Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PS4][PS5][Xbox One][Xbox Series X|S][Stadia]


skanjos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο PS4 που υποτίθεται ότι τρέχει και καλύτερα από το XboxOne 720P και 18-22fps στην οδήγηση μες την πόλη.

Άντε να το βγάλουν και στο Switch στα 192p και 8fps

enduro-android.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 747
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, bad_freddy είπε

50-60? Χαχα MS Store φίλε 69,90! Τα refunds είναι για 14 μέρες οπότε θα περιμένω λίγο μήπως βγεί κάποιο patch/ανακοίνωση και θα το κάνω αν είναι τελευταία στιγμή...

Δεν μπορεί να μην αναφέρει τι σκοπεύει να κάνει η CDPR γι αυτη την κατάσταση!

Οπως λέει και ο ανηψιος μου, "lolwut" ? :D 70€ ? Έχεις φύγει όπως είσαι αδερφέ για refund - και το λέω γιατί οχι μονο δεν θα πρέπει να περιμένεις θαύματα αλλά δεν θα πρέπει -γενικά - να περιμένεις πολλά απο patch(es).
Κακά τα ψέματα, οι previous-gen κονσόλες δεν μπορούν πλέον πολλά-πολλά για τους ευνόητους λόγους, θα μου πεις, "μα ρε φίλε,God of War !", "Ghosts of Tsushima !", "The last of us 2 !", "Gears of War 5 !" , "Forza Horizon !" - και εκεί ειναι το θέμα, αλλο πράμα η δουλειά που πέφτει in-house αποκλειστικά και μόνο για 1 μηχάνημα, άλλο πράμα ενα 3rd party παιχνίδι που πρέπει να υποστηριχτεί σε 5 πλατφόρμες ταυτόχρονα.

Ειλικρινά, 70 γιούρια για την κατάσταση στην οποία ειναι τώρα...απλά όχι φίλε μου, κανε ενα refund και πάνε αγόρασε με15-20€  σε σκόντο παιχνίδια που αξίζουν την τιμή τους αλλα και το χρόνο ποτ θα επενδύσεις, βλέπε: Μetro (ολη η τριλογία), Resident evil 2 Remake, Nier Automata, Death stranding (αμα εχεις PC/PS4) κτλπ κτλπ...
Παιχνίδια σε μη WIP μορφή υπάρχουν πολλά δόξα τω Θεό ;) 

Επεξ/σία από red1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, bad_freddy είπε

50-60? Χαχα MS Store φίλε 69,90! Τα refunds είναι για 14 μέρες οπότε θα περιμένω λίγο μήπως βγεί κάποιο patch/ανακοίνωση και θα το κάνω αν είναι τελευταία στιγμή...

Δεν μπορεί να μην αναφέρει τι σκοπεύει να κάνει η CDPR γι αυτη την κατάσταση!

Μεσα σε 14 μερες δεν προκειται να βγει patch , αυτο ειναι το μονο σιγουρο.
Μεχρι στιγμης γαργαρα το εχει κανει, αλλα και να υποσχεθει οτι ΘΑ βγαλει optimisation για αυτο το εκτρωμα, μην φανταστεις οτι θα γινουν και θαυματα.
 
Αυτη τη στιγμη τρεχει στα 15-25 fps,  σε extreme low settings ΚΑΙ αναλυση σιγουρα χαμηλοτερη απο 720.
Να διορθωσει 3 πραγματα ταυτοχρονα σε αυτες τις πλατφορμες, θα ειναι θαυμα. 
Αντε να το κανει playable σε σταθερα frames με ενα κλικ καλυτερο resolution.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 minutes ago, red1 said:

Εδώ βρε αγόρι σε προηγούμενο post είπα " οτι ίσως να μην είναι το 9/10 GOTYYYY !!! που ολοι περιμένουν και ίσως να ειναι ενα 7/10 παιχνίδι" και κατευθείαν γύρισε η συζήτηση στους "haters" που κράζουν το παιχνίδι λόγω των διάφορων πολιτικών ατζεντών του "ειδικού" τύπου (και μη) και τα σχετικά...
Γιατί, ξέρεις, δεν υπήρχε απολύτως καμία περίπτωση λόγου του υπερβολικού hype, τρομερής διαφήμισης, 4-5 αναβολών καθώς και του γεγονότος οτι έκρυβε στην ουσία η CD pro τις last-gen εκδόσεις να βγει μάπα το καρπούζι...
Δυστυχώς πολλοί δένονται συναισθηματικά με το εκάστοτε hobby και δεν μπορούν να δουν τα πράγματα αντικειμενικά : οτι μιλάμε για προϊόντα και οτι πίσω απο αυτά είναι οι εταιρίες που δεν κάνουν/παράγουν έργο (αφιλοκερδώς), απο το καλό της καρδούλας τους αλλα κοιτάνε απλά να σου πουλήσουν κάτι.

