Προς το περιεχόμενο

Προβλήματα και ερωτήσεις για λογαριασμό στο Steam


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 125
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν παίζουν όλοι offline και ένας μόνο Online (όλοι στον ίδιο λογαριασμό) γίνεται κανονικά. Το έκανα με το περσινό εγώ

Σκοπευαμε να ανοιξω εναν λογαριασμο που θα τον εχουμε κοινο, δλδ θα εχουμε ολοι τα στοιχεια του και θα μπαινουμε να παιζουμε το παιχνιδι.Αν ολοι ειμαστε offline και κανενας online γινετε να παιζουμε και ταυτοχρονα?Σε ρωταω γτ δεν καταλαυα αυτο που ειπες οτι πρεπει ναναι ολοι off και ενας on.

 

Και κατι ακομα που δεν καταλαβα, οπως ειπα εγω εχω ειδη εναν λογαριασμο δικο μου...αν κανω αποσυνδεση και συνδεθω με τον λογαριασμο οπου θα εχω με τα φιλαρακια υπαρχει περιπτωση να φαω κανα ban επειδη θα χρησιμοποιω δυο λογαριασμους απτον ιδιο υπολογιστη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Και κατι ακομα που δεν καταλαβα, οπως ειπα εγω εχω ειδη εναν λογαριασμο δικο μου...αν κανω αποσυνδεση και συνδεθω με τον λογαριασμο οπου θα εχω με τα φιλαρακια υπαρχει περιπτωση να φαω κανα ban επειδη θα χρησιμοποιω δυο λογαριασμους απτον ιδιο υπολογιστη?

Εννοείτε πως όχι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν λες ταυτοχρονα εννοεις να παιζετε μαζι ολοι σας σε ενα save ή να φτιαξει ο καθενας δικο του save και να ειναι offline. Στην πρωτη περιπτωση πρεπει να το αγορασετε ολοι, στην δευτερη περιπτωση και με ενα κωδικο μπορειτε να παιζεται το δικο σας save offline

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν λες ταυτοχρονα εννοεις να παιζετε μαζι ολοι σας σε ενα save ή να φτιαξει ο καθενας δικο του save και να ειναι offline. Στην πρωτη περιπτωση πρεπει να το αγορασετε ολοι, στην δευτερη περιπτωση και με ενα κωδικο μπορειτε να παιζεται το δικο σας save offline

Το 2ο λεω, ο καθενας μας θαχει το δικο του save.

Ρωταω γιατι καποιες φορες μπορει να τυχει να παιζουμε και 2 ατομα (δλδ να μην εχουμε συνενωηθει πιο πριν οτι ξες πχ θα μπω να παιξω manager στις 7 και να τυχει εκεινη την ωρα να μπει και αλλο ατομο).Αυτο ηθελα να ρωτησω αν γινετε.

Πρεπει να ειμαστε ολοι μας συνεχεια offline?Γιατι παραπανω ενα παλικαρι εγραψε οτι πρεπει ναναι ολοι off και ενας On.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι 1 γίνεται να είναι on αλλά οι άλλοι θα πατήσετε λειτουργία steam offline και παίζετε κανονικά. Το καλύτερο είναι να είστε όλοι offline

Edit: με το παλικάρι το ίδιο πράγμα λέμε αλλά εσύ δεν το κατάλαβες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι 1 γίνεται να είναι on αλλά οι άλλοι θα πατήσετε λειτουργία steam offline και παίζετε κανονικά. Το καλύτερο είναι να είστε όλοι offline

Edit: με το παλικάρι το ίδιο πράγμα λέμε αλλά εσύ δεν το κατάλαβες.

Ναι φιλε μου δεν το ειχα καταλαβει και ξαναρωταγα για να μην φαω καμια φολα.

Σας ευχαριστω ολους για την βοηθεια. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια πως γινεται να παιζεις offline αφου δεν σε αφηνει να κανεις εγκατασταση με το ιδιο product key γιατι σου λεει οτι ειναι dublicate code και οτι χρησιμοποιητε ηδη .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βαζεις σε ενα pc το key και κανεις install

κανεις logout απο το steam, πας στον αλλο υπολογιστη και το κανεις κι εκει install με το ιδιο account (εχει ηδη ενεργοποιηθει και δεν ξαναζηταει key)

κανεις logout απο εδω και κανεις login και install στον 3ο υπολογιστη (παλι με το ιδιο account)

bla bla σε οσα pc εχεις anyway

 

αμα υποθεσουμε οτι εχεις 3 pc λοιπον θα κανεις sign in σε καποιο και μετα θα πατησεις στο steam offline mode

μετα το ιδιο και στο 2ο

στο 3ο μπορεις να εισαι και online αμα θες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω πρόβλημα με το steam και το mw3.Χθες το έκλεισα και σήμερα που πάω να παίξω μου λέει ''STEAM σφάλμα-  Αποτυχία εκκίνησης παιχνιδιού(λείπει αρχείο εκτέλεσης)''.Στην βοήθεια μου έλεγε να σβήσω έναν φάκελο και να κάνω επανεκκίνηση αλλά δεν έγινε κάτι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Έχω πρόβλημα με το steam και το mw3.Χθες το έκλεισα και σήμερα που πάω να παίξω μου λέει ''STEAM σφάλμα-  Αποτυχία εκκίνησης παιχνιδιού(λείπει αρχείο εκτέλεσης)''.Στην βοήθεια μου έλεγε να σβήσω έναν φάκελο και να κάνω επανεκκίνηση αλλά δεν έγινε κάτι..

 

Η βοήθεια που βρίσκω από το support του steam είναι αυτή:

"Failed to Start Game (Missing Executable)"

https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=8676-EFLX-7453

 

Αν έσβησες τον appcache και μετά από επανεκκίνηση δεν διορθώθηκε, τότε στη θέση σου θα δοκίμαζα και τα υπόλοιπα (

  • Απενεργοποίηση ή ρύθμιση προγραμμάτων που μπορεί να παρεμβάλλονται. Πχ ειδικά antivirus μπορεί να βλέπει ως malware για κάποιο λόγο το exe και να το έχει σβήσει/quarantined)
  • Εκτέλεση του Steam ως Administrator
  • Flush των Steam application files
  • Verify των game files. (https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=2037-QEUH-3335)

 

Βασικά εγώ θα ξεκινούσα από το 4ο, και ας το έχει τελευταίο στη βοήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες μετά...

καλησπερα παιδια ενας φιλος μου εχει ενα προβλημα με το steam account  του  εχει  χασει το  email και κωδικο   το προβλημα ειναι επειδη ουτε εγω θυμαμαι το τι γινετε σε αυτη τη φαση αν τυχον ξεχασεις και το  email. αν επαναφερεται ο λογαριασμος.. και αν δε ξερω τι παιζει αν χανεις και τα παιχνιδια που εχεις αγορασει  στο λογαριασμο αυτο.... αν ξερετε κατι βοηθηστε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...