Προς το περιεχόμενο

ΕΤΟΙΜΕΣ καψουλες nespresso απο αλλες εταιρειες


nek4d

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Χρησιμποποιώ την My Coffee Star που είναι από ατσάλι. Είναι πολύ καλή μπορώ να πω, λίγο ακριβούτσικη 40€, αλλά είναι για πάντα. Μην περιμένεις βέβαια να σου βγάζει καϊμάκι όπως οι αυθεντικές της Nespresso αλλά προσωπικά είμαι ευχαριστημένος. Αγοράζω espresso από μαγαζί της πόλης μου τον οποίο αλέθει εκείνη τη στιγμή με κλίμακα 2,5. Θα δοκιμάσω την επόμενη φορά κλίμακα 3 (πιο χοντροκομμένος) να δω αν βγαίνει καλύτερα. Πρέπει λίγο να πειραματιστείς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμποποιώ την My Coffee Star που είναι από ατσάλι. Είναι πολύ καλή μπορώ να πω, λίγο ακριβούτσικη 40€, αλλά είναι για πάντα. Μην περιμένεις βέβαια να σου βγάζει καϊμάκι όπως οι αυθεντικές της Nespresso αλλά προσωπικά είμαι ευχαριστημένος. Αγοράζω espresso από μαγαζί της πόλης μου τον οποίο αλέθει εκείνη τη στιγμή με κλίμακα 2,5. Θα δοκιμάσω την επόμενη φορά κλίμακα 3 (πιο χοντροκομμένος) να δω αν βγαίνει καλύτερα. Πρέπει λίγο να πειραματιστείς.

Το θέμα είναι πως αν είναι να πληρώσεις 40€ για κάψουλα και να την γεμίζεις εσύ ποιος ο λόγος να επιλέξεις μηχανή νεσπρεσσο και όχι μια κλασική;

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι πως αν είναι να πληρώσεις 40€ για κάψουλα και να την γεμίζεις εσύ ποιος ο λόγος να επιλέξεις μηχανή νεσπρεσσο και όχι μια κλασική;

Δυστυχώς δεν την είχα ψάξει και πολύ καλά και αφού αγόρασα την μηχανή για nespresso μετά διαπίστωσα κάποια πράγματα, γι αυτό και δεν χρησιμοποιώ με τίποτα καφέδες της nestle ή όποιας άλλης εταιρίας. Εννοείται πως την επόμενη που θα ενδιαφερθώ να αγοράσω μηχανή θα είναι αλεσμένου καφέ και όχι τύπου κάψουλες.

Για να μην λέμε βέβαια μόνο τα στραβά, σαν μηχανή αυτή της nespresso είναι πολύ πιο εύκολη στο καθάρισμα και στην λειτουργία της. Επιπλέον και στην συντήρησή της, καθαρισμός αλάτων (descaling), γίνεται με μεγαλύτερη αποτελεσματικότητα. Αν παρακολουθήσετε βίντεο της nespresso για descaling διαφόρων μηχανών θα καταλάβεται. Αυτός είναι βασικά ο λόγος που δεν την σούταρα ακόμα και θα την κρατήσω όσο πάει. Έχω την Krups Nespresso Inissia.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι διάβασες για τις κάψουλες της νεσπρεσσο? Υπάρχει κάτι βασιμο η θεωρίες;

 

Λογικά η κλασσική θεωρεία οτι είναι καρκινογόνες κλπ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι διάβασες για τις κάψουλες της νεσπρεσσο? Υπάρχει κάτι βασιμο η θεωρίες;

