Προς το περιεχόμενο

Pro Evolution Soccer 2014


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω δεν αμφισβητω αυτο που γραφεις.... unplayable αντικειμενικα θα ελεγα ειναι υπερβολικο...μιλαω παντα για pc & οfline που ασχολουμαι....σιγουρα εχει αλλαξει το παιχνιδι και επειδη ειχαμε συνηθισει αλλιως πολλα ξενιζουν ...και μενα στην αρχη μου φανηκε καπως!!!!!

+1 ταχυτητα και BLIMP καμερα παιζω και περαν των feints (που δεν μου βγαινουν την χρονικη στιγμη που θελω-και δεν παιζω κι ολας με σκιλς απλα στο φιφα που επαιζα γινοταν ενας χαμος απο ντριμπλες) δεν εχω μεγαλα παραπονα στο gameplay.....

Το εχω απο τον θειο και με patch....μην νομιζει καποιος οτι κανω διαφημιση να το αγορασει!  :-D

Φανατικος φιφακιας την περιοδο 2011 & 2012!!!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 486
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν είναι θέμα αμφισβήτησης ή μη. Ο καθένας βάζει το παιχνίδι, παίζει και γράφει τις εντυπώσεις του. Εμένα μου φάνηκε αρχικά unplayble. Υπήρχε "κάτι", όμως, που μου άρεσε και προσπάθησα να προσαρμοστώ εγώ σε αυτό (αφού το αντίθετο δε γίνεται, για την ώρα τουλάχιστον). Προσπάθησα να σκέφτομαι και να λειτουργώ 1 sec νωρίτερα από τις φάσεις. Το προσπάθησα πολύ, το κατάφερα όταν το παιχνίδι κυλούσε αργά και δεν υπήρχει πίεση, όταν, όμως, άρχιζαν οι κόντρες, να πλακώνουν αντίπαλοι, οι φάσεις να διαδέχονται η μία την άλλη ταχύτατα, απέτυχα και δε νομίζω ότι μπορεί κανείς να πετύχει. Κατέληξα να βλέπω τον εαυτό μου ανήμπορο να αντιδράσει στο lag και απλά παρατηρούσα τους παίχτες να κάνουν τα δικά τους, να κοντρολάρουν αντί να σουτάρουν, να χάνουν τη μπάλα αντί να ντριμπλάρουν, να στοπάρουν με το στήθος αντί να κάνουν κεφαλιά κλπ κλπ.

 

Και κάπου εδώ η σεμνή τελετή έλαβε τέλος. Επιστρέφω στο Fifa με μείωση, φυσικά, της ταχύτητας των παιχτών, των πασών κ.α. για να το φτάσω στα δικά μου επίπεδα "ρεαλισμού".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

   sorry για τη χαλια αναλυση στο βιντεακι αλλα προς το παρον ειμαι ασχετος απο ανεβασματα και μετατροπες σε χαμηλοτερη αναλυση ....

 

Σουπερ σταρ λεβελ και μαλιστα το γκολ της νικης (εχανα 1-0 Messi στο 22ο λεπτο  και ειχα ισοφαρισει με τον Λαβετσι, Ιμπρα ομως στο 77ο εβγλε το οπλο του :-D μετα απο αυτη την τελεια μακρινη μπαλια!!! ) 

 

Δεν θα μπορουσα να το εχω πετυχει με αλλη καμερα περαν της Blimp!   

 

Παρι με κοκκινα Μπαρτσα με κιτρινα (φαινονται ασπρα στο βιντεο)

μπαλια διαβητης.wmv

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γειά σου ρε Κάρελεν με τους διαβήτες σου!!!

(το βιντεάκι σου αφήνει πολλά στη φαντασία αλλα αυτή είναι η μαγεία του έτσι; )

 

Λοιπόν μόλις παρατήρησα ότι το PES2014 παιζει σε cpu low priority !!!

 

Συμβαίνει σε όλους ή μόνο σε εμένα;

Προσπαθώ ν τ αλλάξω αλλά με τίποτε δεν αλλάζει...

Σε άλλα προγράμματα κανονικά δεν έχει θέμα...

 

Γιατί;

 

edit: Ήτανε read-only το exe γι αυτό.

 

Τώρα καλύτερα...

