Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PS4][PS5][Xbox One][Xbox Series X|S][Stadia]


skanjos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, Nick--Musicologo είπε

Σε τι το παίζεις; Εγώ σε PS5 , έκδοση ps5 , μέχρι στιγμής έχω καθαρίσει το Watson από gigs και NCPDs και είμαι κομπλέ. Ελπίζω να μην φάμε καμιά πίκρα στο τέλος :P

και εγω ακριβώς τα ιδια σε ps5..εκανα τα παντα καθάρισα τα πάντα και ενα organized crime στο sando domigo ενω καθαρίζεις του παντες δεν βγαζει job complete οποτε αντιο τρόπαιο! αντιο πλατινα! εχω ψαξει άπειρες ωρες σε yt κτλ υπαρχουν πολλα τέτοια bugs!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 747
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, giannakos100 είπε

και εγω ακριβώς τα ιδια σε ps5..εκανα τα παντα καθάρισα τα πάντα και ενα organized crime στο sando domigo ενω καθαρίζεις του παντες δεν βγαζει job complete οποτε αντιο τρόπαιο! αντιο πλατινα! εχω ψαξει άπειρες ωρες σε yt κτλ υπαρχουν πολλα τέτοια bugs!

Μην μου λες τέτοια χαχα! και κάνω τα sides για να μην χάσω κανά story related trophy από λακαμία :P O Θεός μαζί μας , thanks for the heads up, ελπίζω να την γλυτώσω. Manual save παντού πριν από το sando domingo! :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλη τη παρέα! Έχω αρχίσει το CP σε PS5. Ενημερωτικά δεν έχω αντιμετωπίσει bugs. Τουλάχιστον όχι game crashing bugs. Τέλος πάντων. Έχω προχωρήσει στο ACT 2.. Το πρόβλημα είναι ότι αισθάνομαι κάπως.. ότι δεν μπορώ να κολλήσω με το παιχνίδι γιατί με έχουν μπερδέψει αφόρητα τα perks. Ξέρω ότι είμαι σχετικά αρχή. Δεν έχω ανεβεί levels.. είμαι 11 level.. θέλω να κάνω hacks και να παίζω με assault. Δοκίμασα και το stealth χωρίς καλή επιτυχία. Αυτό που κατάλαβα είναι ότι πρέπει να πάω 50 για να απολαυσω το build που θέλω; Τι κάνω λάθος.. κάπου το βλέπω λάθος εγώ. Πχ έχω μόνο το βασικό operating system που δε μου δίνει παραπάνω RAM και δε μπορώ να κάνω ικανοποιητικά hacks. Άρα πρέπει να πάρω άλλο cyberdevk αλλά ζητάει πολύ παραπάνω street cred για να πάρω τα αναβαθμισμένα κτλ. Επίσης προς απογοήτευση μου (;) τα attribute points δεν γίνονται reset αλλά μόνο τα perks. Και διαβάζω πως το ιδανικό είναι να διαλέξω τρία που θα τα βάλω στο είκοσι το καθένα. Σκέφτηκα να πάω σε intelligence - reflexes και technical.. Κάπως με έχει αγχώσει για το build που θέλω να κάνω ή να ανακαλύψω στη πορεία. Καμία συμβουλή ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δεν πήγα κανένα στο 20 και μια χαρά έπαιξα. 

Προχώρησε το λίγο, κάνε κανένα side quest να ανεβάσεις street credit να αγοράσεις πράγματα και μην βιάζεσαι χωρίς λόγο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι διάβασα και στο discord ότι μπορείς να τελειώσεις την ιστορία στο level 20. Το έβαλα ξανά από την αρχή (δεν είχα παίξει και παρα πολλές ώρες και το πήγα γρήγορα στο σημείο που άφησα ). Και πραγματι με βοήθησε να κατανοήσω καλύτερα το παιχνίδι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Finito μετά από 89 ώρες σε Series X, main story, αγορά όλα τα αυτοκίνητα/μηχανές, όλα τα gigs, όλα τα NCPDs, κτλ. κτλ.
Τρομερό παιχνίδι για open world, το κατά ευχαριστήθηκα! 
Uninstall τώρα μέχρι το 2023 που θα έρθει το DLC και πιάνουμε το GTA V που 9 χρόνια τώρα μου είχε ξεφύγει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, bill_viper είπε

