Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό


makfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εννοείται ότι θα τα σπάσεις σε 2 ξεχωριστές παραγγελίες. Και ο φίλος σου να ανοίξει δικό του λογαριασμό και να πληρώσει με δική του κάρτα σου συνιστώ.

Οκ ευχαριστώ.Ε πρέπει να βγάλει(όντας και πάνω απο 20 χρονών) αλλά αφού δεν έχει θα του κάνω την εξυπηρέτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Οκ ευχαριστώ.Ε πρέπει να βγάλει(όντας και πάνω απο 20 χρονών) αλλά αφού δεν έχει θα του κάνω την εξυπηρέτηση.

 

Καλά εγώ σε προειδοποίησα. Κάνε ό,τι καταλαβαίνεις... Όταν θα αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα και θα ζητάει refund ας πούμε θα ψάχνεστε πως θα παρακολουθείτε την εξέλιξη και πως θα του δώσεις τα λεφτά που ενδεχομένως θα σου επιστρέψουν στην κάρτα σου. Τουλάχιστον επιβεβαίωσε με το μαγαζί ότι θα τα στείλουν σε ξεχωριστά πακέτα τα κινητά ειδικά αν οι παραγγελίες είναι 2 απανωτές σε κοντινό χρόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά εγώ σε προειδοποίησα. Κάνε ό,τι καταλαβαίνεις... Όταν θα αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα και θα ζητάει refund ας πούμε θα ψάχνεστε πως θα παρακολουθείτε την εξέλιξη και πως θα του δώσεις τα λεφτά που ενδεχομένως θα σου επιστρέψουν στην κάρτα σου. Τουλάχιστον επιβεβαίωσε με το μαγαζί ότι θα τα στείλουν σε ξεχωριστά πακέτα τα κινητά ειδικά αν οι παραγγελίες είναι 2 απανωτές σε κοντινό χρόνο.

Έχεις δίκιο αλλά δεν μπορώ να του ρίξω άκυρο.Θα μιλήσω με το κατάστημα να σπάσει την παραγγελία ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια συγγνωμη αν εχει αναφερθει αλλα μ ειναι δυσκολο να διαβασω ολες τις σελιδες του θεματος.Παω να βαλω λεφτα σε καινουργιο λογαριασμο paypal μεσω της "προσκλησης" αλλα δεν μ δεχεται ουτε την visa debit της πειραως ουτε την mastercard debit της Εθνικης, Υπαρχει καποια αλλη λυση για να βαλω χρηματα στο paypal? 

Εμβασμα αλλα κανει 3-4 εργασιμες για να πανε τα λεφτα στο paypal ballance.

 

Αλλα με βαση αυτα που διαβαζω εδω πλεον δεν χρειαζεται γιατι πλεον θα μπορει να τραβαει το ιδιο το paypal απο τη καρτα που του εχεις συνδεσει μιας και χαλαρωσανε λιγο τα capital controls.

 

Οσοι προτεινουν τον "Revcolut" τροπο τι συν και τι μειον εχει?

Εχει συνδρομη? Θα μπορεις να του βαζεις λεφτα μεσω του web banking που εχεις?

Το paypal δεχεται κανονικα το λογαριασμο "Revcolut" χωρις πολλα - πολλα οπως ειχαμε συνδεση την καρτα της τραπεζας μας?

 

Απο τη στιγμη που και αυτη τη καρτα "Revcolut" την φορτωνεις με λεφτα μεσω εμβασματος για ποιο λογο να τρεχεις να παιρνεις τετοια καρτα αφου μπορεις πολυ ευκολα να στειλεις εμβασμα κατευθειαν στο paypal ballance σου απο τον τραπεζικο λογαριασμο που ηδη εχεις συνδεσει στο paypal σου.

 

Το ιδιο χρονο θα κανει να παει το χρημα ειτε στην "Revcolut", ειτε στο paypal ballance.

