Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PS4][PS5][Xbox One][Xbox Series X|S][Stadia]


skanjos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μεχρι τωρα εχω δυο κρασαρισματα στο ps5 που με πεταξαν εντελως εκτος παιχνιδιου και μου υπεδειξαν να στειλω αναφορα για σφαλμα. Με το τελευταιο patch 1.04 ολα αυτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 747
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Έκατσα χθες να πάιξω ένα 4ωρο-5ωρο με το 1.04 σε PS4 slim. Έφαγα ένα κρασάρισμα αλλά γενικά υπάρχει διαφορά  με το 1.02.  Δεν είναι τόσο σε ανάλυση αλλά σε gameplay και ειδικά στις μάχες με πολλούς εχθρούς τα πράγματα είναι πολύ καλύτερα. Το χαίρομαι όσο παίζω μην λέω ψέματα αλλά έχει θεματάκια, αλλά δεν είναι μόνο αυτό. Δεν παίρνω την ποιότητα των gameplay trailers και η αλήθεια είναι ότι ίσως κάνω παύση μέχρι να πάρω PS5 και next gen patch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, Tilemaxx είπε

Όσοι λέτε ότι τα PS4/X1 δεν θα έπρεπε να λάβουν το παιχνίδι, όταν έχουμε δει οπτικά έπη όπως RDR2, Gears 5, GOW, Metro, κλπ, που τρέχουν αξιοπρεπέστατα, απλά ξεπλένετε τις πρακτικές των εταιριών αυτών που βγάζουν μισοτελειωμένα unoptimised παιχνίδια με λογική «beta testing και έχει ο θεός μετά από κάνα μήνα με πατς».

Επίσης παραβλέπετε το γεγονός ότι καμία εταιρία-καρχαρίας δεν πρόκειται  να αφήσει πίσω ένα install base 150m+ κατόχων, ανεξάρτητα αν είναι άπληστοι και δεν δίνουν δεκάρα για το performance, δεδομένου ότι συγκεκριμένα, το Cyberpunk έκανε απόσβεση ολόκληρο το development+marketing cost του ΜΟΝΟ από τα pre-orders.

 

Δεν ξέρω τι απαιτήσεις έχετε απο ένα game αλλά RDR2, Witcher 3 και GTAV έφυγαν μετά απο 5 λεπτά gameplay στο Xbox One S μου γιατί ήταν unplayable. Πραγματικά άθλια απόδοση και εμφάνιση. Αν έχετε παίξει αυτά τα παιχνίδια μόνο σε One S ναι τότε θα σας φαίνεται οκ. Αν τα βάλετε όμως σε One X ή έστω ένα μέτριο PC Build δεν θα θέλετε να τα ξανά δείτε στο One S. Καλές οι αυταπάτες αλλά ας είμαστε και λίγο λογικοί. 

Επεξ/σία από aeljim
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, aeljim είπε

 

Δεν ξέρω τι απαιτήσεις έχετε απο ένα game αλλά RDR2, Witcher 3 και GTAV έφυγαν μετά απο 5 λεπτά gameplay στο Xbox One S μου γιατί ήταν unplayable. Πραγματικά άθλια απόδοση και εμφάνιση. Αν έχετε παίξει αυτά τα παιχνίδια μόνο σε One S ναι τότε θα σας φαίνεται οκ. Αν τα βάλετε όμως σε One X ή έστω ένα μέτριο PC Build δεν θα θέλετε να τα ξανά δείτε στο One S. Καλές οι αυταπάτες αλλά ας είμαστε και λίγο λογικοί. 

Έχω παίξει και τα τρία στο One S και τα έχω κατευχαριστηθεί, ειδικά το RDR 2 και το Witcher 3. Αν εξαιρέσεις τα loading times τα παιχνίδια που αναφέρεις τρέχουν μια χαρά, ας μην γινόμαστε υπερβολικοί. Επειδή κάποιοι μπορεί να έχουν pc των 700e δεν σημαίνει πως τα συγκεκριμένα games είναι unplayable. Το Cyberpunk πχ φαίνεται ακόμα και από τα βίντεο στο youtube ότι δεν παίζεται, καμία σχέση με τα άλλα δηλαδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, aeljim είπε

 

Δεν ξέρω τι απαιτήσεις έχετε απο ένα game αλλά RDR2, Witcher 3 και GTAV έφυγαν μετά απο 5 λεπτά gameplay στο Xbox One S μου γιατί ήταν unplayable. Πραγματικά άθλια απόδοση και εμφάνιση. Αν έχετε παίξει αυτά τα παιχνίδια μόνο σε One S ναι τότε θα σας φαίνεται οκ. Αν τα βάλετε όμως σε One X ή έστω ένα μέτριο PC Build δεν θα θέλετε να τα ξανά δείτε στο One S. Καλές οι αυταπάτες αλλά ας είμαστε και λίγο λογικοί. 

