Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PS4][PS5][Xbox One][Xbox Series X|S][Stadia]


skanjos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 23/2/2022 στις 10:30 ΠΜ, bill_viper είπε

Να περάσουμε λίγο στο παιχνίδι γιατί οι τελευταίες σελίδες είναι όλες για PS4 και PS5 και πως να γίνει εγκατάσταση...

Τι συμφέρει περισσότερο να κάνουμε στο inventory μας; Να πουλάμε ότι δε χρειαζόμαστε ή να τα κάνουμε disassemble;

Anyone? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 747
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

14 ώρες πριν, bill_viper είπε

Anyone? :)

Ανάλογα τι έχεις ανάγκη θα πω. Αν χρειάζεσαι λεφτά, πουλάς. Αν θες να φτιάξεις/αναβαθμίσεις, disassemble. Εγώ είμαι στη φάση τώρα που θέλω λεφτά, οπότε πουλάω τα πάντα. Μόλις αγοράσω ό,τι χρειάζομαι, θα κάνω μόνο disassemble.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks guys, έχω συμπληρώσει 22 ώρες στο παιχνίδι και μέχρι στιγμής τα πουλάω όλα για να μαζέψω λεφτά για αγορές αυτοκινήτων και διαμερισμάτων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θέλω να ζητήσω συγνώμη από την CD Project (😝) που συνέβαλα και εγώ στο κράξιμο του παιχνιδιού χωρίς να το έχω παίξει και κρίνοντας από συγκριτικά στο YouTube. Φαντάζομαι οι περισσότεροι έκραζαν που δεν μπορούσαν ν απολαύσουν αυτό το αριστούργημα όπως το απολαμβάνουμε εμείς τώρα μέσω του next gen patch. Ενώ είμαι από αυτούς που έχω κάνει πολλές προσπάθειες να παίξω το Witcher χωρίς αποτέλεσμα τώρα με τo Cyberpunk βιώνω καταστάσεις τίτλου Rockstar. Το έχω ξεζουμίσει κυριολεκτικά….. μέχρι και τους διαλόγους στις side mission διαβάζω προσεκτικά. Μάλλον δεν με τραβάει το setting και το σύστημα μάχης του Witcher δεν μπορώ να δώσω άλλη εξήγηση. 

Δηλωνω συγκλονισμένος από τo art direction της πόλης και την πολυεπίπεδη σχεδίαση/δόμηση εντός και εκτός (προάστια) "κέντρου". Πολλές φορές αναγκάζομαι να σταματήσω σε διαφορά σημεία για να χαζέψω φωτισμούς και την καθαρότητα των texture (ειδικά σε εσωτερικούς χώρους κάποιες στιγμές νομίζεις ότι παίζεις next next gen τίτλο). Το παιχνίδι έχει ξεκάθαρα (πλέον) την αγάπη και προδερμ που δίνει η Rockstar στα παιχνίδια της. 100% immersion στο περιβάλλον…. βιώνεις στο πετσί σου την ζωντάνια και την διαδραστικότητα της πόλης. Μέχρι και το πως σου έρχονται οι ήχοι της πόλης (εναλλαγή main Street/σοκάκια) ανάλογα που θα κοιτάς και που θα βρίσκεσαι έχουν δουλέψει. Σε κάθε σοκάκι θα βρεις κάτι να εξερευνήσεις…. ένα crime scene θα σε οδηγήσει σε μια περιοχή που πιθανώς δεν θα πήγαινες ποτέ. Πραγματικά χάσιμο. Εγω πλέον τις side mission και τα υπόλοιπα πράγματα που έχεις να κανείς στο κέντρο της πόλης τα κάνω με τα πόδια. Δεν γίνεται να μην εξερευνήσεις αυτό τον χάρτη και απλά να τον προσπερνάς με τα οχήματα. 

Βέβαια δεν έχει το story pacing / build up της Rockstar και από εκεί για εμένα χάνει πόντους και δεν είναι ατόφιο 10αρι αλλά κατιτις λιγότερο. Τα έχω ξαναπεί και γίνομαι κουραστικός αλλά οι side mission του CP είναι καλύτερες από main story των γνωστών open world γκουχου γκουχου….. εδώ δεν σπαταλάτε τον χρόνο σας μαζεύοντας craft/exotic material ή με το να σώζετε κάποιον φυλακισμένο φίλο σας ή να την πέφτετε σε φρούρια/hideout κτλ. Βασικά ακόμα και κάτι gigs/cyberpsycho αποστολές που δεν είναι καν side mission τις βρήκα άκρως διασκεδαστικές και ενδιαφέρουσες.

