Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PS4][PS5][Xbox One][Xbox Series X|S][Stadia]


skanjos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, stevenfins είπε

https://www.pcgamer.com/cdpr-calls-cyberpunk-2077s-current-npc-and-ai-problems-bugs/

Marcin Iwiński answers: "So for the first question – whether we’re focusing just on technicalities or gameplay elements; things like AI – for example. To be honest – these are the same for us, from the production standpoint AI and NPC behavior fall within the general category of bugs, so if I can give you an answer – I think it does actually include that as well." 

Προσωπικά ο πιο σημαντικός λόγος να περιμένει κανείς για να παίξει το παιχνίδι (τουλάχιστον στα series και ps5) είναι αυτό. Είναι κρίμα να έχουν φτιάξει τόσα απίστευτα quests, μια πανέμορφη  πόλη με πάρα πολλούς ξεχωριστούς NPCs και το A.I να είναι τόσο τραγικό (χαρακτηριστικό παράδειγμα η αστυνομία που εμφανίζεται από το πουθενά και είναι στην πιο βασική μορφή που θα μπορούσε να ήταν). Θέλω να πιστεύω πως του χρόνου τέτοια εποχή θα μιλάμε για διαφορετικό σχεδόν παιχνίδι όσον αφορά τα αδύναμα αυτά σημεία (τουλάχιστον στις νέες κονσόλες και pc). Οπότε υπομονή..

Αυτο δεν το επιασα, τι θα πει AI falls within the general category of bugs? Δηλαδη καποιο bug επηρεαζει τον ΑΙ αλγοριθμο? Η ειναι μια γενικολογια και να ειχαμε να λεγαμε? 

Επεξ/σία από najinblue3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 747
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

6 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Αυτο δεν το επιασα, τι θα πει AI falls within the general category of bugs? Δηλαδη καποιο bug επηρεαζει τον ΑΙ αλγοριθμο? Η ειναι μια γενικολογια και να ειχαμε να λεγαμε? 

Να σου πω την αλήθεια και έμενα με προβλημάτισε το wording του και κλίνω κυρίως στο δεύτερο. Απλώς χαίρομαι ότι δέχονται και οι ίδιοι ότι υπάρχει μεγάλο θέμα και πως λογικά περιλαμβάνεται σε αυτά που θα ασχοληθούν στο κοντινό μέλλον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fotis13 είπε

Και μενα πολλα μου φανηκαν αλλα ...

 

 

131821347_3630079760406335_7771303139123541501_n.jpg

Μεγάλη κονσόλα, μεγάλη εγκατάσταση :P

Πάντως μετά από ένα search, δεν υπάρχει (επίσημη) εξήγηση γιατί η εγκατάσταση στο PS5 είναι σχεδόν διπλάσια από τις υπόλοιπες εκδόσεις...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, sndev είπε

δε ξερω τι φαση κ εχω παιξει μόνο 1 -2 ωρες το ps5 με cd cyberpunk ειναι πολυ πιο αθόρυβο το drive συγκριτικά με το cd sackboy 

Με 100+Gb εγκατάσταση στο σκληρό λογικό είναι να μη δουλεύει πολύ το drive στο Cyberpunk...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Cyberpunk 2077 - Τι παιχτηκε??

Καλησπέρα παιδιά! 

Εχω το PS4 το κλασσικό και σκεφτόμουν να πάρω το cyberpunk 2077, αλλά διαβάζω ότι δεν λέει, τουλάχιστον όχι ακόμα.

Όσοι το έχετε, μπορείτε να μου πείτε την γνώμη σας; Σε PS4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το αγορασα το σαββατο το παιχνιδι και δεν εχω προλάβει να παίξω.(PS5)
Να το κρατήσω ή να κάνω refund?

