Προς το περιεχόμενο

Nova 3Play 29.90 το μηνα για παντα


vasman15

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φανταστειτε τι περιθωριο κερδους εχουν.Εγω που ειμαι σε περιοχη με δικτυο μονο απο τον οτε οτι προταση και να τους εχω κανει (στον ΟΤε) με εγραψαν.Αν υπηρχαν εναλλακτικοι θα μου προτειναν και εμενα το πακετο του IcemanGr71 και θα εκανα τουμπες.

Αληθεια φιλε ειχες κανει προταση σε εναλλακτικο και αν ναι με τι ορους?

 

 

Forthnet... 3Play + Novacinema 1 + Novasport 1... στα 40€ (συμβόλαιο 18 μήνες)....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 607
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

O OTE για ποσο καιρο σου εδωσε αυτή την τιμη;

 

Εμενα παντως δεν ειχαν να πουν και πολλα, η (επισημη μαλιστα) προσφορα της wind δεν τους αφηνει προφανως περιθωρια να δωσουν κατι ουτε καν "κοντα" στην τιμη του ανταγωνισμου. Ο τελευταίος να κλεισει την πορτα. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια.Τελικα στην περιοχη μου η forthnet θα καταργησει το κανονικο ιντερνετ και θα βαλει δορυφορικο αλλα θα ανεβει το μηνιαιο παγιο απο τα 40 που ειναι αυτη τη στιγμη.Αρα μου ειπαν οτι και να παω σε αλλο παροχο δεν θα υπαρξει πεναλτυ μιας και δεν οφειλετε σε μενα αυτο που γινετε.

 

Πηρα στον οτε για την φορητοτητα και μου προτειναν:

 

full pack για 12 μηνες με 11 ευρο το μηνα(τιμης προσφορας)

24mb internet(αν πιανω 21mb οπως επιανα προ forthnet ειμαστε κομπλε)

210 λεπτα σταθερα+30 λεπτα κινητα

 

ολα αυτα με 39 ευρο τους πρωτους 6 μηνες και 43 τους επομενους 6 αρα με βγαινει 41 ευρο το μηνα.Εβαλα και τον pvr για εγραφες οποτε παει +4 ευρο το μηνα.

 

Το θεμα ειναι ομως οτι στο site τους γραφει στα πακετα δωρεαν το τελος ενεργοποιησης.Εμενα μου ειπαν 31 ευρο για τη φορητοτητα στον πρωτο λογαριασμο.Φορητοτητα ειναι το τελος ενεργοποιησης ετσι?Αν ναι γιατι δεν μου ειπαν οτι μπορω να το γλιτωσω?

 

Να πω οτι και κεραια(πιατο) μου προτειναν δωρεαν αλλα εχω ετοιμο πιατο οποτε κατι δωρεαν δεν θα παρω.

 

Πως την βλεπετε την προσφορα?Να τους ξανα παρω να τους πω για το τελος ενεργοποιησης η ειναι αλλο απο την φορητοτητα απο forthnet?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουσιαστικά η προσφορα ειμα η μισή τιμη στο ote tv που ισχυει για όλους όσους επιστρέφουν στον ΟΤΕ απο άλλο πάροχο. Το duble play ειναι οι τιμές όπως εμφανίζονται στο site. Τωρα ανάλογα με την περίσταση και την περίοδο προσφορών κερδίζεις ή την εγκατάσταση κεραίας ή το τέλος μεταφοράς. Αφού το γράφει όπως λες στο site να τους το πεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πήραν και εμένα για τη νοβα στα 30€ και το σκέφτομαι

25€ δίνω στη wind , 5€ για ντοκιμαντέρ κτλ νομίζω αξίζει.

Δωρεάν τους εξοπλισμούς και την εγκατάσταση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουσιαστικά η προσφορα ειμα η μισή τιμη στο ote tv που ισχυει για όλους όσους επιστρέφουν στον ΟΤΕ απο άλλο πάροχο. Το duble play ειναι οι τιμές όπως εμφανίζονται στο site. Τωρα ανάλογα με την περίσταση και την περίοδο προσφορών κερδίζεις ή την εγκατάσταση κεραίας ή το τέλος μεταφοράς. Αφού το γράφει όπως λες στο site να τους το πεις!

