Προς το περιεχόμενο

Crazy Sundays 20/1/2013


Carrion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατί δεν τους αρέσει o AMD; Ο συγκεκριμένος πρέπει να είναι αντίστοιχος του i5 της intel καθώς είναι αληθινός 4πύρηνος και σε επιδόσεις πάει εξίσου καλά με τον i5. Μάλιστα αντίθετα με τους Intel η κάρτα γραφικών που έχει ενσωματωμένη είναι αρκετά ανώτερη από τις intel hd 3000/4000 που φοράνε οι i3/i5. Αν δεν κάνω λάθος το συγκεκριμένο μοντέλο έχει και αυτόνομη κάρτα γραφικών που συνδέεται με ασύμετρο crossfire με την ενσωματωμένη gpu τοθ επεξεργαστή ώστε να αυξήσει σε επιδόσεις σε παιχνίδια directx 10/11. Προσωπικά θεωρώ την amd καλή ευκαιρία καθώς τα λαπτοπ με τους επεξεργαστές της συνήθως είναι φθηνότερα και με καλύτερες κάρτες γραφικών από τα αντίστοιχα της intel. Τώρα αν θέλεις να δουλεύεις non-stop τον επεξεργαστή και μόνο αυτόν και δεν σε ενδιαφέρει η gpu τότε θα πρότεινα και εγώ intel.

όπως τα λές είναι αντίστοιχος ενός i5 για φορητούς σκορ 3100 (κρίνουμε cpu μόνο με βασει το benchmarks, τα άλλα είναι δεισιδαιμονίες, προκαταλήψεις). δεν γνωρίζω βέβαια από κατανάλωση σε σχέση με i5 πως τα πάει.. 

 

Η τιμή είναι καλή για αυτο το laptop μονα μείων

  • win 7 αγγλικά  (όταν έχουν ανακοινωθεί τα 8, αν και για μενα πιο πολύ τα συμπαθώ τα 7 απλά θα αλλάξουν)το ίδιο και πληκτρολόγιο US (δεν έχει τυπωμένα τα ελληνικά αν έχει σημασία και αυτό)
  • λίγο παχύς και βαρύς αλλά όχι και πολύ, σε λογικά πλαίσια απλά δεν τον λές λεπτό.. 
  • εγγύηση eshop που είναι 2 ετών αντικατάστασης καλύτερη από της επίσημης αντιπροσωπίας (1 έτος επισκευή) απλά ποτέ δεν ξέρεις αν θα υπάρχει eshop σε 2 χρόνια :)

 

 

Κάρτα γραφικών: AMD Radeon HD 7660G + 7670M με 1GB μνήμης.

αυτό το προσέξατε (2 κάρτες!), εξήγηση εδώ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντελώς καλοπροαίρετα, πάνε λίγα χρόνια από τότε που όλα αυτά στα αμάξια ήταν της μόδας. Πλέον τα κάνουν μόνο οι Αλβανοί...και αν. Χωρίς να θέλω να τους θίξω, απλά σαν νοοτροπία το γράφω. Φιλικά. 

 

χαχα δεν έχεις άδικο

Και εγώ αναρωτιόμουν γιατί θέλατε LED στο αμάξι και πήγε εκεί λίγο το μυαλό μου και φρίκαρα... Καγκουρέλ.

 

 

νομίζω ειπε μεσα στην καμπινα το παιδι, οχι απεξω, κατω...

 

 

Που θέλετε να τα βάλετε τα led και γιατί δεν έχω καταλάβει; Για ΕΦΕ και μόνο αλλα και πάλι δεν καταλαβαίνω

 

Θέλω στο πορτμπαγκάζ γιατί δεν έχει φως, και απο βράδυ ψάχνω συνέχεια τα πράγματα της δουλειάς και δεν παλέυεται. και στα πόδια του συνοδηγού γιατί δεν ανοίγει η πλαφονιέρα όταν ανοίγει η πόρτα (απο την μαμά aygo 2012 τραγικό)

Είπαμε όχι καγκουριές μεγάλα παιδιά είμαστε, απλά σκέφτηκα ότι η ledoταινία ειδικά για το πορτ μπαγκάζ θα βόλευε πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

SEAGATE STBV2000200 EXPANSION DESKTOP EXTERNAL DRIVE 3.5'' 2TB USB 3.0 BLACK παιδια αξιζει να τον παραγειλω? δεν ξερω βασικα ειναι εξωτερικος σκληρος δισκος? .......ναι η οχι? τελος παντων αξιζει? γιατι χρειαζομαι αμεσα εναν εξωτερικο σκληρο δισκο σε καλη τιμη και καλη χωριτικοτιτα η εχετε να μου προτεινετε κατι αλλο στα ιδια χρηματα? ευχαριστω εκ των προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσωτερικος ειναι αφου δεν μπορει να χρησιμοποιηθει σε εξωτερικους χωρους (θελει ρευμα για παραδειγμα.... οπως το δει κανεις...)

 

 

sorry αλλα δεν κρατηθηκα...

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσωτερικος ειναι αφου δεν μπορει να χρησιμοποιηθει σε εξωτερικους χωρους (θελει ρευμα για παραδειγμα.... οπως το δει κανεις...)

 

 

sorry αλλα δεν κρατηθηκα...

 

 

Πεθαινω 0χ0χ0χαχ0α0χα0

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oι φορτιστες μπαταριες κανουν για ολες ? Ποσες φορες μπορει να επαναφορτιστει καποια ?

