Προς το περιεχόμενο

Προβλήματα και ερωτήσεις για λογαριασμό στο Steam


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 125
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Υπάρχουν άλλα στοιχεία για αναγνώριση, αν επικοινωνήσει με το support, όπως ημερομηνιά γέννησης (αρκεί να έχει βάλει την πραγματική). Το πιο σίγουρο είναι να κάνει ένα ξεσκόνισμα στα mail του και να το επαναφέρει από εκεί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 ναι κατι τετοιο θα παιζει.. το κακο ειναι οτι ουτε το  email  που χε βαλει θυμαται αλιως θα το επανεφερε απο εκει.. ευκολα  το χειροτερο ειναι οτι αν δεν επαναφερει το λογαριασμο θα χαθουν τα παιχνιδια βεβαια μεγαλο λαθος αν δε το προσεξεις αυτο δικη μας ευθυνη ειναι να τα εχουμε καπου σωμενα αυτα κωδικους και ιστοριες. ειδικα για τετοο λογαριασμο που αγοραζεις παιχνιδια μεσω αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.Εαν θελω να ενεργοποιησω σε αλλον λογαρισμο steam ενα παιχνιδι το οποιο το εχω αγορασει απο το κινγκουιν αλλα εχει γινει ενεργοποιηση στον δικο μου λογαριασμο steam μπορω να το μεταφερω στον αλλον λογαριασμο steam?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.Εαν θελω να ενεργοποιησω σε αλλον λογαρισμο steam ενα παιχνιδι το οποιο το εχω αγορασει απο το κινγκουιν αλλα εχει γινει ενεργοποιηση στον δικο μου λογαριασμο steam μπορω να το μεταφερω στον αλλον λογαριασμο steam?

 

Το κάθε παιχνίδι κλειδώνει στη λογαριασμό που ενεργοποιήθηκε, με αποτέλεσμα να μη μπορείς να το αφαιρέσεις/ανταλλάξεις/μεταφέρεις κλπ, το παντρεύεσαι δλδ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.Εαν θελω να ενεργοποιησω σε αλλον λογαρισμο steam ενα παιχνιδι το οποιο το εχω αγορασει απο το κινγκουιν αλλα εχει γινει ενεργοποιηση στον δικο μου λογαριασμο steam μπορω να το μεταφερω στον αλλον λογαριασμο steam?

όχι δεν μπορείς.Μιας και μπει σε ένα account γίνεται accountbound

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

OK, για κάποιο λόγο το Steam δεν έκανε sync με το Cloud τις τελευταίες 2 μέρες και μου έσπασε τα νεύρα.

 

Πρίν από λίγο είπα να το κάνω uninstall και ένα registry cleaning και να το επαναγκαταστήσω.

 

Τώρα μπορείτε να γελάσετε μαζί μου όσο θέλετε.

 

 

 

 

 

 

Hint για όσους δεν το έπιασαν:

 

:-D  Όταν κάνεις uninstall το Steam, σου σβήνει και όλα τα παιχνίδια που υπήρχαν στο φάκελο του προγράμματος :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

:-D  Όταν κάνεις uninstall το Steam, σου σβήνει και όλα τα παιχνίδια που υπήρχαν στο φάκελο του προγράμματος :-D

welcome to the terror

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες μετά...

Χαιρεται !
Ειμαι νεο μελος και εχω προβλημα με το steam..
Ειπα να μπω στο στιμ μετα απο 2 χρονια 
Θυμαμαι και το acc name & pass
Το θεμα ειναι οτι μου ζηταει guard code μεσω email
αλλα εγω δν θυμαμαι το κωδικο του email (ειναι το παλιο μου..)
με αποτελεσμα να μην δεχεται την εισοδο μου
Τι επιλογες εχω ;
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες μετά...

προσπαθω να μπω και μου βγαζει οτι ο κωδικος δεν ειναι σωστος . οταν προσπαθω να τον αλλαξω και βαζω το username μου για να μου στειλει τον κωδικο ωστε να γινει η αλλαγη . οταν τα κανω ολα αυτα μετα που εμφανιζει αλλα username και οχι αυτο που βαζω στην αρχη , μηπως μπορει να με βοηθησει καποιος???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

κλοπή λογαριασμού steam

 

Καλησπέρα παιδια.δεν μπορω να μπω στον λογαριασμο μου εδω και μια βδομαδα σχεδον!προσπαθω να κανω log in με email,αλλα μου λεει δεν υπαρχει λογαριασμός με αυτο το mail..προσπαθω με όνομα χρήστη ..το περνει ολα καλα αλλα για την ανάκτηση του κωδικού ,το Mail που εμφανίζει με το πρωτο γράμμα και μετα τα υπόλοιπα με αστεράκια δεν ειναι προφανώς το δικο μου με αποτέλεσμα να μην μου ερχεται ποτε κωδικός..
Πιστευω οτι μου χακαρανε και κλέψανε το steam account μου.
Εχω συμπληρώσει τα ticket που με καθοδηγούσε η valve αλλα δεν εχω παρει απάντηση ακομα..
Κάποιος με εμπειρία σε παρόμοια περιπτωση;;ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

steam account limited

 

το steam account μου ειναι limited δεν μου επιτρεπει να κανω add να πουλησω καποιο skin απο το cs go κλπ. επειδη τα games μου τα χε στειλει φιλος ως δωρο και δεν ειχα βαλει δικο μου λογαριασμο. τωρα λοιπον περασα δικια μου καρτα μεσα. εβαλα και 5 ευρω στο steam wallet ομως παλι limited λεει...τι παιζει? τι πρεπει να κανω για να μην ειναι limited?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

steam account limited

 

το steam account μου ειναι limited δεν μου επιτρεπει να κανω add να πουλησω καποιο skin απο το cs go κλπ. επειδη τα games μου τα χε στειλει φιλος ως δωρο και δεν ειχα βαλει δικο μου λογαριασμο. τωρα λοιπον περασα δικια μου καρτα μεσα. εβαλα και 5 ευρω στο steam wallet ομως παλι limited λεει...τι παιζει? τι πρεπει να κανω για να μην ειναι limited?

να βάλεις το app στο κινητό σου,και να βάλεις να κάνει τα security settings που θα σου ζητήσει..και από κει και πέρα να μπένεις τακτικά,λιγότερο από 6μέρες,και από το app του..αλλιώς θα κάνει reset και θα σου βάλει πάλι αναμονή για να πουλήσεις ή να κάνεις trade.

*** security της ηλίθιας valve είναι αυτά..

 

Αν δε τα κάνεις,θα περιμένεις όσο σου αναφέρει μέχρι να πουληθεί αυτό που θες στο market.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...