Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

52 λεπτά πριν, invisiblesurfer είπε

Εγκατέστησα το Kodi και το Neptune Rising αλλά έχω πρόβληματακια:

1. Πολλά buffering

2. Κάθε ταινία για να ανοίξει μου ζητάω να ακολουθήσω διάφορους συνδέσμους xxxxx.xx/pairing

Υπάρχουν κάποια στάνταρ add-ons που με συμβουλευετε να εγκαταστήσω για ευκολότερη χρήση του Kodi και για optimization;;

1&2 συνηθισμένο φαινόμενο.

Placenta Incursion με real debrid λογαριασμό για να κάνεις κάτι και να μη σπας τα νεύρα σου. Το RD είναι επί πληρωμή, φθηνό όμως.

Επίσης μπορείς να βάλεις Elementum και να βλέπεις από torrents με μείον τις καθυστερήσεις και τις αστοχίες και συν τη συνήθως πολύ καλή ποιότητα.

1 ώρα πριν, Doubt είπε

Μου έκανε κι εμένα κάτι περίεργα τελευταία. Θα το δοκιμάσω λίγο αργότερα.

Τώρα δούλεψε κανονικά

6 ώρες πριν, Xlapatsas είπε

Το incursion πως το εγκαταστήσατε;

Δοκίμασε κι αυτό

https://github.com/nixgates/Incursion

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

16 ώρες πριν, invisiblesurfer είπε

Φίλοι είμαι καινούργιος στα Android boxes και έχω ένα beelink gt1 ultimate. 

Εγκατέστησα το Kodi και το Neptune Rising αλλά έχω πρόβληματακια:

1. Πολλά buffering

2. Κάθε ταινία για να ανοίξει μου ζητάω να ακολουθήσω διάφορους συνδέσμους xxxxx.xx/pairing

Υπάρχουν κάποια στάνταρ add-ons που με συμβουλευετε να εγκαταστήσω για ευκολότερη χρήση του Kodi και για optimization;;

Ευχαριστώ πολύ

Eνα λάπτοπ, utorrent, και ένας player όπως ο bs και βρίσκεις και άμεσα υπότιτλους

για iptv σε android box, απλά modbro, to χάος σε σχέση με τα σκουπίδια του kodi....

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Qless είπε

Eνα λάπτοπ, utorrent, και ένας player όπως ο bs και βρίσκεις και άμεσα υπότιτλους

για iptv σε android box, απλά modbro, to χάος σε σχέση με τα σκουπίδια του kodi....

Θα το δοκιμάσω ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, invisiblesurfer είπε

Θα το δοκιμάσω ευχαριστώ

Μην το δοκιμάσεις, είναι πολύ χάλια το mobdro. Όλα είναι σε χάλια ποιότητα. Δοκίμασε τα tvone Kodi add-ons, έχουν άπειρα, και ελληνικά. Σε Android τα livenet tv, swift streamz

10 ώρες πριν, what_if είπε

ετοιμαζομαι για netflix γιατι ετσι οπως εχει καταντησει το kodi ειναι πολυς κοπος για το τπτ 

Γιατί; Ένα addon, ένας real debrid λογαριασμός και είσαι άρχοντας. Θα μου πεις κοστίζει, ναι, αλλά κοστίζει 2.5 € το μήνα, πολύ πιο φθηνά από το Netflix. Το οποίο δεν σνομπαρω φυσικά, είναι εξαίρετη υπηρεσία. Όμως, και ειδικά στην Ελλάδα, δεν έχει ΤΊΠΟΤΑ!! εγώ θέλω να βλέπω το χθεσινό επεισόδιο μιας σειράς που δεν βλέπει κανείς, τώρα, όχι να βλέπω σειρές που έβλεπα κάποτε όταν παίζονταν. Και φυσικά να βλέπω σειρές ανταγωνιστικών του δικτύων που είναι καλύτερες και που δεν υπάρχουν Ελλάδα. Όσο για ταινίες πια,άσε.

