Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άντε μην στην χαλάσω απόλαυσε το παιχνίδι. 

Αυτό με το δεν έχω χρόνο εγώ πχ θα άρχιζα από το πρώτο που έχει το καλύτερο για μένα σενάριο και θα συνέχιζα στα επόμενα και ας έπαιζα για μήνες. Το Witcher 3 μαζί με τα Dlc μου πήρε χωρίς υπερβολή και πλάκα 5 - 6 μήνες και ήταν μία από τις καλύτερες εμπειρίες ever. Λίγες ώρες την φορά, όχι κάθε μέρα, αλλά διάβαζα το Witcher 3 wiki μετά από κάθε quest που έκανα χωρίς να φάω spoiler (δεν είχε άλλωστε) κάτι που με οδήγησε να κάνω τα πάντα όλα (δεν έχασα κανένα quest).

Θυμάμαι μόνο ότι έκανα δύο φορές το White Orchard γιατί την πρώτη δεν πέρασα το σωστό Save από το Witcher 2 και προς το τέλος των quest της περιοχής διαπίστωσα ότι έλειπε ένας παλιόφιλος.

Επεξ/σία από liakinen
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Υπάρχει level scaling option άμα σε ενοχλούν τα low level contracts και quests. Να σου πω την αλήθεια δεν θυμάμαι πια πως ακριβώς λειτουργεί το game χωρίς mods. :P

Μέσα στο game ή μέσω Mod?

2 λεπτά πριν, liakinen είπε

Άντε μην στην χαλάσω απόλαυσε το παιχνίδι. 

Αυτό με το δεν έχω χρόνο εγώ πχ θα άρχιζα από το πρώτο που έχει το καλύτερο για μένα σενάριο και θα συνέχιζα στα επόμενα και ας έπαιζα για μήνες. Το Witcher 3 μαζί με τα Dlc μου πήρε χωρίς υπερβολή και πλάκα 5 - 6 μήνες και ήταν μία από τις καλύτερες εμπειρίες ever. Λίγες ώρες την φορά, όχι κάθε μέρα, αλλά διάβαζα το Witcher 3 wiki μετά από κάθε quest που έκανα χωρίς να φάω spoiler (δεν είχε άλλωστε) κάτι που με οδήγησε να κάνω τα πάντα όλα (δεν έχασα κανένα quest).

Θυμάμαι μόνο ότι έκανα δύο φορές το White Orchard γιατί την πρώτη δεν πέρασα το σωστό Save από το Witcher 2 και προς το τέλος των quest της περιοχής διαπίστωσα ότι έλειπε ένας παλιόφιλος.

Καλά το σωστό αυτό που είπες είναι. Απλά δεν ήμουνα σίγουρος ότι θα μπορούσα παίξω το 1 λόγω γραφικών και μετά λέω δεν γ@@ ας ξεκινήσω από το 3 κατευθείαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, golden33 είπε

Μέσα στο game ή μέσω Mod?

Μεγάλος άνθρωπος είναι και αυτός σαν και μένα περίμενε λίγο να θυμηθεί 😋 

Φτου με πρόλαβε 😁

Επεξ/σία από liakinen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

3ZcbkhI.png

Α εννοείς να ανεβάσω τη δυσκολία. Αυτό θα το κάνω στο 2o playthrough με τη καινούρια έκδοση. Έχουν πει καθόλου τα requirments για τη next gen? Θα το αντέξει η 580 μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάνω από δυσκολία, sorry το highlight λίγο παραπλανητικό.

5 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

2o playthrough περιμένω να κάνω τώρα με την next-gen έκδοση, αν δεν την βγάλουν προβληματική..

  Δεν, έχεις, κάνει, δεύτερο, playthrough, με, mods?!?!?!?! Εσύ?!?! Δεν σε πιστεύω.... 😲

 

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

2o playthrough περιμένω να κάνω τώρα με την next-gen έκδοση, αν δεν την βγάλουν προβληματική..

Ότι θα έχει bugs είναι σίγουρο το θέμα είναι πόσο σοβαρά θα είναι και σε τι χρόνο θα λυθούν τα περισσότερα. Τώρα αν θα είναι έκδοση για άρμεγμα ή θα είναι κάτι αξιόλογο αυτό με την παρούσα κατάσταση της εταιρείας κανένας δεν μπορεί να ξέρει.

Άσχετο αλλά εδώ για το CP2077 βλέπω να περνάει μισός χρόνος σε λίγο χωρίς patch. ΤΡΑΓΙΚΟ απλά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, liakinen είπε

Άσχετο αλλά εδώ για το CP2077 βλέπω να περνάει μισός χρόνος σε λίγο χωρίς patch. ΤΡΑΓΙΚΟ απλά.

Σου λέω, από το remaster θα φανεί άμα τελικά η CDPR έδωσε τον εαυτό της ολοκληρωτικά στο Dark Side.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Πάνω από δυσκολία, sorry το highlight λίγο παραπλανητικό.

Της ηλικίας είναι πρεσβυωπία λέγεται 😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, {TDi}Dj2k..infc είπε

Σου λέω, από το remaster θα φανεί άμα τελικά η CDPR έδωσε τον εαυτό της ολοκληρωτικά στο Dark Side.

Στο Dark Side πήγε απ' τη στιγμή που ήθελε να βρεθεί ανάμεσα σε EA/Ubi κλπ.

3 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Πάνω από δυσκολία, sorry το highlight λίγο παραπλανητικό.

  Δεν, έχεις, κάνει, δεύτερο, playthrough, με, mods?!?!?!?! Εσύ?!?! Δεν σε πιστεύω.... 😲

 

Θα το έκανα κάποια στιγμή απλά με την ανακοίνωση της ''next-gen'' πήγε παραπίσω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Πάνω από δυσκολία, sorry το highlight λίγο παραπλανητικό.

 

Αυτό αλλάζει και το xp που παίρνεις από το quest? Δηλαδή με αυτό ενεργοποιημένο ένα γκρι quest θα δώσει κανονικά xp?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, golden33 είπε

Αυτό αλλάζει και το xp που παίρνεις από το quest? Δηλαδή με αυτό ενεργοποιημένο ένα γκρι quest θα δώσει κανονικά xp?

Όχι, xp και gold παραμένουν άμα θυμάμαι καλά. Μονο το level των εχθρών αλλάζει. Θες mod για αυτό που ρωτάς.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Όχι, xp και gold παραμένουν άμα θυμάμαι καλά. Μονο το level των εχθρών αλλάζει. 

Άψογα αυτό ήθελα και εγώ. Το θέλω όσο πιο κοντά στο vanilla γίνετε. Σε ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Keep in mind αν δεν κάνεις τις αποστολές το αργότερο 5-6 λεβελ μετά το αναγραφόμενο, το XP που σε ανταμείβει θα είναι της τάξης του 1-2...

Και αυτό δεν αλλάζει με το enemy upscaling

Εγώ ας πούμε είχα το πρόβλημα επειδή έκανα όλα τα side quests (και κάποια πάνω από το λεβελ μου) αρκετά από του main story μου έγιναν ψίχουλα αντί για 1-2κ

Εντωμεταξύ έχω κάνει δύο playthrough του main game, χωρίς τα dlc, χωρίς mods, από Χριστούγεννα του 16 που έχω το goty

Πρέπει να είμαι ο μόνος :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...