Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 9/1/2022 στις 12:28 ΜΜ, noFEARgr είπε

Το andromeda ειχε και μικρο budget παντως , ουτε η ea πιστευε σε αυτο. 

 

 

40 μυρια περιπου κοστισε το ΜΕ 3, το Andromeda ειχε μεγαλυτερο budget

Αναφορά σε κείμενο

Andromeda's budget including development, marketing, and "research" was given as $100 million CAD, or about $73 million USD. For comparison, the Witcher 3 had a total budget of $81 million, so that seems to be a pretty standard budget for this type of game. Flynn mentioned he expected Andromeda to sell 5 million copies in the same report

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ξεκινώντας θέλω να ευχαριστήσω τα παιδιά εδώ που μου έλυσαν κάποιες απορίες που είχα σχετικά με το παιχνίδι.

Το ξεκίνησα πριν 10 μέρες περίπου για πρώτη φορά. Είμαι 28lvl με superior griffin στην μάχη στην kaer morhen, με hybrid build sign και attack power. Στην αρχή πήγαινα λίγο στα χαμένα λόγο του μεγέθους του κόσμου αλλά βρήκα τελικά τα πατήματά μου. Από mods έβαλα hdrework, fasttravel, allobjectives και swordFX.

Τι έπος είναι αυτό? Τι βάθος είναι αυτό? Τρομερή προσοχή στη λεπτομέρεια. Ντάξει προφανώς έχουν ξαναειπωθεί αυτά αλλά πραγματικά δεν έχω παίξει καλύτερο game.

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, golden33 είπε

Ξεκινώντας θέλω να ευχαριστήσω τα παιδιά εδώ που μου έλυσαν κάποιες απορίες που είχα σχετικά με το παιχνίδι.

Το ξεκίνησα πριν 10 μέρες περίπου για πρώτη φορά. Είμαι 28lvl με superior griffin στην μάχη στην kaer morhen, με hybrid build sign και attack power. Στην αρχή πήγαινα λίγο στα χαμένα λόγο του μεγέθους του κόσμου αλλά βρήκα τελικά τα πατήματά μου. Από mods έβαλα hdrework, fasttravel, allobjectives και swordFX.

Τι έπος είναι αυτό? Τι βάθος είναι αυτό? Τρομερή προσοχή στη λεπτομέρεια. Ντάξει προφανώς έχουν ξαναειπωθεί αυτά αλλά πραγματικά δεν έχω παίξει καλύτερο game.

Μην βιάζεσαι και το προχωράς γρήγορα γιατί όταν θα πέσουν οι τίτλοι τέλους μετά και το δεύτερο Dlc θα έχεις ένα πολύ μεγάλο κενό. Εάν δε παίζεις 7-9 ώρες την ημέρα θεωρώ ότι το πας γρήγορα και αφήνεις πολλά πίσω quests side - random κτλ. Αν σου αρέσει τόσο όπως λες ψάξε τα πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Velen ολοκλήρωσα σχεδόν το 80%. Novigrad η αλήθεια είναι ότι δεν με ενθουσίασαν τόσο τα quest, ίσως επειδή είχαν να κάνουν σε μεγάλο βαθμό με ανθρώπους, αλλά θα τα κάνω όλα. Έχω σαν πλάνο να τα κάνω όλα στο game εκτός από gwent που δεν μαρέσει, βέβαια ίσως ασχοληθώ και με αυτό στο 2ο playthrough (γιατί θα γίνει σίγουρα και 2ο). Έχω δρόμο ακόμη, ψάχνοντας είδα ότι μετά τη Ciri συνεχίζει με άλλα main quests. Ισχύει αυτό έτσι?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις φάει περίπου το 70% του main game. Τώρα αυτό που λες για τα quests στο Novigrad τι να σου πω, εγώ πχ έκανα τα πάντα όλα στο παιχνίδι με χαρά και όρεξη και μακάρι να υπήρχαν και άλλα. Δεν πιστεύω να άφησα καμία γωνιά του χάρτη που να μην πήγα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλά δεν το συζητώ όλα τα quest και τα contracts θα κάνω και εγώ. Απλά το Bloody Baron μάρεσε πιο πολύ από το Main quest του Novigrad. Βασικά αυτό το 70% που είπες ήταν μαχαιριά στην καρδιά, θα το πάω πιο αργά...