Και το real debrid φυσικά το χρησιμοποιείς και για δουλειά, όχι μόνο για unrestricted movie links, αλλά και για torrenting μέσω των σέρβερ του  (πολύ χρήσιμο, έχω να κατεβάσω τορρεντ απευθείας p2p πολλούς μήνες, όλα μέσω rd.

Κάνε μια δοκιμή 15-30 ημερών και πιστεύω θα ικανοποιηθείς

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 hours ago, what_if said:

ετοιμαζομαι για netflix γιατι ετσι οπως εχει καταντησει το kodi ειναι πολυς κοπος για το τπτ 

Βάλε ένα build στο Kodi και θα είσαι εντάξει. Ή βάλε την εφαρμογή terrarium που δεν θέλει ούτε ρυθμίσεις ούτε τίποτα και τα έχει όλα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, letom είπε

Βάλε ένα build στο Kodi και θα είσαι εντάξει. Ή βάλε την εφαρμογή terrarium που δεν θέλει ούτε ρυθμίσεις ούτε τίποτα και τα έχει όλα. 

Σε Android μόνο όμως.σιγουρα η καλύτερη εφαρμογή,όμως το Kodi είναι Media center πρώτα από όλα κ όχι για παράνομο υλικό (που όλοι βλέπουμε εννοείται,λολ,αλλά είναι και κέντρο για το υλικό που ήδη διαθέτουμε-εγω έχω 5 εξωτερικους  γεμάτους δίσκους επάνω του),και είναι για όλες τις πλατφόρμες.

To terrarium tv δουλεύει επίσης άψογα άμα έχεις real debrid λογαριασμό.αλλα μόνο για Android.σε PC/Mac/linux θες Android emulator για να τρέξει που δεν είναι και το καλύτερο πράγμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νόμιζα μιλας για android. Τι λειτουργικό/συσκευή έχεις? Το terrarium βρίσκει ένα σωρό πηγές και χωρίς real debrid. Με μπέρδεψες εκεί με τους σκληρούς δίσκους. Ψάχνεις εφαρμογή για streaming ή για διαχείριση κατεβασμένου υλικού?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, letom είπε

Νόμιζα μιλας για android. Τι λειτουργικό/συσκευή έχεις? Το terrarium βρίσκει ένα σωρό πηγές και χωρίς real debrid. Με μπέρδεψες εκεί με τους σκληρούς δίσκους. Ψάχνεις εφαρμογή για streaming ή για διαχείριση κατεβασμένου υλικού?

Τα πάντα έχω ;) Και Android box, και Mac κ linux. Το terrarium όντως βρίσκει,απλά ανέφερα πως είναι τέλειο και με real debrid.

Δεν ψάχνω κάτι,απλά αυτό που ήθελα να πω είναι πως το φόρουμ είναι για το Kodi και όχι για αλλά προγράμματα (ή έστω ειναι για προγράμματα που είναι για όλες τις πλατφόρμες).

Εχει ανοίξει πολύ η θεματολογία του φόρουμ,το οποίο δεν είναι κακό (νομίζω γιατί δεν μπορεί να ανοίξει φόρουμ για πειρατεία,θα φάμε όλοι ban),αλλά πολλές φορές νέοι χρήστες μπερδεύονται και θεωρούν πως το Kodi είναι για να βλέπουν τζάμπα πράγματα, που είναι φυσικά,αλλά δεν είναι η κύρια δουλειά του.media player/center διαχειριστής είναι.

