Προς το περιεχόμενο

Πρόσληψη στο Πλαίσιο


dinak

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 Αν και οι σπουδες μου καθολου δεν εχουν να κανουν με το αντικειμενο των πωλησεων κτλ, αναγκαζομαι να μπω σε αυτο το τομεα καθαρα για βιοποριστικους λογους, γιατι το αντικειμενο μου δυστυχως δεν αφηνει πολλα περιθωρια επιβιωσης (φιλολογος ων)........

 

Και ίσως είναι καλύτερα (για πιθανούς μαθητές) αφού προσωπικά θεωρώ τουλάχιστον λάθος για φιλόλογο να αδιαφορεί συστηματικά για τον τονισμό των κειμένων του. Το να το κάνει ο οποιοσδήποτε νέος άνθρωπος μπορεί να σημαίνει τεμπελιά ή και αποτυχία του εκπαιδευτικού συστήματος (μεγάλη κουβέντα). Το να το κάνει όμως φιλόλογος ο οποίος είναι ο θεματοφύλακας αλλά και ο καθ' ύλην αρμόδιος για τη διαφύλαξη της γλώσσας τότε είναι απαράδεκτο.

On topic τώρα, ναι έχεις δίκιο. Υπάρχουν πολλοί κακεντρεχείς που έχουν σα μοναδικό στόχο να κόβουν τη χαρά του καθενός εδώ στο insomnia.

Το γεγονός ότι έχουμε κάποια πληροφόρηση και σκεφτήκαμε να την μεταφέρουμε σε κάποιον ο οποίος φαίνεται ότι μάλλον δε γνωρίζει (με εξαίρεση αυτά που του είπε η μία και μοναδική φίλη που έχει στο Πλαίσιο και η οποία μάλλον δεν είναι και κολλητή του) μόνο ως ηλιθιότητα μπορεί να χαρακτηριστεί αφού αναλώσαμε το χρόνο μας σε αυτόν.

Αλήθεια αναρωτιέμαι, αφού το νήμα υπάρχει τόσο καιρό και αφού εσύ το είδες και ξέρεις την άποψη των περισσοτέρων, γιατί μπήκες και άρχισες (και καλά) να ζητάς πληροφορίες; Αφού είχες ήδη (από την φίλη). Και αφού ήξερες τι απαντήσεις θα πάρεις. Και αφού έχεις ήδη αποκρυσταλλώσει μια άποψη (και για εμάς και για το Πλαίσιο).

Anyway προσωπικά σταματώ εδώ την "ηλιθιότητά" μου να προσπαθώ να σου επισημάνω κάποια πράγματα. Αφού πιστεύεις ότι "όπου υπάρχει καπνός" απλά σημαίνει BBQ, πήγαινε και καλή επιτυχία.

Φυσικά θα συνεχίζω να μεταφέρω τις απόψεις και πληροφορίες μου σε άτομα που πραγματικά θέλουν να ακούσουν.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ίσως είναι καλύτερα (για πιθανούς μαθητές) αφού προσωπικά θεωρώ τουλάχιστον λάθος για φιλόλογο να αδιαφορεί συστηματικά για τον τονισμό των κειμένων του. Το να το κάνει ο οποιοσδήποτε νέος άνθρωπος μπορεί να σημαίνει τεμπελιά ή και αποτυχία του εκπαιδευτικού συστήματος (μεγάλη κουβέντα). Το να το κάνει όμως φιλόλογος ο οποίος είναι ο θεματοφύλακας αλλά και ο καθ' ύλην αρμόδιος για τη διαφύλαξη της γλώσσας τότε είναι απαράδεκτο.

On topic τώρα, ναι έχεις δίκιο. Υπάρχουν πολλοί κακεντρεχείς που έχουν σα μοναδικό στόχο να κόβουν τη χαρά του καθενός εδώ στο insomnia.

Το γεγονός ότι έχουμε κάποια πληροφόρηση και σκεφτήκαμε να την μεταφέρουμε σε κάποιον ο οποίος φαίνεται ότι μάλλον δε γνωρίζει (με εξαίρεση αυτά που του είπε η μία και μοναδική φίλη που έχει στο Πλαίσιο και η οποία μάλλον δεν είναι και κολλητή του) μόνο ως ηλιθιότητα μπορεί να χαρακτηριστεί αφού αναλώσαμε το χρόνο μας σε αυτόν.

