Προς το περιεχόμενο

Αγορές από χώρες εκτός Ε.Ε. - όριο για να μην πληρώσεις τελωνείο


tempo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αγορά από bangood china

Παραγγελία 18 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

Παρέλαβα χθές..30 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

12 μέρες..ρεκόρ!! Χωρίς τελωνείο.

με priority direct mail;

Λες να αργησει πολυ?

Σε αυτη την ερωτηση κανεις δεν μπορει να σε απαντησει με σιγουρια.Μπορει σε 1 ωρα να ξεκολλησει,μπορει να ξεκολλησει και σε 1.5 μηνα.Υπομονη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To το πακετο σου μαλλον το θεωρησαν οτι αξιζει ~65 ευρω οποτε εχεις περιπου 15,5 φπα+ 15 ευρω στα ελτα (τελος εκτελωνισμου)

Πραγματικά το "θεώρησαν" είναι κάτι άκρως ενοχλητικό. Το πακέτο έχει έρθει με τιμολόγιο από την ίδια την εταιρεία πώλησης και αναγράφει την κανονική τιμή επάνω -_-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι ειναι παντού και από πάντα, η αξία cif πάνω στη οποία υπολογίζονται τα ΦΠΑ και δασμοί βγαίνει από το άθροισμα της αξία προϊόντων+μεταφορικά +ασφάλεια πακέτου

α οκ αμα γινεται παντου παω πασο. Παλι ομως δεν εχει λογικη αυτο αλλα οκ.

 

Τελικά απο Αγγλία που είχε γίνει ο πανικός με την ΕΕ, έχει αλλάξει κάτι; Γιατί πάει καιρός που έχω παρει απο Αγγλία κάτι ακριβό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κανείς που να ζήτησε αναθεώρηση δασμών και να του απάντησαν; γιατί στην περίπτωσή μου έχει πάει το δέμα εδώ και 20 μέρες στο αεροδρόμιο και ακόμα περιμένω, χωρίς μάλιστα να μπορώ να βρω κάποιον υπεύθυνο στο τηλέφωνο για να δω τι γίνεται. Εν το μεταξύ η συνολική αναμονή μου έχει φτάσει στους 2,5 μήνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

α οκ αμα γινεται παντου παω πασο. Παλι ομως δεν εχει λογικη αυτο αλλα οκ.

 

Τελικά απο Αγγλία που είχε γίνει ο πανικός με την ΕΕ, έχει αλλάξει κάτι; Γιατί πάει καιρός που έχω παρει απο Αγγλία κάτι ακριβό.

Παντου γινεται , ετσι και αλλιως τα μεταφορικα και αυτα τα πληρωνεις λογικο να χρεωνουν φπα δασμους και εκει

προς το παρων δεν υπαρχει θεμα , το brexit θελει κανα 2 χρονια για να ολοκληρωθει , αν και πιστευω δεν θα αλλαξει κατι 

Πραγματικά το "θεώρησαν" είναι κάτι άκρως ενοχλητικό. Το πακέτο έχει έρθει με τιμολόγιο από την ίδια την εταιρεία πώλησης και αναγράφει την κανονική τιμή επάνω -_-

αντε πες τους εχω 5 δεματα που ειναι για αναθεωρηση , το ενα βιδες αλουμινιου 6 τεμαχια κοκκινες ~3 ευρω  για καποιο λογο ο τελωνειακος αποφασισε οτι αξιζουν 75 ευρω και μου ζητουσαν 33 ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 μήνες και 3 μέρες έχουν περάσει από τότε που αναφέρθηκε το πακέτο μου από Αμερική να έχει φτάσει Ελλάδα!

Ακόμα τίποτα!!! :mad:

 

Έχει αργήσει τόσο πολύ σε άλλους;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...