Τους εστειλα μαιλ και μου στελνουν οτι δεν γινετε να μην το πληρωσω.Κεραια δωρεαν δεν περνω τελος ενεργοποιησης δεν περνω αρα τιποτα δεν ισχυει απο οσα γραφουν στο site τους.

 

Βασικα σε ολα τα πακετα γραφουν δωρεαν τελος ενεργοποιησης και μαζι η δωρεαν κεραια η 2 μηνες δωρο ote tv.Αρα απο αυτα δεν περνω τιποτα.Μηπως με την προσφορα που με εκαναν με μιση τιμη το ote tv full pack δεν δικαιουμε ουτε δωρεαν κεραια ουτε τελος ενεργοποιησης δωρεαν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πήραν και εμένα για τη νοβα στα 30€ και το σκέφτομαι

25€ δίνω στη wind , 5€ για ντοκιμαντέρ κτλ νομίζω αξίζει.

Δωρεάν τους εξοπλισμούς και την εγκατάσταση.

Δεν συγκρίνεται η nova με τη wind αφού η wind δεν έχει τη δυνατότητα να δώσει τηλέοραση και όταν έχουν ίδιες τιμές τότε υπερισχύει η nova

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μας έχουν πρήξει με τις προσφορές.

Κάθε μέρα τηλέφωνα.

Αν δεν πάρουν από τον οτε θα πάρουν από την νόβα.

Α δεν πάρουν από αυτούς θα πάρουν από την wind.

Και μερικοί τηλεφωνούν μεσημεριάτικα την ώρα που κοιμόμαστε και μας ξυπνάνε και μας αρχίζουν το μπουρ μπουρ.

Και άντε βρίσκεις μια προσφορά και λες οκ με συμφέρει την δέχομαι μετά αρχίζει τα τηλέφωνα ο προηγούμενος πάροχος και δεν έχει τελειωμό ... ήμαρτον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους εστειλα μαιλ και μου στελνουν οτι δεν γινετε να μην το πληρωσω.Κεραια δωρεαν δεν περνω τελος ενεργοποιησης δεν περνω αρα τιποτα δεν ισχυει απο οσα γραφουν στο site τους.

Βασικα σε ολα τα πακετα γραφουν δωρεαν τελος ενεργοποιησης και μαζι η δωρεαν κεραια η 2 μηνες δωρο ote tv.Αρα απο αυτα δεν περνω τιποτα.Μηπως με την προσφορα που με εκαναν με μιση τιμη το ote tv full pack δεν δικαιουμε ουτε δωρεαν κεραια ουτε τελος ενεργοποιησης δωρεαν?

Η δωρεαν κεραία σημαίνει ότι πληρώνεις 50 ευρω την εγκατάσταση που κανει ο τεχνικός και όχι 99 ευρω που ειναι κανονική τιμη (49 ευρω κεραία + 50 εγκατασταση απο τεχνικό)

Τωρα επειδή κανεις και σύνδεση στον ΟΤΕ σου δίνουν μισή τιμη το ote tv

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δωρεαν κεραία σημαίνει ότι πληρώνεις 50 ευρω την εγκατάσταση που κανει ο τεχνικός και όχι 99 ευρω που ειναι κανονική τιμη (49 ευρω κεραία + 50 εγκατασταση απο τεχνικό)

Τωρα επειδή κανεις και σύνδεση στον ΟΤΕ σου δίνουν μισή τιμη το ote tv

το μειονέκτημα του οτε είναι ότι δεν έχει υπηρεσίες όπως nova go και ακόμα και το on demand στον οτε είναι με επιπλέον πληρωμή ενώ στη nova είναι δωρεάν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι στην Forthnet και κάνω αίτηση φορητότητας (με υπογραφές) για ΟΤΕ. Στο καπάκι μου κάνει πρόταση η Forthnet για πολύ καλύτερο πακέτο. Πρέπει να ειδοποιήσω κάπως τον ΟΤΕ για την ακύρωση της αίτησης φορητότητας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια.Τελικα στην περιοχη μου η forthnet θα καταργησει το κανονικο ιντερνετ και θα βαλει δορυφορικο αλλα θα ανεβει το μηνιαιο παγιο απο τα 40 που ειναι αυτη τη στιγμη.Αρα μου ειπαν οτι και να παω σε αλλο παροχο δεν θα υπαρξει πεναλτυ μιας και δεν οφειλετε σε μενα αυτο που γινετε.