To αστείο είναι πως αμα αυτή τη στιγμή μιλούσαμε για παιχνίδι της ΕΑ, Activision ή οποιασδήποτε άλλης "κακόφημης" εταιρίας, το παιχνίδι θα ήταν ήδη (μέσα σε ούτε καν 24 ώρες) ο περίγελος του 2020 απο άποψη ποιότητας (βλέπε: έλλειψης αυτής) και θα μπορούσες να στοιβάξεις ολα τα memes για να φτιάξεις βουνό.
Η CD projekt  όμως - όπως πολύ σωστά ειπε και ο Mitro σε άλλο post - με 1.5 παιχνίδι (απίστευτα εύστοχο) της δίνεται για κάποιον λόγο το ελεύθερο και λαμβάνει και την παροιμιακή "ασυλία" απο τον τύπο/χρήστες κτλπ, αυτό στο χωριό μου το ονομάζουνε εθελοτυφλία ή/και 2 μέτρα και 2 σταθμά. 
Γι'αλλη μια φορά αποδεικνύεται πως ο "ειδικός τύπος" τελεί αποκλειστικά και μόνο ρόλο χρηματιζόμενου PR και τίποτα άλλο, ειναι κυριολεκτικά αστείο το πόση έλλειψη διαφάνειας υπάρχει.

Για να πούμε και κάτι θετικό τώρα : Η CD pro, τα παιχνίδια της τα υποστηρίζει μετά το launch, το cyberpunk ΘΑ φτιάξει σίγουρα (οχι σε previous-gen κονσόλες δυστυχώς) αλλά θα περάσουν μήνες αρκετοί όπως έγινε και με τους προηγούμενούς της τίτλους, το θέμα είναι το τώρα, στη παρούσα χρονική στιγμή που διανύουμε τι γίνεται γιατί η κατάσταση ειναι...καθόλου καλή. 
Ο τίτλος είναι στην ουσία ενα WIP των 60€, ντροπή - και ιδίως απο τη στιγμή που μιλάμε για την CD pro που έχει κερδίσει και την (τυφλή δυστυχώς) εμπιστοσύνη των καταναλωτών.

Τυφλά fanboys, τι περιμένεις.

Βέβαια επειδή το θυμάμαι το post που αναφέρεις είχε φανερά, κυρίως, χιομοριστικό χαρακτήρα. 

Βέβαια αρχίζεις και δείχνεις σαν να θες να βγει παιχνίδι του 7 ενώ μέχρι τώρα δεν δείχνει τέτοιο. Σαν να περιμένεις κάποιου είδους δικαίωση που πιθανώς ποτέ να μην έρθει.

Γενικά αυτό ήταν κάτι που θα είχε νόημα συζήτησης πριν βγει το παιχνίδι. Τώρα είναι εδώ. Ξέρουμε τι ισχύει.

Εκεί με τις αντζέντες δεν κατάλαβα ακριβώς τι εννοείς πάντως αν διαβάσεις κάποια reviews ή εντυπώσεις όλως τυχαίως με τέτοιες λειτουργούν αυτοί που κίνουνται στα κάτω όρια των βαθμολογιών.

 

Τη διαφορά με τις άλλες εταιρείες τη λες από μόνος σου παρακάτω οπότε δεν βλέπω σε τι εξυπηρετεί η σύγκριση αυτή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, red1 είπε

Οπως λέει και ο ανηψιος μου, "lolwut" ? :D 70€ ? Έχεις φύγει όπως είσαι αδερφέ για refund - και το λέω γιατί οχι μονο δεν θα πρέπει να περιμένεις θαύματα αλλά δεν θα πρέπει -γενικά - να περιμένεις πολλά απο patch(es).
Κακά τα ψέματα, οι previous-gen κονσόλες δεν μπορούν πλέον πολλά-πολλά για τους ευνόητους λόγους, θα μου πεις, "μα ρε φίλε,God of War !", "Ghosts of Tsushima !", "The last of us 2 !", "Gears of War 5 !" , "Forza Horizon !" - και εκεί ειναι το θέμα, αλλο π΄ραμα η δουλε΄'ια που πέφτει in-house αποκλειστικά και μόνο για 1 μηχάνημα, άλλο πράμα ενα 3rd party παιχνίδι που πρέπει να υποστηριχτεί σε 5 πλατφόρμες ταυτόχρονα.

