Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, liakinen είπε

Και εγώ σαν ιστορία του πρώτου την έχω ένα κλικ πάνω από τα άλλα δύο (τα οποία ήταν εξαιρετικά επίσης) γιατί από την αρχή μέχρι το τέλος ήταν δεμένη (είχε και το twist στο τέλος). Το 3 αν τελείωνε με το βασικό παιχνίδι η ιστορία θα είχα μία γλυκόπικρη γεύση αλλά ήρθαν δύο άψογα DLC (το ένα με έναν από τους "καλύτερους" κακούς ever) και τελείωσε όμορφα.

Πραγματικά το καλύτερο νέο στην Gaming κοινότητα για μένα θα ήταν η ανάπτυξη ενός νέου DLC για το Witcher 3 ακόμα και χωρίς σημαντική βελτίωση σε gameplay και graphics. Το μόνο που θα ήθελα είναι διάρκεια και επιστροφή της παλιάς ομάδας ανάπτυξης γιατί αν το αναλάβουν οι παρόντες καλύτερα να μην έχουμε καμία συνέχεια. Τα παραπάνω είναι προσωπικά θέλω αφού ξέρω ότι τα επόμενα σχέδια της εταιρείας είναι οι next-gen εκδόσεις του 3 και το ρετούς του 2077.

Υποτίθεται ότι δουλεύουν στο επόμενο Witcher, το οποιο υποτίθεται είναι στο universe του Witcher, αλλα δεν σχετίζεται με Geralt. Τίποτα δεν είναι επιβεβαιωμένο φυσικά, αλλα είναι σχεδόν σίγουρο ότι δουλεύουν σε καινούργιο game. Φυσικά αμφιβάλλω να ανακοινώσουν κάτι πριν τελειώσουν με το CP77.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Υποτίθεται ότι δουλεύουν στο επόμενο Witcher, το οποιο υποτίθεται είναι στο universe του Witcher, αλλα δεν σχετίζεται με Geralt. Τίποτα δεν είναι επιβεβαιωμένο φυσικά, αλλα είναι σχεδόν σίγουρο ότι δουλεύουν σε καινούργιο game. Φυσικά αμφιβάλλω να ανακοινώσουν κάτι πριν τελειώσουν με το CP77.

Πιστεύω ότι ναι θα είναι το επόμενο παιχνίδι τους μετά από χρόνια όμως (τουλάχιστον 4 - 5 από τώρα). O Geralt μπορεί να μην είναι ο βασικός χαρακτήρας αλλά πιστεύω ότι κάποιο ρόλο θα έχει. Witcher χωρίς Geralt δεν ξέρω τι αποδοχή θα έχει. Μετά βέβαια και την όλη φάση με το 2077 τους έχει φοβηθεί το μάτι μου και δεν ξέρω αν είναι ικανοί να φτιάξουν παιχνίδι αντάξιο της τριλογίας. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το andromeda ειχε και μικρο budget παντως , ουτε η ea πιστευε σε αυτο. 

Η cdpr ναι μεν εχει χασει κοσμο οπως ειναι λογικο αλλα στις lead θεσεις σε καθε department βρισκονται ''βετερανοι'' απο witcher 2 και 3 ακομα. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

Η cdpr ναι μεν εχει χασει κοσμο οπως ειναι λογικο αλλα στις lead θεσεις σε καθε department βρισκονται ''βετερανοι'' απο witcher 2 και 3 ακομα. 

 

Αυτό έχω την εντύπωση ότι δεν ισχύει αλλά το αντίθετο μάλιστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

Το andromeda ειχε και μικρο budget παντως , ουτε η ea πιστευε σε αυτο.

δεν το θυμαμαι καθολου αυτο ναι ε? εξηγει πολλα...γιατι ομως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, liakinen είπε

Αυτό έχω την εντύπωση ότι δεν ισχύει αλλά το αντίθετο μάλιστα.

Συγκρινε μια τα credits του witcher 3 με το cyberpunk και θα δεις οτι στις περισσοτερες θεσεις οι leaders ειναι ιδιοι. 

Cinematic designer ,story writer , game director, quest designer ,sound designer και gameplay director ειναι ιδιοι . 

Εκει που εχασαν κοσμο ειναι στις μικρομεσαιες θεσεις. 

56 λεπτά πριν, panagiotis54 είπε

δεν το θυμαμαι καθολου αυτο ναι ε? εξηγει πολλα...γιατι ομως?

