Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 10k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν γράφουν στο θέμα του witcher ρε φιλαράκι για αυτό έγραψα εδώ που είστε ενεργοί!!!!!sorry κιολας

Εχει δικιο σε αυτο που γραφει ο συμφορουμιτης οτι εδω ειναι θεμα για pc και αρα ειναι λιγο δυσκολο να βρεις αποψεις για κονσολο παιχνιδα τι τιμες παιζουν κλπ. Το οτι δεν γραφουν στο θεμα του Witcher Οπως και σε πολλα αλλα το εχουμε πει και αλλες φορες με τους κυριους αλλα τεσπα.

 

Αν μπορεις για αγορα απο εξωτερικο(μιας και δεν το ανεφερες)και σου βγαινει οντως καπου τοσο(αν δεν το εχει και σε Amazon φθηνοτερα).Τοτε ή το παιρνεις απο εκει ή ψαχνεις μπας και βρεις τπτ σε αγγελιες 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαθήματα που δίνει πάντως η CDPR. Expansion παιχνιδιού που είναι ανώτερο από το 95% (Base game) παιχνιδιών που υπάρχουν. Έχει ανεβάσει τόσο ψηλά τον πήχη που θα είναι δύσκολο και για την ίδια να ξεπεράσει στο επερχόμενο Cyberpunk. Εξαιτίας του W3 δεν μπόρεσα να ασχοληθώ πάνω από 30 ώρες με το F4 (το βαριέμαι απίστευτα). Μοναδική εξαίρεση είναι το DAI που δεν είναι στο ίδιο επίπεδο όμως είμαι βετεράνος λάτρης της Bioware και ακόμα και τα μέτρια παιχνίδια της (βλέπε DA2 και ME3) δεν μπορώ παρά να τα απολαύσω.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστευω με Cyberpunk θα ξεπερασουν τον εαυτο τους,διοτι δεν θα χει βγει αντιστοιχο παιχνιδι στα χρονικα.Το W3 σαρωσε τα awards δε λεω,αλλα εχουν βγει αμετρητα open world fantasy rpgs οποτε υπο μια εννοια ενιωθε γνωριμο.Το κοντινοτερο παιχνιδι σε Cyberpunk που μπορω να βρω ειναι το Deus Ex,αλλα φυσικα δεν ειναι open world οποτε η διαφορα ειναι τεραστια οπως καταλαβαινεται.

 

Αν δε κανω λαθος το πρωτο open world sci-fi rpg θα ναι το Cyberpunk 2077

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα το άνοιξα μετά από μήνες (πρακτικά το HoS απλά το κατέβασα, εγκατέστησα) αφού προχτές είχε μπει και το Blood και έχω αποριούλες.

 

Είμαι ήδη lvl35, ελάχιστα αφού τερμάτισα το κανονικό παιγνίδι (αλύπητο ξύλο σε γίγαντες/κύκλωπες). Δεν προχωρά παραπάνω (είμαι ήδη σε full XP, όπως δείχνει στη μπάρα)?

 

Πρέπει να μπω σε NG+?

 

Αν ναι, τί γίνεται, δλδ? Πώς συνεχίζω από εκεί που ήμουν, με ανοικτά quest κλπ?

 

Να πω πως τα fps@1440 με όλες τις ρυθμίσεις που είχα, έχουν φτάσει κοντά 60ρια...εντυπωσιακό.

 

Επίσης, να πω πως την κάρτα (290) τη βιάζει αλύπητα, σε συνδυασμό με τους 16.5.3....85ο έπιασε με το προφίλ στο ΑΒ +50%, +13mV, 1000/1250 (από 975/1250...ελάχιστα ανεβαίνει αυτή) και τους ανεμιστήρες@100% όποτε περνάει τους 70ο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ολοκληρώσεις αποστολή ενώ ήταν αναρτημένη στο notice board τι γίνεται;

Bug

Μπορεί κάποιος να το επιβεβαιώσει,ευχαριστω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Σήμερα το άνοιξα μετά από μήνες (πρακτικά το HoS απλά το κατέβασα, εγκατέστησα) αφού προχτές είχε μπει και το Blood και έχω αποριούλες.

 

Είμαι ήδη lvl35, ελάχιστα αφού τερμάτισα το κανονικό παιγνίδι (αλύπητο ξύλο σε γίγαντες/κύκλωπες). Δεν προχωρά παραπάνω (είμαι ήδη σε full XP, όπως δείχνει στη μπάρα)?

 

Πρέπει να μπω σε NG+?

 

Αν ναι, τί γίνεται, δλδ? Πώς συνεχίζω από εκεί που ήμουν, με ανοικτά quest κλπ?

 

Να πω πως τα fps@1440 με όλες τις ρυθμίσεις που είχα, έχουν φτάσει κοντά 60ρια...εντυπωσιακό.

 

Επίσης, να πω πως την κάρτα (290) τη βιάζει αλύπητα, σε συνδυασμό με τους 16.5.3....85ο έπιασε με το προφίλ στο ΑΒ +50%, +13mV, 1000/1250 (από 975/1250...ελάχιστα ανεβαίνει αυτή) και τους ανεμιστήρες@100% όποτε περνάει τους 70ο.

