Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, just getting started είπε

Keep in mind αν δεν κάνεις τις αποστολές το αργότερο 5-6 λεβελ μετά το αναγραφόμενο, το XP που σε ανταμείβει θα είναι της τάξης του 1-2...

Και αυτό δεν αλλάζει με το enemy upscaling

Εγώ ας πούμε είχα το πρόβλημα επειδή έκανα όλα τα side quests (και κάποια πάνω από το λεβελ μου) αρκετά από του main story μου έγιναν ψίχουλα αντί για 1-2κ

Εντωμεταξύ έχω κάνει δύο playthrough του main game, χωρίς τα dlc, χωρίς mods, από Χριστούγεννα του 16 που έχω το goty

Πρέπει να είμαι ο μόνος :D

Αυτό είναι το μόνο που δεν καταλαβαίνω. Έτσι όπως το έχουν κάνει δεν μπορείς να κάνεις όλα τα πράσινα γιατί όσο τα κάνεις θα χάσεις από κάποια άλλα που πριν προλάβεις να τα κάνεις θα γίνουν γκρι και δεν θα πάρεις xp. Για αυτό άφησα και εγώ πράγματα από το Novigrand γιατί έπιασα το level που έλεγε το main quest και είπα από το να χάσω xp από το main quest ας χάσω από τα secondary.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λογικά το έκαναν για να μην γίνεις over leveled από το πολύ content και είσαι op από πολύ νωρίς.

Γιατί ακόμα και στο death march η δυσκολία του παιχνιδιού κρίνεται περισσότερο από το πόσα skill slots έχεις ανοιχτά και το skill tree που ακολούθησες, παρά από το level των αντιπάλων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, just getting started είπε

Εγώ ας πούμε είχα το πρόβλημα επειδή έκανα όλα τα side quests (και κάποια πάνω από το λεβελ μου) αρκετά από του main story μου έγιναν ψίχουλα αντί για 1-2κ

Το main quest δίνει πάντα full χρ από όσο θυμάμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Το main quest δίνει πάντα full χρ από όσο θυμάμαι.

Μπορεί και να θυμάμαι λάθος, αλλά σίγουρα μου έχει μείνει αυτό το αίσθημα ότι πρέπει να "τρέξω" αποστολές, για να μην χάσω το XP :D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα που πιάσατε το lvling, να ρωτήσω κι εγώ που είμαι 11 lvl και κρατιέμαι να μην πάω στο Novigrad ακόμα. Έχω τελειώσει το Bloody Baron.

Προσπαθώντας, τώρα, να δω όλα τα ? στο χάρτη βλέπω πολλά mobs που είναι 20+. Έχω κάνει κάτι λάθος ή μετά την Triss θα ξαναγυρίσω στο Velen;

 

Ευχαριστώ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση γιατί στο συγκεκριμένο θέμα είμαι άσχετος καθώς δεν έχω πάρει ποτέ. Υπάρχει περίπτωση να βρούμε κουτάτη την GOTY edition? Δεν με ενδιαφέρουν τα δισκάκια αλλά τα άλλα καλούδια που είχε μέσα. Ψάχνω για retail στο γουγλη αλλά δεν βρίσκω τπτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Mpiftekis είπε

Προσπαθώντας, τώρα, να δω όλα τα ? στο χάρτη βλέπω πολλά mobs που είναι 20+. Έχω κάνει κάτι λάθος ή μετά την Triss θα ξαναγυρίσω στο Velen;

Όχι δεν κανεις λάθος, υπάρχουν διαφορα levels Velen και ναι μετά από Triss έχει μπόλικο Velen.

2 ώρες πριν, golden33 είπε

Μια ερώτηση γιατί στο συγκεκριμένο θέμα είμαι άσχετος καθώς δεν έχω πάρει ποτέ. Υπάρχει περίπτωση να βρούμε κουτάτη την GOTY edition? Δεν με ενδιαφέρουν τα δισκάκια αλλά τα άλλα καλούδια που είχε μέσα. Ψάχνω για retail στο γουγλη αλλά δεν βρίσκω τπτ.

Η goty υπάρχει αλλα δεν έχει κάτι μέσα physical. Μάλλον εννοείς της αρχικές εκδόσεις?

maxresdefault.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, golden33 είπε

Ναι αυτές που είχαν σε φυσική μορφή καλούδια. Δεν τις βρίσκω πουθενά. Υπάρχουν ακόμα καινούριες. Δεν θέλω από μεταχειρισμένα.

7 χρονια παλιό game dude δύσκολα retail. Οποτε ebay φάση used και αφού δεν σε νοιάζουν dvd παίρνεις και για αλλα platforms άμα βρείς καλύτερη τιμή. Από εκεί και πέρα όλα αυτά για τον χάρτη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ίσως εννοεί τη συλλεκτική. Είχε μέσα μενταγιόν, βιβλίο με την τέχνη κ.α. Στα dlc η αντίστοιχη έκδοση είχε τράπουλες για gwent. Αυτό είναι το νόημα περιορισμένων εκδόσεων, μετά από κάποια χρόνια να υπάρχουν μόνο μεταχειρισμένες.

 

Spoiler

Καλύτερα να κουτουλήσεις σε τοίχο παρά να φας στο κεφάλι το μενταγιόν που δίνει

 

Επεξ/σία από G.TH.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, G.TH. είπε

Ίσως εννοεί τη συλλεκτική. Είχε μέσα μενταγιόν, βιβλίο με την τέχνη κ.α. Στα dlc η αντίστοιχη έκδοση είχε τράπουλες για gwent. Αυτό είναι το νόημα περιορισμένων εκδόσεων, μετά από κάποια χρόνια να υπάρχουν μόνο μεταχειρισμένες.
 

Ότι και να είχε μέσα νομίζω βρίσκεις πολύ καλύτερες ποιότητες πια. Εδώ βρίσκεις σχεδόν όλα τα σπαθιά του game copy-paste φάση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H κουτάτη goty δεν είχε τίποτα μέσα. To αρχικό κουτάτο game είχε χάρτη, stickers, manual, soundtrack. Τα κουτάτα hearts of stone και blood and wine είχαν τις τραπουλίτσες και είναι αρκετά σπάνια. Και αρκετά ακριβά ζελατινάτα σε ebay. Η collectors είχε τα δικά της.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, zaratustra είπε

H κουτάτη goty δεν είχε τίποτα μέσα. To αρχικό κουτάτο game είχε χάρτη, stickers, manual, soundtrack. Τα κουτάτα hearts of stone και blood and wine είχαν τις τραπουλίτσες και είναι αρκετά σπάνια. Και αρκετά ακριβά ζελατινάτα σε ebay. Η collectors είχε τα δικά της.

 

Thanks για την περίληψη τις τελευταίας σελίδας buddy. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκίνησα το νήμα από την αρχή επειδή ξεκίνησα και το game, βρίσκομαι στη σελίδα 563 προς το παρών. Το γεγονός να διαβάζεις μετά από τόσα χρόνια στην αρχή την προσμονή για το game και μετά όλα τα διθυραμβικά σχόλια είναι απλά απόλαυση.

Έχω 60 ώρες στο game και έμαθα κάτι που έγραψε ο @{TDi}Dj2k..infc (αν δεν κάνω λάθος) που δεν το είχα καταλάβει. Ότι τα Main quests προσαρμόζονται στο level σου. Εγώ δηλαδή που άφηνα side γιατί είχα τη λογική ότι άμα είμαι op ας είμαι στα στα side και όχι στα main έκανα λάθος. Άρα μπορώ να κάνω όλα τα side και μετά να προχωράω στο main.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...