Πάνω από 100 ώρες στσ GTA V στο One S (κάποιες από αυτές και στο απλό One, το VCR), μόνο unplayable δεν θα το χαρακτήριζα. Καμιά αυταπάτη, έχουν δείξει τι μπορούν να κάνουν αυτές οι κονσόλες σε ένα minimum επίπεδο (1080p-30fps). Προφανώς, όποιος ψάχνει για κάτι παραπάνω, δεν πάει σε αυτές τις κονσόλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 minutes ago, kosmsamo said:

Πάνω από 100 ώρες στσ GTA V στο One S (κάποιες από αυτές και στο απλό One, το VCR), μόνο unplayable δεν θα το χαρακτήριζα. Καμιά αυταπάτη, έχουν δείξει τι μπορούν να κάνουν αυτές οι κονσόλες σε ένα minimum επίπεδο (1080p-30fps). Προφανώς, όποιος ψάχνει για κάτι παραπάνω, δεν πάει σε αυτές τις κονσόλες.

Δεν ξέρω για το GTA 5 αλλά το Red Dead Redemption 2 δεν τρέχει σε 1080p στο One και ούτε είναι στα 30 fps μόνιμα. 

Κατά τα άλλα μια χαρά το τερμάτισα στο πρώτο One χωρίς να με ενοχλεί ιδιαίτερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει τρέξει κανείς το παιχνίδι σε εξωτερικό SSD (ή internal για τα PS4 base/pro) να πει εντυπώσεις όσον αφορά το pop in, το texture loading και τα loading times; Σε περίπτωση που βοηθάει με κάτι τέτοια φαινόμενα:

Eo0EIsrVoAUB_O3-b88c.jpg?quality=90&stri

2020-12-13.png.27593a22a3d689fc3bb8adc2bb9325bc.png

Όχι ότι περιμένω να κάνει την τεράστια διαφορά (αφού το παιχνίδι είναι γραμμένο με HDD in mind για τις κονσόλες), αλλά σε κάτι πλάνα του DF με το FFVII Remake, φαινόταν να βοηθάει κάπως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 11/12/2020 στις 11:10 ΜΜ, Mitroglou7 είπε

 

PS. Δεν έχω αμφιβολία ότι το παιχνίδι είναι καλό και θα το αγοράσω μάλιστα άμεσα γιατί δε βλέπω να μπορώ να κάνω υπομονή να βγει το next-gen upgrade. Αλλά οι Πολωνοί μεταφραστές με ξενέρωσαν φουλ. 

Δεν κρατιεμαι και εγω και θα το παρω  αμεσα στην D1 edition    .Το πλανο ειναι να το ξεκινησω μολις τελειωσω το AC Valhalla  (που εχει τον ατελειωτο και αυτο ).Στο PS5 οπως ειδα παιζει ανεκτα  θα κανω ενα πρωτο playthrough  εκει και μολις ερθει το next gen  update   θα κανω και ενα δευτερο με αλλο χαρακτηρα αν και σπανια ξαναπαιζω το ιδιο game .

Παντως και στο Witcher  3  ειχαμε υστεριες  μολις ειχε βγει και  εγω το ειχα παιξει στο pro  μια χαρα παρα τα οποια προβληματακια ειχε ,δλδ  δεν μου χαλασε την εμπειρια και το απολαυσα .

Η εντυπωση μου και μενα ειναι παντως πως σε ps4/xbox δεν παιζεται προς το παρον  .Καλυτερα να περιμενουν να το παρουν σε μια αλλη κονσολα αργοτερα .Επισης εχω εμπιστοσυνη στην εταιρεια πως συνολικα το παιχνιδι θα βελτιωθει θεαματικα σε βαθος χρονου (οχι στις base κονσολες ).

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Δεν κρατιεμαι και εγω και θα το παρω  αμεσα στην D1 edition    .Το πλανο ειναι να το ξεκινησω μολις τελειωσω το AC Valhalla  (που εχει τον ατελειωτο και αυτο ).Στο PS5 οπως ειδα παιζει ανεκτα  θα κανω ενα πρωτο playthrough  εκει και μολις ερθει και το next gen  update   θα κανω και ενα δευτερο με αλλο χαρακτηρα αν και σπανια ξαναπαιζω το ιδιο game .

Παντως και στο Witcher  3  ειχαμε υστεριες  μολις ειχε βγει και  εγω το ειχα παιξει στο pro  μια χαρα παρα τα οποια προβληματακια ειχε ,δλδ  δεν μου χαλασε την εμπειρια και το απολαυσα .

Η εντυπωση μου και μενα ειναι παντως πως σε ps4/xbox δεν παιζεται προς το παρον  .Καλυτερα να περιμενουν να το παρουν σε μια αλλη κοσνολα αργοτερα .Επισης εχω εμπιστοσυνη στην εταιρεια πως συνολικα το παιχνιδια θα βελτιωθει θεαματικα σε βαθος χρονος (οχι στις base κονσολες ).

Μπα θα περιμενω τελικα. Εχω μεγαλο backlog και λιγοστο χρονο. Δεν ειμαι απο τους ανθρωπους που κανουν πολλαπλα playthroughs λογω χρονου οποτε ας το απολαυσω τουλαχιστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απολογειται  η εταιρεια  και εδωσε και πλανο με τα updates .

 

https://twitter.com/CyberpunkGame/status/1338390123373801472/photo/1

 

 

131418097_3535077476573059_9152889365442057376_o.jpg

Επεξ/σία από Fotis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...