Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, nickvas19 είπε

Κανω search στο kodi

Αν εννοείς πως κάνεις αναζήτηση από εδώ, σωστά δεν βρίσκει ταινίες, γιατί από εκεί κάνεις αναζήτηση για πρόσθετα. Για ταινίες θα ψάξεις μέσα στο πρόσθετο, δηλαδή Placenta-->ταινίες-->κάτω, κάτω είναι η αναζήτηση

 

τίτλο.jpg

Επεξ/σία από Doubt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα παιδιά είμαι νέος χρήστης Kodi και αναζητώ λύση για ελληνικά αθλητικά live streraming...έχω ψάξει αλλά δεν έχω βρει κάτι για νοβα και οτε...έχει κάποιος κάτι υπόψιν να με βοηθήσει? Κατά κύριο λόγο με ενδιαφέρει greek super leauge greek basket leauge και euroleauge

Ευχαριστώ εκ των προτέρων !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα ήθελα την γνώμη ή και γνώση σας για κάτι που με έχει μπερδέψει αρκετά. Είχα και κάποια posts εδώ κατά καιρούς.

Πριν πολύ καιρό είχα κάποια προβλήματα που σχετίζονται με dns. Για να εξηγήσω. Πριν πολύ καιρό με forthnet-nova, με dns δικά τους είχα μικρο πρόβλημα με εμφάνιση λιστών ακόμα και ολικά αποτελέσματα υποτίτλων στο kodi. Βάζοντας static ip και dns google λύθηκε το πρόβλημα. Λειτουργούσα έτσι και όλα καλά.

Όπως θα δείτε και λίγες σελίδες πιο πίσω ξαφνικά αντιμετώπισα πρόβλημα σε όλα τα addons που έχω (placenta, incursion, gaia) το gaia δεν έκανε initialise τους providers, και τα placenta, incusrion δούλευαν μόνο οι ταινίες αλλά ΟΧΙ τα tvshows. Δεν λειτουργούσε η εύρεση , ούτε οι λίστες ούτε τίποτα. Λέω κάποιο πρόβλημα θα υπάρχει και περίμενα κάποια updates, αλλά και πάλι τίποτα.

Χθες έκανα αλλαγή και έβαλα dns το ρουτερ μου ( default του παρόχου μου) και ξαφνικά έπαιξαν όλα άψογα ΟΛΑ και γρήγορα και περισσότερα αποτελέσματα real debrid.

Ξαναγυρνάω se google dns πάλι τίποτα, δοκίμασα opendns, dns watch ίδια.

Υπάρχει κάποιο dns filtering ή blocking σε google ή τα άλλα? Έγινε ξαφνικά πριν 3 βδομάδες.

Έχει κάποιος το ίδιο θέμα?

Οι δοκιμές έγιναν σε raspberry pi3 που τρέχει OSMC , αλλά και στο pc ακριβώς τα ίδια!

Έχω ενεργοποιημένα παντού trakt και tmdb api, και δεν είναι εγκατεστημένα από repos χωματερές, όλα προσεγμένα.

Θα μου πείτε ότι αφού σου δουλεύει ρε φίλε τι μας ζαλίζεις, αλλά θα ήθελα να ξέρω τι συμβαίνει καθώς είναι περίεργο.

Κάπου το είχα δει πιο πίσω , για όσους έχουν θέμα με quasar ή elementum και μετά την εγκατάσταση ή αναβάθμιση κρασαρει και κανει restart , κάντε απεγκατάσταση και προσέξτε να βάλετε την έκδοση με την αρχιτεκτονική του επεξεργαστή του συστήματος σας.

Επεξ/σία από komakino
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/4/2018 στις 1:51 ΜΜ, oPatrinos είπε

Καλησπέρα παιδιά είμαι νέος χρήστης Kodi και αναζητώ λύση για ελληνικά αθλητικά live streraming...έχω ψάξει αλλά δεν έχω βρει κάτι για νοβα και οτε...έχει κάποιος κάτι υπόψιν να με βοηθήσει? Κατά κύριο λόγο με ενδιαφέρει greek super leauge greek basket leauge και euroleauge

Ευχαριστώ εκ των προτέρων !

Φίλε μου , κάτι έχω ακούσει για κάτι tvone 1 , tvone 11 ,tvone 111 ,tvone 1111 , και tvone 1............1 αλλά δεν τα έχω χρησιμοποιήσει ποτέ. Δεν ξέρω την διαφορά τους , έψαξα και δεν έβγαλα άκρη, (αν ξέρει κάποιος από περιέργεια θα ήθελα να ξέρω). Όπως είπα δεν τα έχω χρησιμοποιήσει γιατί έχω άλλη υπηρεσία.

Φαντάζομαι ότι θα υπάρχουν αυτά εκεί ή κάποια από αυτά, τα οποία θα εξαφανίζονται ή δεν θα λειτουργούν πάντα και όποτε τα θες.

2 λεπτά πριν, stefanidisg είπε

Επειδή είχα και εγώ πρόβλημα  τί dns έβαλες και έπαιξαν μετά.

Του παροχου μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 25/4/2018 στις 12:57 ΜΜ, komakino είπε

Θα ήθελα την γνώμη ή και γνώση σας για κάτι που με έχει μπερδέψει αρκετά. Είχα και κάποια posts εδώ κατά καιρούς.

