Προς το περιεχόμενο

Σφάλμα κατα το firmware update


LOVExVOTKA

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 164
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δοκιμασε το.και εγω οταν μου το ειπαν δεν το πιστευα μεχρι που το εκανα.εβαλα splitter στο μεσα πριζακι και δεν εβαλα πανω το τηλεφωνο.αφησα μονο το splitter.και μεσα στο αλλω δωματιο ειχα το ρουτερ.και ο συγχρονισμος επαιζε ακριβως επειδη δεν ειχα τιποτα ουτε στο phone ουτε sto adsl αφου το ρουτερ ηταν αλλου



ειχε ξαναγραφτει εδωμεσα και τοτε το δοκιμασα και εγω και το ειδα στην πραξη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να δοκιμασω ρε πουλινε? Κατι που εχω ηδη 5 χρονια και δουλευω ετσι? Μιλαμε οτι τα αλλαζω και 10 φορες την ημερα 5 χρονια τωρα και κλειδωνω ακριβως τα ιδια.

 

Δλδ εσυ ποσο λες οτι πεφτει? 100kbps ή κανα 2 mbit?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να δοκιμασω ρε πουλινε? Κατι που εχω ηδη 5 χρονια και δουλευω ετσι? Μιλαμε οτι τα αλλαζω και 10 φορες την ημερα 5 χρονια τωρα και κλειδωνω ακριβως τα ιδια.

 

Δλδ εσυ ποσο λες οτι πεφτει? 100kbps ή κανα 2 mbit?

μαλλον δεν εχεις καταλαβει τι εννοωω ακομα.

παμε απο την αρχη.

εχεις 3 πριζακια στο σπιτι.στο ενα εχεις το adsl μονο του χωρις τιποτα.ολα οκ

στο δευτερο δωματιο εχεις ενα τηλεφωνο με φιλτρο.ολα οκ

στο τριτο δωματιο στην αρχη δεν εχεις τιποτα.

συγχρονιζεις πχ 10mbit/1 mbit.

Μετα στο τριτο δωματιο που δεν εχεις τιποτα βαζειις ενα splitter χωρις να συνδεσεις τιποτα ομως στο phone η στο adsl.τοτε σου ριχνει την ταχυτητα.δεν μιλαμε να εχεις κατι στο phone και απλα να βγαζεις το ρουτερ.λεμε να μην εχεις τιποτα στο Phone.κανονικα θα μου πεις οτι ναι δεν θελει splitter εφοσον δεν εχει τηλεφωνο αλλα εγω σου λεω οτι το ξεχασες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε και εγω σου απανταω οτι ετσι ταχω 5 χρονια τωρα, βαζω βγαζω σπλιττερ, στα ιδια κλειδωνω. απο τι στιγμη που δε τερματιζει κατι... κουβεντα να κανουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφηνεις το splitter μονο του πανω στην γραμμη χωρς αλλη συσκευη τηλεφωνο ή ιντερνετ?

εγω παντως το εχω δοκιμασει και μου εχασε παρα πολυ syncοπως και αυτος που το ειχε γραψει πιο παλια εδω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το splitter είναι ακριβό? Που χρησιμεύει? Όταν λέτε χωρίς τηλέφωνο εννοείτε να μην υπάρχει πουθενά συνδεδεμένο σε όλο το σπίτι ή μόνο στην συγκεκριμένη πρίζα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα οτι πεις :P

δεν θαμαλωσουμε οπως και με τα καναλια στο Wireless.αν ειναι να το δειξω καιμε δοκιμη.

 

Το splitter είναι ακριβό? Που χρησιμεύει? Όταν λέτε χωρίς τηλέφωνο εννοείτε να μην υπάρχει πουθενά συνδεδεμένο σε όλο το σπίτι ή μόνο στην συγκεκριμένη πρίζα?

απο 4-5 ευρω μεχρι 10 αναλογα το καταστημα.αντι να βαλεις τηλεφωνικο διακλαδωτη για να σπασεις απο ενα σε 2 και να βαλεις και φιλτρο βαζεις splitter.ειτε βαλεις δηλαδη φιλτρο και διακλαδωτη ειτε splitter θα πετυχεις το ιδιο.απλα το splitter ειναι ολα σε ενα και διαχωριζει τις συχνοτητες.καποιοι λενε οτι ειναι καλκυτερα σπλιττερ απο την πρωτη μεθοδο που ειπα διοτι επειδη περναει μεσα απο το splitter και το adsl οτι γλυτωνεις το ρουτερ σ επεριπτωση κανενος κεραυνου οπου την πληρωνει το splitter.δεν ξερω κατα ποσο ισχυει η αν απλα το dsl γινεται bypass.οταν ειπα χωρις τηλεφωνο το ειπα οτι πχ ξεχασες ενα spliter μονο του σε μια πριζα χωρις τηλεφωνο και χωρις adsl πανω.δηλαδη ειναι μονο το Line Με τον τοιχο.αυτο σε δοκιμη που ειχα κανει εγω και ενα αλλο παιδι σου ριχνε ταχυτητα.οτι δηλαδηδεν πρεπει ενα splitter να ειναι ετσι ξεκρεμαστο.και εγω δεν το πιστευα το δοκιμασα σπιτι μου και εγινε.τωρα δεν εχω κατσει να το ψαξω παραπανω γιατι το θεωρω κουλο να αφηνεις ενα splitter χωρις τιποτα πανω.απλα το βγαζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θαμαλωσουμε οπως και με τα καναλια στο Wireless.αν ειναι να το δειξω καιμε δοκιμη.

