Προς το περιεχόμενο

Σφάλμα κατα το firmware update


LOVExVOTKA

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 164
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι ντάξ λίγο δύσκολο να ήταν τυχαίο... Πριν πόσο καιρό το δοκίμασες?

πριν κανα χρονο περιπου ισως και λιγο παραπανω.σε adsl γραμμη.αν το επηρεαζει η πριν απο ενα χρονο η τωρα δεν θα εχει αλλαξει κατι.δεν πιστευω οτι παιζει ρολο η γραμμη η το splitter.αλλα θα το κανω δοκιμη με διαφορετικα splitter για να δω απο περιεργεια παλι.τοτε ειχα χασει αρκετα mbit σε ταχυτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

πριν κανα χρονο περιπου ισως και λιγο παραπανω.σε adsl γραμμη.αν το επηρεαζει η πριν απο ενα χρονο η τωρα δεν θα εχει αλλαξει κατι.δεν πιστευω οτι παιζει ρολο η γραμμη η το splitter.αλλα θα το κανω δοκιμη με διαφορετικα splitter για να δω απο περιεργεια παλι.τοτε ειχα χασει αρκετα mbit σε ταχυτητα.

Ίσως όπως λες να φταίγε το σπλίτερ, μπορεί να βραχικύκλωνε πότε δεν ξέρεις... Οπότε δεν χάνουμε και τίποτα να ξαναδοκίμαζες :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκιμη φαση νουμερο 1.με ενα splitter διοτι δεν εχω αλλο τωρα το δοκιμασα και δεν μου εριξε sync.

δοκιμη φαση νουμερο 2.δοκιμη να βαλω μονο του σε μια πριζα isdn splitter χωρις ομως κατι αλλο πανω και το sync επεσε μονο στο Upload και ας ηταν το ρουτερ σε αλλο δωματιο..λογικο αφου το Isdn εχει διαφορετικες συχνοτητες στο Up.

δοκιμη φαση νουμερο 3.θα δοκιμασω και με αλλο splitter pstn γιατι το αλλο το χρησημοποιησα αλλου σημερα:P

και ενημερωνω ξανα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκιμη φαση νουμερο 1.με ενα splitter διοτι δεν εχω αλλο τωρα το δοκιμασα και δεν μου εριξε sync.

δοκιμη φαση νουμερο 2.δοκιμη να βαλω μονο του σε μια πριζα isdn splitter χωρις ομως κατι αλλο πανω και το sync επεσε μονο στο Upload και ας ηταν το ρουτερ σε αλλο δωματιο..λογικο αφου το Isdn εχει διαφορετικες συχνοτητες στο Up.

δοκιμη φαση νουμερο 3.θα δοκιμασω και με αλλο splitter pstn γιατι το αλλο το χρησημοποιησα αλλου σημερα:P

και ενημερωνω ξανα.

Α μια χαρά λέω και γω πως είναι δυνατόν να έπεφτε το sync με το σπλίτερ, να σου πω την αλήθεια ούτε και το upload περίμενα να μειωθεί αλλά άμα είναι κάτι λίγο δεν είναι και θέμα... Ναι αναμένουμε και την τρίτη δοκιμή :D δοκίμασε να συνδέσεις και τηλέφωνο και ρούτερ στο σπλίτερ αν και κει δεν πιστεύω να δεις αλλαγή αλλά πότε δεν ξέρεις...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α μια χαρά λέω και γω πως είναι δυνατόν να έπεφτε το sync με το σπλίτερ, να σου πω την αλήθεια ούτε και το upload περίμενα να μειωθεί αλλά άμα είναι κάτι λίγο δεν είναι και θέμα... Ναι αναμένουμε και την τρίτη δοκιμή :D δοκίμασε να συνδέσεις και τηλέφωνο και ρούτερ στο σπλίτερ αν και κει δεν πιστεύω να δεις αλλαγή αλλά πότε δεν ξέρεις...

το Upload μου το εσκισε παρα πολυ επειδη το splitter ιταν isdn οχι Pstn.η γραμμη μου ειναι Pstn.οποτε σιγουρα αμα ξεχασεις splitter isdn πανω ακομα και να εχεις βαλει το ρουτερ σε αλλο splitter Μεσα στο σπιτι που ειναι Pstn εχεις παλι προβλημα.μολις παρω και το 2ο splitter θακανω και τις αλλες 2 δοκιμες ακομα.

 

Αν συνδεσει ρουτερ θα πεσει στο μισο.... ταπαμε αυτα :P

δυο ρουτερ δεν εχει νοημα να δοκιμασω ετσι και αλλιως,αλλα οκ μια που εχω και δευτερο ρουτερ (handheld) θα το βαλω και αυτο ταυτοχρονα πανω αλλα κλειστο για να δουμε ποσο θα επηρεασει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με ανοιχτο παιζει να συγχρονισει το ενα απο τα δυο με χαλια ταχυτητα και να χασει συγχρονισμο.θα τα δοκμασω λογικα weekend ετσι για το χαβαλε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φαση 3

δοκιμη το thomson σαλονι και ενα δευτερο ρουτερ(analyzer) το ιδιο ειναι στην μεσα γραμμη αλλα σβηστο

η γραμμη επεσε και τα χαρακτηριστικα

787 / 7.165

απο 13 mbit /1021 Που παιζω.

 

με δευτερο ρουτερ πανω ανοιχτο

416 / 8.128

αν και συχνα πυκνα επεφτε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα ναι αλλα παλι δεν σου εγγυαται κανεις την σταθεροτητα της γραμμης ουτε στην α περιπτωση αλλα αλλο τοσο ουτε στην β που σιγουρα θα χασεις sync.δευτερο splitter δεν εχω παρει ακομα.το ξεχναω συνεχεια:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εε νταξ λίγο πάνω λίγο κάτω κάτι από τα ίδια θα γίνεται δεν νομίζω να φταίει το σπλίτερ για την μείωση της ταχύτητας απλά διαιρήται η ταχύτητα στις χ συσκευές που είχεις συνδεδεμένες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...