 

 

Αν δεν έχεις κάνει HoS, πας σε αυτό και όταν τελειώσεις πας σε B&W. Το NG+ είναι για να αρχίσεις από την ΑΡΧΗ με τα υπάρχον lvl και gear σου (plus inventory αλλα χωρίς τις gwent cards).

 

επομένως, άσε το NG, συνέχισε με τα expansion, θα φτάσεις κοντά 40 με το HOS.

 

Και μένα την 290 την πάει ελικόπτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα το άνοιξα μετά από μήνες (πρακτικά το HoS απλά το κατέβασα, εγκατέστησα) αφού προχτές είχε μπει και το Blood και έχω αποριούλες.

 

Είμαι ήδη lvl35, ελάχιστα αφού τερμάτισα το κανονικό παιγνίδι (αλύπητο ξύλο σε γίγαντες/κύκλωπες). Δεν προχωρά παραπάνω (είμαι ήδη σε full XP, όπως δείχνει στη μπάρα)?

 

Πρέπει να μπω σε NG+?

 

Αν ναι, τί γίνεται, δλδ? Πώς συνεχίζω από εκεί που ήμουν, με ανοικτά quest κλπ?

 

Να πω πως τα fps@1440 με όλες τις ρυθμίσεις που είχα, έχουν φτάσει κοντά 60ρια...εντυπωσιακό.

 

Επίσης, να πω πως την κάρτα (290) τη βιάζει αλύπητα, σε συνδυασμό με τους 16.5.3....85ο έπιασε με το προφίλ στο ΑΒ +50%, +13mV, 1000/1250 (από 975/1250...ελάχιστα ανεβαίνει αυτή) και τους ανεμιστήρες@100% όποτε περνάει τους 70ο.

Για πόσταρε αν θες τις ρυθμίσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ολοκληρώσεις αποστολή ενώ ήταν αναρτημένη στο notice board τι γίνεται;

Bug

Μπορεί κάποιος να το επιβεβαιώσει,ευχαριστω..

 

Δεν υπάρχει πρόβλημα, αφού την τελειώσεις θα σου πει σε ποιον να την παραδώσεις. Απλά εννοείτε ότι θα πάρεις το αρχικό contract fee.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασα καινούργια κάρτα, μια 380X, και είπα να πάρω και το Witcher 3.

ΤΙ ΠΑΙΧΝΙΔΑΡΑ και ΤΙ ΟΜΟΡΦΙΑ!!!

Μπράβο στους developers, στους λίγες ώρες που το έχω παίξει, έχω δει τα πιο όμορφα γραφικά που έχω δει ποτέ, ενώ παράλληλα παράλληλα η ιστορία είναι και ενδιαφέρουσα και ξεκούραστη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει πρόβλημα, αφού την τελειώσεις θα σου πει σε ποιον να την παραδώσεις. Απλά εννοείτε ότι θα πάρεις το αρχικό contract fee.

Δεν αντεληφθην..το θεμα ειναι οτι αφου ειχα ολοκληρώσει την αποστολή κάνοντας explore ηταν αναρτημένη και στο πίνακα και μου τη ξαναγύρισε πίσω στο journal σαν secondary quest..μυρίζω bug..anyway thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελειωσα το Blood and Wine χτες το βραδι μετα απο 15-20 ωρες παιχνιδιου.Πολυ ωραιο expansion με μια πανεμορφη καινουρια περιοχη,καποια γαματα sidequests/contracts και γενικα μπολικο content.Να σημειωσω πως  επαιξα πολυ λιγα treasure hunts,σχεδον καθολου gwent/fistfights και αφησα περιπου τα μισα ερωτηματικα στον χαρτη.Οποτε για καποιον πραγματικα completionist ανετα φτανει στο 30ωρο το extra content

 

Οσον αφορα το main quest μαρεσε αρκετα η πλοκη,αν και θεωρησα ενα τικ πιο ενδιαφερουσα αυτη του Hearts of Stone.Απο κει και περα,μου εκανε εντυπωση το branching απτα endings του main story,νομιζω σε αυτο παιρνει 10/10 η CD Project.Εχει 3 "κυρια" τελη το story και απο κει και περα διαφορες παραλλαγες στο καθενα.Μαλιστα σε καποια φαση προς το τελος αναλογα με την επιλογη σου παιζεις και διαφορετικη "πιστα",φυσικα μολις το τελειωσα πηγα να δω ολα τα alternatives στο youtube και εξεπλαγην θετικοτατα.Το ιδιο ισχυει και για καποια side quests,εχουν και αυτα διαφορες και απροβλεπτες εκδοχες.

Επισης να πω πως το final boss,τουλαχιστον εμφανισιακα και σε "feeling" ειναι το καλυτερο του παιχνιδιου κατα την αποψη μου.

 

Το μονο αρνητικο που εχω να πω για το expansion ειναι οτι για πρωτη φορα εντoπησα αρκετα sidequests με checklist.Π.χ clear 5 of that,help 5 of this και ηταν καπως derivative.

 

9/10 για μενα,το μονο που εχω να πω ειναι πως το GOTY του W3 θα μπει στο πανθεον των games

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...