Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, linaki_ath είπε

Αυτό ^ +10000

Βαρέθηκε η ψυχή μου με τα έτοιμα builds κάθε τρεις και λίγο να πέφτουν οι πηγές και τα μισά να μην κάνουν update.. γκρρρ
Λίγο διάβασμα έκανα και πλεον έχω το kodi με 3 addons και τέλος. Προς το παρόν εδώ και 1 εβδομάδα που τα λειτουργώ τα placenta, covenant, incursion δουλεύουν άψογα σε ότι έχω ψάξει. Είδωμεν

Σβήσε το covenant, δεν υπάρχει ένα χρόνο τώρα. Δεν υπάρχει νόημα να το έχεις, τα άλλα δύο είναι ακριβώς το ίδιο add-on, το πήραν όταν σταμάτησε και το συνέχισαν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, kostas1966 είπε

 

4 ώρες πριν, kostas1966 είπε

 

4 ώρες πριν, kostas1966 είπε
4 ώρες πριν, kostas1966 είπε
4 ώρες πριν, kostas1966 είπε

 

Οχι ρε φιλος....εχω δει την ταινια εδω και 10 μερες με το quasar... και σε 720 ποιοτητα ενω ειχε και 1080!!!!!

4 ώρες πριν, kostas1966 είπε
Επεξ/σία από johnstef34
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/4/2018 στις 7:42 ΠΜ, jim_p είπε

@paokmaniak

Το προβλημα με τη μαυριλα το εχεις και οσο εισαι στα μενου του kodi ή μονο οταν παιζει η ταινια? Αν ειναι το δευτερο, κατι εχεις βαλει λαθος στο settings > player > videos > rendering method. Γυρνα το στο auto.

 

Moνο οταν παιζει η ταινια, θα το δοκιμασω και θα πω . Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 ώρες πριν, johnstef34 είπε

Οχι ρε φιλος....εχω δει την ταινια εδω και 10 μερες με το quasar... και σε 720 ποιοτητα ενω ειχε και 1080!!!!!

Ευχαριστώ σε johnstef. Η δύναμη του φόρουμ. 

Το quasar δείχνει νικητής. 

Ας βάλω αυτό ξηλώνοντας τα ανεπαρκή placenta, neptune

 

 

Επεξ/σία από kostas1966
  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kostas1966 είπε

Ευχαριστώ σε johnstef. Η δύναμη του φόρουμ. 

Το quasar δείχνει νικητής. 

Ας βάλω αυτό ξηλώνοντας τα ανεπαρκή placenta, neptune

Τα placenta & incursion δεν είναι καθόλου ανεπαρκή, ποτέ κανένα θέμα και τα λινκ αστέρια. Κάτι άλλο τρέχει..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/17/2018 στις 10:31 ΜΜ, alexxkidd31 είπε

Settings-system settings-display

 

Aυτο το resolution ειναι του inteface Ομως. Εμενα το προβλημά μου (η μαυρίλα ) είναι οταν ξεκινάει η ταινια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, alexxkidd31 είπε

Τα placenta & incursion δεν είναι καθόλου ανεπαρκή, ποτέ κανένα θέμα και τα λινκ αστέρια. Κάτι άλλο τρέχει..

Δίχως προκαταλήψεις. Just the facts.

Placenta στο ψάξιμο (Ροές με captcha ενεργοποιημένο, μέγιστη ποιότητα 1080p)

1. Το κορίτσι στην ομίχλη(2017)

Αποτελέσματα: Μηδέν. Δεν υπάρχει διαθέσιμη ροή.

2. Keys to Tulsa(1997)

Αποτελέσματα: Μηδέν. Δεν υπάρχει διαθέσιμη ροή.

3. El ministerio del tiempo (spain 2015) . "The ministry of time" στην αναζήτηση για S01E01 (πρώτο επεισόδιο πρώτου κύκλου).

Αποτελέσματα: Μηδέν. Δεν υπάρχει διαθέσιμη ροή.