Ειναι κλεψιά τα 10 ευρώ που έδωσα για παιχνίδι που άνετα θα το αγόραζα στα 70 ευρώ όπως εκανα με το RDR2. Αλλά μόνοι τους έβγαλαν τα ματια τους στο λανσάρισμα…. δεν τους φταίει κανείς άλλος. 
 

 

Επεξ/σία από Lotof
  • Like 14
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά και από μένα.

Περίμενα από το τότε προβληματικό Launch και καλά έκανα, αγορά την εβδομάδα που πέρασε στα 15€ και upgrade σε PS5.

Δηλώνω ενθουσιασμένος τις πρώτες 15 ώρες παιχνιδιού, όπως είπε και ένας φίλος παραπάνω, Rockstar immersion φάση, πραγματικά ανυπομονώ να πάω σπίτι να το λιώσω κάθε μέρα όσο με αφήνουν οι υποχρεώσεις και να χωθώ στον κόσμο του.

Άντε και το Witcher μετά που δεν είχε τύχει να ασχοληθώ ενώ το έχω , θα μας φάνε τα exploration 😄

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 4/3/2022 στις 11:57 ΠΜ, Lotof είπε

Θέλω να ζητήσω συγνώμη από την CD Project (😝) που συνέβαλα και εγώ στο κράξιμο του παιχνιδιού χωρίς να το έχω παίξει και κρίνοντας από συγκριτικά στο YouTube. Φαντάζομαι οι περισσότεροι έκραζαν που δεν μπορούσαν ν απολαύσουν αυτό το αριστούργημα όπως το απολαμβάνουμε εμείς τώρα μέσω του next gen patch. Ενώ είμαι από αυτούς που έχω κάνει πολλές προσπάθειες να παίξω το Witcher χωρίς αποτέλεσμα τώρα με τo Cyberpunk βιώνω καταστάσεις τίτλου Rockstar. Το έχω ξεζουμίσει κυριολεκτικά….. μέχρι και τους διαλόγους στις side mission διαβάζω προσεκτικά. Μάλλον δεν με τραβάει το setting και το σύστημα μάχης του Witcher δεν μπορώ να δώσω άλλη εξήγηση. 

Δηλωνω συγκλονισμένος από τo art direction της πόλης και την πολυεπίπεδη σχεδίαση/δόμηση εντός και εκτός (προάστια) "κέντρου". Πολλές φορές αναγκάζομαι να σταματήσω σε διαφορά σημεία για να χαζέψω φωτισμούς και την καθαρότητα των texture (ειδικά σε εσωτερικούς χώρους κάποιες στιγμές νομίζεις ότι παίζεις next next gen τίτλο). Το παιχνίδι έχει ξεκάθαρα (πλέον) την αγάπη και προδερμ που δίνει η Rockstar στα παιχνίδια της. 100% immersion στο περιβάλλον…. βιώνεις στο πετσί σου την ζωντάνια και την διαδραστικότητα της πόλης. Μέχρι και το πως σου έρχονται οι ήχοι της πόλης (εναλλαγή main Street/σοκάκια) ανάλογα που θα κοιτάς και που θα βρίσκεσαι έχουν δουλέψει. Σε κάθε σοκάκι θα βρεις κάτι να εξερευνήσεις…. ένα crime scene θα σε οδηγήσει σε μια περιοχή που πιθανώς δεν θα πήγαινες ποτέ. Πραγματικά χάσιμο. Εγω πλέον τις side mission και τα υπόλοιπα πράγματα που έχεις να κανείς στο κέντρο της πόλης τα κάνω με τα πόδια. Δεν γίνεται να μην εξερευνήσεις αυτό τον χάρτη και απλά να τον προσπερνάς με τα οχήματα. 

Βέβαια δεν έχει το story pacing / build up της Rockstar και από εκεί για εμένα χάνει πόντους και δεν είναι ατόφιο 10αρι αλλά κατιτις λιγότερο. Τα έχω ξαναπεί και γίνομαι κουραστικός αλλά οι side mission του CP είναι καλύτερες από main story των γνωστών open world γκουχου γκουχου….. εδώ δεν σπαταλάτε τον χρόνο σας μαζεύοντας craft/exotic material ή με το να σώζετε κάποιον φυλακισμένο φίλο σας ή να την πέφτετε σε φρούρια/hideout κτλ. Βασικά ακόμα και κάτι gigs/cyberpsycho αποστολές που δεν είναι καν side mission τις βρήκα άκρως διασκεδαστικές και ενδιαφέρουσες.

