Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σοφα λογια απο εναν addon maintainer, που αναγκαζεται να εξηγησει το αυτονοητο.

Αναφορά σε κείμενο

Beware of duplicates & ripoffs

I've learned that there are people who prefer to copy the plugin under their name instead of using the original one. beware of those duplications as they may contain malicious code, also, you won't get updates and bugfixes as frequently. personally,I think those kind of people are harming opensource community.Beware of duplicates & ripoffs

https://github.com/DxCx/plugin.video.9anime

Επεξ/σία από jim_p
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καποιες ερωτησεις για οποιον δουλευει quasar η elementum
Εχω λογαριασμο στο torrentleech....ειτε το βαζω στους providers του burst ειτε το βαζω στο add torrent συνδεσμο δε μου βγαζει κανενα αποτελεσμα

ξεχασα να πω οτι με το ταπεινο μου ταμπλετ δουλευω μονο το mygica.....:huh:

Επεξ/σία από johnstef34
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χθες εκανα αλλαγη απο quasar σε elementum ,ιδιες ρυθμισεις κλπ

εκει που μεχρι χθες οταν εβρισκα καλο torrent γεμιζα την γραμμη κ επαιζα εκει στο max σταθερα

τωρα στο elementum το πολυ να παω στα 2/3 της γραμμης με αρκετα μεγαλες διακυμανσεις ,πχ εκει που ειμαι στα 2/3 download πεφτω στο 1/4 κ μετα ξανα στα 2/3 αλλα ποτε στο φουλ της γραμμης

δεν εχω βαλει ορια upload η download

το encryption policy ειναι στο ενεργο αλλα οχι forced

εχω δοκιμασει με public dns on η off (κανονικα ειμαι με cloudfare στο router)

εχω δοκιμασει κ spoof agent με transmission (ειμαι σε libreelec παρενθεντικα)

γενικα εχω δοκιμασει ακομα κ ασχετες ρυθμισεις κ αλλαγες με το torrent κομματι χωρις ποτε να φτασω το max της γραμμης που επιανα ευκολα με το quasar

το εχει αντιμετωπισει κανεις σας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, what_if είπε

χθες εκανα αλλαγη απο quasar σε elementum ,ιδιες ρυθμισεις κλπ

εκει που μεχρι χθες οταν εβρισκα καλο torrent γεμιζα την γραμμη κ επαιζα εκει στο max σταθερα

τωρα στο elementum το πολυ να παω στα 2/3 της γραμμης με αρκετα μεγαλες διακυμανσεις ,πχ εκει που ειμαι στα 2/3 download πεφτω στο 1/4 κ μετα ξανα στα 2/3 αλλα ποτε στο φουλ της γραμμης

δεν εχω βαλει ορια upload η download

το encryption policy ειναι στο ενεργο αλλα οχι forced

εχω δοκιμασει με public dns on η off (κανονικα ειμαι με cloudfare στο router)

εχω δοκιμασει κ spoof agent με transmission (ειμαι σε libreelec παρενθεντικα)

γενικα εχω δοκιμασει ακομα κ ασχετες ρυθμισεις κ αλλαγες με το torrent κομματι χωρις ποτε να φτασω το max της γραμμης που επιανα ευκολα με το quasar

το εχει αντιμετωπισει κανεις σας;

Έχω κάνει την αλλαγή εδώ και πολύ καιρό. Είναι πρόσθετο που με βόλευε αρκετά και από ποιότητα και αποτελέσματα και κάτι άλλες χρήσεις που έκανα.

Αντιμετωπίζω τα ίδια και περισσότερα προβλήματα από αυτά που αναφέρεις και έχω κάνει τα ίδια και περισσότερα από όσα έχεις κάνει για να το διορθώσεις.

Στην αρχή λειτουργούσε κάπως καλύτερα, αλλά εδώ και αρκετά updates έχει γίνει αρκετά δύσχρηστο και με τύχη και προσπάθεια, που πλέον έχω κουραστεί να κάνω , θα δω κάτι.

Μάλλον το έχουν παρατήσει και αυτό.

Το Quasar που δεν έχει ανάπτυξη εδώ και ένα χρόνο δούλευε πολύ καλύτερα από το Elementum.

Ελπίζω σε κάποιο update αλλά χλωμό το κόβω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, komakino είπε

Έχω κάνει την αλλαγή εδώ και πολύ καιρό. Είναι πρόσθετο που με βόλευε αρκετά και από ποιότητα και αποτελέσματα και κάτι άλλες χρήσεις που έκανα.

Αντιμετωπίζω τα ίδια και περισσότερα προβλήματα από αυτά που αναφέρεις και έχω κάνει τα ίδια και περισσότερα από όσα έχεις κάνει για να το διορθώσεις.

Στην αρχή λειτουργούσε κάπως καλύτερα, αλλά εδώ και αρκετά updates έχει γίνει αρκετά δύσχρηστο και με τύχη και προσπάθεια, που πλέον έχω κουραστεί να κάνω , θα δω κάτι.

Μάλλον το έχουν παρατήσει και αυτό.

Το Quasar που δεν έχει ανάπτυξη εδώ και ένα χρόνο δούλευε πολύ καλύτερα από το Elementum.

Ελπίζω σε κάποιο update αλλά χλωμό το κόβω.

πηρα τον φακελο kodi απο το htpc κ το περασα στο pc μου για να τσεκαρω ,ακριβως η ιδια προβληματικη συμπεριφορα

προς το παρον εβαλα ξανα το quasar κ αφησα κ το elementum μπας κ το διορθωσουν μελλοντικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγώ κατι τέτοιο θυμάμαι αλλά δεν τα βρίσκω καιρό τώρα.