Πριν πολύ καιρό είχα κάποια προβλήματα που σχετίζονται με dns. Για να εξηγήσω. Πριν πολύ καιρό με forthnet-nova, με dns δικά τους είχα μικρο πρόβλημα με εμφάνιση λιστών ακόμα και ολικά αποτελέσματα υποτίτλων στο kodi. Βάζοντας static ip και dns google λύθηκε το πρόβλημα. Λειτουργούσα έτσι και όλα καλά.

Όπως θα δείτε και λίγες σελίδες πιο πίσω ξαφνικά αντιμετώπισα πρόβλημα σε όλα τα addons που έχω (placenta, incursion, gaia) το gaia δεν έκανε initialise τους providers, και τα placenta, incusrion δούλευαν μόνο οι ταινίες αλλά ΟΧΙ τα tvshows. Δεν λειτουργούσε η εύρεση , ούτε οι λίστες ούτε τίποτα. Λέω κάποιο πρόβλημα θα υπάρχει και περίμενα κάποια updates, αλλά και πάλι τίποτα.

Χθες έκανα αλλαγή και έβαλα dns το ρουτερ μου ( default του παρόχου μου) και ξαφνικά έπαιξαν όλα άψογα ΟΛΑ και γρήγορα και περισσότερα αποτελέσματα real debrid.

Ξαναγυρνάω se google dns πάλι τίποτα, δοκίμασα opendns, dns watch ίδια.

Υπάρχει κάποιο dns filtering ή blocking σε google ή τα άλλα? Έγινε ξαφνικά πριν 3 βδομάδες.

Έχει κάποιος το ίδιο θέμα?

Οι δοκιμές έγιναν σε raspberry pi3 που τρέχει OSMC , αλλά και στο pc ακριβώς τα ίδια!

Έχω ενεργοποιημένα παντού trakt και tmdb api, και δεν είναι εγκατεστημένα από repos χωματερές, όλα προσεγμένα.

Θα μου πείτε ότι αφού σου δουλεύει ρε φίλε τι μας ζαλίζεις, αλλά θα ήθελα να ξέρω τι συμβαίνει καθώς είναι περίεργο.

Κάπου το είχα δει πιο πίσω , για όσους έχουν θέμα με quasar ή elementum και μετά την εγκατάσταση ή αναβάθμιση κρασαρει και κανει restart , κάντε απεγκατάσταση και προσέξτε να βάλετε την έκδοση με την αρχιτεκτονική του επεξεργαστή του συστήματος σας.

Να επιβεβαιώσω τα λεγόμενα σου κι εγώ, όντως ίσως κάτι συμβαίνει με τα DNS της google ή ακόμα και του παρόχου μερικές φορές (στα αποτελέσματα του Placenta) και να συμπληρώσω πως με Addons που παίζουν απευθείας torrent, έχω χαμηλές ταχύτητες και σκαμπανεβάσματα. Με VDSL50 OTE και δεν ξεπερνάει τα 250kb/sec μερικές φορές. Έχω κι εγώ Raspberry pi 3.

Το κακό είναι πως δεν μπορώ να βγάλω ασφαλή συμπεράσματα, μία παίζει καλά μία έχω θεματάκια, ανεξαρτήτως την ρύθμιση που θα πειράξω. Από την εμπειρία μου και από το παρελθόν, αυτή η συμπεριφορά μου κάνει περισσότερο για ISP throttling παρά για πρόβλημα με τα DNS.

Επεξ/σία από pinakas0
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, VasKag είπε

Καλυτεροι providers για elementum?

Το rarbg αν θες κατι γενικης χρησης (ταινιες + σειρες). Αν δεν σε ενδιαφερουν οι σειρες και δεν σε ενοχλουν οι ταινιες σε χαμηλο bitrate, βαλε και το yts.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το incursion πως το εγκαταστήσατε; Το παίρνω από εδώ http://incursion.kodi.expert  και μου κολλάει συνέχεια στην λήψη πηγών αφού έχω διαλέξει ταινία.

Το κάνει σε όλες τις ταινίες. Το έχω εγκατεστημένο σε Krypton.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έκανε κι εμένα κάτι περίεργα τελευταία. Θα το δοκιμάσω λίγο αργότερα.

By the way...δεν ξέρω αν φταίει το κλείσιμο του alluc, αλλά πολύ λίγες πηγές full hd βλέπω και κάποιες δεν είναι και πραγματικές full hd. Με real debrid όλα αυτά, που αρχίζω να αναρωτιέμαι γιατί το πληρώνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλοι είμαι καινούργιος στα Android boxes και έχω ένα beelink gt1 ultimate. 

Εγκατέστησα το Kodi και το Neptune Rising αλλά έχω πρόβληματακια:

1. Πολλά buffering

2. Κάθε ταινία για να ανοίξει μου ζητάω να ακολουθήσω διάφορους συνδέσμους xxxxx.xx/pairing

Υπάρχουν κάποια στάνταρ add-ons που με συμβουλευετε να εγκαταστήσω για ευκολότερη χρήση του Kodi και για optimization;;

Ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...