Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 10k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Υπέροχο το DLC, έχει κάποια graphical bugs ακόμα το παιχνίδι και η κίνηση του Geralt/Roach εξακολουθεί να είναι τραγική, αλλά το συνηθίσαμε πια. Πάντως τρώει καλή βούτα το frame-rate στο παλάτι. Και ναι όντως είναι βελτιωμένο οπτικά, επιτέλους βλέπουμε νερό της προκοπής στο Witcher, το draw distance είναι αρκετά αυξημένο, το γρασίδι είναι πολύ καλύτερο και πρέπει να έχουν τσιτώσει και τις υφές στους χαρακτήρες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπέροχο το DLC, έχει κάποια graphical bugs ακόμα το παιχνίδι και η κίνηση του Geralt/Roach εξακολουθεί να είναι τραγική, αλλά το συνηθίσαμε πια. Πάντως τρώει καλή βούτα το frame-rate στο παλάτι. Και ναι όντως είναι βελτιωμένο οπτικά, επιτέλους βλέπουμε νερό της προκοπής στο Witcher, το draw distance είναι αρκετά αυξημένο, το γρασίδι είναι πολύ καλύτερο και πρέπει να έχουν τσιτώσει και τις υφές στους χαρακτήρες.

 

Μυριζει Enhanced Edition το φθινοπωρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τρελή σπόντα για το Skyrim, στον πρώτο inn keeper που βρίσκεις έχει επιλογή "Heard any rumors?" πατήστε το και απλά γελάστε :D

 

Και ένα πολύ ωραίο cover του The Wolven Storm από το reddit
 
Επεξ/σία από Spartan117
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπέροχο το DLC, έχει κάποια graphical bugs ακόμα το παιχνίδι και η κίνηση του Geralt/Roach εξακολουθεί να είναι τραγική, αλλά το συνηθίσαμε πια. Πάντως τρώει καλή βούτα το frame-rate στο παλάτι. Και ναι όντως είναι βελτιωμένο οπτικά, επιτέλους βλέπουμε νερό της προκοπής στο Witcher, το draw distance είναι αρκετά αυξημένο, το γρασίδι είναι πολύ καλύτερο και πρέπει να έχουν τσιτώσει και τις υφές στους χαρακτήρες.

Αυτό μόνο στην καινούρια περιοχή ή παντού είναι βελτιωμένα τα γραφικά; Εντωμεταξυ σχετικά με το patch που δεν μου κατεβάζει, προχθες κατέβασε το 1.21 κάπου 5GB. Μήπως είναι αυτό το patch και τσάμπα περιμένω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά σα πρώτη εντύπωση το expansion έχει πολύ ψωμί και είναι και πολύ δυνατό. Δε ξέρω αν είναι πιο δύσκολα τα τέρατα πάντως διαπιστώνω μεγαλύτερη δυσκολία στις μάχες από ότι πριν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και όπως είπε κάποιος, υπάρχουν εταιρείες που βγάζουν DLC και τα βαφτίζουν ολοκληρωμένα παιχνίδια και εταιρείες που βγάζουν ολοκληρωμένα παιχνίδια και τα βαφτίζουν DLC (βλ. CDPR)

 

MTNCWB4.jpg

  • Like 19
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρόμοιο σχόλιο σε review του IGN από χρήστη: ''Oh, and it''s seriously basically a complete new game. It could easily pass as a new game if Witcher 3 hadn't been released and be praised for it's size and scope in story and gameplay/quests.''

 

Γενικά ισχύει ότι θα μπορούσε άνετα να είναι standalone game.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eκει που λες οτι το παιχνιδι δεν μπορει να γινει καλυτερο ερχεται το blood and wine και το παει πιο πανω απο την κορυφη.

Αντε να παιξεις μετα ολες τις ''μετριοτητες'' που κυκλοφορουν.

Τοπιο: Το πιο ομορφο που εχω δει σε game. 

Διαλογοι: Για μια ακομα φορα οι πολωνοι δινουν ρεστα, τρομερο χιουμορ. 