 

Απλα δεν ξερω αν εχουν το ιδιο μηνιαιαο οριο η καρτα "Revcolut" με τις ελληνικες καρτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Πέρα από το γεγονός ότι εξακολουθούν να υπάρχουν περιορισμοί, το σημαντικό, με τη μερική χαλάρωση, είναι ότι όσοι θέλουν να ξαναχρησιμοποιήσουν τις ελληνικές κάρτες, για τις αγορές από το εξωτερικό, πρέπει να συνυπολογίζουν και την προμήθεια που κρατάνε οι περισσότερες τράπεζες (εκτός ΕΤΕ) στις συναλλαγές σε συνάλλαγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά!

Θέλω να αγοράσω μια κάρτα γραφικών απο Γερμανία και έχω το Α.Φ.Μ της μητερας μου, που είναι δηλωμένη Αγροτης, το οποίο είναι ευρωπαϊκό και έχω αγοράσει π.χ. ανταλλακτικά για αγροτικό εξοπλισμό απο Πολωνια χωρίς να πληρωσω Φ.Π.Α. Πολωνίας.

Μπορω να το χρησιμοποιησω και για την αγορά της κάρτας που θελω να παρω ή θα υπαρχει θεμα με τη φυση του προιοντος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή η Royal Mail ρε παιδιά πρέπει να είναι μεγάλο καφενείο! (ή έστω τα δικά μας ελτά που παίρνουν τα πακέτα και τα εξαφανίζουν)
Ενώ με όλες τις άλλες εταιρείες δεν είχα ποτέ πρόβλημα (μιλάω για χρόνια ψώνια από εξωτερικό), η μόνη που μου έχει χάσει/καθυστερήσει πακέτα είναι η Royal! Πάνω κάτω στο μυαλό μου, έχω πάνω από 10 περιπτώσεις που χάθηκαν τελείως και μου έκαναν refund, αλλά το καλύτερο μου έγινε σήμερα που μου ήρθαν 2 χαρτάκια από ΕΛΤΑ για να πάρω κάτι και ήταν 2 παραγγελίες από amazon.uk που έγιναν αρχές Μαρτίου!!!!! ) Εννοείτε θα επικοινωνήσω με αμαζον να τους γυρίσω τα refund αλλά ΈΛΕΟΣ ρε σεις! Δεν ήταν τίποτα μικρά φακελάκια για να πεις ότι κάπου τρύπωσαν και δεν φαίνονταν. Ήταν 2 κουτάρες με αρκετό βάρος!

(Φυσικά μιλάω για απλές αποστολές / Royal Mail International Standard που ΔΕΝ έχουν tracking)

Έχει κανείς άλλος παρόμοιο θέμα? (Να τονίσω πως έχω συνεννοηθεί με τα ΕΛΤΑ της περιοχής μου και ποτέ δεν μου φέρνουν πράγματα στην πόρτα, παρά μόνο χαρτάκι για να πηγαίνω εγώ! Με τόσους που περνάνε πλέον από τις πόρτες μας δεν είναι και ότι καλύτερο να τα έχεις φάτσα κάρτα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ηρθε πακετακι μικρο απο Κινα με απλο ταχυδρομειο σε μολις 10 ημερολογιακες ημερες

 

Δεν ξαναγινε (σε εμενα προσωπικα)

 

...μακαρι να ηταν ο κανονας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσεξε κανεις οτι πλεον το gearbest για μικροπραγματα εχει μονο επιλογη για registered με χρεωση?

Mην μας λες τετεια ειναι αληθεια????? πεφτουνε πολλες αγορες με μικροπραγματα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γράφτηκα στο paypal, έδωσα την κάρτα μου, επιβεβαίωσα το e-mail, αλλά δεν βρίσκω την επιλογή να γίνω verify. Ξέρει κάποιος πού είναι αυτή η επιλογή;

Aυτο εννοεις ?????????   https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=p/acc/seal-CA-unconfirmed-outside

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...