 

Μηπως δεν εχει καταλαβει κατι καλα? Το δορυφορικο μπαινει παντου δεν το φερνει σε μια περιοχη η εταιρια οπως το dsl, ενω μου φαινεται πολυ κουφο καπου που εχει δικτυο να το καταργησει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως δεν εχει καταλαβει κατι καλα? Το δορυφορικο μπαινει παντου δεν το φερνει σε μια περιοχη η εταιρια οπως το dsl, ενω μου φαινεται πολυ κουφο καπου που εχει δικτυο να το καταργησει!

Στην περιοχη μας επειδη οι γραμμες ειναι χαλια ο οτε περνει παντα τις καλες και στους παροχους δινει τις χαλια.Να φανταστεις με οτε συγχρονιζα 21mb και κατεβαζα με 2.2mb 4 χρονια που ειχα 24αρα και δεν ειχα κανενα κολλημα πριν παω forthnet και με forthnet εδω και 8 μηνες συγχρονιζω στα 16mb και κατεβαζω με 4mb το βραδυ και μεσα στη μερα σερνετε παει κατω απο τα 2mb κολλανε τα παντα.

 

Και λογω των παραπονων απο πολλα ατομα που εχουν forthnet θα σταματησουν την παροχη ιντερνετ μεσω των γραμμων του οτε και θα παω στο δορυφορικο.100% θα γινει αυτο μετα της 1 Ιουλιου και με ειπαν οχι μονο στην περιοχη μου αλλα και σε αλλες απομακρυσμενες περιοχες.

 

Αυτο που θα μου λειψει ειναι το δωρεαν pvr που εχω με την νοβα το δωρεαν novago και τα 720λεπτα προς κινητα.Με τον οτε θα επανελθω παλι στο 20+mb internet μιας και ειμαι 200 μετρα απο το dslam και το καλυτερο περιεχομενο στο ote tv αλλα θα εχω μονο 30 λεπτα προς κινητα και 210 προς σταθερα οπως και θα δινω πανω απο 55 ευρο το δευτερο χρονο μαζι με τον pvr δεκτη που στη forthnet ηταν 40 σταθερα για παντα.

 

 

Δυστυχως σε χωρια οπως το δικο μας ο οτε κανει κουμαντο και δεν εχουμε αλλες επιλογες.

 

Ακομα και με το 4mb internet που εδινε ο οτε στη forthnet λογω της χαμηλης τιμης δεν με πειραζε και τοσο.

Αλλα με το δορυφορικο ιντερνετ θα παει το παγιο στα 59 μου ειπαν απο τα 40 οποτε υποχρεωτικα παω ote.Με αναγκαζει βασικα να παω οτε.

 

 

Πεναλτυ δεν θα υπαρχει για αυτο και εκανα τη φορητοτητα μιας και δεν φταιω εγω για αυτο που γινετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αφου συγχρονίζεις στα 16 το ότι κατεβάζεις με 4 δεν είναι θεμα κακης γραμμης αλλα μπουκωμενου dslam. Αν ειχε ιδιαιτερο πρόβλημα η γραμμη σαν χαλκος θα συγχρονιζες πολύ χαμηλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου συγχρονίζεις στα 16 το ότι κατεβάζεις με 4 δεν είναι θεμα κακης γραμμης αλλα μπουκωμενου dslam. Αν ειχε ιδιαιτερο πρόβλημα η γραμμη σαν χαλκος θα συγχρονιζες πολύ χαμηλα.

Ναι το ξερω.Το προβλημα ειναι οτι σε μια γραμμη ειμαστε πολλα ατομα και για αυτο η χαμηλη ταχυτητα σαν να υπαρχει κοφτης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...