4. Bron/Broen ( Sweden, Denmark 2011).  "The bridge" στην αναζήτηση για S03E04.

Αποτελέσματα: Τρία. Από 2DDL | TWODDL και 2 από 2DDL | GO4UP. Που απλά δεν παίζουν.

Συμπέρασμα.

2 ταινίες, 2 σειρές, 100% παταγώδης αποτυχία.  Έχω ξαναδοκιμάσει με την εξαιρετική σουηδική σειρά και στο παρελθόν, νομίζω με το neptune και το occulus. Ήταν στις καλές τους και μου έβγαλαν αρκετούς παρόχους αλλά με μια μικρή λεπτομέρεια. Όλοι το μπέρδευαν με την αμερικάνικη σειρά the bridge του 2013 που δεν επιθυμώ φυσικά να δω.

Δύσκολη μέρα, κακή ψυχολογία δεν μου επέτρεψαν να δοκιμάσω στο terrarium και στο incursion. Πιστεύω αύριο μεθαύριο να ολοκληρώσω τα crash test για να δοκιμάσω τα quasar, real debrid, netflix με την αναγραφόμενη σειρά πριν επανέλθω ξανά οριστικά πια στα torrents.

Φυσικά εννοείται ότι θα αποκαθηλωθούν πρωτίστως τα neptune rising, placenta, incursion, occulus μιάς και μου είναι άχρηστα. Νέες ταινίες αμερικάνικες μπορώ να δω παντού.

 

 

 

 

Επεξ/σία από kostas1966
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, kostas1966 είπε

Placenta στο ψάξιμο (Ροές με captcha ενεργοποιημένο, μέγιστη ποιότητα 1080p)

1. Το κορίτσι στην ομίχλη(2017)

Αποτελέσματα: Μηδέν. Δεν υπάρχει διαθέσιμη ροή.

2. Keys to Tulsa(1997)

Αποτελέσματα: Μηδέν. Δεν υπάρχει διαθέσιμη ροή.

3. El ministerio del tiempo (spain 2015) . "The ministry of time" στην αναζήτηση για S01E01 (πρώτο επεισόδιο πρώτου κύκλου).

Αποτελέσματα: Μηδέν. Δεν υπάρχει διαθέσιμη ροή.

4. Bron/Broen ( Sweden, Denmark 2011).  "The bridge" στην αναζήτηση για S03E04.

Αποτελέσματα: Τρία. Από 2DDL | TWODDL και 2 από 2DDL | GO4UP. Που απλά δεν παίζουν.

Έχεις Alluc και TMDB API?

Το βραδάκι θα δοκιμάσω να τα ψάξω κι εγώ και θα ενημερώσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, kostas1966 είπε

2. Keys to Tulsa(1997)

Αποτελέσματα: Μηδέν. Δεν υπάρχει διαθέσιμη ροή.

Σωστό.

Incursion 3 premium και 4 δωρεάν SD (παίζουν).

4 ώρες πριν, kostas1966 είπε

1. Το κορίτσι στην ομίχλη(2017)

Αποτελέσματα: Μηδέν. Δεν υπάρχει διαθέσιμη ροή.

Βρήκε 2 premium και 3 δωρεάν σε SD, δεν βλέπεται κανένα λόγω κάκιστης εικόνας.

Incursion μηδέν.

4 ώρες πριν, kostas1966 είπε

3. El ministerio del tiempo (spain 2015) . "The ministry of time" στην αναζήτηση για S01E01 (πρώτο επεισόδιο πρώτου κύκλου).

Αποτελέσματα: Μηδέν. Δεν υπάρχει διαθέσιμη ροή.

Σωστό.

Incursion μηδέν.

4 ώρες πριν, kostas1966 είπε

4. Bron/Broen ( Sweden, Denmark 2011).  "The bridge" στην αναζήτηση για S03E04.

Αποτελέσματα: Τρία. Από 2DDL | TWODDL και 2 από 2DDL | GO4UP. Που απλά δεν παίζουν.