Finito μετά από 89 ώρες σε Series X, main story, αγορά όλα τα αυτοκίνητα/μηχανές, όλα τα gigs, όλα τα NCPDs, κτλ. κτλ.
Τρομερό παιχνίδι για open world, το κατά ευχαριστήθηκα! 
Uninstall τώρα μέχρι το 2023 που θα έρθει το DLC και πιάνουμε το GTA V που 9 χρόνια τώρα μου είχε ξεφύγει.

Το παιχνιδι φωναζει για  new game+παρεπιπτοντως

Το τερματισα με ρολο  street kid

Αλλα δεν ξερω κατα ποσο αλλαζει συνολικα η ιστορια στο αν  το ξεκινησω παλι απο την αρχη, με corpo  η  nomad

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/4/2022 στις 4:12 ΜΜ, spartan29gr είπε

Το παιχνιδι φωναζει για  new game+παρεπιπτοντως

Το τερματισα με ρολο  street kid

Αλλα δεν ξερω κατα ποσο αλλαζει συνολικα η ιστορια στο αν  το ξεκινησω παλι απο την αρχη, με corpo  η  nomad

 

σχεδον καθολου. εχεις διαφορετικα 15λεπτα στην αρχη και απο εκει κ περα, το παιχνιδι ειναι 99.9% ιδιο. το μονο που αλλαζει ειναι οτι σε καποιες κουβεντες που ειχες πεταξει καμια κουβεντουλα ως street kid, ε δε θα την πεις και σε καποιες αλλες θα πεις μια προταση ως nomad/corpo.
γενικα δεν εχεις κανενα λογο να κανεις αλλο run αν μονο κ μονο θες να δεις αλλο starting point.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πω τη μέχρι στιγμής εμπειρία μου. Αν και δεν το έχω προχωρήσει πολύ! Έκανα νέο παιχνίδι πρώτη φορά με Nomad, αλλά στη πορεία είδα ότι έβαλα ότι ναναι attributes και με ξίνισε. Όποτε ξανά έκανα νέο παιχνίδι (ευτυχώς ήμουν στην αρχή του ACT 2). Δοκίμασα netrunner build αλλά προσωπικά το βαρέθηκα το στυλ αυτό. Είμαι πιο πολύ του να τα γκαζώνω, να παίζω stealth ή sniper. Έτσι έκανα νέο παιχνίδι ως corpo. Η αλήθεια είναι ότι η εισαγωγή αλλάζει μόνο. Στη συνέχεια είναι το ίδιο. Και ανακαλύπτεις βεβαίως νέους διαλόγους. Το πάω προς assault / sniper και μέχρι στιγμής μου αρέσει αρκετά -ευτυχώς δηλαδη! Φτάνει με τα new games , έχω μάθει απέξω τους διαλόγους στο ACT 1 😂 Θα έπρεπε να επιτρέπεται έστω μια δυο φορές η αλλαγή των Attributes.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ησουν μονο στο act 1, τζαμπα ξαναξεκινουσες, ανετα μπορουσες να αλλαξεις το ζυγισμα σιγα σιγα οσο προχωρας.