Ειναι κλεψιά τα 10 ευρώ που έδωσα για παιχνίδι που άνετα θα το αγόραζα στα 70 ευρώ όπως εκανα με το RDR2. Αλλά μόνοι τους έβγαλαν τα ματια τους στο λανσάρισμα…. δεν τους φταίει κανείς άλλος. 
 

 

Ειναι παιχνίδαρα τελικά και εγώ επηρεασμένος από το υπερβολικό hate,(εν μέρη δικαιολογημένο αλλά ως ένα βαθμο μονο), που έφαγε το περίμενα πολύ φόλα.Ειδικα αν το βελτιώσουν κ άλλο που φαίνεται ότι έχουν πρόθεση να το κανουν και προσθέσουν και dlcs συν ένα δυνατό ονλαιν θα μπορούμε να παίζουμε για χρόνια στο κόσμο του.

Επεξ/σία από jimtriol
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το hate σωστα το εφαγε, απλα πρέπει να μαθουμε να φιλτραρουμε τι hataroun.

Δε μπορει το ιδιο παιχνιδι στο pc σαν παιχνιδι να λενε ποσο καλο ειναι κ το απολαμβανουν ενω στις κονσόλες κραζουν σημαινει οτι είναι τεχνικο το θεμα οχι οτι είναι μαπα το παιχνιδι.

δωσανε παιχνιδι οπου δεν επαιζε σε ps4 xbox απλα δεν. κολλούσε κρασαρε γινόταν οτι νανε στο κοσμο του. εγω πχ επρεπε να σκοτωσω μια τυπισα. ε η φιλεναδα απλα δεν πέθαινε ουτε με εκτελεση στη κεφαλα στο μισο μετρο κ δεν προχωρούσε το quest. ηταν ομως side κ ειπα ας το αφησω κ προχώρησα. ελα όμως που στις 40 ωρες κολλήσε main quest επρεπε να μιλησω σε ενα τυπο μεσα σε ενα δωματιο κ η πορτα δεν ανοιγε ενω ειχε ξεκλειδωσει? 

πονηριδης κ εγω πηγα στο κατω οροφο κοίταξα ψηλα κ εκανα συζητηση σαν να με απέναντι του κ δουλεψε!. ελα ομως που επρεπε να μου δωσει κατι κ δε μπορουσα να το παρω αφου χρησιμοποιουσα glitch για να προχωρήσω το διάλογο?  τι να λεμε τωρα? αυτα σε ps5 στο απλο ps4 απλα crashare δε θαχα φτασει ποτε εκει. anyway to αφησα κ ειπα θα το ξαναπιασω στο next gen απο την αρχη

οι τυποι δε δωσανε για review σε κονσολες ωστε να παρουν ΜΟΝΟ καλες κριτικες απο τα pc. φυσικα θα φαει χεσιμο το παιχνιδι οχι ομως οτι αν δουλευε ο κοσμος κ το στορυ του ειναι ασχημο ισα ισα.. 

οι τυποι φτιαξανε συλλεκτική στο xbox κ το γελοίο δεν επαιζε σωστα. παει ο κακομοίρης ο αγοραστης σα κ μενα που σκασα 50-60 ε κ σκάει 300αρι να παρει τη κονσόλα κ το παιχνίδι κ απλα δεν είναι λειτουργικό. Ε να μη το φαει το hate?

τεσπα ειναι πολλα. 

το παιχνιδι οποιος το  παιξει θα τον κρατήσει κ θα το ευχαριστηθεί απο τη στιγμή που δε χρειαζετε να κανεις το ninja για να προχωρησεις το story. ειναι πολύ καλο εαν λειτουργεί αρτια. ΗΤΑΝΕ μαπα κ φολα αφου αντι να διασκεδάζεις μαζί του εκλεγες για το ποσο κοροΐδο σε πιάσανε κ οχι μονο γτ το πληρωσες αλλα γτ σου δημιουργησανε προσδοκιες.

εχει καλα side εμενα οσα εκανα με κρατησανε πολυ δεν ηθελα να προχωρησω τa main θυμαμαι για να ψαχνω

ΔΕΝ ειναι παιχνιδαρα επειδη το βρίσκετε 15 ε. Ειναι ενα αριστο Value for money ΠΛΕΟΝ στα 15 20 ε. κ 30 να εκανε το αξιζει οπως ειναι ΤΩΡΑ στα next gen. 