 

απο 4-5 ευρω μεχρι 10 αναλογα το καταστημα.αντι να βαλεις τηλεφωνικο διακλαδωτη για να σπασεις απο ενα σε 2 και να βαλεις και φιλτρο βαζεις splitter.ειτε βαλεις δηλαδη φιλτρο και διακλαδωτη ειτε splitter θα πετυχεις το ιδιο.απλα το splitter ειναι ολα σε ενα και διαχωριζει τις συχνοτητες.καποιοι λενε οτι ειναι καλκυτερα σπλιττερ απο την πρωτη μεθοδο που ειπα διοτι επειδη περναει μεσα απο το splitter και το adsl οτι γλυτωνεις το ρουτερ σ επεριπτωση κανενος κεραυνου οπου την πληρωνει το splitter.δεν ξερω κατα ποσο ισχυει η αν απλα το dsl γινεται bypass.οταν ειπα χωρις τηλεφωνο το ειπα οτι πχ ξεχασες ενα spliter μονο του σε μια πριζα χωρις τηλεφωνο και χωρις adsl πανω.δηλαδη ειναι μονο το Line Με τον τοιχο.αυτο σε δοκιμη που ειχα κανει εγω και ενα αλλο παιδι σου ριχνε ταχυτητα.οτι δηλαδηδεν πρεπει ενα splitter να ειναι ετσι ξεκρεμαστο.και εγω δεν το πιστευα το δοκιμασα σπιτι μου και εγινε.τωρα δεν εχω κατσει να το ψαξω παραπανω γιατι το θεωρω κουλο να αφηνεις ενα splitter χωρις τιποτα πανω.απλα το βγαζεις.

Μμμ ναι δεν το χω ξανάκουσει αυτό να πω την αλήθεια και να σε ρωτήσω με αυτό μπορώ να έχω πάνω από ένα ρουτερ συνδεδεμένο στο σπίτι πχ ένα κανονικά συνδεδεμένο στο Α δωμάτιο και ένα άλλο με σπλίντερ στο Β δωμάτιο? Ή ισχύει ακόμη αυτό που πές για την σύνδεση?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυο ρουτερ δεν μπορεις να εχεις σε καμια περιπτωση.εγω απλα ελεγα το ενδεχομενο οτι καταλαθως ξεχασες ενα splitter στο ενα δωματιο χωρις τηλεφωνο και χωρις ιντερνετ πανω.απιθανο να το ξεχασεις αλλα οκ.θα ξεχαστει μονο αμα καποιος μετακινει το ρουτερ.εγω ας πουμε το δοκιιμασα στο σπιτι επειδη το ειχε γραψει καποιος γιατι δεν το πιστευα και εγω.και σε μενα τουλαχιστον ειχε πεσει το sync.τωρα να ετυχε να το κανε απλα σε μενα ποιος ξερει



αλλα 2 adsl router δεν θα παιξουν ποτε μαζι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α ναι οκ τώρα κατάλαβα... Πάντως αυτό με το σπλίντερ και το sync δεν το βρίσκω και λογκό μα για να το δοκίμασες και να είδες ότι ισχύει τι να πω? :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α ναι οκ τώρα κατάλαβα... Πάντως αυτό με το σπλίντερ και το sync δεν το βρίσκω και λογκό μα για να το δοκίμασες και να είδες ότι ισχύει τι να πω? :/

οταν με το καλο βρω χρονο θα το δοκιμασω παλι και θα βαλω και εικονες.οταν προλαβω διοτι οποτε λεω οτι θα δοκιμασω κατι ποσταρω τα αποτελεσματα μια εβδομαδα μετα:P

καλα λογικο δεν ειναι να αφησεις ενα splitter μονο του εκτος αν πηγαινοφερνεις το ρουτερ περα δωθε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εεε ναι κλασικά :) πάντως έχω δει γνωστό μου που έχει αφήσει και σπλίτερ και φίλτρα και ότι άλλο θες και η ταχύτητα του είναι όπως πάντα.. Από speedtest καρφωμένο στα 13mbps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ισως εχει να κανει που θα τα αφησεις τι θα εχει πανω κτλ.θα προσπαθησω weekend Να το κανω δοκιμη να δουμε,εχω και 2-3 διαφορετικα splitter και θα γραψω αποτελεσματα ετσι για το τυπικο.οταν το ειχα κανει παντως που το ειχε πειαλλος ειχε πεσει η ταχυτητα εμενα.να ηταν τυχαιο δυσκολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...