Προς το περιεχόμενο

PlayStation Plus [PS Plus]


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, screaming_trees είπε

Φυσικά, γιατί είναι πιο εύκολο, στην ουσία δεν στερείσαι κάτι, δεν είναι τρόφιμο. Η τιμή στα τρόφιμα επηρεάζεται από μια σειρά παραγόντων, ενώ εδώ έχουμε μια απλή απόφαση της sony να αύξησει τη τιμή. 

Δεν είναι μια απλή απόφαση. Χρειαζόταν ο Jim Ryan μια μικρή αύξηση στα μισθά του για να μπορεί να αγοράσει φέτα στα παιδιά του. Στην πραγματικότητα η αύξηση της φέτας είναι που έφερε την αύξηση στην συνδρομή.

Οπότε αν είχαμε αντιδράσει στην αύξηση της φέτας δεν θα χρειαζόταν ο Ryan να κάνει ότι έκανε.

😅

Επεξ/σία από Bourdoulas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, screaming_trees είπε

Φυσικά, γιατί είναι πιο εύκολο, στην ουσία δεν στερείσαι κάτι, δεν είναι τρόφιμο. Η τιμή στα τρόφιμα επηρεάζεται από μια σειρά παραγόντων, ενώ εδώ έχουμε μια απλή απόφαση της sony να αύξησει τη τιμή. 

Μισο λεπτο, πισω απο την Sony και το προσφερομενο μαγαζι/υπηρεσιες της, υπαρχουν καποιοι ανθρωποι που δουλευουν γι'αυτο, αυτοι τρωνε σιγουρα φετα, ακριβυνε η φετα, ζητανε παραπανω λεφτα, αλυσιδα, ζηταει η Sony παραπανω λεφτα.

Edit: Χαχα, μετα διαβασα την απαντηση του Bourdoulas, παραλληλες σκεψεις... και σιγουρα εχουν και βαση περαν του χιουμορ.

Επεξ/σία από Jumbi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κακό για να διακόψει κάποιος δεν είναι ότι θα χάσει τα 2-3 καλά παιχνίδια που δίνει δώρο η Sony μέσα στο χρόνο και που συνήθως οι περισσότεροι έχουν παίξει ήδη. Το κακό είναι ότι υπάρχουν πολλοί που δεν μπορούν να το κόψουν λόγω του online. Βάζω και τον εαυτό μου μέσα. Παίζω συγκεκριμένο παιχνίδι που χωρίς συνδρομή δεν έχει ύπαρξη. Πόσοι είναι αυτοί σας εμένα και πόσοι είναι αυτοί που μπορεί να παίζουν για παράδειγμα μόνο FIFA με την παρέα τους online (δεν μιλάω καν για όσους παίζουν σοβαρά multplayer games με clans κλπ).

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω και εγω την γνωμη μου. Οκ, σιγουρα πουστια που αυξηθηκε τουλαχιστον στην βασικη συνδρομη η τιμη, εκτος αν δωσουν κατι καλυτερο σε Games ή καποιο αλλο tier χωρις τα games για το Online πχ στα 40-45. Αλλα το extra (ή και premium), οκ παραμενουν καλες τιμες για το τι προσφερουν. Περα οτι ακομα και το extra εχει αρκετα χαμηλοτερη τιμη απο τον αντιπαλο για το all-inclusive -cloud, αν το κανεις μια διαιρεση με τον χρονο που ξοδευεις καθε ετος, ε βγαινουν κατι λιγα λεπτα. 

Ειδικα μετα την καραντινα, τουλαχιστον αυτο που βλεπω απο τον κυκλο μου ειναι οτι εχουμε επενδυσει ολοι μας λιγο παραπανω στην ζωη εντος σπιτιου. Προφανως τωρα το καλοκαιρι και θαλασσα πηγαμε, και κινηματογραφο κτλ, απλα δεν παμε τοσο συχνα για καφε πλεον. 1 καφες λιγοτερο το μηνα και εβγαλες ηδη την διαφορα, σε κατι που ξοδευεις πολλαπλασια τον χρονο σου. 

