Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό


makfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9.9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Υπάρχει αποκλεισμός από paypal & paysafe που δεν έχει αρθεί. Γι'αυτό και steam, bundles, ebay, και γενικά όπου χρησιμοποιούνται ενδιάμεσοι, όχι απ'ευθείας σύνδεση με τραπεζικό λογαρισμό, μέσω χρεωστικής, visa, master, δεν προχωράει η συναλλαγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

ρε παιδια το bangood μετα απο ποσες μερες στελνει την παραγγελια? Η αργει να ενημερωθει στη σελιδα τους?

 

εχω κανει μια παραγγελια εδω και μερες εχει γινει η πληρωμη αλλα ακομη δεν δειχνει να το εχουν στειλει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια το bangood μετα απο ποσες μερες στελνει την παραγγελια? Η αργει να ενημερωθει στη σελιδα τους?

 

εχω κανει μια παραγγελια εδω και μερες εχει γινει η πληρωμη αλλα ακομη δεν δειχνει να το εχουν στειλει

Σε μένα ήταν γρήγοροι. Μάλλον είναι θέμα διαθεσιμότητας του προϊόντος 

post-61606-0-12308600-1438763289_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο amazon έχει καταφέρει να αγοράσει κανείς τελευταία ; 

Ναι ο αδελφός μου............που μένει Αγγλία.........και μου έστειλε αυτό που ήθελα........και έφτασε σπασμένο ενώ ήταν σε συσκευασία πυρηνικής καιφαλής....γ@@ώ τη ζωή μου.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά στις αγορές απ το amazon πληρώνουμε και τελωνείο ή γίνεται η γνωστή λαμογιά όπως τα κινεζομάγαζα που δηλώνουν μικρότερο ποσό? Θέλω να αγοράσω ένα κινητό γύρω στα 150.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν διευκρινίζεις από ποιο Amazon (αμερικάνικο ή ευρωπαικό ή άλλο) θέλεις να αγοράσεις.

 

Εάν εννοείς από το αμερικάνικο, πρέπει να γνωρίζεις ότι 1) οι τιμές είναι χαμηλές αλλά τα κινητά είναι συμβολαιοποιημένα με εταιρείες και 2) θα πληρώσεις τελωνείο (προπληρώνεις τα έξοδα δηλαδή τον ΦΠΑ) αφού προέρχεται από τρίτη χώρα.

 

Οπωσδήποτε, όμως, δεν μπορείς να ζητήσεις μείωση της δηλωμένης αξίας, όπως γίνεται σε αγορές από Κίνα.

 

Εκτός από τα παραπάνω, πρέπει να βρεις τρόπο για να το αγοράσεις αφού δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις ελληνική κάρτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει να μην είναι το σωστο topic να ρωτησω, αλλα μπορω να αγορασω από κλειδαδικο ένα-δυο παιχνίδια που θελω με χρεωστικη ή/και πιστωτικη καρτα? Το ένα κοστιζει ~40 και το άλλο  ~35...

 

Θα εχω πρόβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρουμε ακόμα εαν δουλεύουν οι χρεωστικές εκτός Ελλάδας 

Aφου στο ΠΝΠ, σε αφηνει να κανεις αγορες application.. Τα παιχνίδια θεωτητικα είναι applications ή οχι! :X Παλι μια περιουσια στα games :mad: !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...