Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό


makfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, thephotoshoped είπε

Φυσικά και δεν το έκλεισα. Τους απάντησα και direct αλλά και μέσω paypal κάνοντας copy-paste ό,τι μου έστειλαν πως δεν υπάρχει πιθανότητα να το κλείσω. 

Γιατί τόσο π***ικη συμπεριφορά;

Έχεις κάνει αρκετές αγορες από banggood η ειναι η πρώτη σου; (sorry αν το έχεις ξαναπεί δεν θυμάμαι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, stelios18120 είπε

Έχεις κάνει αρκετές αγορες από banggood η ειναι η πρώτη σου; (sorry αν το έχεις ξαναπεί δεν θυμάμαι)

Vip3 είμαι έχοντας κάνει καμιά 15αρια μπορεί και παραπάνω. Δεν είναι η πρώτη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, thephotoshoped είπε

Vip3 είμαι έχοντας κάνει καμιά 15αρια μπορεί και παραπάνω. Δεν είναι η πρώτη

Ε εντάξει συμβαίνει καμιά φορά..

 

Κάνε υπομονή λογικά θα δικαιωθείς 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, stelios18120 είπε

Ε εντάξει συμβαίνει καμιά φορά..

Κάνε υπομονή λογικά θα δικαιωθείς 

Αναμένω και ενημνερώνω. Έως τις 26/10 δίνει περιθώριο για escalate το paypal. Μέχρι τις 24-25 θα περιμένω να συγκεντρώσω στοιχεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, Γιάννης Platano είπε

Πως τα αναζηταμε αυτα ? Τα αγγλικα μου ειναι "περιορισμενα" .Αυτα που εβαλα αν καταλαβα καλα ειναι με μπαταρια

Ευχαριστω.

Mechanical η Automatic Mens Watch γραψε και θα σου βγουν αρκετα.

Επεξ/σία από Salvation81
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Thanar είπε

Χαίρετε. Αντιμετωπίζει κανείς άλλος πρόβλημα με ολοκλήρωση συνναλαγής (ύψους €1.50) από ebay μέσω PayPal; Δοκίμασα 3-4 πιστωτικές από 3 τράπεζες και δεν περνάει τίποτα. Δεν είχα αντιμετωπίσει το παραμικρό πρόβλημα μέχρι τώρα, μόνο για 2-3 μήνες μετά την επιβολή των CC. Εμφανίζει το παρακάτω μήνυμα:


Unfortunately, we can't process your payment. Here are your options:
• Check out with another PayPal method, like the one we're showing now.
• Select a different payment option.

Είναι στη λίστα τον capital control.

Γιατι αγοράσεις στείλε χρήματα στο balance του paypal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ποιο είναι στη λίστα; Μόλις αγόρασα κάτι από ebay με PayPal και κάρτα alpha mastercard

Επεξ/σία από patrickdrd
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ποια λίστα ρε παιδιά; Από το 2015 αγοράζω από το eBay μέσω PayPal χωρίς balance πάνω από €100 το μήνα! Τώρα μπήκαμε στη λίστα; Το balance χρειάστηκε μόνο για 2-3 μήνες στην αρχή.

Επεξ/σία από Thanar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 λεπτά πριν, Thanar είπε

Ποια λίστα ρε παιδιά; Από το 2015 αγοράζω από το eBay μέσω PayPal χωρίς balance πάνω από €100 το μήνα! Τώρα μπήκαμε στη λίστα; Το balance χρειάστηκε μόνο για 2-3 μήνες στην αρχή.

Η συγκεκριμένη συναλλαγη δεν περνάει επειδή ο έμπορος είναι καταχωρημένος από τις τράπεζες και τις κάρτες σε λίστα απαγορευμένων αγορών εξαιτίας των κεφαλαιακών περιορισμών. Κάλεσε τις τράπεζες σου να επιβεβαιώσεις αν ισχύει αυτο που σου γράφουμε. Συνεχίζουν να υπάρχουν κάποιες κατηγορίες προιόντων στις οποίες οι αγορές με Ελληνικές κάρτες δεν περνάνε

Επεξ/σία από spartak1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, stelios18120 είπε

Μην κάνεις το λάθος και κλείσεις το paypal case.

ΜΗΝ ΚΛΕΙΣΕΙΣ ΤΟ  CASE γραψε τους κανονικα και περιμενε το Paypal

Επεξ/σία από villasg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, thephotoshoped είπε

Μόλις έλαβα απάντηση μέσω bangood και Paypal. 

Είναι η πρώτη σοβαρή ας πούμε απάντηση που το αίτημα τους φαίνεται όμως και πάλι πολύ περίεργο. 

Επισυνάπτω screenshot. 

Ζητάνε να κλείσω το case στο PayPal και τότε λέει θα συζητήσουμε και θα με αποζημιώσουν. Εκβιασμός δηλαδή. Έπρεπε να το ανοίξω για να με πάρουν στα σοβαρά. 

Ποια η συμβουλή σας; 

Screenshot_20181008-072640_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20181008-072713_Gmail.jpg

 

8 ώρες πριν, stelios18120 είπε

Μην κάνεις το λάθος και κλείσεις το paypal case.