Αλήθεια αναρωτιέμαι, αφού το νήμα υπάρχει τόσο καιρό και αφού εσύ το είδες και ξέρεις την άποψη των περισσοτέρων, γιατί μπήκες και άρχισες (και καλά) να ζητάς πληροφορίες; Αφού είχες ήδη (από την φίλη). Και αφού ήξερες τι απαντήσεις θα πάρεις. Και αφού έχεις ήδη αποκρυσταλλώσει μια άποψη (και για εμάς και για το Πλαίσιο).

Anyway προσωπικά σταματώ εδώ την "ηλιθιότητά" μου να προσπαθώ να σου επισημάνω κάποια πράγματα. Αφού πιστεύεις ότι "όπου υπάρχει καπνός" απλά σημαίνει BBQ, πήγαινε και καλή επιτυχία.

Φυσικά θα συνεχίζω να μεταφέρω τις απόψεις και πληροφορίες μου σε άτομα που πραγματικά θέλουν να ακούσουν.

Είναι αστείο να αναφέρεσαι σε κάποιον που δε γνωρίζεις και να κρίνεις την αξία του από το αν τονίζει τα σχόλια του στο insomnia. Αφού το λές εσύ όμως παμμέγιστε και πάνσοφε κριτή των πάντων, έτσι θα'ναι..

 

Και τώρα γύρισε πλευρό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έκρινα καμιά αξία (τουλάχιστον όχι σαν άνθρωπο ή χαρακτήρα).

Από τη στιγμή όμως που προτάσεις την ιδιότητα σου (την οποία προσωπικά ούτε ήξερα ούτε ρώτησα) είναι τουλάχιστον αναμενόμενο ότι θα σχολιαστείς αν αυτή η ιδιότητα έρχεται σε αντίθεση με τα γραφόμενά σου. Δηλαδή αν εγώ δήλωνα πχ φωτογράφος και έβλεπε κάποιος στο άβατάρ μου την αφεντομουτσουνάρα μου σε φωτογραφία με κακή εστίαση νομίζεις θα έμενε ασχολίαστο;

Όμως αφού τουλάχιστον άρχισες να κάνεις το αυτονόητο για νέο, φιλόλογο, έλληνα (να τονίζεις τον γραπτό σου λόγο) θεωρώ ότι τουλάχιστον κάτι θετικό βγήκε από αυτή τη "συζήτηση".

 

(υγ Όλα τα παραπάνω έχουν γραφτεί όντας γυρισμένος από το άλλο πλευρό. Tελικά είχες δίκιο. Άλλη αίσθηση. Thanks)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς αυτό που είπε ο Χάρης πάνω...νήμα με δεκάδες ήδη σελίδες με απόψες και εμπειρίες του καθενός και μπαίνει ένας "τυχαίος" με μηδέν μηνύματα σε οποιοδήποτε άλλο thread και μας αρχίζει τα "πως είναι να δουλεύεις στο πλαίσιο" και τα "Το πλαίσιο δίνει τόσα περισσότερα από ότι η υπόλοιπη αγορά" και το "Το πλαίσιο είναι στιβαρή εταιρεία".

Όπως είπε και το παιδί πάνω 40 σελίδες σχόλια και απόψεις δεν σου φτάνανε? Δεν σχημάτισες άποψη? Και όλως τυχαίως μετά να υπερασπίζεται ο "τυχαίος" χρήστης μια εταιρεία στην οποία υποτίθεται ότι απλά έχει στείλει ένα βιογραφικό λες και είναι ο γιος του ιδρυτής της!!!  Δηλαδή "άμα τον προσλάβουν" κιόλας θα μας βρίσκει από τις IP μας και θα έρχεται στα σπίτια μας να μας δέρνει άμα λέμε κακή κουβέντα για το Πλαίσιο!!χαχαχαχαχα 

 

Γελάει ο κόσμος...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα αν νιωθει κανεις μετοχος/εργαζομενος/μελλοντικο υποχειριο την αναγκη να υπερασπιστει την γραμμη των ερασιτεχνων εργοδοτων τους,

 

Ρε παιδιά επίτηδες να το κάνατε δε θα ήταν τόσο επιτυχημένο. Βοήθειά μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι θελω να δουλέψω για το πλαισιο, διοτι ειναι μια εταιρία η οποια πληρωνει πολυ πανω απο το μεσο όρο του σημερινου μισθου ενος υπαλληλου. Και αυτο ειναι πασιφανες πλεον

 

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!!!!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πες 888, πόσο ΑΚΡΙΒΩΣ πληρώνει.

Γιατί αν ισχύει αυτό που λες, μου δίνεις λόγο να παραιτηθώ κι εγώ απ'τη θέση μου και να κάνω αίτηση για πρόσληψη στο Πλαίσιο.