Επεξ/σία από ariccc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

κράτα το σε ps5, σε λίγο καιρό θα είναι μια χαρά με τα patches/updates, αν και ήδη είναι σε πολύ καλή κατάσταση και παίζεται ικανοποιητικότατα

Σε ps4 αν το είχες -και είχες σκοπό να το παίξεις εκεί μόνο- και μόνο θα σου έλεγα να το κάνεις σουβέρ ή κρεμαστό για περιστέρια στο μπαλκόνι, πιο ουσιαστική χρήση

Επεξ/σία από snake_plissken2112
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, constantinos_stefanidis είπε

Καλησπέρα παιδιά! 

Εχω το PS4 το κλασσικό και σκεφτόμουν να πάρω το cyberpunk 2077, αλλά διαβάζω ότι δεν λέει, τουλάχιστον όχι ακόμα.

Όσοι το έχετε, μπορείτε να μου πείτε την γνώμη σας; Σε PS4.

Μετά το patch 1.04 σταθεροποιήθηκε η κατάσταση και ειναι playable.Αλλα παλι πεφτει κατω απο 30 στα 24-28 σε ορισμενες περιπτωσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο αυτα που εχω διαβασει,  το παιχνιδι δεν παιζεται σε ps4 λογω αποδοσης, χαμηλα fps και γραφικα προηγουμενης γενιας. Αν εχεις το pro λενε οτι ειναι καλυτερη η αποδοση.  Λενε οταν περπατας στην πολη τα fps πεφτουν κατω απο 20 πολλες φορες.

Και οπως ισχυριζονται πολλοι αυτα δεν μπορουν να διωρθοθουν με updates.

Στο θεμα bugs και AI που εχουν προβλημα ολες οι κονσολες , αυτα προκειται να τα διορθοσουν στα επομενα updates.

Εγω προσωπικα το περιμενα το παιχνιδι πως και πως και το κανω delay  για να το παιξω σε 2-3 μηνες οταν φτιαξουν πολλα θεματα στην AI   και αγορασω το ps5. Αν εχεις σκοπο να αγορασεις κονσολα επομενης γενιας θα σου προτεινα να περιμενεις. 8 χρονια περιμεναμε για 3 μηνες δεν θα παθουμε τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΧΒΟΧ ΟΝΕ (VCR), μέχρι στιγμής (10 ώρες) κανένα crash μόνο το πάγωμα  που μετά από λίγο ισιώνει. Το παιχνίδι μου αρέσει πολύ αλλά έχει και θέματα. Δεδομένης της δύναμης του ΟΝΕ παίρνω (πάνω - κάτω) αυτό που περίμενα. Καλύτερο ΑΙ θα ήθελα... EDIT: Απ' ότι ίσως να καταλάβατε κυρίως κάνω τουρισμό και δοκιμάζω το photo mode.

 

DimitrC_2077_10.jpg

DimitrC_2077_7.jpg

DimitrC_2077_6.jpg

DimitrC_2077_3.jpg

Επεξ/σία από gr8effect
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα κατάφερε το Πλαίσιο και έφερε επιτέλους την πρώτη Collector's.

Το Amazon την έχει στείλει πριν 1 βδομάδα και ακόμα έρχεται ενώ ξεκόλλησε επιτέλους και το Public και έστειλε μήνυμα να πάω για παραλαβή. 

Καλά πήγε αυτό! :P

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, NickTG είπε

Ποιοι είναι αυτοί οι πολλοί? 

Διαφοροι τυποι στο utube σχολιαζουν οτι δεν γινεται λογω hardware. Και η ιδια η εταιρια με την ανακοινωση της αυτη την εντυπωση μου εδωσε, οτι πανε κυριως να διορθώσουν τα bugs.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, NickTG είπε

Σήμερα κατάφερε το Πλαίσιο και έφερε επιτέλους την πρώτη Collector's.

Το Amazon την έχει στείλει πριν 1 βδομάδα και ακόμα έρχεται ενώ ξεκόλλησε επιτέλους και το Public και έστειλε μήνυμα να πάω για παραλαβή. 

Καλά πήγε αυτό! :P

 

Πες μου οτι εχεις spare collector's PC που δεν θελεις γιατι εφαγα τρελο ακυρο απο amazon & public 😣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...