Ειλικρινα, 70 γιούρια για την κατάσταση στην οποία ειναι τώρα...απλά όχι φίλε μου, κανε ενα refund και πάνε αγόρασε με15-20€ παιχνίδια που αξίζουν την τιμή τους αλλα και το χρόνο τους, βλέπε: Μetro (ολη η τριλογία), Resident evil 2 Remake, Nier Automata, Death stranding (αμα εχεις PC/PS4) κτλπ κτλπ...

Το 70αρι το έσκασα "αναγκαστικά" μιας και είμαι με One S All digital οπότε retail δεν παίζει οσο και να ήθελα. Απο την άλλη τα κλειδάδικα θέλανε ~60 και κάτι παραπάνω που τα θεωρούσα υπερβολή για κλειδάδικο βέβαια τώρα με τα 70 εχω την αβάντα του refund...

 

4 λεπτά πριν, papageord είπε

Μεσα σε 14 μερες δεν προκειται να βγει patch , αυτο ειναι το μονο σιγουρο.
Μεχρι στιγμης γαργαρα το εχει κανει, αλλα και να υποσχεθει οτι ΘΑ βγαλει optimisation για αυτο το εκτρωμα, μην φανταστεις οτι θα γινουν και θαυματα.
 
Αυτη τη στιγμη τρεχει στα 15-25 fps,  σε extreme low settings ΚΑΙ αναλυση σιγουρα χαμηλοτερη απο 720.
Να διορθωσει 3 πραγματα ταυτοχρονα σε αυτες τις πλατφορμες, θα ειναι θαυμα. 
Αντε να το κανει playable σε σταθερα frames με ενα κλικ καλυτερο resolution.

Καλά δεν περιμένω patch σε 14 μέρες, πιο πολύ κάποια ανακοίνωση αν και τι σκοπεύει να κάνει με αυτές τις εκδόσεις. Βέβαια πλέον δεν ξέρεις και τι να πιστέψεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, NickTG είπε

Τυφλά fanboys, τι περιμένεις.

Βέβαια επειδή το θυμάμαι το post που αναφέρεις είχε φανερά, κυρίως, χιομοριστικό χαρακτήρα. 

Βέβαια αρχίζεις και δείχνεις σαν να θες να βγει παιχνίδι του 7 ενώ μέχρι τώρα δεν δείχνει τέτοιο. Σαν να περιμένεις κάποιου είδους δικαίωση που πιθανώς ποτέ να μην έρθει.

Γενικά αυτό ήταν κάτι που θα είχε νόημα συζήτησης πριν βγει το παιχνίδι. Τώρα είναι εδώ. Ξέρουμε τι ισχύει.

Εκεί με τις αντζέντες δεν κατάλαβα ακριβώς τι εννοείς πάντως αν διαβάσεις κάποια reviews ή εντυπώσεις όλως τυχαίως με τέτοιες λειτουργούν αυτοί που κίνουνται στα κάτω όρια των βαθμολογιών.

 

Τη διαφορά με τις άλλες εταιρείες τη λες από μόνος σου παρακάτω οπότε δεν βλέπω σε τι εξυπηρετεί η σύγκριση αυτή.

Nικο, χαίρομαι που ειχε χιουμοριστικό χαρακτήρα.
Οτι ειχα να πω φίλε το είπα, προσωπικά, απεχθάνομαι τέτοιου είδους εταιρικές πολιτικές.

Δεν θέλω ρε φιλε να ειναι παιχνίδι του 5 ή του 7 (και πάλι θα το έπαιζα όμως για να κρίνω απο μόνος μου), δηλαδή, νομίζεις πως δεν  θα ήθελα το παιχνίδι να είναι απροβλημάτιστο, να τρέχει καλά, να έχει βγεί κανονικό next-gen patch για XSX/PS5 για να το απολάυσουμε όπως πρέπει ? Ειλικρινής ερώτηση.
Αμα εσύ ξενέρωσες 1 φορά με την όλη κατάσταση, εγώ ξενέρωσα 5 - ΔΕΝ το περίμενα αυτό το πράμα απο την CD, περιμένα τα "κλασσικά" προβλήματα ενος RPG ανοιχτού κόσμου αλλά οχι ρε φίλε αυτό χάλι - γιατί να μεν εχω πλέον ΧSX και οχι ΧΟΝΕ αλλά ειναι πραγματικά αλητεία αυτό που κάνανε οι τυπάδες στους χρήστες κονσολών προηγούμενης γενιάς...
Αμα έχεις PC...πάει και έρχεται, σε κονσόλες η κατάσταση είναι κλάφ'τα, έλλειψη κανονικού "next-gen" patch για XSX/PS5 που σημαίνει πως παίζεις απλά σε BC mode τις εκδόσεις XONE/PS4 και απλά τυχαίνει και κάνεις brute force στο performance λόγω καλύτερου (προφανώς) hardware με δεκάδες/εκατοντάδες bug, στις δε προηγούμενες κονσόλες η κατάσταση είναι κυριολεκτικά χάλι μαύρο.
To αστείο ειναι πως σχετικά με τις "ατζέντες" δεν διαφωνώ - και θα το αφήσω εκεί χωρίς να επεκταθώ.
Ο κοσμος δυστυχώς πρέπει να βρίσκει κάθε μέρα νέα πράματα τα οποία θα τον ενοχλούνε.

