Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PS4][PS5][Xbox One][Xbox Series X|S][Stadia]


skanjos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά, όσοι παίξατε το demo στο PS5 και αγοράσατε το physical. Σβήσατε το demo και μετά βάλατε το disk ή κατευθείαν το disk;

Επεξ/σία από apostolos22
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 747
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εμένα πάντως στο PS5 με ray tracing πονέσαν τα μάτια μου, προτιμώ το performance για πιο smooth fps rate.

Επίσης τα κουλά με το loot συνεχίζουν 😒

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αγόρασα και έχω παίξει περίπου 3 ώρες, give or take.

Μέχρι τώρα, δηλώνω ενθουσιασμένος τουλάχιστον σε επίπεδο σχεδιασμού. Αρχικά, ακόμα και σε XSS τα γραφικά ρίχνουν σαγόνια! Πραγματικά είχα καιρό να δω τόσο όμορφο παιχνίδι, αφού κάθομαι πχ μέσα σε κάποιο αμάξι ή σε κάτι άκυρες γωνίες και κοιτάω γύρω γύρω να δω αν έχει πουθενά αλλοιωμένα Textures. Οι φωτισμοί επίσης είναι αλλού, σε κάποια φάση έκανα βόλτα με το αμάξι βράδυ, ενώ έβρεχε...Απλά οργασμός.

Επίσης, αγαπάω μέχρι τώρα τον κόσμο του. Απίστευτα ζωντανός, εκατοντάδες NPC με δικά τους σενάρια. Γουστάρω που κάνεις μια Mission και παράλληλα βλέπεις τα npc να συνεχίζουν την ζωή τους, να δουλεύουν, να μιλάνε στο τηλέφωνο, να τσακώνονται. Και όλα αυτά με δικά τους dedicated scripts.

Αυτά τα πολύ λίγα για τώρα. Σε δεύτερο χρόνο θα έχω πιο ολοκληρωμένη άποψη. Μέχρι τώρα πάντως, έκανα υπομονή 1 χρόνο και βάλε και να το παίξω όπως πρέπει και για τώρα τουλάχιστον, άξιζε η αναμονή.

Στις 18/2/2022 στις 2:02 ΜΜ, panther_512 είπε

Έχει πολύ καιρό που παίζω FPS καί με gamepad χωρίς προβλήματα, εδώ όμως κάτι δεν μου κάθεται καλά.

ΑΥΤΟ

Και έλεγα ότι έχω καιρό να παίξω FPS με κοντρόλερ και ξεσυνήθισα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φαντασου να το επαιζες στο pc με RT,θα ειχες παθει σοκ,εφοσον σου πεφτουν ετσι τα σαγονια με την εκδοση της κονσολας.

Επεξ/σία από optimus prime
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά είμαι σε μεγάλο δίλημμα στο να το αγοράσω για ps5 μιας και πήρε next gen version. Βέβαια θα περιμένει πολύ για να παιχτεί μιας και προηγείται πλατίνα στο Forbidden West και μετα έχει σειρά το Elden Ring.

Πέρα όμως από αυτά.

Αξίζει πλέον? Επίσης έχουν αναφερθεί σε κάποια έκδοση με dlc κτλ? ή αυτό είναι και ότι extra βγεί θα δοθεί δωρεάν. Γιατί κάτι τέτοιο είχα διαβάσει αλλά δεν είμαι σίγουρος.

Επεξ/σία από cocous
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, cocous είπε

Παιδιά είμαι σε μεγάλο δίλημμα στο να το αγοράσω για ps5 μιας και πήρε next gen version. Βέβαια θα περιμένει πολύ για να παιχτεί μιας και προηγείται πλατίνα στο Forbidden West και μετα έχει σειρά το Elden Ring.

Πέρα όμως από αυτά.

Αξίζει πλέον? Επίσης έχουν αναφερθεί σε κάποια έκδοση με dlc κτλ? ή αυτό είναι και ότι extra βγεί θα δοθεί δωρεάν. Γιατί κάτι τέτοιο είχα διαβάσει αλλά δεν είμαι σίγουρος.