Τι άλλο να βάλω τώρα έτοιμο.

έχω ενα άλλο build στο άλλο box ούτε που θυμάμαι ποιό είναι.

Απο την άλλη έχω και περιορισμό χώρου σε αυτό το μηχάνημα για να παρω backup απο το αλλο και να το περάσω.

Λιτό και πλήρες υπάρχει κάτι σε build?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά,

Την βοήθεια ή γνώμη σας θα ήθελα. Ίσως χαζά πράγματα αλλά δεν έβγαλα άκρη από γκουγκλαρισμα.

Πως μπορώ να ρυθμίσω ένα addon να γίνετε update από ένα συγκεκριμένο repo? πχ. Το elementum που κουτσά στραβά το δουλεύω, θέλω να κάνει update μόνο από το δικό του repo και όχι από το repo του Gaia καθώς κάποιο πρόβλημα έχει εκεί και κάνει update με λάθος αρχιτεκτονική και σπάει η εγκατάσταση.

Έχω και ένα πρόβλημα ας το πούμε, και στο placenta και Incursion αλλά και Gaia που χρησιμοποιώ με debrid για ταινίες και όλα καλά. Βέβαια με το Gaia με το τελευταίο update λειτουργεί όποτε θέλει, καθώς κολλάει στο initiallizing providers. Όπως είπα για ταινίες δουλεύουν καλά , λίστες, εύρεση και όλα. Πήγα πριν 2 μέρες για σειρές και το περίεργο είναι ότι δεν δουλεύουν οι σειρές σε κανένα! Ούτε λίστες  ούτε τίποτα! Είναι δυνατόν και στα 3?

Και τέλος αν ξέρετε ή τι είναι πιο σωστό...

Έχω και στα 3 συνδέσει το trakt λογαριασμό μου και όλα καλά. Για τις λίστες και indexing info ταινιών και σειρών λειτουργεί ή πρέπει να βάλω και το tmdb api key μου?

Θέλω να πω , υπάρχει πρόβλημα να έχω και τα 2 αυτά ταυτόχρονα, καθώς έτσι πρέπει ή δεν χρειάζεται?  τι κάνετε εσείς?

Επεξ/σία από komakino
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το repo του gaia δεν εχει κατι αλλο εκτος απο το ιδιο το gaia...

https://github.com/gaiaorigin/gaiaorigin

Μηπως το παιρνεις απο κανενα αλλο repo-χωμετερη που εχει πολλα πραγματα μεσα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από https://gaiakodi.com/

έκαναν και push ena update πριν κάνα μισάωρο.

Στα τελευταία update κουβαλάει πέρα του quasar που κουβάλαγε καιρό , πλέον το Elementum και incursion placenta λόγο του ότι κουβαλάει και τους providers-scrappers τους, και τους universal providers k.a.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, jim_p είπε

Το repo του gaia δεν εχει κατι αλλο εκτος απο το ιδιο το gaia...

https://github.com/gaiaorigin/gaiaorigin

Μηπως το παιρνεις απο κανενα αλλο repo-χωμετερη που εχει πολλα πραγματα μεσα?

Τα repository.gaia.1, 2 και 3 έχουν μέσα και quasar και elementum, όπως λέει ο komakino και εγκαθίστανται όλα μαζί. Το kodi βγάζει διαθέσιμο update για το elementum  το οποίο δεν εγκαθίσταται με τίποτα, το Elementum δεν λειτουργεί και καταλήγεις να έχεις ή το ένα ή το άλλο. Gaia ή Elementum δηλαδή.

Θα δοκιμάσω κάτι ακόμα που σκέφτηκα και αν δουλέψει θα ενημερώσω.

 

5 ώρες πριν, komakino είπε

Πως μπορώ να ρυθμίσω ένα addon να γίνετε update από ένα συγκεκριμένο repo? πχ. Το elementum που κουτσά στραβά το δουλεύω, θέλω να κάνει update μόνο από το δικό του repo και όχι από το repo του Gaia καθώς κάποιο πρόβλημα έχει εκεί και κάνει update με λάθος αρχιτεκτονική και σπάει η εγκατάσταση.

Υ.Γ.

Λοιπόν...

Δοκίμασα και Elementum και Quasar από το repo του Gaia. Και τα 2 τα ίδια κάνουν.

Unable to find Quasar/Elementum binary

Required platform: windows_x64 

(64αρια έχω)

Μια, δυο, τρεις...ε άντε και Gaiamitheite.:mad:

Επεξ/σία από Doubt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Επειδή πάω να σκάσω θα ήθελα μια μικρή βοήθεια.

Kodi 17

 

 Covenant , Neptune Rising και στα δυο έχω το ιδιο πρόβλημα - συμπεριφορά.

Έκανα καποιες ρυθμίσεις που προτίνονται απο διάφορα σαιτ για να βελτιώσω το χρόνο buffering.. και ενώ βελτιώθηκε όντως, οι ταίνίες παίζουν χωρις κολλημα παίζει μόνο ο ήχος και οι υπότιτλοι... η εικόνα είναι μαύρη... και δε μπορώ να καταλάβω τι σκατά συμβάινει.

 

Απεγκατέστησα τα addons τα ξαναβαλα και πάλι το  ίδο η΄χος κ υποτιτλοι μια χαρά και η εικόνα μαύρη. Στο youtube παιζει κανονικα.

Καμμιά βοήθεια??

Ευχαριστώ πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...