Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 10k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημέρα, Το expansion είναι τελικά φοβερό τα side quests έχουν πάρα πολύ ψωμί και είναι αρκετά δύσκολα, έχουν δυσκολέψει οι μάχες όπως είπα και σε προηγούμενο ποστ, τα γραφικά δείχνουν ανανεωμένα κατά πολύ βέβαια υπάρχουν κάποια bug τα οποία προσπάθησα να τα διορθώσω με verify & repair μπας και δεν εχω δοκιμάσει ακόμα να δω αν λειτούργησε αλλά πιστεύω θα τα διορθώσουν με κάποιο Patch. Πάντως αν κρίνω από το πως ξεκίνησε θέλει πολύ δουλειά για να ολοκληρώσεις το expansion οπότε έχει πολυ παιχνίδι και αυτό είναι καλό. Κάπου διάβασα πιο πίσςω πως ο Roach όταν τρέχει και περνάει γέφυρα σταματάει, αυτό συνέβαινε και πριν και το κάνει να μοιάζει αληθοφανές γιατί και καλά το άλογο φοβάται να περάσει το γεφυράκι τρέχοντας έτσι.

 

Γενικά η συνολική εικόνα σε εμένα δείχνει πολύ καλή δουλειά και μπορώ να πω ακόμα καλύτερη μετά το expansion hearts of stone. Άντε και καλό μας λιώσιμο :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά έχω αφήσει το main story και ασχολούμαι με τα side quests εκτός από αυτά βέβαια τα οποία είναι πολύ πιο πάνω απο το level μου..τα bugs πιστεύω ότι θα φτιάξουν με το repair γιατί όταν μπαίνω στις βάρκες ο geralt εξαφανίζεται..εκτος από τις μάχες και τα gwent deck των αντιπάλων είναι πολύ δύσκολα..ειδικά τα skellige..τα φωτάκια τη νύχτα στα σπίτια και το draw distance εξακολουθούν να με συναρπάζουν..

 

Τέλος θέλω την Henrietta στο guest room :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά έχω αφήσει το main story και ασχολούμαι με τα side quests εκτός από αυτά βέβαια τα οποία είναι πολύ πιο πάνω απο το level μου..τα bugs πιστεύω ότι θα φτιάξουν με το repair γιατί όταν μπαίνω στις βάρκες ο geralt εξαφανίζεται..εκτος από τις μάχες και τα gwent deck των αντιπάλων είναι πολύ δύσκολα..ειδικά τα skellige..τα φωτάκια τη νύχτα στα σπίτια και το draw distance εξακολουθούν να με συναρπάζουν..

 

Τέλος θέλω την Henrietta στο guest room :P

Αυτό με τις βάρκες μάλλον τότε δε θα διορθωθεί με verify & repair γιατί και εμένα κάνει το ίδιο οπότε δεν έχει να κάνει με το instalation αλλά μάλλον με το update γενικότερα. Θα διορθωθεί όμως πιστεύω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εχω προβλημα παιδες με τρεις καρτες γραφικων αλλα ενταξει δουλευουν οι 2

πρέπει να βάλεις 4 κάρτες για να δουλέψει μαν! οι 3 δε φτάνουν.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεει ομως The full list of games will always be available on connect.gog starting with these and more....

 

Εξαρτάται καθαρά από τους publishers των παιχνιδιών. Μην περιμένεις να δείς όλη τη συλλογή σου στο Steam να περνάει στο GOG.

 

 

Εντωμεταξύ έχει κατέβει το expasion, έχω κάνει και όλα τα updates των mods, αλλά είμαι στο δίλλημα κατα πόσον να συνεχίσω το παιχνίδι από εκεί που τελείωσε με το Hearts of Stone ή να ξεκινήσω NG+ και να δώ το Blood and Wine μετά από άλλες 150 ώρες παιχνιδιού....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω δεν είσαι ο μόνος που το σκέφτεται αυτό  :P

Αλλά στην τελική to συγκεκριμένο expansion είναι αρκετά μεγάλο οπότε πιστεύω "φτάνει" για να χορτάσεις και όταν βγει η enhanced/game of the year edition του περνάς άλλη μια γύρα ! :D  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται καθαρά από τους publishers των παιχνιδιών. Μην περιμένεις να δείς όλη τη συλλογή σου στο Steam να περνάει στο GOG.

 

 

Εντωμεταξύ έχει κατέβει το expasion, έχω κάνει και όλα τα updates των mods, αλλά είμαι στο δίλλημα κατα πόσον να συνεχίσω το παιχνίδι από εκεί που τελείωσε με το Hearts of Stone ή να ξεκινήσω NG+ και να δώ το Blood and Wine μετά από άλλες 150 ώρες παιχνιδιού....

 

Επειδή λογικά το Blood and Wine είναι το τελευταίο πράγμα που θα παίξεις ποτέ από Witcher, θα έλεγα να πας στην 2η επιλογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως το 1.20 patch εφερε quality of life changes.Εχουν ανεβει ενα επιπεδο πανω τα menus του παιχνιδιου,ειναι πολυ πιο ευδιακριτια,ευχρηστα και επιτελους μπορεις να κλεισεις οτι marker θες απο τον χαρτη.Ειδικα ta POI που ειχες κανει clear και ηταν γκριζα επιτελους μπορω να τα στειλω απο κει που ρθαν.

 

Είμαι στο 25% του κύριου W3 level 25. Μπορώ να εγκαταστήσω το blood and wine και να δω αυτές τις αλλαγές στο μενού; Φυσικά θα μπω στο expansion αφού τελειώσω το κύριο κομμάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...