Και πριν λιγο αλλαξαν οι ετησιες τιμες στο store

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Bourdoulas said:

Απλά να τονίσω ότι ο Τζίμης κάνει μια ειδική δίαιτα με κεμπάπ και τρώει πολύ από αυτό . Αποτέλεσμα 600% αύξηση στην Τουρκία.

Ουπςςς!  Αντιποινα? Ποσο ηταν και ποσο πηγε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Ρε παίδες, διαβάζω ότι το Extra βγάζει έξω και το Far Cry και το Yakuza... Γενικά έτσι όπως το πάει η Sony, πέρα από 5-6 σοβαρά παιχνίδια, τι σκατά κατάλογο θα έχει αυτό το πράγμα σε λίγους μήνες; Πραγματικά αν κάποιος δεν παίζει online, δεν βρίσκω κανένα νόημα να πληρώνουμε PS Plus... Ακόμα και στα δωρεάν παιχνίδια κάθε μήνα, άντε να αξίζουν τα 3-4 σε όλη την χρονιά. Προσωπικά και σε συνδιασμό με την αύξηση τιμής, δεν με βλέπω να συνεχίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ειχα απο day 1 Premium. Δεν τα αξιζε σε καμια περιπτωση , δε με ενδιαφερουν ουτε τα trials ουτε τα ps1 κλπ παιχνιδια , τα παιζω σε φορητο με emulator αυτα. 

Σε 1 μηνα τελειωνει η συνδρομη και ελεγα να την αφησω να ληξει και να κανω στην black friday την extra, αλλα με την αυξηση τιμης δεν ξερω αν αξιζει. Αυτο το μηνα ας πουμε επαιξα το Nier Replicant οκ μια χαρα. Ειναι σερι μηνες ομως που δεν μου αρεσει τιποτα ή το εχω παιξει σε ps5 ή στο series x. 

Μαλλον θα το αφησω να ληξει και θα κανω συνδρομη μονο οταν υπαρχει κατι που θελω να παιξω οπωσδηποτε και κραταει η τιμη του σε retail . 

Μαλλον πρεπει η σονυ να αρχισει να βαζει κραχτες δικα της παιχνιδια day one για να τρανηξει και αλλο κοσμο.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 28/09/2023 at 10:52, james9tito said:

Μαλλον πρεπει η σονυ να αρχισει να βαζει κραχτες δικα της παιχνιδια day one για να τρανηξει και αλλο κοσμο.  

Δε νομίζω ότι λείπουν τα first party παιχνίδια ως ποσότητα ή ποιότητα. Αυτό που λείπει οι νέες και αξιόλογες κυκλοφορίες τρίτων δημιουργών. To gamepass, για παράδειγμα, έχει τα  Lies of P και A Plague Tale: Requiem (ενδεχομένως και άλλα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπήκα στο Play Store και ενώ δείχνει απ'έξω το Callisto Protocol, μπαίνω στα monthly games και έχει μόνο τα 2 παιχνίδια.

Σε εσάς το εμφανίζει;

Επεξ/σία από AntiCambeR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, AntiCambeR είπε

Μπήκα στο Play Store και ενώ δείχνει απ'έξω το Callisto Protocol, μπαίνω στα monthly games και έχει μόνο τα 2 παιχνίδια.

Σε εσάς το εμφανίζει;

Το παίζω ήδη. Περίεργο αυτό που λες. Για δοκίμασε και από το app

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, AntiCambeR said:

Μπήκα στο Play Store και ενώ δείχνει απ'έξω το Callisto Protocol, μπαίνω στα monthly games και έχει μόνο τα 2 παιχνίδια.

Σε εσάς το εμφανίζει;

Μου το κανει κ μενα αρκετες φορες τις πρωτες μερες, μπαινω απο αλλο browser και παιζει. Περιεργως, μετα απο 1-2 μερες παιζει και στον βασικο που εμφανιζε το προβληματακι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, AntiCambeR είπε

Μπήκα στο Play Store και ενώ δείχνει απ'έξω το Callisto Protocol, μπαίνω στα monthly games και έχει μόνο τα 2 παιχνίδια.

Σε εσάς το εμφανίζει;

Αμα το κάνεις search λογικα θα στο εχει να το κατεβάσεις δωρεαν. Καμια φορά οταν το κάνει σε μενα, ετσι το βρισκω και το κατεβάζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...