Προς το περιεχόμενο

ΕΤΟΙΜΕΣ καψουλες nespresso απο αλλες εταιρειες


nek4d

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

κατέβασα από το πατάρι τη μηχανή νεσπρεσσο, πήρα και μερικές δεκάδες ριστρετο από τα lidl και είπα να φτιαξω μερικα καφαδακια. Δυστυχώς τα καφαδακια βγαίνουν αρκετά ελαφριά και με λίγο καϊμάκι και ο φρεντο με διπλή δόση επίσης πολύ αραιός.

Λέτε να τα έχει παίξει ή μηχανή από την απραξία, την είχα δύο χρόνια στο πατάρι.

Υπάρχει κάποιου είδους συντήρηση για τη μηχανή;

Πρόκειται για μία delonghi pixie.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα,

κατέβασα από το πατάρι τη μηχανή νεσπρεσσο, πήρα και μερικές δεκάδες ριστρετο από τα lidl και είπα να φτιαξω μερικα καφαδακια. Δυστυχώς τα καφαδακια βγαίνουν αρκετά ελαφριά και με λίγο καϊμάκι και ο φρεντο με διπλή δόση επίσης πολύ αραιός.

Λέτε να τα έχει παίξει ή μηχανή από την απραξία, την είχα δύο χρόνια στο πατάρι.

Υπάρχει κάποιου είδους συντήρηση για τη μηχανή;

Πρόκειται για μία delonghi pixie.

 

Παρε το κιτ αφαλατωσης (εμεις εδω παιρνουμε απο τα λιντλ) και παρε και μια δεκαδα ΑΥΘΕΝΤΙΚΕΣ νεσπρεσσο να δεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ήρθε μήνυμα από caffecolcano για 30 δωρεάν καψουλες. Πληρώνεις 5,90 μεταφορικά.

https://www.caffevolcano.com/%CE%B4%CF%89%CF%81%CE%B5%CE%AC%CE%BD-%CE%BA%CE%AC%CF%88%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%B5%CF%82-espresso/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρε το κιτ αφαλατωσης (εμεις εδω παιρνουμε απο τα λιντλ) και παρε και μια δεκαδα ΑΥΘΕΝΤΙΚΕΣ νεσπρεσσο να δεις.

Θα πάω να πάρω αύριο, έχει και το lidl; ή φέρνει μία φορά το χρόνο;

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ήρθε μήνυμα από caffecolcano για 30 δωρεάν καψουλες. Πληρώνεις 5,90 μεταφορικά.

https://www.caffevolcano.com/%CE%B4%CF%89%CF%81%CE%B5%CE%AC%CE%BD-%CE%BA%CE%AC%CF%88%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%B5%CF%82-espresso/

 

Ισχύει (υποτίθεται) μέχρι 31/7 (χθες...). Έκανε κανείς σήμερα; Βαριέμαι να κάνω βασικά τα like-share που θέλει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ισχύει (υποτίθεται) μέχρι 31/7 (χθες...). Έκανε κανείς σήμερα; Βαριέμαι να κάνω βασικά τα like-share που θέλει...

 

Εκανα τωρα μια και δε μου εβγαλε κατι σφαλμα. Θα δειξει.. 

 

 

edit. Εφαγα ακυρο!

Επεξ/σία από cris41
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ την έκανα εχθές 00.15 περίπου και τελικά έγινε δεκτή παρά τη μικρή καθυστέρηση.Το επιβεβαίωσα και τηλεφωνικά ήταν εξυπηρετικότατοι σε ότι ρώτησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρε το κιτ αφαλατωσης (εμεις εδω παιρνουμε απο τα λιντλ) και παρε και μια δεκαδα ΑΥΘΕΝΤΙΚΕΣ νεσπρεσσο να δεις.

