Προς το περιεχόμενο

Σφάλμα κατα το firmware update


LOVExVOTKA

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και πίσω αν δεν τα παίρνουνε τα λεφτά τους τα βγάζουνε μέσα στο χρονικό του συμβολαίου... Και καλά για ρούτερ δεν χρειάζονται και πολά έξοδα γιατί μεσα σε 2 3 χρονάκια θες καινούριο γιατί δεν πολύ κρατάν όλα... Τhomson δεν έτυχε πότε να εχω δυστυχώς αλλά ακούω πολύ καλά λόγια για τα μοντέλα της...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 164
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλα ναι τα 1000 βγαζουν οχι απλα τα βγαζουν ειδικα για τα απλα ρουτερακια που δινουν που δεν κανουν ουτε 10 ευρω.ενταξει τα πιο ακριβα μερικες φορες καποια καλα voip router εκεινα ναι τα παιρνουν πισω συνηθως γιατι ειναι πιο ακριβα ειδικα κατι One access της Hol που τα δινουν οταν υπαρχει bri interface.αλλα τωρα να κυνηγας τον πελατη για να παρεις ενα απλο ρουτερ δεν εχει νοημα.πιο πολλα θα ειναι τα εξοδα παρα το ρουτερ που θα γυρισει και αμα παιζει και οσο παιζει ειδικα για ρουτερ του κιλου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εεεμ ετσι τα χουν κανει με τις εταιριες... Και καλα στην τελικη αμα δεν σου κανει αυτο που σου εδωσε η εταιρια απο την στιγμη που εισαι σιγουρος οτι δεν θα στο ζητησουν πισω το δεινεις και σε κανεναν για κανα 10αρι με 15αρι αναλογα την συσκευη και την αντικαθηστας με καμια αλλη της επιλογης σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολλοι το κανουν αυτο.η το κρατανε για spare η το χαριζουν σε κανα φιλο.(εχω χαρισει κατα καιρους και εγω) ειτε το πουλας και οτι πιασει για να παρεις κατι αλλο.

Εεεμ ετσι τα χουν κανει με τις εταιριες... Και καλα στην τελικη αμα δεν σου κανει αυτο που σου εδωσε η εταιρια απο την στιγμη που εισαι σιγουρος οτι δεν θα στο ζητησουν πισω το δεινεις και σε κανεναν για κανα 10αρι με 15αρι αναλογα την συσκευη και την αντικαθηστας με καμια αλλη της επιλογης σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

πολλοι το κανουν αυτο.η το κρατανε για spare η το χαριζουν σε κανα φιλο.(εχω χαρισει κατα καιρους και εγω) ειτε το πουλας και οτι πιασει για να παρεις κατι αλλο.

Σωστό αυτό απ το να κάθετε έτσι χωρίς όφελος καλύτερα τα παραπάνω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα δεν ξερω αμα γινετε να εχω δυπλο ρουτερ συνδεδεμενα στο σπιτι, πχ ενα ρουτερ συνδεδεμενο σε μια πριζα οτε ενος δωματιου και ενα αλλο σε μια αλλη πριζα ενος αλλου δωματιου... Το ειχα δωκειμασει και δεν γινοταν να συνδεθουν ταυτοχρονα ειτε το ενα θα ηταν online ειτε το αλλο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι δε γινεται αυτο. Θα πρεπει να βγαζεις το τηλεφωνικο καλωδιο απο οποιο δε λειτουργεις εκεινη τη στιγμη. Εννοω ουτε καν κλειστι το ρουετρ με το καλωδιο πανω. Το καλωδιο εκτος αλλιως θα κλειδωνεις στα μισα κιολας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα δεν ξερω αμα γινετε να εχω δυπλο ρουτερ συνδεδεμενα στο σπιτι, πχ ενα ρουτερ συνδεδεμενο σε μια πριζα οτε ενος δωματιου και ενα αλλο σε μια αλλη πριζα ενος αλλου δωματιου... Το ειχα δωκειμασει και δεν γινοταν να συνδεθουν ταυτοχρονα ειτε το ενα θα ηταν online ειτε το αλλο..

