Προς το περιεχόμενο

Αγορές από χώρες εκτός Ε.Ε. - όριο για να μην πληρώσεις τελωνείο


tempo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σημαίνει λογικά ότι σου 'ρχεται χωρίς πρόσθετα τέλη, δασμούς κλπ. Διαφορετικά στο 14. θα υπήρχε "καθυστέρηση διαδικασιών τελωνείου. Εκκρεμούν περαιτέρω ενέργειες" ή κάτι τέτοιο, που θα πει "εκτελωνισμός".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

για να δουμε 

 

Σημαίνει λογικά ότι σου 'ρχεται χωρίς πρόσθετα τέλη, δασμούς κλπ. Διαφορετικά στο 14. θα υπήρχε "καθυστέρηση διαδικασιών τελωνείου. Εκκρεμούν περαιτέρω ενέργειες" ή κάτι τέτοιο, που θα πει "εκτελωνισμός".

για να δουμε γιατι ειπα στον κινεζο να στειλει με china post air mail το ειχε σαν επιλογη αλλα το εστειλε με dhl  και μου λεει αυτο You can try, we do not need to pay high tariffs low declare. Do you understand. Believe me     για να δουμε τωρα τι θα γινει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά ,

 

Στις 25/9 έκανα μια αγορά τσάντας (16.50€) απο το Aliexpress και ο πωλητής την έστειλε με την flyt. Έχω tracking number A000191609252BE9 . Επιτέλους στις 18/11 έφτασε Αθήνα και στις 20/11 στο κέντρο διαλογής της Θεσσαλονίκης. Κι εκεί που πίστευα ότι θα την παραλάβω (μένω Γιαννιτσά), έχουν περάσει σχεδον 10 μέρες και τίποτα.

Τι μπορεί να συμβαίνει?? Τηλ στα ΕΛΤΑ και δεν μπορούν να το εντοπίσουν . Καμία βοήθεια ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στείλε να μας πεις τι έγινε τελικά, έτσι για την ιστορία.

τελευταια ενημερωση

 

Η αποστολή είναι με τον διανομέα προς παράδοσηΕγγραφείτε για να λαμβάνετε ειδοποιήσεις Τετάρτη, Νοέμβριος 30, 2016 at 10:15Περιοχή προέλευσης:HONG KONG - HONG KONG - HONG KONGΠροορισμός Αποστολής:THESSALONIKI - KILKIS - GREECE
Προγραμματισμένη Παράδοση:Σήμερα έως το τέλος της ημέρας

1 Τεμάχιο

Τετάρτη, Νοέμβριος 30, 2016 Τοποθεσία Ώρα Τεμάχιο 17 Η αποστολή είναι με τον διανομέα προς παράδοση THESSALONIKI - GREECE 10:15

1 Τεμάχιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ιστορικό σου βγάζει το tracking number; Μετά τη Θεσσαλονίκη δηλαδή, έχει σταματήσει η ενημέρωση της κίνησης;

20/11 έφτασε στο κέντρο διαλογής στη Θεσσαλονίκη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελευταια ενημερωση

Η αποστολή είναι με τον διανομέα προς παράδοσηΕγγραφείτε για να λαμβάνετε ειδοποιήσεις Τετάρτη, Νοέμβριος 30, 2016 at 10:15Περιοχή προέλευσης:HONG KONG - HONG KONG - HONG KONGΠροορισμός Αποστολής:THESSALONIKI - KILKIS - GREECE

Προγραμματισμένη Παράδοση:Σήμερα έως το τέλος της ημέρας

 

1 Τεμάχιο Τετάρτη, Νοέμβριος 30, 2016 Τοποθεσία Ώρα Τεμάχιο 17 Η αποστολή είναι με τον διανομέα προς παράδοση THESSALONIKI - GREECE 10:15

1 Τεμάχιο

Άρα είσαι οκ, καθαρή την έβγαλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σημερα μου εφερε ο ταχυδρομος σπιτι εναν φακελο απο Κινα χωρις να πληρωσω κατι.τις τελευταιες 15 μερες εχω παραλαβει 4 πραγματα απο Αμερικη/Κινα χωρις να πληρωσω κατι και ολα ηταν συστημενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σημερα μου εφερε ο ταχυδρομος σπιτι εναν φακελο απο Κινα χωρις να πληρωσω κατι.τις τελευταιες 15 μερες εχω παραλαβει 4 πραγματα απο Αμερικη/Κινα χωρις να πληρωσω κατι και ολα ηταν συστημενα.

 

Ήταν κάτω από 22 ευρώ η αξία τους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ebay σε μερικά πράγματα από Αμερική γράφει αυτό "Any international shipping and import charges are paid in part to Pitney Bowes Inc. Learn More

 

 

τι σημαίνει; ότι όταν έρθει τι αντικείμενο Ελλάδα δεν πληρώνω τελωνείο;;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...