Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό


makfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά. Γνωρίζει κανείς πόσο μπορεί να παραμείνει ένα δέμα στο αεροδρόμιο από τη στιγμή που καταχωρείται η άφιξη του στο αεροδρόμιο? Γνωρίζω οτι μπορεί να πάει πολύ ειδικά λόγω τελωνείου. Έχει έρθει ένα δέμα και έχει καταχωρηθεί άφιξη στις 5 Αυγ. στις 9 το πρωί. Και είναι τρίτη μέρα έτσι. Αν ήταν να μπει τελωνείο και γενικά να γίνει κάποια και η όποια διαδικασία δε θα έπρεπε να δω εγγραφές τις πρώτες ώρες άφιξης? Εισαγωγή στο τελωνείο, κλείσιμο στα ΕΛΤΑ αεροδρομίου κλπ κλπ. Περισσότερο φοβάμαι μη χαθεί που λένε κάποιοι στο αεροδρόμιο. Δευτέρα να τους ενοχλήσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9.9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

καλησπέρα παιδιά
έχω την εξής απορία
έχω γνωστό στην Τσεχία μπορώ να κάνω αγορά από aliexpress.com μέσω της τσεχικης κάρτα με τα δικά μου ελληνικά στοιχεια ώστε να έρθει στην ελλάδα αυτό που θέλω να αγοράσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα παιδιά

έχω την εξής απορία

έχω γνωστό στην Τσεχία μπορώ να κάνω αγορά από aliexpress.com μέσω της τσεχικης κάρτα με τα δικά μου ελληνικά στοιχεια ώστε να έρθει στην ελλάδα αυτό που θέλω να αγοράσω?

εννοείται ότι μπορεί να είναι διαφορετική η διεύθυνση πληρωμής από την διεύθυνση αποστολής κατά την ολοκλήρωση της παραγγελιάς δηλώνεις διαφορετική διεύθυνση  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ευχάριστο για την απάντηση

θα έρθει όμως ελλάδα το πακέτο?

ναι από την στιγμή που δηλώνεις διεύθυνση για την Ελλάδα θα το στείλουν Ελλάδα λίγη υπομονή μέχρι να ξαναανοίξει το paypal  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τις Paysafe καρτούλες τι γίνεται ? δοκίμασε κανείς αν δουλεύουν ? πάντος αφού είναι προπληρωμένες δεν βλέπω γιατί να υπάρχει πρόβλημα,αν και ζούμε το θέατρο του παραλόγου οπότε θα μου πείτε τι λογικό ψάχνεις να βρείς....

Επίσης Κάνα νέο απο PayPal ? πρέπει να τους ενοχλούμαι μπάς και φιλοτιμηθούνε να το ξανα ανοίξουν μια ώρα αρχήτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι από την στιγμή που δηλώνεις διεύθυνση για την Ελλάδα θα το στείλουν Ελλάδα λίγη υπομονή μέχρι να ξαναανοίξει το paypal  

ευχάριστο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα..εχω χρεωστικη mastercard και θελω να αγορασω κατι απο το alliexpress αλλα δν μ αφηνει να ολοκληρωσω την αγορα..μπορει καποιος να με βοηθησει να καταλαβω τι γινεται? ευχαριστω εκ των προτερων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα..εχω χρεωστικη mastercard και θελω να αγορασω κατι απο το alliexpress αλλα δν μ αφηνει να ολοκληρωσω την αγορα..μπορει καποιος να με βοηθησει να καταλαβω τι γινεται? ευχαριστω εκ των προτερων.

κανείς δεν μπορεί να σε βοηθήσει έχουμε capital control τέλους του χρόνου και θα δούμε .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα

κυκλοφορεί μια φήμη ότι έχουν αρθεί τα capital control για της πιστωτικές κάρτες κατάφερε κάνεις να κάνει καμία αγορά ή είναι ράδιο αρβύλα  ένα άλλο άρθρο που διάβασα έλεγε ότι τέλους του χρόνου θα υποχωρήσουν τα capital controls

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πήρα εισητήρια απο εξωτερικό, δλδ εταιρεία εξωτερικού εντός ευρώπης και ολα οκ με Ελληνική χρεωστική. 

από ebay ξέρουμε εάν κατάφερε κανείς να ολοκληρώσει αγορά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι γίνετε με το amazon - e-bay - paypal 

 

μπορώ να κανό αγορά από το amazon πχ, η μας έχουν μπλοκαρισμένους λόγο τον γεγονότων

 

προσπαθώ και μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα

  Important Message

There was a problem with some of the items in your order (see below for more information):

 

Sorry, this item can't be sent to your selected address. Learn more. You may either change the delivery address or delete the item from your order. You can also see if this item is available for delivery to your address from another seller.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

τι γίνετε με το amazon - e-bay - paypal 

 

μπορώ να κανό αγορά από το amazon πχ, η μας έχουν μπλοκαρισμένους λόγο τον γεγονότων

 

προσπαθώ και μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα

  Important Message

There was a problem with some of the items in your order (see below for more information):

 

Sorry, this item can't be sent to your selected address. Learn more. You may either change the delivery address or delete the item from your order. You can also see if this item is available for delivery to your address from another seller.

 

αυτό γενικά ισχύει για κάποια προιόντα που δεν στέλνει το Αγγλικό άμαζον και στέλνει το Γερμανικό πχ. δεν αναφέρει ομως κάτι για την κάρτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

τι γίνετε με το amazon - e-bay - paypal 

 

μπορώ να κανό αγορά από το amazon πχ, η μας έχουν μπλοκαρισμένους λόγο τον γεγονότων

 

προσπαθώ και μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα

  Important Message

There was a problem with some of the items in your order (see below for more information):

 

Sorry, this item can't be sent to your selected address. Learn more. You may either change the delivery address or delete the item from your order. You can also see if this item is available for delivery to your address from another seller.

 

και σε μένα τα ίδια ακόμα ισχύουν οι περιορισμοί στο ebay όπως έγραψα πιο πάνω υπάρχει μια φήμη για άρση των capital  control τέλους του χρόνου (δεν μπορώ να βρω το άρθρο για να το παραθέσω εδώ )   εκτός ότι αυτό είναι θέμα πωλητή που περιγράφεις αλλά υπάρχει γενικό πρόβλημα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...