λογικο αυτο.μια γραμμη adsl εχεις οχι 2.ενα adsl router ανα γραμμη.αν θες και πανω ιντερνετ μετα access point Η  powerline η repeater Κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογικο αυτο.μια γραμμη adsl εχεις οχι 2.ενα adsl router ανα γραμμη.αν θες και πανω ιντερνετ μετα access point Η powerline η repeater Κτλ.

Μπαα όχι δεν είναι σημαντικό ένα update στο driver της TV ήθελα να κάνω και απετούσε ίντερνετ...λογικό...

 

 

Ναι δε γινεται αυτο. Θα πρεπει να βγαζεις το τηλεφωνικο καλωδιο απο οποιο δε λειτουργεις εκεινη τη στιγμη. Εννοω ουτε καν κλειστι το ρουετρ με το καλωδιο πανω. Το καλωδιο εκτος αλλιως θα κλειδωνεις στα μισα κιολας.

Αυτό δοκίμασα να κάνω και γω... Όσο είχα και τα 2 ανοιχτά και συνδεδεμένα δεν είχαν νετ μόλις αποσύνδεσα το ένα, το άλλο συνδέθηκε κανονικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαα όχι δεν είναι σημαντικό ένα update στο driver της TV ήθελα να κάνω και απετούσε ίντερνετ...λογικό...

 

 

Αυτό δοκίμασα να κάνω και γω... Όσο είχα και τα 2 ανοιχτά και συνδεδεμένα δεν είχαν νετ μόλις αποσύνδεσα το ένα, το άλλο συνδέθηκε κανονικά...

Ναι αλλα πρεπει να βγαζεις και το τηλ. καλωδιο απο πανω. Αυτο σου ειπα να προσεξεις. Θα κλειδωνεις στα μισα με τα 2 καλωδια συνδεδεμενα πανω και στα 2 ρουτερς. Προσεξε το αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαα όχι δεν είναι σημαντικό ένα update στο driver της TV ήθελα να κάνω και απετούσε ίντερνετ...λογικό...

 

 

Αυτό δοκίμασα να κάνω και γω... Όσο είχα και τα 2 ανοιχτά και συνδεδεμένα δεν είχαν νετ μόλις αποσύνδεσα το ένα, το άλλο συνδέθηκε κανονικά...

για ενα Update ανεβαζεις το ρουτερ πανω και τελειωνεις.επισης περα απο αυτο που ειπε ο rfc οτι δεν πρεπει να εχεις το καλωδο πανω γιατι χανεις  σε sync ισχυει το ιδιο και αμα βαλεις splitter και δεν βαλεις τιποτα πανω στο phone η sto adsl.(δηλαδη αφησεις μονο το Line).και εκει σου σκιζει την γραμμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ναι αλλα πρεπει να βγαζεις και το τηλ. καλωδιο απο πανω. Αυτο σου ειπα να προσεξεις. Θα κλειδωνεις στα μισα με τα 2 καλωδια συνδεδεμενα πανω και στα 2 ρουτερς. Προσεξε το αυτο.

Ααα ναι σωστά τότε θα το χω στο νου μου για κάποια άλλη φορά...

 

 

για ενα Update ανεβαζεις το ρουτερ πανω και τελειωνεις.επισης περα απο αυτο που ειπε ο rfc οτι δεν πρεπει να εχεις το καλωδο πανω γιατι χανεις σε sync ισχυει το ιδιο και αμα βαλεις splitter και δεν βαλεις τιποτα πανω στο phone η sto adsl.(δηλαδη αφησεις μονο το Line).και εκει σου σκιζει την γραμμη

Να πω την αλήθεια πρώτη φορά το ακούω δηλαδή για το διπλό ρουτερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο σου λεω οτι αμα κουμπωσεις πανω μονο το Line Και δεν τερματισει σε phone η adsl χανεις σε ταχυτητα.

Αυτο με το σπλιτερ δε παιζει πουλινε, πρεπει να κουμπωσεις κατι πανω να τερματισει.



Ααα ναι σωστά τότε θα το χω στο νου μου για κάποια άλλη φορά...


Να πω την αλήθεια πρώτη φορά το ακούω δηλαδή για το διπλό ρουτερ

δεν μιλαμε για διπλο ρουτερ.μιλαμε για μη τερματιισμενο splitter.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...