Σεναριο : δεν εχω προχωρησει πολυ αλλα φαινεται πολυ δυνατο , ενδιαφερον χαρακτηρες. 

Side quest : Απλα αλλοι τιτλοι rpg θα θελανε να εχουν τα side quest του the witcher για main . Οτι καλυτερο εχει υπαρξει σε side quest. 

Moυσικη : Φτανει και ξεπερναει σε πολλα sountrack το wild hunt , απλα εξαιρετικη 

Γενικα απλα εχουν παρει το wild hunt και απο 10/10 το εχουν κανει 11/10 . Πραγματικα ζηλευω αυτους που δεν το εχουν παιξει ακομα ανετα με τα expansions βγαζει 200+ ωρες ποιοτηκοτατου περιεχομενου . 

 

 

Bonus/δωρο απο οροκου σακι για να γελασετε.

 

Κατεβαινει ακομα! Ε ρε λιωσιμο που εχει να πεσει!! Επιτελους μετ απο τοσους μηνες ενα παιχνιδι που δεν εχει Denuvo!!! Μπραβο στους Πολωνους! Αλλα αργει πολυ ο θειος εχουν πεσει ολοι μαζι τετοια παιχνιδαρα που ειναι και σερνεται!!
 
 

 

 

Mα αγοραζω σχεδον τα παντα πλεον . Mad Max Metal Gear 5 Doom Far Cry  Primal Street fighter 5 Quatnum Break και για το υπολοιπο της χρονιας εχουμε Mirror Edge Catalyst Deus ex Mankind Divided Dishonored 2 Battlafield 1 .  Ε αν ειχε Denuvo θα το αγοραζα και αυτο. Θα αγορασω και το Mafia 3 αν εχει που ειναι πολυ πιθανον να εχει denuvo. 
 

 

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Εγώ το πάω τόσο αργά, ούτε άλογο δεν καβαλάω, να το δω όλο :P

 

Με το που ανοιξε το quest line, παω σε ενα notice board και αρχισε το  quest spam , μόνο side quests. Παιχνιδάρα. Κάποιος παιδί το ανέφερε νωρίτερα, οι μάχες έχουν γίνει κομμάτι δυσκολότερες αλλά μια χαρά. Επίσης, λέω να γυρίσω σε heavy σιγά σιγα, το Wild Hunt είχα cat / fast attack spam, HoS medium viper με fast attack spam τώρα λέω να πάω σε bear ή οτι άλλο προκύψει.

 

 

Για gear, μην την πατήσει κανείς και το χάσει -λέμε τώρα-, μετά απο 2-3 steps του main quest παίρνεις γράμμα για mutagen mutations και μέσα στην πόλη έχει εναν blacksmith με quest για grandmaster gear. Λογικά και να μην τον πετύχεις (orange questionmark exclamation mark) ενω κάνεις roam στην πόλη, θα σε στέλνει το game και απο μόνο του.

 

 

edit: για να σχολιάσω τον τύπο με τα denuvo dsr που σίγουρα κολλάει στην γιαγιά του να του "δώκει" νωρίς τον μποναμα. Κλινική περίπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα παίξει το wild hunt απο θείο για να το δοκιμάσω κ έμεινα με το πόσο καλά εργάστηκαν οι πολωνοί κ έφτιαξαν αυτό το αριστούργημα.

 

Εννοείται οτι το αγόρασα μετά αυθεντικό μαζί με το season pass, για να δείξω την στήριξη μου στο studio.

 

Σαν καταναλωτές πρέπει να επιβραβέβουμε τίμιες κ αξιόλογες προσπάθειες και να τιμωρούμε άλλους που αρμέγουν με micro transactions και γελοία dlc. 

 

Αν σου αρεσε το witcher, αγορασε το, ειτε εχει ειτε δεν εχει denuvo. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εγώ το πάω τόσο αργά, ούτε άλογο δεν καβαλάω, να το δω όλο :P

 

Εγώ Roach κλασσικά και πάλι θα βρίζω όταν στρίβει ή φρενάρει εκεί που δεν θέλω. Πεισματάρα φοράδα. :P

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...