Δεν αφορά αυτό που διάβασα συγκεκριμένα για τις nespresso αλλά για όλες τις κάψουλες. Λόγω συκευασίας (πλαστικό-αλουμίνιο κτλ) βρέθηκε ο καφές ο οποίος περιέχεται μέσα σε αυτές να έχει μεγαλύτερη περιεκτικότητα σε μια ουσία η οποία είναι καρκινογόνα. Βέβαια η έρευνα διευκρίνιζε πως κάποιος θα πρέπει να πίνει τουλάχιστον 10+ καφέδες κάθε μέρα από κάψουλες ώστε μακροχρόνια η συγκέντρωση της ουσίας αυτής να έχει επίπτωση στην υγεία μας. Καθένας παιδιά διαβάζει, κρίνει και κάνει τις επιλογές του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περασα σημερα απο το Coffee Lab(αυτου στην Αγιου Δημητριου ομως) να παρω καφε. Ειδα τις καψουλες και της λεω ποσο εχουν; Μου λεει ειναι στα 3,90€ & 4,00€ θελετε; Της λεω "οχι ευχαριστω σε αυτην την τιμη μπορω να παρω τις νεσπρεσσο με λιγα παραπανω". Και γυριζει με τρομερη αγενεια και μου λεει "ε να τις παρετε απο εκει. αντε."

 

ΥΓ. Στο φευγα με τον καφε μου λεει ενας απεξω οτι πριν απο εμενα (οσο ηταν αυτος εκει) αλλος ενας ρωτησε για αυτες και της ειπε το ιδιο πραγμα χαχαχαα

 

ΥΓ2. Ημουν και εγω αγενης που της ειπα αυτο για τις νεσπρεσο; Το ειπα με ευγενικο τροπο γενικα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα έκανα γραπτά και προφορικά παράπονα στον υπεύθυνο και θα έστελνα και ένα mail στην εταιρεία.Δεν μπορεί σε εποχή τέτοιας ανεργίας ο κάθε ένας να προσβάλλει έτσι.Από άνεργους για τη θέση της χιλιάδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα έκανα γραπτά και προφορικά παράπονα στον υπεύθυνο και θα έστελνα και ένα mail στην εταιρεία.Δεν μπορεί σε εποχή τέτοιας ανεργίας ο κάθε ένας να προσβάλλει έτσι.Από άνεργους για τη θέση της χιλιάδες.

Σιγά μη στείλεις κ επιστολή στο Πρόεδρο της Δημοκρατίας, στην ουσία κ αυτή 3 και 60 παίρνει και ακούει τις αρλούμπες του καθενός.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε προκειται να μπεις σε αυτην την διαδικασια. Προσωπικα θεωρω ακραιο να δωσω 3.90 & 4 απο την στιγμη που σε αυτην την τιμη με 20 λεπτα παραπανω θα παρω Νεσπρεσσο που ειναι νουμερο 1.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά μη στείλεις κ επιστολή στο Πρόεδρο της Δημοκρατίας, στην ουσία κ αυτή 3 και 60 παίρνει και ακούει τις αρλούμπες του καθενός.

Διαφωνώ.Δεν μετράω την ευγένεια κάποιου με βάση στο μισθό του.Στην τελική και εγώ για 3 και 60 δουλεύω άρα μπορώ να λέω ότι γουστάρω και να είμαι αγενής?Όποιος δεν μπορεί να κάνει τη δουλειά του να κάνει κάτι άλλο.Δεν είναι λογικό να με προσβάλλει κάποιος επειδή του είπε κάποιος άλλος αρλούμπες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφωνώ.Δεν μετράω την ευγένεια κάποιου με βάση στο μισθό του.Στην τελική και εγώ για 3 και 60 δουλεύω άρα μπορώ να λέω ότι γουστάρω και να είμαι αγενής?Όποιος δεν μπορεί να κάνει τη δουλειά του να κάνει κάτι άλλο.Δεν είναι λογικό να με προσβάλλει κάποιος επειδή του είπε κάποιος άλλος αρλούμπες.

 

Σε αυτο εχεις δικιο και εκει βγαζω το καπελο προς την νεσπρεσσο. Οταν με ρωτησαν γιατι εχω να παρω καιρο απο αυτους και τους ειπα για αυτο και για αυτο και μου ειπανε σεβαστο. Γενικα εκει σε αντιμετωπιζουν καθε εναν ξεχωριστο και ισο.(και εχουν ιδιους μισθους στις μπουτικ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...