Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

Έχει χρησιμοποιήσει  κανείς το enemy upscaling ?

Καθώς ερχόμενος απο HOS είμαι lvl 40 και τα quest είναι για lvl 35.. 

 

Εγώ το έβαλα με την μια, λειτουργεί κανονικά (εκτός απο συγκεκριμένα quest και δεν ξέρω αν είναι bug ή ότι) αλλα στο roaming και sidequests απο κει που ήταν 38 lvl και ψοφούσαν με αναπάντητες κλήσεις, τώρα είναι 45lvl και ψοφάνε το ίδιο :P άντε αν δεν dodgareiς με τίποτα bandits να φας και καμια φάπα. το combat alchemy με τα καινούρια mutagen είναι op.

 

Μόνο προσοχή, λένε πως μερικές φορές buggarei, πχ αν κανεις rest έξω απο lair και μπείς να δείρεις, τα σου βγούν lvl 1. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν ξέρω σε εσάς τί γίνεται, εγώ έχω θεματάκι (θεματάρα) με τα quests...

 

Υπενθυμίζω, το HoS απλά το είχα εγκαταστήσει και απλά είχα περιηγηθεί μια ωρίτσα να στρώσω κάποια τεχνικά θέματα που μου είχαν εμφανιστεί.

 

Από προχτές που ξεκίνησα μαζί και με το B&W (άλλη παιχνιδάρα αυτή...), είτε τα quests έχουν θέμα, δεν προχωρούν όπως πχ: HoS quest

 

 

Ψάχνω το βοηθό του herbalist, βρίσκω το χωριό, τους γέρους, το κελάρι, ξαναπάω στο ζευγάρι, τους ορμάω γιατί δεν τους γουστάρω και απλά είναι αθάνατοι. Φτάνει η ζωή τους στο 0 και μόλις τους αφήσω χωρίς χτύπημα, ξαναγεμίζει. Δοκίμασα παλιότερο save, δοκίμασα είτε πρώτα να πάω στο κελάρι είτε πρώτα να τους μιλήσω, μετά στο κελάρι και ξανά πίσω σε αυτούς, τα ίδια.

 

 

Επίσης HoS quest:

 

 

Στον πολυλογά έμπορο δίπλα στη σκηνή του Runemaster, ενώ μου λέει πως ληστές του έκλεψαν τα πάντα και προσφέρομαι να βρω τα διαγράμματά του, στη συνέχεια δεν εμφανίζεται το quest πουθενά! Πάω νότια που έχει ένα κάστρο με ληστές/fallen knights, τους ξεπαστρέυω, βρίσκω κι ένα διάγραμμα σε άγνωστη γλώσσα, αλλά ο τύπος δεν με είδε, δεν με ξέρει. Να φταίει που τον κέρδισα με το άλογο? Κρατάει μούτρα?

 

 

Να ξαναφορτώσω κι ακόμα πιο παλιό save, θα δω καλό? Ή να συνεχίσω να παίζω μέχρι να ξεκολλήσει με κανένα patchάκι ενδεχομένως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το έβαλα με την μια, λειτουργεί κανονικά (εκτός απο συγκεκριμένα quest και δεν ξέρω αν είναι bug ή ότι) αλλα στο roaming και sidequests απο κει που ήταν 38 lvl και ψοφούσαν με αναπάντητες κλήσεις, τώρα είναι 45lvl και ψοφάνε το ίδιο :P άντε αν δεν dodgareiς με τίποτα bandits να φας και καμια φάπα. 

Καλύτερο είναι να μπει mod αν θέλεις upscaling. Παρατήρησα και γω ότι απλά αλλάζει το lvl και το damage που δέχεσαι. Το damage που κάνεις ειναι το ίδιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τερμάτισα κι εγώ το main story του "Blood and Wine".

 

Μου έκανε εντύπωση όταν είδα την

Orianna. Έλεγα ότι κάπου είχα ξαναδεί το πρόσωπό της και μετά η φωνή ήταν πολύ ιδιαίτερη και τότε θυμήθηκα το "A Night To Remember" CGI που την κυνηγάει ο Geralt.

 

Διάλεξα όμως από τα 2 paths να

πάω στην Syanna και βρέθηκα στην...Χώρα των Θαυμάτων (ή παραμυθιών), οπότε δεν ασχολήθηκα άλλο με την Orianna.

Θα κοιτάξω στο Youtube για το αλλο path.

 

 

Και φυσικά στο τέλος, χάρηκα που

ήρθε η Yen στον αμπελώνα. :D

 

 

Επίσης highlight το "There Can Be Only One" quest όπου

συναντάει πάλι (μετά το Witcher 1) o Geralt την Lady of the Lake και του ξαναπαραδίδει το Aerondight ("I trust you will not lose it again"), το οποίο αυτή τη φορά (αν θυμάμαι ξεκίναγες και το 2 μαζί του, αλλά ήταν απλά λίγο πιο καλό από starter) σκίζει. Και έχει και ωραίο glow. :D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως έχει τα bugs του το expansion.

 

Το target lock εξαφανίστηκε από το παιχνίδι από ένα σημείο και μετά. Στα bosses δυσκολεύει λίγο, αν και είμαι συνηθισμένος από το Monster Hunter 4 (όπου επίσης δεν υπάρχει target lock)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το target lock όντως που διάολο πήγε ; Επίσης, έλεος με την Roach να σταματάει σε αόρατους τοίχους ! Πάντως δεν έβαλαν σχεδόν τίποτα από contracts στο νέο expansion, περίμενα περισσότερα..Γρήγορα τέλειωσα με τα side quests σχετικά(Μόνο με Gwent δεν ασχολούμαι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά πραγματικά τί έπος είναι τούτο;; Έχω μαγευθει από τα τοπία, σε σημείο που παω αργά με το άλογό να τα θαυμαζω.

 

Θα ήθελα όμως να υπάρχει ένα κουμπί να κοιτάζω πίσω μου. Υπάρχει κάτι τέτοιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

By the way, αν δεν το έχουμε πει ήδη και οκ, είναι μικρό spoiler για να μην ψάχνεστε:

η armor που είναι σαν του 1, είναι η Manticore armor.

 

Εγώ προσωπικά συνέχισα την Wolven και πήγα για Grandmaster version.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάνε να σου βάλουν καθρέφτη στο horse garage μέσα στο παλάτι :P Σε κυνηγάνε συχνά να φανταστώ? :D

Χαχα όχι μωρέ, μου αρέσει να τσεκαρω το χώρο, εξάλλου το έχουνε πολλά παιχνίδια σαν λειτουργεία να κοιτάς πίσω 180° με το πάτημα ενός κουμπιού.. ούτε σαν mod δεν το βρίσκω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...