Επεξ/σία από golden33
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, golden33 είπε

Καλά δεν το συζυτώ όλα τα quest και τα contracts θα κάνω και εγώ. Απλά το Bloody Baron μάρεσε πιο πολύ από το Main quest του Novigrad.

Δώσε βάρος σε side quests και μην πατάς στο main μόνο. Σε αυτό το σημείο μπορεί να έχεις χάσει κάποια random κτλ αν το πήγες γρήγορα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ακόμα και να τελειώσεις το main μην ανησυχείς. Το πρώτο DLC θα σε κάνει να τρέχεις πάλι γύρο από Novigrad. Απλά τελειωσε τα πάντα πριν φύγεις για Toussaint. ;) Αν και προσωπικά ξεκινάω το πρώτο DLC λίγο νωρίς γιατί ο runesmith τα σπάει.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Ακόμα και να τελειώσεις το main μην ανησυχείς. Το πρώτο DLC θα σε κάνει να τρέχεις πάλι γύρο από Novigrad. Απλά τελειωσε τα πάντα πριν φύγεις για Toussaint. ;) Αν και προσωπικά ξεκινάω το πρώτο DLC λίγο νωρίς γιατί ο runesmith τα σπάει.

Ναι ένα θεματάκι με τα runes το έχω. Μόνο απλά έχω τώρα και δεν μπορώ να κάνω τα greater.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, golden33 είπε

Ισχύει το πρώτο Playthrough είναι πάντα το πιο γλυκό. Μετά λέω να πιάσω και το 2. 

Ξεκίνησες από το Witcher 3; ρε για ξύλο είστε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, golden33 είπε

Ναι ένα θεματάκι με τα runes το έχω. Μόνο απλά έχω τώρα και δεν μπορώ να κάνω τα greater.

Aλλη δουλειά κάνει ο runesmith, ελπίζω να έχεις πολλά λεφτά. :P

6 λεπτά πριν, golden33 είπε

Ισχύει το πρώτο Playthrough είναι πάντα το πιο γλυκό. Μετά λέω να πιάσω και το 2. 

Το δεύτερο playthrough για μένα ήταν καλύτερο με όλα τα mods. :) 

Τώρα διάβασα καλύτερα, infidel!!! :P

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, liakinen είπε

Ξεκίνησες από το Witcher 3; ρε για ξύλο είστε.

Ναι γιατί δεν έχω και πάρα πολύ χρόνο. Είχα άδεια την προηγούμενη εβδομάδα για αυτό προχώρησα τόσο πολύ. Τώρα ένα σκάρτο 2ωρο την ώρα παίζω. Αλλά πορώθηκα και με βλέπω όταν τελειώσει να έχω στερητικό σύνδρομο.

1 λεπτό πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Aλλη δουλειά κάνει ο runesmith, ελπίζω να έχεις πολλά λεφτά. :P

Το δεύτερο για μένα ήταν καλύτερο με όλα τα mods. :)

Δεν έχω και πάρα πολλά. Στα 12k είμαι ακόμα. Αλλά έχουν μείνει πολλά cotracts και quests που δεν έχω κάνει ακόμα. Απλά δεν έχω βρει τη χρυσή τομή στο ποια quests να κάνω όταν είναι πράσινα, άμα πας να τα κάνεις όλα κάποια άλλα πράσινα θα γίνουν γκρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, golden33 είπε

Δεν έχω και πάρα πολλά. Στα 12k είμαι ακόμα. Αλλά έχουν μείνει πολλά cotracts και quests που δεν έχω κάνει ακόμα. Απλά δεν έχω βρει τη χρυσή τομή στο ποια quests να κάνω όταν είναι πράσινα, άμα πας να τα κάνεις όλα κάποια άλλα πράσινα θα γίνουν γκρι.

Υπάρχει level scaling option άμα σε ενοχλούν τα low level contracts και quests. Να σου πω την αλήθεια δεν θυμάμαι πια πως ακριβώς λειτουργεί το game χωρίς mods. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...