Μη ξεχνάμε όμως πως φερθήκανε οι άπληστοι γτ εν γνώση τους το κάνανε

Επεξ/σία από sndev
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Guys ερώτηση, το τελείωσα το main story και τώρα γύρισα πάλι να παίξω τα side missions. 
Το main story όμως γιατί δεν εξαφανίζεται πλέον και μου δείχνει ότι πρέπει να συναντήσω τη Hanako στο Embers;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 hours ago, bill_viper said:

Guys ερώτηση, το τελείωσα το main story και τώρα γύρισα πάλι να παίξω τα side missions. 
Το main story όμως γιατί δεν εξαφανίζεται πλέον και μου δείχνει ότι πρέπει να συναντήσω τη Hanako στο Embers;

Γιατι το παιχνίδι μόλις το τερματίζεις σου δίνει το loot του τερματισμού (ανάλογα τον τερματισμό) και μετα ΦΟΡΤΩΝΕΙ ΤΟ SAVE ΠΡΙΝ ΤΟ POINT OF NO RETURN. δηλαδη ειναι μονίμως "μη τερματισμένο". Και μάλιστα χάνεις και ό,τι levels/perks κερδισες στις 1-2 ωρες που διαρκουν τα quests του τερματισμού. Η λογική είναι πως έτσι μπορείς να το τερματίσεις πολλές φορές και να δεις όλους τους πιθανούς τερματισμούς. Προσωπικά εμένα με χαλάει θα προτιμούσα new game+ ή ακόμα και τίποτα απλά να υπάρχει το night city και να μπορω να κάνω ό,τι θελω αλλά με το main story τελειωμένο.

 

Τώρα εγώ έπαιξα όλα τα side stories και ολα τα gigs (οσα μου εβγαλε) και τέλειωσα και το παιχνίδι. τώρα πλέον έχω το gear που κανει τον χαρακτήρα μου πολύ δυνατό αλλά δυστυχώς δεν έχω τίποτα άλλο να κάνω... αυτό στις 40 ώρες συνολικού παιχνιδιού :(

Επεξ/σία από Snolly
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 hours ago, Snolly said:

αυτό στις 40 ώρες συνολικού παιχνιδιού

Εγώ πάλι έχω πάνω από 50 ώρες και έτσι όπως τα υπολογίζω πρέπει να είμαι στα 2/3 του παιχνιδιού. 

Σίγουρα έχεις κάνει τα πάντα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/3/2022 στις 10:51 ΠΜ, Snolly είπε

Γιατι το παιχνίδι μόλις το τερματίζεις σου δίνει το loot του τερματισμού (ανάλογα τον τερματισμό) και μετα ΦΟΡΤΩΝΕΙ ΤΟ SAVE ΠΡΙΝ ΤΟ POINT OF NO RETURN. δηλαδη ειναι μονίμως "μη τερματισμένο". Και μάλιστα χάνεις και ό,τι levels/perks κερδισες στις 1-2 ωρες που διαρκουν τα quests του τερματισμού. Η λογική είναι πως έτσι μπορείς να το τερματίσεις πολλές φορές και να δεις όλους τους πιθανούς τερματισμούς. Προσωπικά εμένα με χαλάει θα προτιμούσα new game+ ή ακόμα και τίποτα απλά να υπάρχει το night city και να μπορω να κάνω ό,τι θελω αλλά με το main story τελειωμένο.

 

Τώρα εγώ έπαιξα όλα τα side stories και ολα τα gigs (οσα μου εβγαλε) και τέλειωσα και το παιχνίδι. τώρα πλέον έχω το gear που κανει τον χαρακτήρα μου πολύ δυνατό αλλά δυστυχώς δεν έχω τίποτα άλλο να κάνω... αυτό στις 40 ώρες συνολικού παιχνιδιού :(

Πολύ σπαστικό αυτό, και στο Reddit που τσέκαρα πάντως όλοι είναι ενοχλημένοι με το συγκεκριμένο τρόπο που εξελίσσεται το παιχνίδι. Όπως σωστά λες ένα mode new game+ θα ήταν προτιμότερο. 

Κάθε φορά που τελειώνω ένα side mission μου βγάζει αυτόματα να πάω στη Hanako. Πφφφ...

Στο PC έχουν βγάλει mod που απενεργοποιεί το main story αφού το τελειώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 hours ago, NickTG said:

Εγώ πάλι έχω πάνω από 50 ώρες και έτσι όπως τα υπολογίζω πρέπει να είμαι στα 2/3 του παιχνιδιού. 

Σίγουρα έχεις κάνει τα πάντα? 

ναι τα μονα quests που εχω ειναι 2 side που το ενα ειναι να βρω κατι graffiti και το αλλο να σκοτωσω ολους 17 cyber κατι mobs για τους οποιους εχω παρει 7 quests και τα εχω κανει τους αλλους 10 δεν ξερω πως παιρνω το quest τους. φανταζομαι θα υπαρχουν κι αλλα side quests αλλα δεν ξερω πως να τα ενεργοποιησω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...