Προς το περιεχόμενο

Προβλήματα και ερωτήσεις για λογαριασμό στο Steam


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Όταν λες σου ζητάει να βάλεις τον κωδικό... Πότε το κάνει αυτό; Ένα παιχνίδι που έχεις ενεργοποιήσει στο παρελθόν δε χρειάζεται ξανά ενεργοποίηση μέσω Steam. Θα είναι στη "βιβλιοθήκη" με τα παιχνίδια σου και μπορείς να τα εγκαταστήσεις και να τα απεγκαταστήσεις όσες φορές θέλεις.

 

Ο μόνος επιπλέον περιορισμός που μπορεί να υπάρχει προέρχεται από το ίδιο το παιχνίδι (πχ κάποια μπορεί να έχουν περιορισμό στον αριθμό εγκαταστάσεων ή στον αριθμό διαφορετικών PC που μπορείς να τα έχεις, για κάποιο λόγο). Σε αυτή την τελευταία περίπτωση, αν το παιχνίδι σου ζητάει key δηλαδή πριν ξεκινήσει και έχεις ήδη εξαντλήσει τα επιτρεπόμενα installations, τότε πρέπει να ζητήσεις υποστήριξη από την εταιρεία που το διαθέτει. Τυπικά σου δίνουν κάποιο εργαλείο για να ανακτήσεις επιτρεπόμενα installations ή το κάνουν αυτοί για εσένα.

 

Btw, απεύφευγε αν μπορείς τα bold σε ολόκληρο το μήνυμά σου. Το κάνει δυσανάγνωστο και δεν προσφέρει κάτι γενικότερα.

 

Επίσης, υπάρχει ήδη topic για το Steam και για θέματα σχετιζόμενα με αυτή την πλατφόρμα (περισσότερα από ένα βασικά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 125
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μου λέει να βάλω key kode για να εγκατασταθεί το παιχνίδι και μετά μου βγάζει το μήνυμα που ανεφερα παραπάνω. Επίσης στην βιβλιοθήκη δεν τα έχει.

 

Μάλλον θα κάνω logout στο Steam και θα δημιουργήσω άλλο λογαριασμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Υπάρχει καμιά περίπτωση να έχεις ήδη παραπάνω από ένα λογαριασμό στο steam και να χρησιμοποιείς τον λάθος;

Χρειάζεται να είσαι logged in με τον λογαριασμό με τον οποίο αγόρασες/ενεργοποίησες τα παιχνίδια την πρώτη φορά. Τα παιχνίδια συνδέεονται με εκείνον και μόνο το λογαριασμό.

 

Αν δημιουργήσεις καινούργιο λογαριασμό, δεν θα διορθωθεί το πρόβλημα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Σε αυτή την περίπτωση, στη θέση σου θα μιλούσα με την υποστήριξη του Steam. Αν έχεις μόνο ένα λογαριασμό, και έχεις εγκαταστήσει στο παρελθόν τα παιχνίδια με αυτόν, σημαίνει ότι τα έχεις ενεργοποιήσει με αυτόν και θα έπρεπε να είναι στη βιβλιοθήκη σου από τότε. 

 

Contacting Steam Billing and Support

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρήκα τη λύση. Ο αδελφός μου είχε δημιουργήσει καινούργιο λογαριασμό και είχε δώσει το email του οπότε νόμιζα οτι υπήρχε ένας λογαριασμός ενώ υπήρχε και δεύτερος. Τώρα εγκαθηστώ τα παιχνίδια. Σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

προσπαθώ να συνδεθώ και μου λέει λάθος password
κάνω recover και λέει οτι έστειλε verification code αλλα στο mail μου δεν βλέπω κάτι
έχω cd key απο το cs:source και πιστευα οτι θα μπορούσα να ανακτήσω πρόσβαση βάζοντας αυτό
τι καραγκιοζιλίκια ειναι αυτά.. ?
πάω να δοκιμάσω και δυο email στο yahoo μηπως και είχα βάλει ενα απο αυτά και το ένα με ρωτάει security question άκυρη , που δεν ξέρω αν την είχα βάλει καν εγώ (το 2009 λέει μπήκε) και το άλλο λέει λάθος στοιχεία.

καμια ιδέα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως το mail που σου στέλνει για recovery παει στα junk για ρίξε μια ματιά, αν δεν θυμάσαι και το security question πρέπει μαλλον να του στείλεις ενα mail να τους πεις την κατάσταση για να στο ξεκλειδώσουν και να σου δώσουν και αλλο pass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν είναι στα junk, το κοίταξα
η βλακεία ειναι οτι δεν μπορώ να μπω σε 2 yahoo mail που χρησιμοποιούσα παλιότερα
με ρωτάει security questions που δεν θυμάμαι
άνοιξα ticket και τους ζήτησα να μου αλλάξουν και το email να βάλουν αυτό που χρησιμοποιώ τώρα που δεν πρόκειτε να το χάσω γιατι έχει αληθινά στοιχεία

τους έγραψα και το cd key απο ενα game που είχα στο account σαν αποδικτικό οτι είναι δικό μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εντάξει θα στο φτιάξουν δεν υπάρχει περίπτωση γενικά καλο ειναι με τα secret questions να τα γράφουμε καπου , και εγω ετσι την ειχα πατήσει και άρχισα να τα γράφω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα έγραφα και κράταγα και screenshot σε φάκελο απο όλα τα account και τον είχα ανεβάσει και σε rar με password στο rapidshare
πως τα έχασα αυτά μην το ψάχνεις :cry:
ευτυχώς εδω και λίγο καιρό άρχισα να βάζω αληθινά στοιχεία ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εντάξει θα στο φτιάξουν δεν υπάρχει περίπτωση γενικά καλο ειναι με τα secret questions να τα γράφουμε καπου , και εγω ετσι την ειχα πατήσει και άρχισα να τα γράφω

 

Εισαι σιγουρος οτι θα του επαναφερουν το account? Χλωμο το κοβω

Αν εχεις εξελιξεις γραψε ενα ποστ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εισαι σιγουρος οτι θα του επαναφερουν το account? Χλωμο το κοβω

Αν εχεις εξελιξεις γραψε ενα ποστ

δεν είναι κλειδωμένο για να το επαναφέρουν

το email ζήτησα να μου αλλάξουν

θα γράψω εξελίξεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσπαθώ να συνδεθώ και μου λέει λάθος password

κάνω recover και λέει οτι έστειλε verification code αλλα στο mail μου δεν βλέπω κάτι

έχω cd key απο το cs:source και πιστευα οτι θα μπορούσα να ανακτήσω πρόσβαση βάζοντας αυτό

τι καραγκιοζιλίκια ειναι αυτά.. ?

πάω να δοκιμάσω και δυο email στο yahoo μηπως και είχα βάλει ενα απο αυτά και το ένα με ρωτάει security question άκυρη , που δεν ξέρω αν την είχα βάλει καν εγώ (το 2009 λέει μπήκε) και το άλλο λέει λάθος στοιχεία.

 

καμια ιδέα ?

 

 

Και εγώ μετά από νέα εγκατάσταση χθές το ίδιο έπαθα και σε linux και σε windows το email δεν ερχόταν ποτέ. Μετα πολλά και αφού δοκίμασα καμια δεκαριά φορές τελικά κατάφερα να έρθει ένα email αν και με διαφορά 10 λεπτών και μπόρεσα και το πέρασα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προς το παρόν με γράφουν στα τέτοια τους :mellow: (ή έχουν πολλά tickets) :-)
για να δούμε , πόσες μέρες θα πάρει να λάβω μια απάντηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...