Προς το περιεχόμενο

Αγορές από χώρες εκτός Ε.Ε. - όριο για να μην πληρώσεις τελωνείο


tempo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια εχω παραγγειλει κατι δεματα και δεν μου ηρθε τιποτα απο κινα ακομα εχει περασει 1,5 μηνας τι να κάνω να πάρω στο τελωνείο; βλεπω οτι τα δεματα τα 2 που εχουνε αριθμος παρακολουθησης ειναι στα ελτα ενα μηνα εχουνε φτασει γιατι δεν μου τα δινουνε; μηπως περιμενουν και τα υπολοιπα για να με χρεωσουνε τελωνειο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα, βασικά οι ίδιοι μου είπαν για refund αφού είχε προηγηθεί μύνημά μου στο iherb ότι δεν έχω λάβει ακόμη την παραγγελία. Αφού μίλησα με το ταχυδρόμο και μπήκα και εδώ και είδα τι γίνεται, τους έστειλα μαιλ ότι θα περιμένω ακόμη 1-2 εβδομάδες μήπως έρθει. Οπότε είμαι σε αναμονή, πιστεύω το ίδιο πρέπει να κάνεις και εσύ. που μπλέξαμε ρεεε

 

το μαιλ που μου στείλανε

 

After reviewing the shipment information, it seems as though your package should have been delivered by now as it has been in transit for longer than estimated. However, given the nature of Global Post delivery, we will not be able to process a replacement to avoid any possibility of experiencing the same situation. As a one-time courtesy, iHerb is happy to refund you in full for this order.

 

The refund will be applied to the original form of payment within several business days, depending on your financial institutions internal policies and procedures.

 

As a one-time courtesy, iHerb is happy to refund you in full for this order.

 

 

 

 

την πρωτη φορα. τις επομενες φορες θα σου δωσουν τα λεφτα οταν επιστρεψει το αντικειμενο πισω σε αυτους αφαιρωντας τα μεταφορικα

 

γιαυτο ποτε ξανα απο iherb μεχρι νεωτερας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι πρέπει να κάνουμε...

 

Τα δέματα με πράγματα αξίας πεταγμένα σε στοίβα και να πέφτει αβερτα βροχή και ήλιος.

 

Τα μισά και παραπάνω θα καταστραφούν....

Θα εχουν μούχλα μέσα κτλπ.

Tηλεοπτικα καναλια ! Δυστυχως αυτη ειναι η μονη λυση για να σταματησει αυτο το χαλι. Ας επικοινωνησει καποιος απο Αθηνα με καποιο καναλι δειχνοντας την φωτο και ζητωντας τους να παρουν την καμερα και να δουν και απο μονοι τους το χαλι...εστω και εξω απο το συρματοπλεγμα. Να δειτε μολις παρει δημοσιοτητα το θεμα πως θα τρεχουν :)

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά κάτι πρέπει να γίνει με τις καθυστερήσεις. Πρέπει να σπάσουμε τα τηλέφωνα στην ΕΕΤΤ για καταγγελίες, δεν υπάρχει άλλη λύση. Εν έτη 2017 2 μήνες καθυστέρηση στο τελωνείο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλετε πάντως να κάνουμε κάποια κίνηση μπας και τους ξεμπροστιάσουμε, εγώ είμαι μέσα.

Count me in too :P

 

 

 

Για τον φίλο με τους δίσκους βινυλίου και το υγρό καθαρισμού: καλύτερα να δεις τα συστατικά και να πάρεις κάτι από δω, τέτοια τιμή και κόπο δεν αξίζει κανένα (λίγο off topic).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tηλεοπτικα καναλια ! Δυστυχως αυτη ειναι η μονη λυση για να σταματησει αυτο το χαλι. Ας επικοινωνησει καποιος απο Αθηνα με καποιο καναλι δειχνοντας την φωτο και ζητωντας τους να παρουν την καμερα και να δουν και απο μονοι τους το χαλι...εστω και εξω απο το συρματοπλεγμα. Να δειτε μολις παρει δημοσιοτητα το θεμα πως θα τρεχουν :)

Όντως

Μόνο αν βγει στα κανάλια κάτι πιστεύω θα γίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.trt.net.tr/greek/balkania-kupros/2017/11/09/24ore-apergia-teloneiakon-upallelon-sten-ellada-844178

 

 

24ώρη απεργία τελωνειακών υπαλλήλων στην Ελλάδα

 

Σε 24ώρη απεργία προχώρησαν οι τελωνειακοί υπάλληλοι στην Ελλάδα ζητώντας την βελτίωση των συνθηκών εργασίας τους.

 

 

:-D :-D :-D :-D :-D :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.trt.net.tr/greek/balkania-kupros/2017/11/09/24ore-apergia-teloneiakon-upallelon-sten-ellada-844178

 

 

24ώρη απεργία τελωνειακών υπαλλήλων στην Ελλάδα

 

Σε 24ώρη απεργία προχώρησαν οι τελωνειακοί υπάλληλοι στην Ελλάδα ζητώντας την βελτίωση των συνθηκών εργασίας τους.

 

 

:-D :-D :-D :-D :-D :-D

Μη χαιρεσαι το ότι απεργουν δεν το κανουν για μας, ουτε κι ότι ν αλλαξει κατι, απλα το κανουν για τον εαυτο τους να παρουν περισσοτερους τελωνειακούς, γιατι δεν προλαβαινουν να μας τεμαχισουν αυτοι, θελουν και βοηθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή εδώ και 450 περίπου σελίδες οι ερωτήσεις είναι όλες περίπου ίδιες, μήπως κάποιος admin να κάνει pin στην αρχική, ένα FAQ?

 

 

Υπάρχει ήδη pin θεμα

http://www.insomnia.gr/topic/473757-%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AD%CF%82-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%CF%84%CE%BF-%CE%B5%CE%BE%CF%89%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%B9%CE%BA%CF%8C/

με επικαιροποιημένο οδηγό στο

http://www.insomnia.gr/wiki/_/internet/%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AD%CF%82-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%CF%84%CE%BF-%CE%B5%CE%BE%CF%89%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%B9%CE%BA%CF%8C-r409

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προτεινω οποιος περιμενει πραγματα να δηλωσει συμμετοχη για εθελοντικη εργασια για να εξυπηρετειται ποιο γρηγορα και να εχει καποια

 

εκπτωση 50% αν υπαρχει τελος εκτελωνισμου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...