Βρίσκεις άτοπη την σύγκριση φίλε με τις άλλες εταιρίες που ανέφερα ? 
Τα πιο πρόσφατα παραδείγματα που μπορώ να θυμηθώ : Star wars battlefront με τα MT του της ΕΑ, τελευταίο παιχνίδι Ghost recon της Ubi (wildlands ?) οπου ηταν τόσοοοοο bug-αρισμένο που έφαγε τέτοια κριτική απο τον κοσμο και μετα απο μόλις 2-3 μήνες το παιχνίδι είχε πέσει στο 1/3 της αρχικής τιμής του επειδή πήγαινε για φούντο.
Αctivision, δες τον ντόρο που δημιουργήθηκε  με το τελευταίο COD.
Αnthem, ΕΑ πάλι - και με Bioware απο πίσω...όλοι θυμόμαστε τι έγινε, το ίδιο και με το τελευταίο Mass Effect λογω ατελείωτων bug/ημιτελούς κατάστασης που κυκλοφόρησε.

Εν κατακλείδι Νίκο, είναι αυτό που πολλοί λέμε και υποστηρίζουμε εδώ και χρόνια, το Hype φιλε ειναι πολύ κακό πράμα και θα πρέπει να μετριάζουμε πάντα τις προσδοκίες μας ανεξάρτητα απο το προϊόν και την (εκάστοτε) εταιρία απο πίσω, στην τελική, δεν μας τα ακουμπάει καμία (σε αντίθεση με τον "εδικό" τύπο που μοίρασε αβέρτα 9άρια και 10ρια)

ΥΓ: Χαίρομαι που κάνεις διάλογο, που παραδέχεσαι και εσύ μαζί με εμάς το όλο φιάσκο και που το πήρες "αντρίκια", σου βγάζω το καπέλο φίλος ;) 

Επεξ/σία από red1
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το ακύρωσα από το πλαίσιο όταν με πήραν τηλ το μεσημέρι, θα το είχα στις 15 (αλλά καλού κακού ας βάλουμε +6 μέρες για να είμαστε καλυμμένοι) και θα είχα μόνο το steelbook από τα preorder items.

Δεν γούσταρα και είδα αυτά που λένε για το πώς τρέχει το game οπότε ας πάει στο καλό.

Μόνο από τότε με τα paths και τα skills άρχισε να με ενδιαφέρει το game και θα ήταν μια εξαίρεση μιας και δεν παίζω first person games.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, ilos είπε

Απλά κλάμα. Biblethumb για το jaguar και το 5400 rpm drive.

Το delay έπιασε τόπο λέμε.😁

φαντασου να μην ειχαν γινει και τα delays. η κατασταση πρεπει να ηταν εντελως τραγικη τοτε

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Skywalker333 είπε

φαντασου να μην ειχαν γινει και τα delays. η κατασταση πρεπει να ηταν εντελως τραγικη τοτε

Το περίεργο είναι οτι το παιχνίδι θεωρητικά προοριζόταν μονο για τις last gen κονσόλες καθώς το αρχικό release ήταν τον Απρίλιο που δεν υπήρχε καν XSX ή PS5! Απορώ τι είχαν τότε να τρέχει σε αυτές? Τίποτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν μπορώ λέεεεμε
 

Με την υπογραφή της Bethesda.

YΓ: Eπεσα γι'άλλη μια φορά έξω, τα memes άρχισαν ήδη, φανταστείτε σε 1 εβδομάδα απο τώρα τι θα δουμε :D 

BONUS : Κόψτε τον μύστη στο 0:21 που περπατάει με το σώβρακο κυριλέ σαν να μην τρέχει τίποτα

Επεξ/σία από red1
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, papageord είπε

Απατη το λενε αυτο φιλε μου.
Εμεις με τα one, και τα ps4 δεν παιζαμε παιχνιδια τυπου quake 1, και εννοειται δεν περιμεναμε performance ps3 και 360 το 2020.
Τα Forza, spiderman, mgs5, Death Stranding, gears ειναι κοσμηματα οπτικα. Χωρις drops και εννοειται 1080p day one ! 
Δεν συγκρινω complexity, αλλα αυτο δεν ειναι δικο μου προβλημα. Θυμιζει εποχες crysis , αλλα σε κονσολες!  

