Σε Dropship ήταν τελικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν βάλω το hotas (όταν με το καλό έρθει) δεν θα χρειάζεται να ακουμπάω πληκτρολόγιο;

 

Με Χ52 Pro ακουμπάω πληκτρολόγιο μόνο για να ψάξω ονόματα συστημάτων στο galaxy map. Όλα τα υπόλοιπα γίνονται πάνω στο HOTAS. Ισχύει όμως αυτό που είπαν, πως όλα εξαρτώνονται από τον αριθμό των κουμπιών του εκάστοτε stick. Στη χειρότερη βάζεις ένα Voice Attack και εκτελείς τις περισσότερες λειτουργίες με voice commands.

 

Χθες κατάλαβα πόσο πολλή βενζίνη ρουφάει το ρημάδι το Viper, αφού έμεινα από καύσιμα στο πουθενά και αναγκαστικά έπεσε self destruct. Τελικά σε αυτό το παιχνίδι όλα μαθαίνονται με το δύσκολο τρόπο... (αναστεναγμός)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τελικά σε αυτό το παιχνίδι όλα μαθαίνονται με το δύσκολο τρόπο... (αναστεναγμός)

 

Elite: Dangerous

 

1) "Αν δεν πάθεις, δεν θα μάθεις."

2) "Εκεί που είσαι, ήμουνα κι εκεί που είμαι θα 'ρθεις."

3) "Heh, θυμάμαι κι εγώ όταν είχα κάνει _________ και μετά ξαναγόραζα το σκάφος."

 

:P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβαζα αυτό στο reddit

http://www.reddit.com/r/EliteDangerous/comments/2q95ie/i_have_managed_to_get_the_dukes_of_mikunn_to/

κι εδώ

https://forums.frontier.co.uk/showthread.php?t=84770

Εμείς πότε θα κάνουμε κανένα πραξικόπημα;

 

nzeppos είναι φρίκη το viper, εγώ στην αρχή που το πήρα, δεν είχα βάλει scoop για να έχω shield cell + cargo αλλά τελικά έβγαλα το cargo για να έχω scoop. Πρέπει να ξόδεψα περίπου 100Κ σε καύσιμα σε αυτό το διάστημα όμως.

 

Εντιτ:

Υπερβολές, μόλις το τσέκαρα, περίπου 20Κ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που σαι ρε "γατονι"? Εχεις 5 οθονες 4κ και τσιγκουνευεσαι 50 γιουρο? τσ τσ τσ :P

Αντε να σε δουμε και απο δω ;)

 

Παντως παιζεται και με mouse μια χαρα απλα ειναι εντελως αλλη φαση το joystick

 

+1 και αν γυρισεις και μερικες σελιδες πισω θα δεις οτι το εχουμε πολλοι και ειμαστε ολοι ευχαριστημενοι :)

 

Αν πας για σκετο joystick εχεις καλυτερες λυσεις οπως αυτο http://www.e-shop.gr/thrustmaster-t-16000m-joystick-p-PER.583335

 

Εγω θα σου ελεγα να κανεις υπομονη και να αγορασεις το hotas οταν ειναι διαθεσιμο.

 Τελικά δεν το βρίσκω πουθενά το hotas . Ακόμα και στο amazon.co.uk είναι out of stock. Λέω να πάω για το σκέτο Joystickhttp://www.e-shop.gr/thrustmaster-t-16000m-joystick-p-PER.583335. Άρα αναγκαστικά για throttle θα έχω το keyboard σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just Elite: Dangerous things (not mine). :P

 

http://gfycat.com/DefensiveSardonicFlickertailsquirrel

 

Το χω ζησει....Φταει αυτο το οπλο (δεν θυμαμαι πως το λενε τωρα) που το φοραει μονο το anaconda....

 

 

 

 

Χθες κατάλαβα πόσο πολλή βενζίνη ρουφάει το ρημάδι το Viper, αφού έμεινα από καύσιμα στο πουθενά και αναγκαστικά έπεσε self destruct. Τελικά σε αυτό το παιχνίδι όλα μαθαίνονται με το δύσκολο τρόπο... (αναστεναγμός)

 

Και αυτο το εχω παθει (δες μερικες σελιδες παραπισω) με το eagle :P

 

 

Elite: Dangerous

 

1) "Αν δεν πάθεις, δεν θα μάθεις."

2) "Εκεί που είσαι, ήμουνα κι εκεί που είμαι θα 'ρθεις."

3) "Heh, θυμάμαι κι εγώ όταν είχα κάνει _________ και μετά ξαναγόραζα το σκάφος."

 

:P

 

Μολις εδωσες σε 3 γραμμες τον χαρακτηρισμο που αξιζει στο elite ;)

 

 

 

 Τελικά δεν το βρίσκω πουθενά το hotas . Ακόμα και στο amazon.co.uk είναι out of stock. Λέω να πάω για το σκέτο Joystickhttp://www.e-shop.gr/thrustmaster-t-16000m-joystick-p-PER.583335. Άρα αναγκαστικά για throttle θα έχω το keyboard σωστά;

 

ΜΗ ΘΑΝΑΣΗ ΜΗ!!!! Δεν ξερω αν σε λενε Θαναση αλλα ξερω οτι θα το μετανοιωσεις....Κανε υπομονη ρε στο e-shop λενε οτι θα το εχουνε συντομα. Παρε τους τηλ. κριμα ειναι...Χωρις το throttle ειναι σαν να παιρνεις γυναικα χωρις βυζια :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χω ζησει....Φταει αυτο το οπλο (δεν θυμαμαι πως το λενε τωρα) που το φοραει μονο το anaconda....

 

 

 

Και αυτο το εχω παθει (δες μερικες σελιδες παραπισω) με το eagle :P

 

 

 

Μολις εδωσες σε 3 γραμμες τον χαρακτηρισμο που αξιζει στο elite ;)

 

 

 

 

ΜΗ ΘΑΝΑΣΗ ΜΗ!!!! Δεν ξερω αν σε λενε Θαναση αλλα ξερω οτι θα το μετανοιωσεις....Κανε υπομονη ρε στο e-shop λενε οτι θα το εχουνε συντομα. Παρε τους τηλ. κριμα ειναι...Χωρις το throttle ειναι σαν να παιρνεις γυναικα χωρις βυζια :P

LOL. 'Οχι δεν με λένε Θανάση...Τόσο μεγάλη διαφορά έχει το throttle δηλαδή ; Στο e-shop δεν ξέρουνε τίποτα ακόμη. Εσύ πως ξέρεις ότι θα το έχουνε σύντομα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χω ζησει....Φταει αυτο το οπλο (δεν θυμαμαι πως το λενε τωρα) που το φοραει μονο το anaconda....

 

 

Rail gun είναι;

 

Έφαγα κι εγώ μια ανακοντα στα οπίσθια σήμερα ακόμη πονάω.

 

Μου αρέσει κι αυτό για οικονομικό - πιο στιβαρό φαίνεται από το T Flight.

Kαι βρήκα και το X-55 rhino 170€ σε ένα κατάστημα εδώ που είναι σχετικά καλή ευκαιρία και δεν ξέρω ποιό να πάρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...