Και όταν διαβάζουν για καποιο πειρατικο addon το οποίο μετά από Χ  χρονικό διάστημα δεν λειτουργεί  πια ,απογοητεύονται και βρίζουν το kodi, που δεν είναι αυτή η δουλειά του.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ, τώρα ξεμπερδεύτηκε το τοπίο. Σε πέρασα ότι ήσουν ο what_if στον οποίο απάντησα αρχικά που έλεγε ότι θέλει να βάλει netflix γιατί δεν βρίσκει άκρη με το Kodi.
Τώρα όσον αφορά σε αυτό που λες, ασφαλώς το Kodi ξεκίνησε ως media center αλλά η αλήθεια είναι ότι πλέον η κύρια χρήση του είναι για streaming. Αν το δούμε από πλευράς χρηστών δηλαδή. To Kodi team μπορεί να φωνάζει και να ωρύεται ότι είναι κατά των πειρατικών streams και ότι ο σκοπός του είναι να παίζει τοπικά αποθηκευμένο υλικό αλλά και έτσι να το δούμε, αυτό το υλικό πάλι θα είναι κατεβασμένο παράνομα (κατά 99%). Από εκεί και πέρα όντως πολλοί δεν γνωρίζουν ότι άλλο το Kodi και άλλο τα addons αλλά αυτό είναι αναμενόμενο αφού πλέον οι περισσότεροι δεν ενδιαφέρονται να μάθουν τι και πως αλλά απλώς θέλουν να κάνουν τη δουλειά τους. Και όταν εμφανιστεί κάποιο πρόβλημα δεν ξέρουν προς τα που να στραφούν αφού δεν έχουν ιδέα πως λειτουργεί το εκάστοτε software.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, alexxkidd31 είπε

Και το real debrid φυσικά το χρησιμοποιείς και για δουλειά, όχι μόνο για unrestricted movie links, αλλά και για torrenting μέσω των σέρβερ του  (πολύ χρήσιμο, έχω να κατεβάσω τορρεντ απευθείας p2p πολλούς μήνες, όλα μέσω rd.

Πως γίνονται αυτά; Κανένα video tutorial ή έστω λεπτομερείς οδηγίες για αρχάριους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Doubt είπε

Πως γίνονται αυτά; Κανένα video tutorial ή έστω λεπτομερείς οδηγίες για αρχάριους;

Πας https://real-debrid.com/torrents , κανείς επικόλληση το λινκ του τορρεντ, και κατεβαίνει στον σέρβερ του, με την ταχύτητα του, και σου δίνει κατευθείαν το λινκ. Αν κάποιος άλλος έχει ήδη κατεβάσει αυτό το τορρεντ, δεν περιμένεις, είναι αποθηκευμένο στον σέρβερ και παίρνεις το αρχείο αμέσως. Νομίζω μπορείς μέχρι 25 τορρεντ ταυτόχρονα, όχι παραπάνω.

Στο Kodi με το real debrid add-on μπορείς να τα κάνεις streaming κατευθείαν, να βλέπεις τα αρχεία σου κλπ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, alexxkidd31 είπε

Στο Kodi με το real debrid add-on μπορείς να τα κάνεις streaming κατευθείαν, να βλέπεις τα αρχεία σου κλπ. 

Εννοείς το Πολωνέζικο "χάπι"?

http://kodiwpigulce.pl/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, alexxkidd31 είπε

κατευθείαν το λινκ. Α

Αυτό το link Τι το κάνω ;

Πώς το βάζω στο terrarium;

Edit: το λέει εδώ αναλυτικά https://terrariumtvforpcdownload.com/setup-real-debrid-terrarium-tv-fix-buffering/

Η ερώτηση μου είναι όμως εφόσον βάλω εγώ ένα link από torrent, μετά πως θα δω το συγκεκριμένο ; 

Επεξ/σία από Fabricated
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Doubt είπε

Εννοείς το Πολωνέζικο "χάπι"?

http://kodiwpigulce.pl/

Δεν κατάλαβα. Πάντως αυτό το site απ'ότι είδα έχει add-ons, και το real debrid, ναι αυτό

56 λεπτά πριν, Fabricated είπε

Αυτό το link Τι το κάνω ;

Πώς το βάζω στο terrarium;

Edit: το λέει εδώ αναλυτικά https://terrariumtvforpcdownload.com/setup-real-debrid-terrarium-tv-fix-buffering/

Η ερώτηση μου είναι όμως εφόσον βάλω εγώ ένα link από torrent, μετά πως θα δω το συγκεκριμένο ; 

Όχι στο terrarium, για το Kodi λέω, μέσω του real debrid Kodi addon. Στο terrarium δεν μπορείς να δεις τα αρχεία του λογαριασμού σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...