Εγώ βρήκα μηδέν, τίποτα.

Incursion 1 δωρεάν στα 720p (παίζει).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ Doubt για το χρόνο σου και τη διάθεσή σου να τα ψάξεις.

Oυπς! Δεν έχω Alluc (πότε ειπώθηκε εδώ και δεν το πήρα χαμπάρι;)

Η ελπίδα, ο θρίαμβος και η θλιβερή μου πλάνη ήρθαν το ένα πίσω απ' τ' άλλο όταν πήγα να ψάξω για πρόσφατες εξελίξεις και φρέσκο repo για να το τοποθετήσω με χαρά και πήρα ένα κρύο ντουζ "... after 13 years, the godfather of online streaming sites, Alluc has announced that it is shutting down. Alluc has been a mainstay of the online streaming community for a generation. It offered more than 80 million streaming links taken from in excess of 700 different video services." στο addictive tips με ημ/νια 2 Απριλίου, ό,τι πιο καινούργιο δηλαδή βρήκα σε ενημέρωση. Εκεί προτείνει εναλλακτικά αλλά θα περιμένω τους πιό έμπειρους από μένα για να μην έχω αστοχίες πάλι.

Οι εξελίξεις τρέχουν με φρενήρεις ρυθμούς και έχουν δίκιο αυτοί που λένε " Kodi addons sometimes makes us so mad ( but if you keep update μπλα μπλα σαν να μην έχουμε άλλο αντικείμενο στη ζωή μας).

Όπως έδειξε και η δική σου αναζήτηση στα 2+2 παραδείγματα (ταινίες-σειρές) το Incursion φαίνεται να έχει μια αμυδρή υπεροχή έναντι του ολοσχερώς άχρηστου placenta (γιατί το χαϊδεύουν δεν μπορώ να το καταλάβω, μιμητισμός; )

Τώρα το άλλο που είπες, το  TMDB API, από ότι είδα είναι " for searching for and displaying information about movies and TV shows" άρα δεν νομίζω ότι θα με βοηθήσει στο να βρει παρόχους.

Σε ευχαριστώ και πάλι για τον κόπο σου.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 19/4/2018 στις 1:13 ΜΜ, kostas1966 είπε

Ευχαριστώ σε johnstef. Η δύναμη του φόρουμ. 

Το quasar δείχνει νικητής. 

Ας βάλω αυτό ξηλώνοντας τα ανεπαρκή placenta, neptune

@kostas1966 Προσπάθησα να βάλω το quasar, ακολούθησα οδηγίες γνωστές αλλά όλο λέει οτι τερματίστηκε και να κάνω επανεκκίνηση το kodi (κάτι που έκανα 3-4 φορες) αλλά δεν δουλεύει. Υπάρχει κάποιος άλλος οδηγός που έχεις στα υπ'οψιν σου; Ευχαριστώ

Screenshot_8.jpg

Screenshot_7.jpg

Επεξ/σία από linaki_ath
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, linaki_ath είπε

@kostas1966 Προσπάθησα να βάλω το quasar, ακολούθησα οδηγίες γνωστές αλλά όλο λέει οτι τερματίστηκε και να κάνω επανεκκίνηση το kodi (κάτι που έκανα 3-4 φορες) αλλά δεν δουλεύει. Υπάρχει κάποιος άλλος οδηγός που έχεις στα υπ'οψιν σου; Ευχαριστώ

Screenshot_8.jpg

Screenshot_7.jpg

Άσε τo quasar και πιάσε το elementum .... http://elementum.surge.sh/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανω search στο kodi κα δεν βρισκει ταινιες(εχω βαλει placenta) 

Ενω εαν μπω στην εφαρμογη σου λεει ανα χρονο ανα κατηγορια.... Υπάρχουν ταινιες. 

Τι κανω λαθος; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...