Αξίζει με τα χίλια. Το είχα στο pc όμως χωρίς rtx gpu. Στο ps5 είναι πολυ καλο μιας και το πήρα και για το ps. Το μόνο αρνητικό είναι ότι με το gamepad δυσκολεύομαι κάπως στα πιστολιδια κατά τα αλλά παιχνιδαρα! Για dlc κατι δίνει μαζί αλλά δεν πρέπει να είναι γι αυτά που αναφερεσαι 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/2/2022 στις 2:07 ΜΜ, privateer είπε

ανοιξε τα advanced settings στα controls και απενεργοποιησε τα ολα.

https://www.gamerevolution.com/guides/669388-cyberpunk-2077-best-controller-settings-pc-ps4-ps5-xbox-one-series-x-s

Έχεις ιδέα αν απενεργοποιήσουμε τα πάντα απο όσα γράφει, αν θα έχουμε όλα όσα προσφέρει το dualsense;;ή αυτές οι ρυθμίσεις είναι αποκλειστικά για την ευαισθησία του στόχου;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όσον αφορά τo ps5  , υπάρχουν λόγοι να προτιμήσει κάποιος τo ps5 digital download , απο το ps4 disk + patch ?

Επεξ/σία από mellodos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, kjtzemis είπε

Έχεις ιδέα αν απενεργοποιήσουμε τα πάντα απο όσα γράφει, αν θα έχουμε όλα όσα προσφέρει το dualsense;;ή αυτές οι ρυθμίσεις είναι αποκλειστικά για την ευαισθησία του στόχου;;

Έκανα ότι λέει γίνεται λίγο πιο smooth το shooting αλλά καμία σχέση με ποντίκι πληκτρολόγιο. Το ωραίο είναι ότι εκμεταλλεύεται τις δυνατότητες του controller l2 r2 όταν οδήγεις και το Κινητο ακούγεται μέσω του controller too. 
 

 

6 ώρες πριν, mellodos είπε

Όσον αφορά τo ps5  , υπάρχουν λόγοι να προτιμήσει κάποιος τo ps5 digital download , απο το ps4 disk + patch ?

Ps 4 disk μονο ότι το βρίσκεις πιο φτηνά σε public και πλαισιο. Κατά τα αλλά με το που έβαλα το δισκάκι απλά άρχισε να κατεβάζει 60 gb που σημαίνει ότι δεν κάνει copy τπτ από το δισκάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο ps5 εφόσον έχεις το δισκάκι για ps4 απλώς κάνει το validation και από την στιγμή που θέλεις το upgrade θα σου κατεβάσει όλο το game. Στο Xbox αν δεν κάνω λάθος σου κατεβάζει απλώς το update αν θυμάμαι καλά το ανέφερε το DF.

Επειδή αγοράζουμε όχι μόνο από τις μεγάλες αλυσίδες, να ρωτάμε (είναι υποχρεωμένοι να μας το αναφέρουν αυτό) το region του retail. Αναφέρομαι γιατί γράφτηκε στις προηγούμενες σελίδες ότι υπήρχε θέμα όπως υπάρχει ανάλογο θέμα και όταν έχουμε dlc και πας να βάλεις τον κωδικό και τρως άκυρο γιατί το copy σου... είναι Asia region. Δεν είναι ότι δεν έχεις λύση πχ με δημιουργία του κατάλληλου λογαριασμού (region) αλλά δημιουργείται μια σύγχυση.

Επεξ/σία από Alex21121988
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να περάσουμε λίγο στο παιχνίδι γιατί οι τελευταίες σελίδες είναι όλες για PS4 και PS5 και πως να γίνει εγκατάσταση...

Τι συμφέρει περισσότερο να κάνουμε στο inventory μας; Να πουλάμε ότι δε χρειαζόμαστε ή να τα κάνουμε disassemble;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Disassemble!  Τα shards είναι πολύ πιο χρήσιμα.

Edit Νόμιζα ότι ήμουν στο νήμα του hzd. Άκυρο, δεν έχω ιδέα 😄

Επεξ/σία από tsakonass
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...