Επεξ/σία από Federacion
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευελπιστω σε καλυτερα γκολ και βιντεακια στο αμεσο μελλον (οτι και να εκανα δεν το ανεβαζε - μεχρι 2 ΜΒ ελεγε - και γι αυτο η αναλυση επεσε σε πολυ χαμηλα επιπεδα......ειμαι και οπως εγραψα ασχετος προς το παρον! :eek: )

 

Αυτο που ρωτας δεν το γνωριζω δυστυχως....μακαρι καποιος φιλος να ξερει και να γραψει κατι....

 

Να μεταφερω μια προταση ενος  gamer ο οποιος ειναι και  οπαδος του manual

 

(η αληθεια ειναι οτι εγω φετος αρχισα να δοκιμαζω το manual - πασες σουτ τα παντα ολα και ειναι δυσκολο!!!!αλλα μου αρεσει μπορω να πω ειδικα οταν παιζω εναντια σε φιλο γιατι κοντρα στην ΑΙ προτιμω OΛΑ assisted και τα σουτ  BASIC)

 

Λοιπον αυτος προτεινει απο τις ρυθμισεις 0 μπαρες στην βοηθεια πασας, τα σουτ μανιουαλ, -1 ταχυτητα παιχνιδιου και τα βελακια φορμας των παιχτων ολα ΚΟΚΚΙΝΑ. Αλλα η ανατροπη του ειναι οτι αλλαζει απο τα  settings την πασα με την through pass δλδ το χ με το τριγωνο (το Α με το Υ για xbox users) γιατι οπως αυτος γραφει εντοπιζεται θεμα με την κοντινη πασα στο manual  mode.

 

ΑΥΤΑ! B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν μόλις παρατήρησα ότι το PES2014 παιζει σε cpu low priority !!!

 

Συμβαίνει σε όλους ή μόνο σε εμένα;

Προσπαθώ ν τ αλλάξω αλλά με τίποτε δεν αλλάζει...

Σε άλλα προγράμματα κανονικά δεν έχει θέμα...

 

Γιατί;

 

edit: Ήτανε read-only το exe γι αυτό.

 

Τώρα καλύτερα...

 

 

εντιντ2: Το ξαναάνοιξα πάλι σε low παίζει, δεν αλλάζει ξανά...περίεργο.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες ειχε παρει το ματι μου ενα αρχειακι που το κατεβαζες ωστε η ανταποκριση των κουμπιων να γινονται πιο γρηγορα..

ειναι ευκολο να μου δωσετε αυτο το λινκ;γτ παιζω και οταν παω για σουτ μετα απο 3-4 sec θυμαται η παιχτουρα να σηκωσει το βρωμοποδι του :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια

1) Ποσες παύλες βάζετε στην βοήθεια πάσας στο ονλινε?

2) Εχω μερικες αποριες οσο αναφορα το τι σημαινουν μερικες τακτικες στο pes2014, οτι εχω κυκλωσει στην εικονα δεν το καταλαβαινω απο την επεξήγηση στο μενου του παιχνιδιου οταν παταω το ερωτηματικό, να σημειωσω οτι το pes το εχω στα Ελληνικά.

 

htif.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν κανω λαθος το 1ο ειναι κατα ποσο εντονα εκει κοντα στον παιχτη που ελεγχεις με την μπαλα 8α τον βοηθησουν οι υπολοιποι και το 2ο ειναι ποσο μπροστα στον χωρο-γηπεδο  θα κινηθουν ωστε να τον βοηθησουν παλι....

το προτελευταιο ποσο γρηγορα θα αλλαζει η ομαδα απο αμυνα σε επιθεση  αρα θα φευγει μπροστα ολη η ομαδα και το τελευταιο ειναι  ποσο αμυντικα ή επιθετικα θα κινεισαι σαν ομαδα στον χωρο παντα.....

 

Αλλα ας απαντησει και κανας αλλος- εγω παιζω +1 με 3 παυλες μονο κοντρα στην ΑΙ αλλα με φιλους προτιμω να παιζουμε με αργη ταχυτητα 0,-1 και χωρις παυλες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες ειχε παρει το ματι μου ενα αρχειακι που το κατεβαζες ωστε η ανταποκριση των κουμπιων να γινονται πιο γρηγορα..

ειναι ευκολο να μου δωσετε αυτο το λινκ;γτ παιζω και οταν παω για σουτ μετα απο 3-4 sec θυμαται η παιχτουρα να σηκωσει το βρωμοποδι του :P

 

υπαρχει κατι τετοιο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει κατι τετοιο ?