γενικα, με εξαίρεση πολυ πολυ συγκεκριμενα builds που μπορει καποιος να θελει να εχει μαξαρει συγκεκριμενα perks, η συντριπτικη πλειοψηφία του τι μπορεις να κανεις στο παιχνιδι γινεται και με mid build, με λιγη εμφαση strength & tech. και λεω εμφαση σε αυτα τα δυο γιατι ειναι τα δυο attributes που εμφανιζονται για alternative path/entrance/solution σε διαφορα quests στο 98% των περιπτωσεων. τα υπολοιπα εμφανιζονται ισως 1% το cool και 1% ολα τα υπολοιπα.
Δλδ καλως ή κακως, μπορεις παρα πολυ ευκολα να παιξεις και να βγαλεις το παιχνιδι με build με τα περισσότερα πραγματα στα 10-12 και απλα ανεβασμενα πιο πανω strength / tech, ειναι χτισμενο ετσι που η μεση λυση δουλευει τοσο καλα που μονο αν θες να κανεις role play για πολυ συγκεκριμενα πραγματα θα κανεις min/max για πολυ καλο χτισιμο. οι υπολοιποι παιχτες, ανετοτατα βλεπουν σχεδον ολα οσα εχει να προσφερει το παιχνιδι με το mid build.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω παίξει γύρω στις 40 ώρες και έχω πολύ ακόμα από ότι βλέπω γιατί το πάω χαλαρά αν και ασχολούμαι μόνο με main quests και side jobs. Περίμενα όπως αρκετός κόσμος το next gen update και να διορθωθούν αρκετά bugs και νομίζω σωστά έπραξα αλλά ρε παιδιά ακόμα και τώρα αντιμετωπίζω αρκετά.  Δεν θέλω να φανταστώ πως θα ήταν day one σε κονσόλα προηγούμενης γενιάς με max 30fps (έκανα την αλλαγή σε 30 fps/RT και δεν άντεξα πάνω από 5 λεπτά). Πέρα από αστεία bugs μου τυχαίνει συχνά να μην μπορώ να αλληλεπιδράσω πχ με Computers ή να κάνω quickhacks, οι εχθροί να μην κάνουν τίποτα ενώ βρίσκονται μπροστά μου, μέχρι και game breaking bug συνάντησα σε ένα quest που έπρεπε να μπω σε ένα cinema για να βρω έναν netrunner και όλες οι πόρτες ήταν κλειστές χωρίς δυνατότητα να ανοίξουν. Τελικά χρειάστηκε να φορτώσω προηγούμενο save και να κινηθώ με συγκεκριμένο τρόπο για να μην εμφανιστεί πάλι το bug. 

Ακόμα όμως και με αυτά τα bugs για εμένα παραμένει πολύ καλό παιχνίδι και ανυπομονώ κάθε φορά να το ξαναπιάσω κυρίως για το story του. Στην αρχή και εμένα μου φαινόταν βουνό τι build να φτιάξω με τόσες επιλογές αλλά απλά το συνέχισα χωρίς άγχος/mindless και κατέληξα netrunner με λίγο σε body και reflexes και το παιχνίδι είναι λες και το παίζω στο easy τώρα. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το πάω με συγκεκριμένο build η αλήθεια είναι. Θέλω να βγάλω όσο γίνεται το max σε snipper / assault μέχρι στιγμής είναι διασκεδαστικό. Αλλά από ότι έψαξα δεν βρίσκω silencer για sniper - εκτός από ένα Iconic που από ότι κατάλαβα το παίρνεις πιο μετά.

ανεβαζω reflexes , tech και μισά body & cool. Πιστεύω είναι κομπλέ το outcome 

Επεξ/σία από sp3cial
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα τρελαθώ.. δεν ξέρω τι να κάνω. Κανονικά παίρνω το iconic weapon Widow Maker από τον Nash .. αλλά διαβάζω ότι μετά το 1.5 δεν το ρίχνει σε κάποιους.. έκανα δυο φορές load game μήπως το ρίξει αλλά τίποτα. Έφυγα από τη περιοχή ξανά γύρισα πάλι τίποτα. Έχει συμβεί σε κάποιον από εσάς; Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να το πάρω; 
 

edit : το έριξε στη τριτη προσπάθεια! Νόμιζα ότι πέφτει πάντα. Ευτυχώς! 

Επεξ/σία από sp3cial
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.allkeyshop.com/blog/buy-cyberpunk-2077-xbox-one-code-compare-prices/

Η έκδοση του xbox one είναι ίδια με του series x;

Υπάρχει άλλη πρόταση υπάρχει για να το αγοράσω φθηνά ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, The_Judas said:

https://www.allkeyshop.com/blog/buy-cyberpunk-2077-xbox-one-code-compare-prices/

Η έκδοση του xbox one είναι ίδια με του series x;

Υπάρχει άλλη πρόταση υπάρχει για να το αγοράσω φθηνά ;

Το upgrade σε next gen κονσόλα είναι δωρεάν οπότε μπορείς να αγοράσεις την πιο φτηνή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...