Δεν μπορείς να κάνεις τίποτα μετά 

Αυτό είναι που τους ζοριζει και τους πονάει.

Γιαυτό είπα ότι βιάστηκες. Σκασίλα τους με το Paypal. Αν ήταν μικρός πωλητής θα του κρατούσε όλες τις εισπράξεις. Σε αυτούς δεν μπορεί να κάνει κάτι τέτοιο, τζιράρονται απίστευτα χρήματα.

Η δική μου συμβουλή: Μη κλείσεις το case paypal αλλά θα σε καθυστερήσουν μέχρι να περάσουν όλες οι προθεσμίες. Στο τέλος θα πάρεις τα χρήματά σου.

Αν δεν σε ικανοποιήσει αυτό που θα βγει έχεις και τρίτο τρόπο να το παλέψεις. Απευθείας στην τράπεζα με τα email και όλες τις επικοινωνίες τυπωμένες. Η visa ή η mastercard δεν θα το αφήσουν να αδικηθείς αλλά θα πάρει δύο-τρεις μήνες από εκεί το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, lefta_yparxoun είπε

Γιαυτό είπα ότι βιάστηκες. Σκασίλα τους με το Paypal. Αν ήταν μικρός πωλητής θα του κρατούσε όλες τις εισπράξεις. Σε αυτούς δεν μπορεί να κάνει κάτι τέτοιο, τζιράρονται απίστευτα χρήματα.

Η δική μου συμβουλή: Μη κλείσεις το case paypal αλλά θα σε καθυστερήσουν μέχρι να περάσουν όλες οι προθεσμίες. Στο τέλος θα πάρεις τα χρήματά σου.

Αν δεν σε ικανοποιήσει αυτό που θα βγει έχεις και τρίτο τρόπο να το παλέψεις. Απευθείας στην τράπεζα με τα email και όλες τις επικοινωνίες τυπωμένες. Η visa ή η mastercard δεν θα το αφήσουν να αδικηθείς αλλά θα πάρει δύο-τρεις μήνες από εκεί το θέμα.

Μόνο όταν άνοιξα το case φάνηκε να απαντούν σαν να έχει γίνει κάτι, βέβαια θα μου πεις ηλιθιότητες μου είπαν και κουτοπονηριες. 

Δεν υπάρχει περίπτωση να κλείσω το case είναι το μόνο που με προστατεύει . Θα περιμένω μέχρι 25/10 και μετά θα κάνω escalate. Ας αποφανθεί το PayPal και ας δει τι μου πρότειναν. Να κλείσω το case. Εν πάσει περιπτώσει έχω χρόνο να περιμένω και είμαι πολύ περίεργος να δω τι θα βγει. 

Την Τρίτη περίπτωση δεν την έχω ακούσει ποτέ. Ελπίζω να μη χρειαστεί να φτάσω έως εκεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, spartak1 είπε

Η συγκεκριμένη συναλλαγη δεν περνάει επειδή ο έμπορος είναι καταχωρημένος από τις τράπεζες και τις κάρτες σε λίστα απαγορευμένων αγορών εξαιτίας των κεφαλαιακών περιορισμών. Κάλεσε τις τράπεζες σου να επιβεβαιώσεις αν ισχύει αυτο που σου γράφουμε. Συνεχίζουν να υπάρχουν κάποιες κατηγορίες προιόντων στις οποίες οι αγορές με Ελληνικές κάρτες δεν περνάνε

Ποιος έμπορος; Το PayPal; Ή ο συγκεκριμένος έμπορος; Γιατί δοκίμασα από 5-6 άτομα και δεν περνάει τίποτα. Το ξαναλέω: Αγοράζω από eBay μέσω PayPal ψιλοπράγματα 1-2 φορές την εβδομάδα εδώ και χρόνια χωρίς πρόβλημα. Εσείς βάζετε τόσο καιρό χρήματα πρώτα στο balance του PayPal για να κάνετε τις αγορές σας; Τι να πω... Τότε μάλλον ήμουν τυχερός!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για τον έμπορο μιλάμε.

Αυτός έχει καταχωρηθεί στους οργανισμούς Visa/Mastercard για συγκεκριμένα είδη πωλήσεων, που μάλλον περιλαμβάνονται στα απαγορευμένα από τα CC.

Επεξ/σία από makfil
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Thanar είπε

Ποιος έμπορος; Το PayPal; Ή ο συγκεκριμένος έμπορος; Γιατί δοκίμασα από 5-6 άτομα και δεν περνάει τίποτα. Το ξαναλέω: Αγοράζω από eBay μέσω PayPal ψιλοπράγματα 1-2 φορές την εβδομάδα εδώ και χρόνια χωρίς πρόβλημα. Εσείς βάζετε τόσο καιρό χρήματα πρώτα στο balance του PayPal για να κάνετε τις αγορές σας; Τι να πω... Τότε μάλλον ήμουν τυχερός!

100 ποστ τα ιδια και τα ιδια για να καταλάβεις οτι πρέπει να βάλεις λεφτά στο balance για να το αγοράσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...