 

Ναι κάνουν για κάθε μάρκα επαναφορτιζόμενης αν ρωτάς αυτό. Και υποστιρίζουν ΑΑ & ΑΑΑ

 

Πάρα πολλές φορές. 1500+ . Κρατάνε χρόνια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορούμε να μάθουμε τι δίσκο έχει εσωτερικά ο seagate και αν είναι sata 2 - 3 ή βγάζει κατευθείαν usb; Ρωτάω ώστε αν αξίζει αν το βάλω ως εσωτερικό... (θα χρησιμοποιείται για ταινίες και μουσική).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορούμε να μάθουμε τι δίσκο έχει εσωτερικά ο seagate και αν είναι sata 2 - 3 ή βγάζει κατευθείαν usb; Ρωτάω ώστε αν αξίζει αν το βάλω ως εσωτερικό... (θα χρησιμοποιείται για ταινίες και μουσική).

Νομιζω ειχε ξαναειπωθει στο θεμα του αμαζον, τουλαχιστον εκεινος ο δισκος που πηρα τοτε (θεωρω οτι κατα 90% ειναι ο ιδιος και απο eshop) ειναι ο https://www.skroutz.gr/s/394708/Seagate-Barracuda-2TB-SATA-HDD.html?from=autocomplete&keyphrase=st2000dm001

 

Part Number:    1CH164-572   Model Number:    ST2000DM001   Family:    BARRACUDA 7200.14 FAMILY

 

Δεν κοβω το χερι μου αν εχει sata ή οχι - αλλα ειναι μοντελο που χρησιμοποιειται (εκδιδεται :P) κατα κορον ως εσωτερικος δισκος οποτε λογικα θα εχει (εννοω δε νομιζω να εβγαλαν ξεχωριστη γραμμη παραγωγης χωρις sata για το ιδιο μοντελο)... αυτο που μπορω να πω ειναι οτι μου φανηκε να ανοιγει αρκετα ευκολα, καθως χωριζεται σε 3+3 εδρες το παραλληλεπιπεδο... δεν το προχωρησα το ανοιγμα, απλα δοκιμη εκανα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω ειχε ξαναειπωθει στο θεμα του αμαζον, τουλαχιστον εκεινος ο δισκος που πηρα τοτε (θεωρω οτι κατα 90% ειναι ο ιδιος και απο eshop) ειναι ο https://www.skroutz.gr/s/394708/Seagate-Barracuda-2TB-SATA-HDD.html?from=autocomplete&keyphrase=st2000dm001

 

Part Number:    1CH164-572   Model Number:    ST2000DM001   Family:    BARRACUDA 7200.14 FAMILY

 

Δεν κοβω το χερι μου αν εχει sata ή οχι - αλλα ειναι μοντελο που χρησιμοποιειται (εκδιδεται :P) κατα κορον ως εσωτερικος δισκος οποτε λογικα θα εχει (εννοω δε νομιζω να εβγαλαν ξεχωριστη γραμμη παραγωγης χωρις sata για το ιδιο μοντελο)... αυτο που μπορω να πω ειναι οτι μου φανηκε να ανοιγει αρκετα ευκολα, καθως χωριζεται σε 3+3 εδρες το παραλληλεπιπεδο... δεν το προχωρησα το ανοιγμα, απλα δοκιμη εκανα

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου.

Έψαξα και εγώ στο γούγλη και βρήκα κάτι αντίστοιχα αποτελέσματα, όπως και ένα βίντεο με μία εγχείρηση στην οποία φαίνεται να είναι sata οπότε εκτιμώ ότι είναι όπως τα λες.

Μάλλον θα τον πάρω και σε βάθος μηνών θα γίνει εγχείρηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα δεν έχεις άδικο

 

 

 

 

 

Θέλω στο πορτμπαγκάζ γιατί δεν έχει φως, και απο βράδυ ψάχνω συνέχεια τα πράγματα της δουλειάς και δεν παλέυεται. και στα πόδια του συνοδηγού γιατί δεν ανοίγει η πλαφονιέρα όταν ανοίγει η πόρτα (απο την μαμά aygo 2012 τραγικό)

Είπαμε όχι καγκουριές μεγάλα παιδιά είμαστε, απλά σκέφτηκα ότι η ledoταινία ειδικά για το πορτ μπαγκάζ θα βόλευε πολύ.

 

Για LED φωτισμού για το αυτοκίνητο (καμπινα, και για πισω) πάρτε τετοια

http://www.ebay.com/itm/48-LED-1210-3528-SMD-Car-Interior-Light-Panel-Bulb-T10-Dome-BA9S-Adapter-White-/160847226674?pt=US_Car_Lighting&hash=item25733de732

 

εγω πηρα ήδη ένα για την καμπινα και κάνει την νύχτα->μέρα. Για κάποιον μάλιστα που δε θέλει να κάνει τόσο μπαμ, μάλλον πρεπει να πάρει με λιγότερα leds (υπαρχουν εκδοσεις με 24 και 36) που είναι μάλιστα και φθηνότερα!

 

Δίνει μαζί αντάπτορες για όλων των τύπων τις συνδεσεις (εκτός αν έχετε καποια εξωτική λαμπα, οπότε πρεπει να είσαι μπομπ-μάστορας και να παίξει πατέντα)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...