καπου το ειχα δει ρε συ που το εδινε καποιος σε καποιο ελληνικο φορουμ η τρακερ,και σπαω το κεφαλι μου και δεν το βρισκω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν κανω λαθος το 1ο ειναι κατα ποσο εντονα εκει κοντα στον παιχτη που ελεγχεις με την μπαλα 8α τον βοηθησουν οι υπολοιποι και το 2ο ειναι ποσο μπροστα στον χωρο-γηπεδο  θα κινηθουν ωστε να τον βοηθησουν παλι....

το προτελευταιο ποσο γρηγορα θα αλλαζει η ομαδα απο αμυνα σε επιθεση  αρα θα φευγει μπροστα ολη η ομαδα και το τελευταιο ειναι  ποσο αμυντικα ή επιθετικα θα κινεισαι σαν ομαδα στον χωρο παντα.....

 

Αλλα ας απαντησει και κανας αλλος- εγω παιζω +1 με 3 παυλες μονο κοντρα στην ΑΙ αλλα με φιλους προτιμω να παιζουμε με αργη ταχυτητα 0,-1 και χωρις παυλες.

στο pes2012 διοτι το 2013 δεν το επαιξα ειχε μια ρυθμιση τακτικης που ελεγε παιχνιδι απο τα πλαγια και κοντα στο παικτη που παιζεις και παιχνιδι απο την μεση του γηπεδου οπου προωθείτε όλη η ομαδα μπροστα απ το κεντρο του γηπεδου.Αυτο που λεω πρεπει να ειναι το 2ο ετσι δεν ειναι? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο που λεει εδω ?

http://www.pesgaming.com/showthread.php?p=2076868

οχι :P

αλλα θα το δοκιμασω χΔ και θα ενημερωσω τνχ παντως για τον κοπο σας παιδες

 

Εdit: το λοιπον το δοκιμασα και μου κανει :P μπορω να πω οτι οταν πατας σουτ,πασα οτιδηποτε αλλο,

το κανει αμεσσα,δεν ξερω αν ηταν αυτο που αναζητουσα αλλα μου κανει,

εγω απλα ειχα δει ενα αρχειακι που το περναγες σαν patch αν θυμαμαι

anyway ειμαι gg,σας ευχαριστω χΔ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο pes2012 διοτι το 2013 δεν το επαιξα ειχε μια ρυθμιση τακτικης που ελεγε παιχνιδι απο τα πλαγια και κοντα στο παικτη που παιζεις και παιχνιδι απο την μεση του γηπεδου οπου προωθείτε όλη η ομαδα μπροστα απ το κεντρο του γηπεδου.Αυτο που λεω πρεπει να ειναι το 2ο ετσι δεν ειναι? 

νομιζω ναι αλλα γενικα προσεχε την αμυνα !Η ΑΙ παντα βρισκει τις τρυπες! :P  και το 12 σορρυ αλλα δεν εχω ιδεα! ειχα παει ηδη προς φιφα μερια!

Θα ελεγα οτι  πλεον παιζω κανονικα, οφλινε παντα και χωρις ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ προβληματα αποκρισης...

νομιζω οτι αυτο το νεο προ το εφτιαξαν ετσι ωστε πχ να μην μπορεις να σουταρεις καλα αν δεν εχεις βρει βηματισμο.....δεν ξερω αν το λεω καλα αλλα ετσι μου φαινεται...να μην βγαινουν ολα στην χρονικη στιγμη που νομιζεις - θελεις......κι αυτο δινει πολυ ρεαλισμο...

ΛΙΓΟΤΕΡΟ arcade δλδ

Ισως ενα προβληματακι που εντοπιζω ειναι οταν βγαινει ο επιθετικος μου τετ α τετ σαν να κομπιαζει-κολλαει στο χορταρι για λιγο , δεν τρεχει σωστα ωστε να ξεπεταχτει (δεν το κανει παντα ΑΛΛΑ τις περισσοτερες φορες....)  και μετα απο λιγο με φτανουν κι ολας οι αμυντικοι.

 

ΤΙΡ 1 : με L2 τα σουτ φευγουν βολιδες, απο πλαγια (εξω απο την μεγαλη περιοχη στην γωνια του κουτιου δλδ) σουτ με καλο παιχτη εχεις σιγουρο ριμπαουντ=γκολ! χε χε χε

ΤΙΡ 2 : Το L2/LT δεν κανει τπτ στην αμυνα. ΙTS A FACT!  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...