Μωρε και απατη να ειναι(που δεν αντιλεγω)Σε αυτο φταιμε και εμεις ομως πρωτα  δυστυχως.Εχουμε γινει καταναλωτικα ζομπι σε υπερμετρο βαθμο.

Τρεχουμε και σκαμε τα  λεφτα μας  day one, για να γινομαστε μπετα τεστερ 

 

Τελος!!!!!

Κατι πρεπει να κανουν  σε αυτο  και οι μεγαλες εταιριες του χωρου(σονυ μαικροσφτ,νιντεντο)

Δωστε μια επιλογη ρε γαμωτο επιτελους,στο να μπορει δηλαδη  ο καθενας απο εμας,να δοκιμαζει πρωτα ενα παιχνιδι (για ενα μικρο και χρονικο διαστημα)Και αν δεν τον ικανοποιει?Να ζηταει τα λεφτα του πισω,για να μπορει μετα να  προβει  σε διαφορετικη αγορα απο το ψηφιακο του πορτοφολι.

Ευχομαι αυτο που εγινε τελικως με το cyberpunk 2077,να ειναι η αρχη ολλων αυτων που ζηταμε εδω μεσα.Νομιζω ηρθε η στιγμη που οι εταιριες της γκειμινγκ βιομηχανιας, να σταματησουν να  κοροιδεουν καταμουτρα εμας τους καταναλωτες.Ειδικοτερα απο ημιτελες εκδοσεις σε φουλ πραις τιμες.

Αλλα οπως εγραψα εξαρχης,για αυτο το μειζον θεμα πρεπει να παρουμε πρωτα εμεις μπρος.

Αλλιως? αυτο το χαλι θα συνεχιζετε για παντα.

 

3 λεπτά πριν, red1 είπε

Δεν μπορώ λέεεεμε
 

Με την υπογραφή της Bethesda.

YΓ: Eπεσα γι'άλλη μια φορά έξω, τα memes άρχισαν ήδη, φανταστείτε σε 1 εβδομάδα απο τώρα τι θα δουμε :D 

ΤΙΝΑΦΤΟΡΕΕΕΕΕΕΕ?🤣

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 minutes ago, red1 said:

Δεν μπορώ λέεεεμε
 

Με την υπογραφή της Bethesda.

YΓ: Eπεσα γι'άλλη μια φορά έξω, τα memes άρχισαν ήδη, φανταστείτε σε 1 εβδομάδα απο τώρα τι θα δουμε :D 

BONUS : Κόψτε τον μύστη στο 0:21 που περπατάει με το σώβρακο κυριλέ σαν να μην τρέχει τίποτα

Κολλητε καιρο εχω να γελασω ετσι να σαι καλα!!!!🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ημερολόγιο καταστρωματος. Πλεον για τα καλα στο open world/act 2, εχω γράψει καπου 10-11 ωρες και νιωθω οτι ακομα κανω tutorials. Granted οτι το περισσοτερο ηταν on rails, αλλα δεν εχω δει μέχρι τωρα ουτε μισο freeze η game breaking bug. Απεναντίας το frame rate παει αριστα στο performance mode και αν εξαιρεσω μερικα θλιβερα assets (που τα δικαιολογω λιγο σε αυτο το scale σε launch patch) το παιχνίδι ειναι πανω κατω οτι περιμενα. 

Το story απρόσμενα καλο (δεν εχω σκιπαρει διαλογο) και αν εχω ενα παραπονο είναι οτι απο gunplay εχω κανει ελαχιστα πράγματα σε δεκα ωρες παιχνιδιού.

Γενικα αν καποιος διαβαζει με καλο pc/series X/ps5 μπορει να το παρει αφοβα. Σε OG ps4/one S δε θα έμπαινα στον κοπο. Για mid gen κονσολες δε ξερω. Εχω το collector's one X που το ειχα παρει για αυτο το λογο αλλα βαριεμαι να το κατεβαζω εκει για δοκιμες.

Οσοι βλεπετε θολουρα βγαλτε τα blur/grain και λοιπες αηδίες και σεταρετε σωστα το hdr. Το παιχνιδι ειναι καλο και εθιστικό. Ισως υπερβολικα role play για τα περισσότερα γουστα. 

  • Like 6
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...