Έκανα αφαλάτωση και δούλεψε, ευχαριστώ για τη βοήθεια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως υπαρχει καποιο λινκ για το σετ αφαλατωσης; Πηγα σε Λιντλ, ρωτησα και εψαχνε μαζι μου η κοπελα αφου πρωτα μου ειπε οτι "δεν θυμαμαι να εχουμε κατι τετοιο". Επεμεινα λιγο γιατι ειχα δει λινκ καποτε εδω μεσα, αλλα δεν το εβρισκα απο το κινητο. Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι οι ταμπλέτες αφαλάτωσης της W5.. και εγώ δυσκολεύτηκα να τις βρω καθώς δεν ήταν εκεί που νόμιζα με τα υπόλοιπα w5 (πανάκια, σκόνες για άλατα πλυντηρίου πιάτων κτλ κτλ) αλλά σε άλλο διάδρομο. Είναι ένα μικρό κουτί με τα κλασσικά χρώματα w5


Για να μην ψάχνεσαι, είναι αυτές http://offers.kd2.org/pics/ed/6e/ed6e2d92f990b0e1b5f837f9e087e0335b2f5296.jpg

 

και είναι ένα αρκετά μικρό κουτάκι (όσο ένα κινητό σε ύψος)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι οι ταμπλέτες αφαλάτωσης της W5.. και εγώ δυσκολεύτηκα να τις βρω καθώς δεν ήταν εκεί που νόμιζα με τα υπόλοιπα w5 (πανάκια, σκόνες για άλατα πλυντηρίου πιάτων κτλ κτλ) αλλά σε άλλο διάδρομο. Είναι ένα μικρό κουτί με τα κλασσικά χρώματα w5

Για να μην ψάχνεσαι, είναι αυτές http://offers.kd2.org/pics/ed/6e/ed6e2d92f990b0e1b5f837f9e087e0335b2f5296.jpg

 

και είναι ένα αρκετά μικρό κουτάκι (όσο ένα κινητό σε ύψος)

Παιδιά το συγκεκριμένο σετ αφαλάτωσης κάνει για μηχανές nespresso; Ή πρέπει να αγοράσουμε αυτό που προτείνει το επίσημο site της nespresso;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ στην nespresso (U milk) δεν το χω χρησιμοποιήσει αλλά στην dolce gusto που έχουμε στην δουλειά και είχε αρχίσει πλέον να μην βγάζει καθόλου καφέ και ότι έβγαζε να είχε πλέον άσχημη γεύση (πολλά άλατα στην δουλειά και πολλοί καφέδες ανα μέρα) μια ταμπλέτα την έκανε σαν καινούρια εδώ και 2 μήνες, θεωρώ το ίδιο καλά με το πανάκριβο αυθεντικό σετ αφαλάτωσης που είχαμε πάρει απ την ίδια την dolce gusto παλιότερα.

Δεν βλέπω τον λόγο να έχει κάποιος πρόβλημα αν ακολουθήσει σωστά τις οδηγίες (να την διαλύσει σωστά και να κάνει τα σωστά περάσματα). Από εκεί και πέρα βέβαια καθένας αναλαμβάνει τις ευθύνες του :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, μια ερώτηση στους γνώστες του καλού καφέ, ο καφές volcano πως είναι σε σχέση με τις αυθεντικές κάψουλες; Εχει βγάλει μια προσφορά 100 κάψουλες 29,90 ή 200 κάψουλες με 50,70 και σκέφτομαι για πρώτη φορά να μην πάρω αυθεντικές. Γενικά από nesspresso πίνω intriya, ristretto kazzar και dharkan, όλες από ένταση 10 και πάνω δλδ.Μενω επαρχία και δεν μπορώ να δοκιμάζω. Επίσης όποιος έχει δοκιμάσει ποια ποικιλία με βάση αυτές που παίρνω στην nesspresso θα μου κάνει; Λογικά intenso ristretto και fredo?;Έχουν καλή ροή -καιμακι, είναι καλή η γεύση ή νερουλες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...