Δεν ξερω αλλα νομιζω 40m ειχε σαν budget που δεν τιποτα ιδιαιτερο , μαλιστα θα ελεγα οτι ειναι μικρο για ΑΑΑ παιχνιδι. 

Το witcher 3 ειχε 80m 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

Συγκρινε μια τα credits του witcher 3 με το cyberpunk και θα δεις οτι στις περισσοτερες θεσεις οι leaders ειναι ιδιοι. 

Μετά το Cyberpunk άνοιξε η πόρτα και έφυγαν μέσα στο 2021.

Mateusz Tomaszkiewicz: Lead Quest Designer on Witcher 3, Quest Director for CP77 

Andrzej Zawadzki: Lead Gameplay Designer of Cyberpunk 2077

Konrad Tomaszkiewicz: Director of The Witcher 3

Έτσι πρόχειρα βρήκα τους παραπάνω.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν φύγει τόσα heads από διαφορες μεγάλες εταιρίες που πιστεύω σε λίγα χρονια θα δούμε παιχνιδάρες από αυτά τα νέα studio. Προσωπικά δεν περιμένω τίποτα πια από CDPR. Θα φανεί βασικά από το ανερχόμενο W3 edition ποσο cash grab είναι.

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/1/2022 στις 1:16 ΠΜ, 3DJIN είπε

θα εχουμε επαναληψη andromeda και εδω μου φαινεται...

Το οποιο andromeda ηταν μια χαρα παιχνιδι,εαν το επαιζες χωρις να συσχετισεις με τα προηγουμενα mass effect.

Απλα κλασσικα ο κοσμος ειχε τις προσδοκιες στο θεο μετα τη πρωτη τριλογια.Τουλαχιστον δεν ειχαν κανει τοσο hype οσο στο 2077 εκεινοι.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τόσα bugs(Στο launch) και τόσο άθλια facial animations δεν το λες μια χαρά. Ήταν όντως σα να το έφτιαξαν πρωτοετείς φοιτητές. Έπρεπε να το αναλάβει το main team της Bioware και όχι τα φουστόνεα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα,απο οσο θυμαμαι bugs δεν ειχα συναντησει.Τα expressions προφανως ηταν λογω ελλειψης budget.

Στη τελικη τι AA game βγαινει τα τελευταια χρονια και δεν εχει bugs?

Εγω το ειχα ευχαριστηθει αρκετα παντως,γιατι ειχε ποσα αλλα πραγματα που αξιζαν και μονο τα bugs και τα expressions δεν αρκουν για να σου χαλασουν την εμπειρια.Τωρα αν λεμε απλα για να λεμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Dantε είπε

Εγω το ειχα ευχαριστηθει αρκετα παντως,γιατι ειχε ποσα αλλα πραγματα που αξιζαν και μονο τα bugs και τα expressions δεν αρκουν για να σου χαλασουν την εμπειρια.Τωρα αν λεμε απλα για να λεμε...

Όλα τα αλλα πράγματα που είχε ήταν βαρετά αφ και το σενάριο και οι διάλογοι γραμμένοι από δεκάχρονα, τουλάχιστον ένα μεγάλο μέρος. Μετά τον Ιός ήταν θέμα χρόνου να το παρατήσει κάποιος αφού γινόταν repetitive αφ. Το μοναδικό πράγμα που το έσωζε ήταν το gameplay, αλλα δυστυχώς και αυτό ήταν απίστευτα unbalanced.

Βασικά είναι ντροπή να αναφέρεται το Andromeda στο thread του Witcher. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Όλα τα αλλα πράγματα που είχε ήταν βαρετά αφ και το σενάριο και οι διάλογοι γραμμένοι από δεκάχρονα, τουλάχιστον ένα μεγάλο μέρος. Μετά τον Ιός ήταν θέμα χρόνου να το παρατήσει κάποιος αφού γινόταν repetitive αφ. Το μοναδικό πράγμα που το έσωζε ήταν το gameplay, αλλα δυστυχώς και αυτό ήταν απίστευτα unbalanced.

Βασικά είναι ντροπή να αναφέρεται το Andromeda στο thread του Witcher. :P

Ειπαμε,αν το παρεις σαν ενα ξεχωριστο game ασχετο,μια χαρα παιζοταν με τα οποια ελαττωματα του.

Εδω εχουν βγαλει το 2077 σκουπιδι.

Και γκρινιαζουμε αλλα πλερω για pre order για τη καθε αηδια...Ε πλερω και μη γκρινιαζετε. 

ΥΓ.Δε παει σε σενα συγκεκριμενα προφανως,καταλαβαινεις πως το λεω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...