 

 

 

(π.χ. αν μιλάμε για 888€ καθαρά τότε yeah baby B) )

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος παντων,δε θα κάνω άλλο το δικηγόρο του γιατί ούτε το ξέρω το παιδί και μάλλον μπορεί να πει τις απόψεις του καλύτερα από εμένα.

Αυτό που κατάλαβα έγώ από τα ποστ του,είναι οτί απλά ψάχνει για δουλειά και στην προσπάθειά του αυτή,ίσως να ωραιοποιεί το μελλοντικό(?) περιβάλλον εργασίας του.

 

Προσωπικα και εγω πιστευω για το παιδι το ιδιο πραγμα. Οτι ακουει αυτα που ακουει αλλα λογο αναγκης προσπαθει να τα ωραιοποιησει στο μυαλο του, να χρυσωσει το χαπι κτλ κτλ. 

 

Κατα τα αλλα δεν συμφωνω οτι απο τη στιγμη που ξερεις οτι ενα Χ προιον ειναι μαπα μπορεις και να το πουλας κιολας λεγοντας οτι ειναι γαματο. Ειναι κανονικοτατη κλεψια. Αν καποιος αγορασει ενα προιον που ξερει οτι ειναι κλεμενο λεγεται κλεπταποδοχος, αν καποιος πουλαει ενα προιον που ξερει οτι ειναι μαπα πουλοντας τους φικια για μεταξωτες κορδελες πως λεγεται; Απατεωνας ισως; Ναι ναι "δουλεια" ειναι και αυτο και εσυ εισαι απλα τσιρακι αλλα πραγματικα μπορεις -σοβαρα- να κανεις κατι τετοιο σε καθημερινη βαση σε συνδιασμο με ολα οσα εχουν αναφερθει μεχρι τωρα; Δηλαδη και δαρμενος και απατεωνας; Η διαφορα δηλαδη ειναι στο οτι σαν απατεωνας/τσιρακι δεν μπορουν να σε κλεισουν μεσα;  

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κακο με αυτους ειναι οτι δεν λένε τα πράγματα ως έχουν.

Πχ σου λένε. Πάρε αυτο το γαμάτο τουρμπογκατζετ και θα έχεις 2 χρονια εγγυηση πλαίσιο.

 

Πας μετά απο 2 μηνες με χαλασμένο το λόγισμικό και σου λένε πως η εγγύηση ειναι μονο για το hardware...για το soft πρέπει να απευθυνθείς στην εταιρία...Απίστευτοι τσακωμοί.

Τους έχει πάρει χαμπάρι πλέον ο κόσμος και έχουν αρχισει να ανεβαίνουν πάλι τα μικρά μαγαζάκια.

 

Μόνοι τους χάνουν το παιχνίδι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους έχει πάρει χαμπάρι πλέον ο κόσμος και έχουν αρχισει να ανεβαίνουν πάλι τα μικρά μαγαζάκια.

 

Aυτή είναι η καλύτερη λύση νομίζω. Κατα τ' άλλα μην αγοραζετε turbo-x.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα παντα απορια, που ειναι ολοι οι καλοθελητες και οι αγαπητικοι του πλαισιου καθε φορα που εχει καποιος προβλημα με δαυτους.

Δεν χρειαζεται να μπω σε προσωπικη αντιπαραθεση, οι κωλοτουμπες που εχουνε γινει στο θεμα δεν εχουν προηγουμενο.

Να στηριξουμε τον μελλοντικο καρμιρη εργαζομενο που προσπαθει να ζησει.. Εστω και πουλωντας την σαπιλα του πλαισιου και του καθε πλαισιου. Να δεχτουμε και τα ψεματα και τους ανυπαρκτους λογους που προωθουν την πραγματεια απο την αγορα του πλαισιου.

Για τον εξαπατημενο καταναλωτη κανενα οικτος ομως ετσι; Για τον φουκαριαρη που εμπιστευεται τα χρηματα που με δυσκολια τα βγαζει περα, με τα τοσα ψεματα του πλαισιου.

Λυπαμαι που υπαρχουν οι παραπανω αναμεσα μας, δεν χρειαζεται να αντιπαραθετω ουτε με παπαγαλακια του πλαισιου, ουτε με μελλοντικους αχθοφορους τους οπου νομιζουνε πως προκειται να εργαστουν στην disneyland.

Αυτο που μου παραμενει απορια παντως, ειναι γιατι δεν εχει μπει ζυγαρια σε ολα τα καταστηματα ωστε να ξερουμε τις δυνατοτητες των τροφοδοτικων τους. Θα μου μεινει η απορια για παντα πολυ φοβαμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...